2021 rugsėjo 26 d. sekmadienis, 18:04
Reklama  |  facebook

Centralizuotų viešųjų pirkimų per CPO LT apimtys didėja, o prekių, paslaugų ir darbų kainos mažėja

2016-10-20 10:52
2016 m. III ketvirtį pirkimų skaičius išaugo 28,96 proc., lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Sudarytų prekių, paslaugų ir darbų pirkimų sutarčių vertė – beveik 60 mln. eurų.
nuotrauka
Pirkimai elektroninėje sistemoje išaugo 28,96 proc. Stocksnap.io nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Centrinė perkančioji organizacija CPO LT išanalizavo ir apibendrino savo veiklos III ketvirčio rezultatus.

Pirkimų apimtys didėja

CPO rezultataiKaip pažymi įstaigos vadovas Rolandas Černiauskas, stabiliai auga perkančiųjų organizacijų pirkimai elektroninėje erdvėje. Per šį laikotarpį CPO LT informacinėje sistemoje įvyko 4252 pirkimai. Jų skaičius, lyginant su tuo pačiu 2015 m. laikotarpiu, išaugo 28,96 proc. (1 pav.). 

Iš viso nuo metų pradžios CPO LT „Katalogas 2007“ ir CPO IS sistemoje įvyko 13 507 pirkimai, t. y. vidutiniškai 1500 per mėnesį.

Pirkimų apimčių nuolatinį ir stabilų augimą lemia keletas aspektų.

„Kai viešojo sektoriaus ir savivaldos institucijų perkančiosios organizacijos buvo įpareigotos nuo 2014 metų pirkti prekes, paslaugas ir darbus, naudojantis CPO LT elektronine sistema, jos labai atsargiai ir netgi nenoriai naudojosi mūsų sistema. Tam galbūt turėjo įtakos būtent privalomumas naudotis CPO LT katalogu. Pradėjusios pirkti iš elektroninio katalogo, perkančiosios organizacijos įvertino jo pranašumus: žmogiškų išteklių ir laiko sąnaudų taupymą, galimybę išvengti teisinių ginčų su dalyvaujančiais konkursuose tiekėjais, viešojo pirkimo procedūrų skaidrumą, sąžiningos konkurencijos sudarymą, konkurencingas ir, neretai, žemesnes nei rinkos kainas. Šiandien jau galime tvirtai pasakyti, kad mūsų sukurtas pirkimų įrankis tenkina daugumą perkančiųjų organizacijų, vykdančių centralizuotus viešuosius pirkimus“, – įsitikinęs R. Černiauskas.CPO rezultatai

Pirkimų apimčių augimui įtakos turi ir nuolatinė katalogo plėtra bei jo atnaujinimas. Per trejus įstaigos veiklos metus nuo 2013 m., elektroniniame kataloge prekių, paslaugų ir darbų modulių skaičius išaugo 2 kartus – nuo 14 iki 31, o jų specifikacijų skaičius artėja prie 6000. Perkančiosios organizacijos CPO LT kataloge randa joms būtinų prekių, kurios visiškai tenkina jų poreikius.

Paklausiausi moduliai – vaistų, biuro reikmenų, kompiuterinės ir biuro įrangos bei spausdintuvų eksploatacinių medžiagų prekių, vertimo ir apsaugos paslaugų

III ketvirtį CPO LT elektroninėje sistemoje įvyko 4252 pirkimai. Daugiausia buvo perkama biuro reikmenų modulio (1603), vaistų (585), kompiuterinės ir biuro įrangos (484), spausdintuvų eksploatacinių medžiagų (452) prekės (2 pav.). Šie moduliai buvo ne tik paklausiausi III šių metų ketvirtį, bet ir juose esančių prekių įsigijimas, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, augo sparčiausiai (3 pav.).

CPO rezultataiPaslaugų ir darbų modulių pirkimų analizė rodo, kad didžiausią paklausą turėjo statinio statybos techninė priežiūra (176), o lyginant su 2015 m. III ketv., daugiausia išaugo vertimo (39) ir apsaugos (52) paslaugų poreikis (4 pav.).

CPO LT kataloge tiekėjų konkurencija ir skaidrumas mažina pirkimų vertes

2016 m. III ketv. centralizuotų viešųjų pirkimų CPO LT elektroninėje sistemoje vertė yra 59 mln. 949 tūkst. eurų. Lyginant su 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu, ji išaugo 3 proc.

CPO rezultatai„CPO LT veiklos tikslas yra užtikrinti racionalų ir taupų biudžeto lėšų naudojimą centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose. Todėl pirkimų verčių santykinai lėtas augimas yra rodiklis, patvirtinantis viešųjų pirkimų efektyvumą, juos perkėlus į elektroninę erdvę. Per 2016 metų III ketv. perkančiosios organizacijos tas pačias prekes, paslaugas ir darbus daugeliu atveju įsigijo pigiau nei prieš metus, – pabrėžia CPO LT direktorius R. Černiauskas. – Svarbu pažymėti, kad kainos elektroniniame kataloge mažėja dėl didelės tiekėjų konkurencijos, jų suinteresuotumo laimėti viešuosius pirkimus. Štai, kompiuterinės ir biuro įrangos, spausdintuvų ir daugiafunkcinių įrenginių, jų eksploatacinių medžiagų įsigijimas šiais metais gerokai padidėjo, tačiau perkančiosios organizacijos išleido kur kas mažiau lėšų šioms prekėms. Sutaupymai šiame prekių segmente per ketvirtį sudaro beveik 395 tūkst. eurų.“ (5 pav.) 

CPO rezultatai

Anot įstaigos direktoriaus, ypač džiugina centralizuoto vaistų pirkimo per CPO LT elektroninį katalogą rezultatai. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pirkimų skaičius išaugo 22,38 proc., o jų vertė – sumažėjo net 3 mln.325 tūkst. eurų. Paprastai tariant, sveikatos apsaugos sistema sutaupė šias milijonines sumas, kurias galės panaudoti kitoms gydymo reikmėms.

Daugėja perkančiųjų organizacijų – CPO LT katalogo vartotojų

CP LT suinteresuota, kad jos sukurta ir administruojama viešųjų pirkimų elektronine sistema naudotųsi kuo daugiau šalies perkančiųjų organizacijų. Jau antrus metus savivaldybių viešųjų pirkimų specialistams yra organizuojami išvažiuojamieji seminarai, kuriuose jie įgyja praktines kompetencijas vykdyti pirkimus CPO LT elektroniniame kataloge. Į seminarus dažniausiai susirenka jau susipažinę su šiuo centralizuotų pirkimų vykdymo įrankiu specialistai, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai paaiškėja, jog viena ar kita viešojo sektoriaus ar savivaldos institucija nėra registruota CPO LT informacinėje pirkimų sistemoje.

„Mes ėmėmės iniciatyvos paraginti Lietuvos perkančiąsias organizacijas, dėl įvairių priežasčių dar nesinaudojusias CPO LT katalogu, registruotis jame ir tapti jo naudotojais. Per III ketv. išsiuntėme elektroninius laiškus, kviesdami perkančiąsias organizacijas prekių, paslaugų ir darbų pirkimus vykdyti CPO LT informacinėje sistemoje, – sako įstaigos vadovas. – Kvietimas davė rezultatų: lyginant su praėjusiais metais, perkančiųjų organizacijų vartotojų ir jų naudotojų registracija padidėjo dvigubai – nuo 64 iki 125 2016 m. III ketvirtį.“

Suaktyvėjus perkančiųjų organizacijų registracijai CPO LT, ketvirčio pabaigoje „Katalogu 2007“ ir CPO IS sistema naudojosi atitinkamai 3846 ir 3320 perkančiųjų organizacijų.

CPO LT projektinis pasiūlymas „Centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per VšĮ CPO LT elektroninį katalogą, valdymo sistemos plėtra“ įrašytas į Valstybės projektų sąrašą Nr.1

CPO LT parengė projektą „Centralizuotų viešųjų pirkimų, vykdomų per VšĮ CPO LT elektroninį katalogą, valdymo sistemos plėtra“ finansavimui gauti pagal 2014-2020 m. ES fondų investicinių veiksmų programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ priemonę „Nacionalinės kovos su korupciją priemonių įgyvendinimas“. Projektas numato per 3 metus išplėsti elektroninio katalogo valdymo sistemą 10 naujų darbų, paslaugų ir darbų moduliais, įdiegti naujus funkcionalumus, padėsiančius efektyviau vykdyti centralizuotus pirkimus elektroninėje erdvėje tiek perkančiosioms organizacijoms, tiek ir tiekėjams. Projekto veiklose ypatingas dėmesys skiriamas perkančiųjų organizacijų kompetencijų didinimui, metodinės pagalbos teikimui.

Atsižvelgiant į projekto svarbą ir aktualumą skaidrinant viešuosius pirkimus valstybiniu mastu, šis projektas 2016 m. rugsėjo 29 d. Vidaus reikalų ministro įsakymu yra įtrauktas į Valstybės projektų sąrašą.

Šaltinis – CPO LT

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos