2021 rugsėjo 26 d. sekmadienis, 19:47
Reklama  |  facebook

CPO LT Alternatyvus renovacijos darbų katalogas – patogiau gyventojams, paprasčiau statybininkams

2016-04-18 07:54
Nacionalinėje daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programoje, vykdomoje Lietuvoje nuo 2005 m., Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT) įnešė savo svarų indėlį. CPO LT elektroniniame kataloge nuo 2013 m. veikia net 6 paslaugų ir darbų moduliai, kuriuose daugiabučių gyventojai gali įsigyti visus būtinus renovacijos rangos darbus. Dėl užsakymų nuolat varžosi beveik 300 šalies statybos įmonių.
nuotrauka
CPO LT Alternatyvus katalogas – patogesnis renovacijos darbų įsigijimas. Portalo archyvo nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
CPO LT Alternatyvaus katalogo idėja gimė iš teisinio reglamentavimo prieštaravimų

Teisinė kolizija atsirado dar 2013 m., kai gyventojams, norintiems dalyvauti daugiabučių renovacijos programoje, buvo sudarytos galimybės pirkti rangos darbus ir paslaugas CPO LT elektroniniame kataloge, skirtame viešajam sektoriui, kuris visus pirkimus vykdo griežtai pagal Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

„Gyventojai ar jų sukurtos bendrijos yra privatūs subjektai ir jiems turėtų būti taikomos lankstesnės, patogesnės pirkimo procedūros, kad renovacijos procesas netaptų „galvos skausmu“. Tačiau palengvinti pirkimo taisykles, naudojantis dabar veikiančiu CPO LT elektroniniu katalogu, nėra jokių galimybių, nes viešojo pirkimo reglamentacija yra pakankamai griežta, rangovų – statybos įmonių – atrankos procedūros trunka keletą mėnesių“, – situaciją komentuoja CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas.

Matydama šią koliziją ir atsižvelgdami į daugiabučių gyventojų bei rangovų pageidavimus ir pasiūlymus, CPO LT 2015 m. pasiūlė problemos sprendimo būdą – Alternatyvų katalogą.

Siekiamybė: dinamiškas, lankstus, nuolat besiplečiantis renovacijos rangos darbų elektroninis katalogas

Kuo skirsis Alternatyvus renovacijos darbų katalogas nuo veikiančio CPO LT elektroninio katalogo, vaizdžiai paaiškino įstaigos vadovas: „Daugiabučių gyventojai, kaip aš ir jūs, yra privatūs subjektai, galintys laisvai spręsti, ką ir iš ko pirkti. Parduotuvėje mes patys, atsižvelgdami į turimas lėšas ir savo poreikius, nutariame, kokius pirkinius įsigyti. Lygiai taip pat veiks ir Alternatyvus katalogas.“ Gyventojai ar bendrijos turės galimybę rinktis, nes Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos čia negalios, sutartį koreguoti bus galima vien tik susitarus su rangovais. Pavyzdžiui, tikslinti darbų apimtis, keisti darbų specifikaciją bus galima vos per vieną dieną! Kitaip tariant, bendrijoms sumažės biurokratinių apribojimų, kurie yra neišvengiami, naudojantis viešojo sektoriaus perkančiosioms organizacijoms skirtomis viešųjų pirkimų nuostatomis.

Alternatyvus katalogas – gera žinia ir šalies statybos sektoriui. Lietuvos statybos įmonės noriai dalyvavo 2014 m. tarptautiniame viešajame pirkime, kad patektų į CPO LT elektroninį katalogą. Įvykus šiam pirkimui, preliminariosios sutartys buvo sudarytos su daugiau kaip 300 rangovų įmonių. Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą papildyti tiekėjų sąrašą naujais rinkos dalyviais be iš naujo skelbiamo viešojo pirkimo negalima.

Per beveik dvejus metus, praėjusius nuo ankstesnio viešojo pirkimo, pasikeitė statybos sektorius: vienos įmonės pakeitė savo veiklos prioritetus ir aktyviai nedalyvauja renovacijos procese, kitos, atvirkščiai, dėl įvairių priežasčių nedalyvavę skelbtame pirkime, dabar nori siūlyti savo paslaugas.

CPO LT kiekvieną savaitę sulaukia statybininkų skambučių ir užklausų, kaip patekti į katalogą ir dalyvauti varžantis dėl renovacijos darbų. Deja, kol nėra Alternatyvaus katalogo, atsakymas vienas: norint patekti į viešajam sektoriui skirtą elektroninį katalogą, reikia laukti naujo atviro tarptautinio viešojo pirkimo, kuris trunka pusę metų ar ilgiau.

Tiekėjai į Alternatyvų katalogą, skirtą neperkančiosioms organizacijoms, pateks kitaip. Čia viešųjų pirkimų nuostatos jau nebegalios, o veiks supaprastinta tvarka, pavyzdžiui, Aplinkos ministerijos parengta darbų ir paslaugų specifikacija bei kvalifikaciniai reikalavimai rangovams. Jų patikrinimas užtruks ne ilgiau kaip vieną ar dvi dienas ir juos atitinkanti statybos įmonė iš karto galės būti įtraukta į Alternatyvų katalogą.

Alternatyvus katalogas nuolat plėsis, nes visos šalies statybos įmonės, galinčios atlikti renovacijos darbus, galės siūlyti savo paslaugas. Alternatyvus katalogas sudarys ypač palankias sąlygas smulkiam ir vidutiniam statybos verslui rasti savo užsakovą.

Kokybės ir sutarčių vykdymo kontrolės reikalavimai išliks tokie pat aukšti


Kaip pažymi CPO LT direktorius R. Černiauskas, nors Alternatyvus katalogas bus formuojamas paprasčiau, tačiau pirkimo sistema išliks ta pati: pasiūlymus vertins kompiuterinė programa, kuri atrinks laimėtojus bei elektroniniu būdu suformuos pagrindinę sutartį. Administruodama šį katalogą, Centrinė perkančioji organizaciją sieks, kad būtų užtikrinta siūlomų paslaugų kokybė pirkėjams, kad CPO LT Alternatyvus katalogas daugiabučių gyventojams būtų garantas, leisiantis pigiai ir greitai įsigyti tai, ko reikia sėkmingai jų būsto renovacijai.
 
Statybunaujienos.lt
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA