2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 13:23
Reklama  |  facebook

Bendrovės „Montuotojas“ objektų sąraše – šimtmečio statybos

2014-04-07 21:32
Kone visuose didžiausiuose ir sudėtingiausiuose Lietuvos objektuose yra AB „Montuotojas“ indėlis. AB „Montuotojas“ generalinis direktorius Alfonsas Jaras sako, kad įmonės žmonės gali sumontuoti bet kokios paskirties ir sudėtingumo technologinius įrengimus. Kad tik daugiau projektų ir apsisprendimo būtų. Įmonės tradicijos, patirtis, kompetencija – didžiuliai. Ir neįkainojami.
nuotrauka
Vienas iš svarbiausių energetinių AB „Montuotojas“ darbų – 2009-2011 m. AB „Achema“ sumontuotos didžiausios Lietuvoje 46,35 MW galios kogeneracinės elektrinės plieninės konstrukcijos ir kiti montavimo darbai.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Akmenės cementas, AB
Lifosa, AB
Achema, AB
Respublikinis „Pramontažo“ trestas,
Stamita, UAB
Vilniaus Koncertų ir sporto rūmų stogo konstrukcija, Vilniaus televizijos bokšto plieno konstrukcijos ir apžvalgos ratas, Operos ir baleto teatro konstrukcijos bei scenos pasukimo mechanizmai, Mažeikių naftos įmonė, Kėdainių „Lifosa“, Akmenės cemento gamykla, Jonavos azoto gamykla, dabartinė „Achema“ ir daugelis kitų sudėtingų objektų – tai pagrindiniai dar praeito šimtmečio „Montuotojo“ pirmtako „Prammontažo“ darbai. Ne mažiau įspūdingas ir šio šimtmečio darbų sąrašas: prekybos centras „Ozas“, „Klaipėdos nafta“, „Būtingės nafta“, darbai „Achemoje“ ir „Lifosoje“, Lietuvos energijoje“ – sąrašas išties ilgas, nes įmonės žmonės vienu metu dirba maždaug šimte objektų.

Vilniaus Koncertų ir sporto rūmai įrašyti į šalies Kultūros vertybių registrą, Operos ir baleto teatre kultūros irgi netrūksta, „Snow arena“ Druskininkuose padėjo atgaivinti turizmą šiame mieste, tad galima sakyti, kad „Montuotojo“ darbai prisideda ne tik prie pramonės, bet ir kultūros kūrimo, turizmo plėtros.

Šiuo metu daugelio šalies miestų ir miestelių savivaldybės ir šilumos gamintojai stengiasi pasistatyti kogeneracines jėgaines. Ne vieną jų įrengiant irgi tenka darbuotis „Montuotojo“ specialistams. Tad kita dalis „Montuotojo“ objektų prisideda prie šalies energetinės nepriklausomybės – ypač kai kalbame apie kogeneracines jėgaines.

Kogeneracija – ramstis energetinei nepriklausomybei

Kogeneracija – šilumos ir elektros energijos gamyba – viena populiariausių ir ekonomiškiausių energiją taupančių technologijų pasaulyje. Ji, ko gero, būtų labiau išplėtota, jei būtų kur dėti perteklinę šilumą vasarą. Naujausioje 2012 m. Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje įtvirtinta nuostata, kad elektros gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių – vienas iš svarbiausių valstybės energetikos politikos prioritetų. Pirmenybė bus teikiama biomasę naudojančioms kogeneracinėms elektrinėms ir vėjo energetikai.

Apie šilumą Strategijoje sakoma, jog šilumos gamybos sektoriuje efektyvumas bus didinamas keičiant senas katilines naujomis, efektyvesnėmis, biomasę naudojančiomis katilinėmis ir tam tinkamose vietose įrengiant kogeneracines biomasės elektrines.

Tad kogeneracinės jėgainės, ypač biokuro, yra išsigelbėjimas ten, kur šilumą galima panaudoti ir vasarą, matyt, todėl Strategijoje ir atsirado išlyga – „tam tikrose vietose“.

Na, o elektrines montuojantys specialistai sako, kad gali jas montuoti žiemą vasarą, bet kurioje vietoje, kad tik būtų užsakymų.

AB „Montuotojas“ gamybos direktorius Aurimas Jurčius santūrus: „Kogeneracinių jėgainių statyboje nėra ypatingų ar išskirtinai specifinių montavimo darbų, tiesiog pagal projekto reikalavimus montuojami technologiniai įrengimai, vamzdynai, pastato konstrukcijos. Tokiems darbams reikia šaltkalvių, suvirintojų, kranininkų, dažytojų, izoliuotojų, elektrikų ir, be abejo, darbų vadovų, turinčių žinių apie šilumos įrenginių montavimą. Dažniausiai naudojama technika – kranai, keltuvai, bokšteliai, suvirinimo bei pjovimo įranga. Aišku, didžioji dalis darbų jėgainėse tenka šaltkalviams ir suvirintojams.“ A. Jurčiaus nuomone, tai įmonės kasdienybė, svarbiausia, kad užsakovai liktų patenkinti atliktų darbų kokybe ir terminais.

Yra pramogų kompleksas – yra turistų

2011-aisiais Druskininkuose atidarytas žiemos pramogų kompleksas traukia į miestą turistus visais metų laikais, jie – miesto gyvybė, ekonomikos variklis. Projektuojant „Snow areną“ buvo skaičiuojama, kad jei per metus joje apsilankys 130-140 tūkst. žmonių, komplekso statyba atsipirks per 15 metų. Per 2011-2012 metų sezoną arenoje apsilankė apie 0,5 mln. žmonių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjunga pastebėjo, kad „Snow arenos“ statyboje yra panaudota unikalių inžinerinių sprendimų, pirmiausia – tai didžiuliai konstrukcijų masteliai, uždaro ir atviro tipo trasos viename komplekse. Europoje tokio tipo statinių yra vos keli. Slidinėjimo trasų sniego gamybai naudojama Powder Star Series technologija. Sniegas gaminamas naudojant suspaustą orą ir šaltą vandenį be jokių cheminių ir bakterinių priedų. Ši technologija suteikia galimybę aprūpinti slidinėjimo trasas aukščiausios kokybės sniegu ištisus metus. Sniego gamybos sistema yra automatizuota, gali būti kontroliuojama bei valdoma nuotoliniu būdu.

Unikalaus dydžio metalo konstrukcijas „Snow arenai“ gamino AB „Montuotojas“, šio objekto generalinis rangovas – UAB „Stamita“. Šiame unikaliame objekte dirbo keliasdešimt bendrovių, daugybė žmonių turėjo darbo. Bendra projekto vertė – 110, 7 mln. litų.
Jeigu Druskininkuose bus pastatytas dar ir baseinas su vasarą atkeliamu stogu, tikriausiai miestas taptų vienu iš patraukliausių turistams objektų bent Rytų Europoje. O kol pastatys – patraukliausias statybininkams.

Kogeneracinė jėgainė „Achemoje“

Vienas iš svarbiausių energetinių AB „Montuotojas“ darbų – 2009-2011 metais AB „Achema“ sumontuotos didžiausios Lietuvoje 46,35 MW galios kogeneracinės elektrinės plieninės konstrukcijos ir kiti montavimo darbai. Elektrinėje deginamos gamtinės dujos, gaminama elektra ir garas gamybos procesams. Per metus „Achemoje“ suvartojama iki 415 mln. kWh, su pašaliniais vartotojais – iki 422 mln. kWh. Bendrovė savose kogeneracinėse jėgainėse per metus pasigamina apie 382 mln. kWh. Jėgainės naudingumo koeficientas – virš 90 proc. AB „Achema“ investicijos kogeneracinės jėgainės Nr. 2 projektui viršija 100 mln. Lt, iš jų apie 10 proc. – Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos pagal priemonę „Energijos gamybos efektyvumo didinimas“.

Suprantama, kad pačių pasigaminama energija įmonės konkurencingumui yra neįkainojama.

„Panevėžio energijoje“ – šilumos ir elektros gamyba

2008 metais AB „Panevėžio energija“ pradėjo eksploatuoti dujomis kūrenamą 35 MW galios kombinuoto ciklo termofikacinę elektrinę, jėgainę, kurioje pagaminta šiluma tiekiama miesto gyventojams, o elektros energija parduodama nacionaliniams elektros tinklams. Kaip skelbia „Panevėžio energija“, šilumos savikaina 2013 metais buvo 14,66 cnt/kWh. Katilo, dūmtraukių, turbinų, vamzdynų bei technologinių įrengimų montavimo darbus atliko AB „Montuotojas“.

AB „Montuotojas“ 2010-2012 metais dirbo montuojant AB „Lietuvos elektrinė“ 444 MW kombinuoto ciklo elektrinės vamzdynus, technologinius įrengimus bei plienines konstrukcijas.

Ateitis – biokuro katilinės

AB „Panevėžio energija“ planuoja naujos modernios biokuru kūrenamos katilinės statybą Zarasuose. Planuojama pastatyti du 1,5 ir 2,5 MW galios biokuro katilus, ne mažesnės nei 0,5 MW šilumos galios degimo produktų kondensacinį ekonomaizerį. Naujų įrenginių šiluminė galia būtų 4,5 MW. Tai atpigintų šildymą Zarasuose.

Vilniaus taryba balandžio pradžioje iš esmės pritarė 720 mln. litų vertės trečiosios Vilniaus termofikacinės elektrinės rekonstrukcijai. Vilniaus šilumos tinklų vadovas Arūnas Keserauskas sakė, jog pasirinkta 540 MW biomasės garo katilo statyba.

Tendencijos rodo, kad siekiant pigesnio šildymo dar ne viename mieste ir miestelyje bus statomos naujos, modernizuojamos senos katilinės. Tiesa, šioje srityje neapsieinama be politikų keliamų įtarimų ir sumaišties. Jeigu ne tai, ko gero jau seniai šalyje būtų daugiau biokuru kūrenamų katilinių.

Fotogalerijoje – AB „Montuotojas“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Pramoninė statyba

nuotrauka
2021-08-12 13:38
Industrinio nekilnojamo turto (NT) segmentas po pasaulio susidūrimo su pandemija pakilo it feniksas iš pelenų. Praėjusio amžiaus pabaigoje Baltijos tigrais pramintos Lietuva, Latvija ir Estija tampa vis stipresniu traukos objektu užsienio investuotojams, kurie, Europoje esant nedidelei pasiūlai šiam...
nuotrauka
2021-08-12 11:23
Šiaurės Lietuvoje esančios Šiaulių laisvosios ekonominės zonos (LEZ) plėtra šiais metais gali būti rekordinė. Pernai prasidėjusi pandemija privertė verslą investicijų planus vertinti ypač konservatyviai, tačiau pagal šiemet sulaukiamas užklausas LEZ tikisi išnuomoti daugiau kaip 20 hektarų ir įveikl...
nuotrauka
2021-08-09 11:33
Siekiant gerinti lėktuvų aptarnavimo kokybę ir padaryti ją draugiškesne aplinkai, Vilniaus oro uoste 2022 m. planuojama pradėti automatizuotos orlaivių nuledinimo nuotekų perdirbimo gamyklos statybas.
nuotrauka
2021-08-06 10:38
Alytuje daugėja investuotojų ‒ į naują pramoninėje teritorijoje atsirasiančią mineralinių uolienų perdirbimo gamyklą „MS LT01“ ketinama investuoti daugiau nei 30 mln. Eur. Planuojama, kad gamykloje darbus pradės 70 žmonių, kurių, veiklai įsibėgėjus, skaičius gali didėti net iki 400.
nuotrauka
2021-07-30 07:10
Lenkijos stiklo gaminių bendrovė PRESS GLASS pranešė apie savo planus statyti naują gamyklą Lietuvoje. Naujasis fabrikas Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje turėtų pradėti veikti 2022–2023 m., o per trejus metus PRESS GLASS įdarbins 240 kvalifikuotų specialistų.
nuotrauka
2021-07-21 11:40
„IKEA Industry Lietuva“, įsikūrusi Kazlų Rūdoje, šį mėnesį baigė svarbų aplinkosauginį projektą – 70 metrų kaminą, kurio statybai buvo skirtas 1 milijonas eurų. Šis kaminas padės dar labiau sumažinti kvapų koncentraciją aplink esančiame rajone didinant sklaidą.
nuotrauka
2021-07-02 13:50
Konversijos projektą pradedanti SBA minkštųjų baldų gamintoja bendrovė „Kauno baldai“ generalinės rangos sutartį pasirašė su darnios miestų plėtros ir statybų bendrove „YIT Lietuva“. Sutarties vertė – 18,5 mln. eurų. Numatoma, kad vietoje senų pastatų moderni nauja gamykla iškils 2022 m. antrą pusme...
nuotrauka
2021-06-30 13:14
AB „Kelių priežiūra“, siekdama veiklos efektyvumo ir konkurencinio pranašumo, modernizavo asfalto gamyklą Kuršėnuose. Pagrindinis šio atnaujinimo tikslas – operatyviai aprūpinti bendrovės Kelių tarnybas reikiamu kiekiu įvairių rūšių asfalto. Didžioji dalis produkcijos būtent ir bus skirta šiam porei...
nuotrauka
2021-06-21 07:22
Po 15 m. pertraukos Lietuvoje iškilo trečioji šveicarų gamintojo „Ammann“ asfalto gamykla. Gamintojo atstovai mūsų šalyje UAB „ERCO Technologies“ išskirtinį projektą „iki rakto“, nepaisydami šaltos žiemos bei COVID sukeltų trukdžių, įgyvendino per 5 mėnesius.
nuotrauka
2021-06-11 09:17
SEB bankas suteikė 3,5 mln. eurų paskolą „ABC Nordic“ priklausančiai Skandinavijos kapitalo įmonių grupei „Aluflam“, kuri pradėjo statyti naują aliuminio profilių gamyklą Jonavoje. Tai pirmoji aliuminio profilių gamykla Baltijos šalyse ir viena didžiausių pastarųjų metų investicijų Jonavos rajone.
nuotrauka
2021-05-27 09:39
Jonavoje pradėta statyti nauja aliuminio profilių gamykla – ABC Nordic priklausanti Skandinavijos kapitalo įmonių grupė „Aluflam“ Ukmergės gatvėje investuoja 7 mln. eurų nuosavų lėšų į naują 7,7 tūkst. m² gamybinės paskirties pastatą su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-05-14 09:58
Estijos kapitalo orlaivių techninės priežiūros ir remonto įmonė „Aviatic MRO“ tarptautiniame Šiaulių oro uoste pradėjo pirmuosius apie 20 mln. eurų vertės lėktuvų angaro statybos darbus. Įmonės išsinuomotame sklype balandžio mėnesį buvo įkalti pirmieji poliai pamatams, o patį angarą bus galima pradė...
nuotrauka
2021-05-05 12:11
Šiaulių LEZ atidaroma vienos didžiausių Europoje automobilių krovinių liftų gamintojos „Bär Cargolift“ gamykla. Tai pirmasis Vokietijos įmonės gamybinis filialas užsienio šalyje, kuriame per artimiausius metus planuojama įdarbinti iki 100 darbuotojų. Skaičiuojama, kad metinė apyvarta 2022 m. pabaigo...
nuotrauka
2021-04-28 10:31
Iki kitų metų balandžio Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) iškils naujas A++ energinės klasės baldų fabrikas, kurį UAB „Gerų baldų fabrikas“ užsakymu stato darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“.
nuotrauka
2021-04-21 07:33,      papildyta 2021-04-23 14:50, Projektas pelnė konkurso „Lietuvos BIM projektai 2021“ apdovanojimą
Metų pradžioje Visagino pramonės parke buvo užbaigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla. Tai jau antroji Lietuvoje veikianti jos gamykla. Ir pirmoji, kurią generalinis rangovas „Raseinių statyba“ statė BIM aplinkoje.
nuotrauka
2021-04-20 08:54
Viena didžiausių aliuminio ir stiklo fasadinių konstrukcijų gamybos bendrovių Šiaurės Europoje „KG Constructions Group“ ir statybos bendrovė „Conresta“ pasirašė generalinės statybų rangos sutartį, pagal kurią „Conresta“ įsipareigoja iki 2022 m. balandžio mėn. įgyvendinti naujos „KG Constructions Gro...
nuotrauka
2021-03-18 12:26
Lietuva pernai pademonstravo antrą geriausią ES ekonomikos rezultatą, o mūsų šalies pramonė ne tik paaugo, bet ir ryškiai pranoko Vokietijos ar Lenkijos rodiklius.
nuotrauka
2021-03-01 07:23
Joniškio rajone, Skaistgiryje, pernai buvo atidaryta kogeneracinė biodujų jėgainė. Šio objekto statyboje 2019–2020 metais dalyvavusi Wolf System UAB pastatė septynis gelžbetoninius rezervuarus, kurie įmonei sudarė sąlygas atskleisti Lietuvoje tą patirtį, kuri sukaupta vykdant projektus Vokietijoje i...
nuotrauka
2021-02-25 07:02
Naujoji oro skaidymo gamykla, užtikrinsianti Baltijos šalių deguonies ir azoto produktų poreikį, pradeda savo veiklą visu pajėgumu.
nuotrauka
2021-02-18 13:35
Visorių informacinių technologijų parke prasideda naujas plėtros etapas – naujam „BOD GROUP“ plėtojamam inovacijų, tyrimų ir laboratorijų centrui išduotas statybos leidimas ir pradedami statybos darbai. Investicijos į šio laboratorijų komplekso vystymą sieks apie 14 mln. Eur. Inovatyvus pastatas pat...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba