2021 rugsėjo 19 d. sekmadienis, 23:25
Reklama  |  facebook

CPO LT pristatė naują centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemą konferencijoje „Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta“ Video

2015-09-07 11:40
Centrinė perkančioji organizacija (CPO LT) 2013-2015 metais įgyvendino ES dalinai finansuotą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“. Jo rezultatas-elektroninis pirkimų katalogas, kurį apibūdina trys žodžiai: inovatyvu, greita, paprasta.
nuotrauka
CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
VPT (Viešųjų pirkimų tarnyba),
ATEA, UAB
ESFA (Europos socialinio fondo agentūra),

Projekto rezultatai ir naujasis centralizuotų viešųjų pirkimų įrankis buvo pristatyti baigiamojoje konferencijoje „Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta“. Konferencijoje dalyvavo Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Ūkio viceministras Gediminas Onaitis, Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko patarėja Jūratė Juozaitienė, Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, Valstybės kontrolės, Ūkio, Sveikatos apsaugos ministerijų, Valstybinės ligonių kasos (VLK), VĮ „Turto bankas“, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), Europos Socialinio fondo agentūros (ESFA) atsakingi darbuotojai, perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų atstovai.

Konferencijoje įžanginį žodį tarė centrinės perkančiosios organizacijos direktorius Rolandas Černiauskas. Vaizdžiai palyginęs CPO LT darbuotojus su greitąja pagalba viešojo sektoriaus institucijoms ir organizacijoms, jis pabrėžė, kad norint, jog keli tūkstančiai vartotojų kasdien be trukdžių galėtų naudotis elektroniniu katalogu ir CPO LT darbo rezultatai džiugintų visus, turi būti patikima, efektyvi, naujausiais technologiniais sprendimais paremta pirkimų valdymo sistema.

„Šiandien kartu su partneriais pristatome naująjį elektroninį katalogą, kuris turėtų būti jums didelis pagalbininkas kasdieniame darbe“, – kreipdamasis į konferencijos dalyvius teigė R.Černiauskas

Viešieji pirkimai – labai reikšminga valstybės funkcijonavimo dalis

Ūkio viceministras Gediminas Onaitis pažymėjo, kad „pastaruosius kelis metus, kai veikia CPO LT ir vykdomi centralizuoti viešieji pirkimai, turime puikius rezultatus šioje srityje. Kasmet šalyje apie 13 proc. BVP yra išleidžiama per viešuosius pirkimus. Tai milžiniški pinigai ir, be jokios abejonės, jie turi būti panaudoti kaip galima efektyviau“. Pasak viceministro, šis projektas, padėsiantis centralizuoti viešuosius pirkimus pasinaudojant informacinių technologijų pasiekimais, yra vienas „šauniausių“ projektų tiek Lietuvoje, tiek visoje ES. „Pirkimų centralizacija ir jų perkėlimas į viešąją elektroninę erdvę duoda sinerginę naudą bei minimalizuoja viešųjų pirkimų neigamus reiškinius: ilgą procedūrų vykdymo laiką, neskaidrius konkursus ir pan.“, – tvirtino G. Onaitis.

Premjero patarėja Jūratė Juozaitienė perdavė Ministro pirmininko sveikinimo žodžius ir linkėjimus toliau sėkmingai plėtoti ir stiprinti viešuosius pirkimus- vieną iš ekonomikos politikos prioritetų, užtikrinantį skaidrų bei taupų biudžeto lėšų naudojimą. „Galime pasidžiaugti, kad mūsų vyriausybės priimtas sprendimas įkurti Lietuvos centrinę perkančiąją organizaciją, pasiteisino. Nuo 2013 m. CPO LT yra viena iš pirmųjų Europos Sąjungoje centralizuotus pirkimus vykdančių institucijų, kuri visą pirkimo procesą (nuo užsakymo formavimo iki sutarties sudarymo) vykdo elektroninėje erdvėje, nedalyvaujant žmogiškajam veiksniui“, – teigė premjero patarėja.

Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktorė Diana Vilytė kalbėjo apie centralizuotų viešųjų pirkimų modelius Europoje ir pasaulyje. Ji pažymėjo, kad ES šalys pasirenka skirtingai: vienos valstybės turi net kelias centrines perkančiąsias organizacijas, administruojančias skirtingus katalogus pagal prekių grupes, kitos, tame tarpe ir Lietuva, pasirinko vieno elektroninio katalogo visoms prekėms, paslaugoms ir darbams variantą. VPT vadovė pažymėjo, kad su šiuo projektas, naujas katalogas bus svarbus įrankis tiek perkančiosioms organizacijoms, tiek ir verslui. „Nežinau Lietuvoje žmogaus, kuris priešintųsi tam, arba nepritartų tokioms idėjoms (centralizuotam viešųjų pirkimų procesui elektroninėje erdvėje -aut. past.)“, – tvirtino Diana Vilytė.

Vienas iš centralizuotų viešųjų pirkimų sistemos ir jos įstatyminės bazės sukūrimo iniciatorių, buvęs seimo narys ir teisingumo ministras, o dabar Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo video sveikinime palinkėjo „visiems, kas prisidėjo ir prisideda prie šios sistemos tobulinimo, pasidžiaugti vis geresniais savo rezultatais ir pasidalyti jais su kitais – su vartotojais.“

Didžiausios pirkimų apimtys vaistų ir vaistinių preparatų bei rangos darbų daugiabučių renovacijai moduliuose

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasidžiaugė, kad CPO LT labai sėkmingai įgyvendino ES finansuotą projektą, sukurdama naują elektroninį katalogą, kuriuo noriai naudojasi sveikatos sistemos įstaigos, nes jame randą platų preparatų asortimentą – 15 nacionalinių ir užsienio farmacijos kompanijų siūlomus 1500 preparatų pagal VLK ir SAM patvirtintas specifikacijas. 2013 m.

per katalogą įsigyta vaistų už 31 mln.€, 2014 m. – už 59 mln., o 2015 m. pirmąjį pusmetį – už 24 mln.633 tūkst. €. „ Mūsų darbuotojai gerai vertina teikiamas konsultacijas ir tas galimybes, kurias atveria CPO LT katalogas. Mes sėkmingai bendradarbiaujame ir įgyvendindami valstybinę antikorupcijos programą, nes vaistų perkėlimas į elektroninę erdvę tapo efektyvia priemone kovoje su korupcija šioje srityje“, – sakė ministrė.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė atkreipė dėmesį, kad nežiūrint į tai, jog CPO LT paskirtis yra vykdyti centralizuotus viešuosius pirkimus perkančiosioms organizacijoms, elektroniniu katalogu naudojasi ir privatūs asmenys- gyventojai, dalyvaujantys daugiabučių renovacijos programoje. „Pasakysiu labai trumpai ir labai konkrečiai: džiaugiuosi tuo katalogu.(...) dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirma, tai pirkimų greitis, neįtikėtina, kai vietoj paprastai savarankiškai vykdomų procedūrų, kurios trunka iki 4 mėnesių, per katalogą pirkimai trunka vos 1 savaitę. Antras labai svarbus dalykas, vykdant pirkimus per CPO LT elektroninį katalogą nebėra galimybės sustabdyti pirkimo dėl konkurencinės kovos ar kitų „žaidimų“, – katalogo privalumus vardijo D. Matonienė.

Projekto sėkmę užtikrino CPO LT ir partnerių profesinis bendradarbiavimas ir kūrybinė sinergija

Apie projekto uždavinius, iššūkius, problemas ir rezultatus konferencijoje kalbėjo jo vykdytojai. UAB „ATEA“ direktorius programavimui Česlovas Stanaitis pristatė projekto raidą, technologinius sprendimus, naujosios pirkimų valdymo sistemos naudą ne tik vartotojams, bet ir visai šalies ekonomikai.

Projekto techninės priežiūros vykdytojo „S4ID“ projektų vadovas Andrius Venckevičius pažymėjo, kad projekto sėkmę lėmė kokybiškų rezultatų pasiekimas, neviršytas biudžetas bei savalaikis projekto įgyvendinimas. Vykdant CPO LT naujosios pirkimų valdymo sistemos techninę priežiūrą buvo vertinami diegėjo parengta dokumentacija, sistemos priėmimo testavimo tvarkos, naudotojų sąsajos atitikties ergonominiams reikalavimams vertinimas, bandomosios eksploatacinės veiklos, galutinės ataskaitos parengimas bei sistemos technologinio pažeidžiamumo įvertinimas.

Algirdas Jakutis, UAB „Pronovus“ direktorius supažindino su projekto tęstinumo perspektyvomis, kuriant ir diegiant informacinėje sistemoje papildomus funkcionalumus bei optimizuojant katalogo modulius.

Vaida Vaitkevičiūtė-Daugvilė ir konsultantas Artūras Maruškevičius pranešime „CPO LT elektroninio katalogo funkcijos ir galimybės“ pristatė centralizuotų viešųjų pirkimų privalumus, vykdyto projekto kokybinius ir kiekybinius rodiklius, išryškino naujosios CPO IS privalumus bei tiesioginę ir netiesioginę naudą skirtingoms tikslinėms grupėms: viešojo administravimo subjektams bei potencialiems prekių, paslaugų ir darbų tiekėjams. Prelegentai taip pat atsakė į konferencijos dalyvių klausimus apie naująjį CPO LT katalogą.

Konferencijos pabaigoje buvo pristatytas filmas apie CPO LT 2013-2015 metais įgyvendintą ES dalinai finansuotą projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų valdymo sistemos kūrimas ir diegimas“.     

Naujasis CPO LT elektroninis katalogas: inovatyvu, greita, paprasta

CPO LT katalogo pristatymas

Aktualijos

nuotrauka
2021-09-17 11:55
Slankiojančios prekybos centrų durys, žemi slenksčiai ar erdvūs liftai, kuriuose patogiame aukštyje įrengti dideli mygtukai su Brailio raštu, taip pat galimybė reguliuoti televizoriaus garsą, telefono ekrano apšvietimą, interneto svetainių puslapių dydį ir ryškumą, reguliuojamos automobilio sėdynės,...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-15 15:02
Vyriausybė trečiadienį, rugsėjo 15 d., Aplinkos ministerijai suteikė įgaliojimus vieningam visų pastatų renovacijos kompetencijų centrui sukurti.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:53
Mažos vertės pirkimai praėjusiais metais sudarė daugiau kaip 96 proc. visų Lietuvoje vykdomų viešųjų pirkimų. Tačiau tokių pirkimų vertės yra gerokai mažesnės, tad ir jų teisiniam reguliavimui bei kontrolei skiriama mažiau dėmesio. Teisininkai tame mato riziką, mat mažesnės pirkimų vertės gali būti ...
nuotrauka
2021-09-15 10:40
KLAUSIMAS. Nupirktų sklypų savininkas juos palygino, palikdamas nuolydį į kaimynų sklypą. Dėl to po lietaus kaimynų sklypo gruntas plaunamas į griovį. Ar įstatymai neįpareigoja žemės darbus talikti taip, kad kaimynams nekiltų problemų?
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-13 11:47
Pirmoje 2021 m. pusėje pasaulio ekonomika pasižymėjo itin sparčiu žaliavų kainų kilimu. Brangsta, atrodo, viskas: metalai, mediena, žemės ūkio produkcija. Kas tai sąlygoja ir ko tikėtis per šiuos ir ateinančius metus?
nuotrauka
2021-09-13 11:37
Svarbiausiuose maždaug 111 kilometrų ilgio sienos su Baltarusija ruožuose fizinio barjero statybos darbus atliks grupės UAB „EPSO-G“ įmonė UAB „Tetas“. Tam pritarė Ministrės Pirmininkės vadovaujama Projekto priežiūros komisija, pirmadienį patvirtinusi esmines sutarties su šia bendrove sąlygas.
nuotrauka
2021-09-13 10:18
Pašilaičiuose, Medeinos g. 12 iškilęs laidojimo namų pastatas atsidūrė Vilniaus savivaldybės akiratyje. Sklypo savininkams 2016 metais buvo išduotas leidimas statyti būtent prekybinės paskirties pastatą, o ne laidojimo namus.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 06:02
Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė pareiškėjos UAB „Biržų ranga“ skundą atsakovei Konkurencijos tarybai dėl paskirtos baudos sumažinimo.
nuotrauka
2021-09-10 05:45
Susisiekimo ministerija Seimo rudens sesijai teikia devynių teisės aktų paketus. Vieni iš svarbiausių – pertvarkyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų administravimo sistemą, įteisinti inovatyvią eSIM technologiją, taip pat numatomos Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Ryš...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos