2023 gegužės 30 d. antradienis, 17:25
Reklama  |  facebook

Besikeičiantį Kauno Aleksotą papuoš ir naujas modernus parkas

2016-12-29 16:14
Daugeliui kauniečių Aleksotas – tiesiog atokesnis, Nemuno atskirtas miesto rajonas, labiausiai žinomas dėl turgaus, oro uosto ir botanikos sodo. Tačiau pastaraisiais metais jis yra sparčiausiai augantis ir besikeičiantis Kaune, o artimiausiu metu čia bus įgyvendinti dar keli svarbūs projektai.
nuotrauka
Aleksoto parko vizualizacija. UAB „Centromera“ nuotr.


Nauji kvartalai ir parkas

„Aleksoto, kaip perspektyvaus Kauno rajono, pokyčiai prasidėjo dar prieš gerą dešimtmetį. Tuomet buvo atlikti pirmieji sociologiniai tyrimai, po kurių paaiškėjo, kad gyventojams trūko prekybos centrų, kokybiškų pramogų, laisvalaikio praleidimo vietų, šiuolaikiško susisiekimo su kitais miesto rajonais, naujų gyvenamųjų kvartalų“, - sako Aleksoto bendruomenės centro pirmininkas Zenonas Šalna.

Tačiau per dešimtmetį daug kas pasikeitė, o pokyčiai ypač suintensyvėjo paskutiniaisiais metais. Vien 2015–2016 m. iškilo keli dideli prekybos centrai, nemažai komercinės paskirties statinių, šiuo metu vykdomi gatvių tvarkymo darbai.

Šalia Veiverių plento suformuotame rekreacinės paskirties žemės sklype ketinama sukurti modernų parką su pasivaikščiojimo takais ir teniso aikštynais. Tai bus pirmasis Kaune nuolatos preciziškai prižiūrimas parkas su nuolat atnaujinamu landšaftu, plečiama bei prižiūrima mažąja architektūra ir tuo galės būti lyginamas su garsiuoju Vilniaus Bernardinų sodu.

Įrengs savo lėšomis

Naujų gyvenamųjų namų statyba Aleksote ypač suaktyvėjo prieš maždaug septynerius – aštuonerius metus. Tuomet buvo apgyvendintas beveik visas Fredos kvartalas, naujų kvartalų atsirado Botanikos sodo prieigose, Bitininkų gatvėje.

Dabar aktyviai vystomi nekilnojamojo turto projektai netoli pagrindinės Veiverių gatvės ir „Maxima bazės“ – Vaivorykštės ir Leipalingio gatvėse. Pastarojoje įsikurs 4 ha užimantis mažaaukščių daugiabučių namų kvartalas „Parko apartamentai“, o greta jo projekto vystytojai savo lėšomis įrengs net 2 ha plotą užimsiantį parką.

Pasak projekto vystytojų, bendrovės „Centromera“ projektų vadovės Vaidos Šidlauskienės, tai bus pirmas kartas Kaune, kai gyvenamojo kvartalo vystytojai savo lėšas investuos į jo infrastruktūros sutvarkymą, įskaitant ir gatvių asfaltavimą.

„Šis kvartalas mieste bus išskirtinis ir tuo, kad eismas vyks tik aplink kvartalą einančiomis gatvėmis, o tarp pačių namų važinėjama nebus. Todėl gyventojai galės mėgautis išskirtine ramybe ir saugumu – takai bus apšviesti, įrengtos vaizdo kameros. Bus nutiestas ir modernus dviračių takas, kuriuo bus galima greitai pasiekti miesto centrą“, - pasakojo V. Šidlauskienė.

Pirmasis „Parko apartamentų“ statybos etapas bus pabaigtas 2017 m. trečiajame ketvirtyje.

Aleksotas – žalieji miesto vartai

Aleksoto gyventojų netolimoje ateityje laukia ir daugiau gerų naujienų – planuojama, kad Europos pr. ir Veiverių g. sankryža taps žiedine. O įkūrus parką, Aleksotas išties galės vadintis žaliaisiais miesto vartais.

„Jau dabar tam turime visas reikalingas natūraliai susiklosčiusias sąlygas – čia nėra taršos, jokios pramonės. Šalia teka Nemunas, Jiesios upė, įsikūręs Botanikos sodas. Naujajame parke bus įrengti ne tik modernūs pasivaikščiojimo takeliai, suoliukai ir apšvietimas, bet planuojama ir kita turiningam gyventojų laisvalaikiui reikalinga infrastruktūra, tarp jų – ir teniso aikštelės“, - ateities planais dalijosi Aleksoto bendrijos pirmininkas Z. Šalna.

Atranda vis daugiau jaunų šeimų

Pokyčiai neliko nepastebėti naujo būsto ieškančių kauniečių ir į Kauną atvykstančių gyventi žmonių. Pasak Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjo Nerijaus Valatkevičius, Aleksotas, jei lygintume su kitais rajonais, po 1990 m. labiausiai išaugo – ne tik savo teritorija, bet ir pagal gyventojų skaičių.

Statybunaujienos.lt
Žymės  Kaunas, ParkasObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-05-29 14:50
Nekilnojamo turto plėtros kompanija „Hanner“ gavo leidimą verslo centro „Business Stadium Central“ sostinės Rinktinės gatvėje statyboms. Darbus įmonė planuoja pradėti iš karto, investicijos sieks 60 mln. eurų.
nuotrauka
2023-05-29 11:00
Skaitmeninius sprendimus statybos ir gamybos pramonei sėkmingai vysčiusios Lietuvos įmonės sutelkia jėgas naujam etapui prancūzų kapitalo grupėje.
nuotrauka
2023-05-23 14:49
Vilniaus daugiafunkcio komplekso Šeškinėje projektas keliasi į naują etapą – šiandien, gegužės 23 d., išduotas statybos leidimas Nacionaliniam stadionui ir jame įsikursiančiam sporto muziejui. Stadiono statybos darbai – kartu su visu Daugiafunkciniu kompleksu – turėtų būti baigti 2025 m. Projektą vy...
nuotrauka
2023-05-22 09:53
Estijos kapitalo bankas „Bigbank“ suteikė 9,8 mln. eurų finansavimą NT vystymo grupei „Lithome“, įgyvendinančiai aukštos klasės gyvenamąjį kompleksą Vilniaus Naujamiestyje – „Algirdo promenada“. Bendros investicijos į 119 butų ir 10 komercinių patalpų kompleksą sieks 14,5 mln. eurų, o komplekso dydi...
nuotrauka
2023-05-18 11:58
„Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.
nuotrauka
2023-05-18 08:04
Statybos pramonė ieško būdų, kaip pagaminti tokius gaminius, kurie pastatams padėtų kuo taupiau naudoti energiją ir būtų tvarūs – paliktų kuo mažesnį anglies dvideginio pėdsaką ir būtų perdirbami. Vienas tokių gaminių – BIOPORAS, kuris naudojamas kaip efektyvi termoizoliacinė medžiaga.
nuotrauka
2023-05-18 06:46
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos pateiktam A. Goštauto gatvės administracinio kvartalo konversijos pirmojo etapo investiciniam projektui. Šis projektas apima pastato, esančio A. Goštauto g. 11, kapitalinį remontą. Skaičiuojama darbų vertė siekia 16,185 mln. eurų, darbus ketinama baigti 2025 m...
nuotrauka
2023-05-18 06:20
Fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ susitarė dėl dviejų Vilniuje esančių 10 aukštų biurų pastatų – „Duetto A“ ir „Duetto B“, kurių bendras nuomai skirtas plotas sudaro 17 260 kv. m. Sandoris bus užbaigtas 2023 m. birželio pradžioje.
nuotrauka
2023-05-15 09:39
Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau beveik pasiekė tikslą – įgyvendinta daugiau nei 80 proc. numatytų darbų. Pastatyti daugumos gyvūnų vidaus bei žiemojimo pastatai, lauko voljerai, baigtas rekonstruoti senasis žirafų, zebrų pastatas, pastatytas apžvalgos bokštas su liftu, pilnai įrengtas takas ...
nuotrauka
2023-05-15 09:36
Pilnai rekonstravęs vieną universiteto bendrabutį, Kauno technologijos universitetas (KTU) toliau modernizuoja turimus gyvenamosios paskirties pastatus. Siekiant sukurti šiuolaikišką, studento poreikius atitinkančią gyvenamąją aplinką, šiuo metu ruošiami dar kelių KTU bendrabučių rekonstrukcijos pro...
nuotrauka
2023-05-10 13:57
Tradiciškai gegužės pradžioje Videniškių (Molėtų r.) Šv. Lauryno bažnyčioje ir vienuolyno muziejuje paminėta palaimintojo Mykolo Giedraičio diena. Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu pernai buvo atlikti koplyčios ir zakristijų stogų, fasadų tvarkybos (remonto) darbai.
nuotrauka
2023-05-09 07:49
Pavasaris, kaip rodo ilgametė specialistų patirtis, yra geriausias metas apšiltinti sienas ir stogą. Itin svarbu, kad statybų ekspertams siūloma vis daugiau patikimų sprendimų, kurių vienas populiariausių – greičiausio stingimo putų klijai rinkoje „FOME FLEX 60 Seconds Fast Fix“.
nuotrauka
2023-05-08 09:18
„SBA Urban“ naujos koncepcijos verslo miestelio „Urban HUB“ pirmojo etapo statyboms partneriu pasirinko įmonę „YIT Lietuva“. Pasirašytos generalinės rangos sutarties vertė – 30 mln. eurų. Pirmojo etapo darbus numatoma baigti jau 2024 m. pradžioje.
nuotrauka
2023-05-05 11:35
Vilniaus oro uoste prasidėjęs darbų įkarštis vyksta ne tik naujojo terminalo statybų aikštelėje. Intensyviai planuojamas naujas oro uosto išplanavimas, naujos erdvės ir kiti pokyčiai. Pastačius naująjį terminalą ir sujungus jį su esamu, Vilniaus oro uoste keleiviai skrydžių lauks šiuolaikiškoje erdv...
nuotrauka
2023-05-05 10:48
Jau visai netrukus Vilniuje, Viršuliškių rajone, duris atvers naujas 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Statybos darbus šiuo metu vykdanti darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ sostinės biuro erdvių rinką papildys 8800 kv. m nuomojamo ploto. Projektuodamas naująjį verslo centr...
nuotrauka
2023-05-03 10:08
Dronai skverbiasi į daugelį sričių. Jie reikalingi pramonės, karybos, žemės ūkio, privataus gyvenimo sferose. Statybos sektorius – viena iš sričių, kur vis daugiau ir plačiau naudojami dronai bei jų sistemos.
nuotrauka
2023-05-02 11:32
Buvusiame Subačiaus priemiestyje, šalia Vilniaus gynybinės sienos bastėjos, įsikūrusi rokoko stiliaus Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia, dar žinoma Misionierių vardu, pasitinka savo grakščiais bokštais ir proporcijomis. Užpernai prasidėjo šio išskirtinio komplekso...
nuotrauka
2023-05-02 11:09
Bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 191 būstai ir fiksuota 40 sutarties nutraukimų. Didžioji dalis parduotų būstų yra pastatytuose projektuose. 95 būstai parduoti ekonominiame, 86 vidutiniame ir 10 prestižiniame segmente. Pasak ekspertų, pirkėjus nu...
nuotrauka
2023-05-01 20:20
Balandžio pabaigoje Turto bankas paskelbė apie aukcionuose parduodamus net keturis milijono eurų ir didesnės vertės valstybei nereikalingo turto objektus Vilniaus mieste. Vienas iš jų – buvusių ligoninės pastatų kompleksas su žemės sklypu prestižiniame sostinės Antakalnio rajone. Pradinė šio išskirt...
nuotrauka
2023-04-29 09:59
Terasa yra labiau jausmas nei statinys. Nes joje būti gera. Todėl planuodami terasą, pirmiausia galvokite apie save: ką joje veiksite, kiek daug ar mažiau vietos norite, kuo ji turi kvepėti, kokiomis spalvomis džiuginti, ar vaikščiosite joje basomis. Terasa turi būti jūsų oazė. Kaip tai įgyvendinti?

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas