2022 sausio 17 d. pirmadienis, 2:36
Reklama  |  facebook

„Balttechnika“ turi keisti kryptį, Lietuvai reikia užsakovų

Gintaras VILDA, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos („Linpra“) direktorius      2015-06-03 07:34
Paroda „Balttechnika“ rengiama, kad Lietuva parodytų savo gamybinį įmonių, mokslo ir tyrimų centrų, universitetų bei profesinių mokyklų potencialą tiek visuomenei, tiek užsieniečiams, sakydama: „Štai, žiūrėkite, kokie mes esame, ką mes galime ir naudokitės mano paslaugomis“.
nuotrauka
„Linpra“ siekis – parodą „Balttechnika“ transformuoti iš importuotojų į eksportuotojų parodą. UAB „Progresyvūs verslo sprendimai" nuotr.


Minimos įmonės
Progresyvūs verslo sprendimai, UAB
Europa jau mokosi kitų dalykų

Pagrindinis šios parodos tikslas – parodyti Lietuvai ir pasauliui inžinerinės pramonės gamybinį potencialą. Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija („Linpra“) organizavo savo įmonėms seminarą, kur pristatėme profesinio mokymo pasikeitimus, rengiamus profesinio mokymo teisės aktų pakeitimus, kurie įteisina pameistrystės mokymo formą Lietuvoje. Taip pat pristatėme, kaip įmonės galėtų pasinaudoti šia mokymo forma tiek mokydami dabartinius savo darbuotojus, tiek naujai įdarbinamus. Be to, rengėme seminarą, kuriame pasakojome apie tai, kaip turėtų būti valdomi įmonių gamybiniai procesai, juos padarant našesniais ir efektyvesniais, ir kaip tam panaudoti programinę įrangą. Pristatėme, ko šiandien mokosi Europos inžinerinės pramonės įmonės, ir ko šiandien mokosi Lietuvos inžinerinės pramonės įmonės. Ar mes atitinkame tą Europos kontekstą, ar mes pataikome koja kojon su Europa savo švietimo srityje, taip pat neformaliojo ugdymo, t. y. ko įmonės moko savo darbuotojus.

Europiniame kontekste Lietuva atrodo gerai. Mes mokomės praktiškai tiek pat, kaip ir Europa, tačiau Europa jau mokosi šiek tiek kitų dalykų. Mes galėtume timptelėti į viršų kartelę su savo mokymosi turiniu. Pavyzdžiui, daug mūsų įmonių dar nesuka galvos dėl skaitmeninių dalykų, o užsienio kompanijos susirūpinusios skaitmeninių duomenų apdorojimu, panaudojimu, procesų optimizavimu, panaudojant skaitmeninius duomenis. Tai yra ypatingai reikšmingas skirtumas.

Lietuvai dar reikia mokytis našiai ir efektyviai dirbti

Kitas dalykas, mūsų įmonės labiau susifokusavo į proceso optimizavimą, produktyvumo didinimą, o Europos inžinerinės pramonės įmonės susifokusavo į pardavimų įgūdžių tobulinimą, marketingo strategijų formavimą. Skirtumas tarp mūsų yra toks, kad jeigu mūsų įmonės labiau fokusuotos į trumpalaikes strategijas, tai užsienio kompanijos labiau fokusuotos į ilgalaikes strategijas, kurias kasmet peržiūri ir atnaujina tam, kad užsitikrintų savo įmonių konkurencingumą, kad tai, kas vyksta dabar, nesiskirtų nuo to, kas turėtų vykti ateityje. Tokia situacija susiklostė dėl skirtingos mūsų įmonių brandos. Užsienyje inžinerinės pramonės įmonės turi seniai susiformavusią struktūrą, jos labiau orientuotos į ilgalaikius santykius, jie procesus jau seniai optimizavo, žmonės ten jau seniai išmoko dirbti našiai. Mums dar reikia to mokytis. Mes esame labiau atėję iš tos postsovietinės kultūros, kur ne visi žmonės nori našiai ir efektyviai dirbti, tiesiog nori ateiti į darbą ir gauti už tai atlyginimą. Tą kultūrą mums reikia dar tik formuoti. (Nuotraukoje – G. Vilda)

Toks ir skirtumas: jie mokosi vienų dalykų, mes mokomės kitų. Kitas dalykas, norėdami būti labai konkurencingi ir efektyvūs, turime skirti dėmesio savo produktyvumo didinimui ir kokybės gerinimui. Tuo tarpu jų produktyvumas ir kokybė jau yra stabilizuoti. 

„Balttechnika“ turėtų keisti kryptį

Paroda „Balttechnika 2015“ lūkesčius pateisino iš dalies. Manome, kad šiuo atveju „Litexpo“ turėtų nuveikti daugiau darbų, peržiūrėti savo ilgalaikę strategiją. Paroda „Balttechnika“ dabar labiau orientuota į importuotojų nei eksportuotojų prekių ir paslaugų pristatymą. Parodos organizatoriai nepritraukia tikslinės auditorijos, užsienio kompanijų, kurios ieškotų sau rangovų, gamintojų gebančių gaminti jų produkciją. Pavyzdžiui, Danijos įmonės ieško potencialių gamintojų, kurie galėtų gaminti jų produkciją ne tik Kinijoje. Kinijos darbo jėga pabrango, logistikos sąnaudos didelės, produktyvumas menkas, pristatymo terminas labai ilgas. Tas netenkina jų ir jie ieško, kaip tą gamybą susigrąžinti atgal į Europą. Didžiausią potencialą tam turi Lietuvos įmonės. Šito mes nesugebame padaryti ir tų klientų, kurie ieško gerų gamintojų, mes nepritraukiame.

„Litexpo“ personalui būtų didžiulis iššūkis ne tiek pardavinėti parodos plotą, kiek pardavinėti naudą, vertę, kurią Lietuvos įmonėms, ypač eksportuojančioms įmonėms, galėtų sukurti pritraukdami potencialius klientus ir parodydami Lietuvą kaip šaunią šalį, kurioje yra daug gerų gamintojų, ir kurioje yra puikūs universitetai, paruošiantys inžinierius, kuri atnaujina savo profesinio mokymo struktūrą, šiandien pajėgi paruošti gerus darbininkus. Jeigu mes turime tokį potencialą, tai reikia tik imti ir naudotis tuo. Gausime užsakymus, pradės keliauti pinigai į Lietuvą, o nuo to žmonėms bus tik geriau. Nes inžinerinė pramonė yra ta pramonė, kuri eksportuoja produkciją ir atveža į Lietuvą pinigus. Priešingai nei energetikos sektorius, kuris priešingai, importuoja žaliavą ir eksportuoja mūsų visų sėkmingai uždirbtus pinigus. Dėl to norėtųsi parodos formatą iš importo formuoti į eksporto potencialo rodymą. O tie, kurie dalyvauja parodoje, paprastai importuotojai, tai yra įmonės, kurios tiekia arba komponentus, arba įrankius, arba stakles ir pan. Jie taip pat labai gražiai įsipaišytų į tą eksportuotojų parodą. Tiesą sakant, pagrindinis asociacijos „Linpra“ siekis – skatinti „Litexpo“ tokiu būdu dirbti ir parodą „Balttechnika“ transformuoti iš importuotojų į eksportuotojų parodą.
Statybunaujienos.lt
Automatika, pramonės inžinerija

nuotrauka
2021-12-07 11:26
Istorine, religine ir kultūrine prasme unikali Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedra bazilika prieš daugiau nei dešimtmetį tapo ir vienu pirmųjų moderniai valdomų visuomeninių pastatų Lietuvoje. 2003-iaisiais joje įdiegus, o šiemet renovavus JUNG KNX standarto išmanaus namo sistemą, ...
nuotrauka
2021-12-06 11:25
KTU mokslininkai pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą metodą, kuris triukšmingoje aplinkoje ne tik padeda aptikti įvairius gedimus laiku, bet ir yra tvarus aplinkai metodas – gedimo aptikimo procesas lengvai skaitmenizuojamas, o senų, puikiai veikiančių pramonės įrengimų keisti nereikia.
nuotrauka
2021-08-30 08:23
Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su verslo angelais investuoja 400 tūkst. EUR į mobiliosios robotikos bendrovę „Rubedos“. Gautą investiciją bendrovė naudos robotų navigavimo technologijai, automatizuojančiai logistikos centrų veiklą, sukurti.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-07-12 09:09
Vilniuje, greta Molėtų plento, pradėta Gamybos inovacijų slėnio pastato statyba. Čia gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai galės testuoti inovatyvias savo idėjas, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, vykdyti mažaserijinę gamybą.
nuotrauka
2021-05-31 08:56
„Caverion Lietuva‟ ir „Technopolis Lietuva‟ tęsia bendradarbiavimą naujame „Technopolio Beta“ pastato atnaujinimo projekte. „Caverion Lietuva‟ 10-ies aukštų ir 22,7 tūkst. kv. m ploto pastato rekonstrukcijos projekte organizuoja statybinės bei inžinerinės dalies atnaujinimą.
nuotrauka
2021-05-28 10:48
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) nariai pritarė siūlymui atsižvelgti į tarptautinę praktiką bei didėjančią technologijų reikšmę narių veikloje ir papildė asociacijos pavadinimą. Auganti bendruomenė taip pat sutarė laikytis aukštų profesinių standartų, kuriuos įtvirtino Etikos kodek...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-03-23 10:09
Elektronikos inžinieriai – žmonės, gebantys kurti, gaminti, diegti, tirti, tobulinti ir aptarnauti modernias elektronines sistemas. Šiandien jie ypač pageidaujami darbo rinkoje, nes prisideda prie spartesnio technologijų vystymosi, naujų produktų kūrimo.
nuotrauka
2021-03-18 12:26
Lietuva pernai pademonstravo antrą geriausią ES ekonomikos rezultatą, o mūsų šalies pramonė ne tik paaugo, bet ir ryškiai pranoko Vokietijos ar Lenkijos rodiklius.
nuotrauka
2021-03-08 09:38
Pasauliui pamažu atsigaunant po šoko, kurį ekonomikos ir sveikatos sektoriams sukėlė pandemija, imama vis aiškiau įžvelgti ir kitus šios neeilinės situacijos aspektus, kurie gali katalizuoti ilgalaikius pokyčius. Vienas tokių – pasaulinės sveikatos krizės išryškintas robotizacijos potencialas. Tyrim...
nuotrauka
2021-02-23 13:43
Pandemija tapo verslo skaitmeninimosi akseleratoriumi, įsitikinę šalies ekspertai. Nors greitai pasikeitęs pasaulis parodė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą, Lietuvos pramonėje vis dar dominuoja žemos pridėtinės vertės gamyba. Siekdami paspartinti pokyčius pramonėje, technologijų kūrėjai ir ...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2021-01-25 11:41
Mažos gamybos įmonės, startuoliai, technologijų kūrėjai ir tyrėjai vykdyti gamybą, kurti skaitmenines inovacijas ir prototipus, testuoti inovatyvias savo idėjas galės Vilniuje kuriamame Gamybos inovacijų slėnyje. Čia bus tinkama patalpų infrastruktūra, veiks gamybai skirta įranga, bus teikiamos apie...
nuotrauka
2020-08-26 11:01
Pasirinkę technologinės pakraipos studijas jaunuoliai yra laukiami įvairiausiose gyvenimo srityse, net ir kosmines technologijas kuriančiose kompanijose arba kosminių tyrimų centruose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
nuotrauka
2020-08-26 07:05
„Caverion Lietuva“ baigė 2019 m. Kaune atidarytos „Hollister Lietuva“ gamyklos įrengimo projektą. „Hollister Incorporated“ priklausančios gamyklos veikla, susijusi su sveikatos priežiūros produktų gamyba, reikšminga visoje Europoje, todėl ir inžineriniai sprendimai, kuriais rūpinosi „Caverion Lietuv...
nuotrauka
2020-07-17 12:02
„Continental Automotive Lithuania“ ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo sutartį ir pradeda pameistrystės modelio mokymo programą mechatronikos srityje. Tai viena pirmųjų tokio tipo mokymo programų Lietuvoje.
nuotrauka
2020-07-15 09:24
Medžiagų inžinerija, fotoninės, lazerinės, lanksčios gamybos technologijos – į ateitį orientuotos sritys, į kurias investuojančios įmonės pasižymi lyderyste. Pagal Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruotas priemones „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ ir „Eksperimentas“ šioms ...

Statybunaujienos.lt » Automatika, pramonės inžinerija