2023 balandžio 1 d. šeštadienis, 11:34
Reklama  |  facebook

„Continental Automotive Lithuania“ statyba – pažangūs, aplinkai draugiški sprendimai

2022-10-14 08:23
Trumpiau nei per metus buvo įgyvendintas „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pirmasis plėtros etapas. Užsakovai jo įgyvendinimą įvardina kaip puikų, o Lietuvos BIM projektų konkurse jis pelnė geriausio gamybinių pastatų BIM projekto vardą.
nuotrauka
„Continental Automotive Lithuania“ iliustr.


Minimos įmonės
TEC Consulting, UAB
Merko statyba (AS Merko Ehitus), UAB
Continental Automotive Lithuania, UAB

Po pirmojo plėtros etapo gamybos zona buvo išplėsta 5 tūkst. kv. m, o papildomos biuro patalpos – 1,6 tūkst. kv. metrų. UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pastatas suprojektuotas ir pastatytas siekiant tarptautinio tvarių pastatų „LEED Gold“ standarto, reikalaujančio išskirtinio dėmesio statybos procesams, aplinkai ir tvarumui.

„Kvietimas imtis darbų automobilių elektronikos komponentų gamykloje, atitinkančioje aukščiausius automobilių pramonės pastatų standartus, mums buvo ir iššūkis, ir MERKO komandos profesionalumo pripažinimas. Dabar jau galime pasidžiaugti darniu bendradarbiavimu bei sėkmingai realizuotu projektu – nauji statiniai, kaip ir planuota, iškilo per metus, visi darbai atlikti pagal numatytą darbų grafiką“, – sakė generalinio statybos rangovo UAB Merko statyba projekto direktorius Andrius Gasiūnas.

Iššūkis: statybos šalia preciziškos gamybos

Naujasis statinys – tai pavyzdys, kaip turi būti skiriamas dėmesys patogiam darbui, galvojama apie darbuotojų sveikatą. Gamyklos veiklos parametrų ir energijos valdymo sistemų kontrolė yra automatizuota, įdiegti išmanieji, aplinkai draugiški inžineriniai sprendimai. Jie užtikrina pastatų klimato kontrolę bei efektyvesnį energijos naudojimą. Pastatuose pritaikyti išmanūs vidaus apšvietimo sprendimai – šviesos srauto intensyvumas reguliuojamas ir valdomas nuotoliniu būdu, parenkant darbuotojams optimalią šviesą. Patalpose sudaromos sveikos mikroklimato sąlygos – griežtai kontroliuojama temperatūra, drėgmė ir dulkėtumas. Gamybos zonos grindys padengtos konduktyvine epoksidine danga, kuri nekaupia statinio krūvio, yra atspari trinčiai ir skysčiams.

UAB Merko statyba nuotr.

Kaip pastebi Merko statyba atstovas A.Gasiūnas, šio objekto darbų specifika išties netradicinė: reikėjo pastatyti naują statinį ir sujungti jį su kitu, kuriame jau veikia „Continental“ gamykla ir kurioje gaminami automobilių elektronikos komponentai. Projekto įgyvendinimo komandai pavyko visus šiuos iššūkius sėkmingai įveikti ir laiku baigti darbus, nesutrikdant „Continental Automotive Lithuania“ gamybos procesų.

„TEC Consulting“ teko valdyti specifinėmis sąlygomis vykdomą statybos projektą

Įgyvendinat „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtros projektą, vienas iš partnerių buvo įmonė „TEC Consulting“, kuri laimėjo konkursą statyboms valdyti ir techninei priežiūrai atlikti.

Įgyvendinant projektą – plečiant gamybos salę ir įrengiant administracinę pastato dalį – viena iš svarbiausių aplinkybių, lėmusių ir pasirengimą darbui, ir pačių darbų vykdymą, buvo tai, kad veikiančioje gamyklos dalyje nebuvo stabdoma veikla. Tai reiškia, kaip akcentuoja „TEC Consulting“ projektų vadovas Andrius Penikas, kad projekto komandai teko prisitaikyti prie esamos situacijos ir statybos darbus suplanuoti taip, kad jie netrukdytų gamyklos veiklai.

„Continental Automotive Lithuania“ gamybos specifika reikalauja padidintos apsaugos. Todėl mums buvo svarbu, kad rangovas užtikrintų esminę nuostatą, kad pašaliniai asmenys nepateks į įmonės ir pačios statybvietės teritoriją. Bet tuo pat metu turėjo būti užtikrinti laisvi keliai evakuacijai iš veikiančios gamyklos per statybvietės zoną. Todėl, ribojant technikos judėjimą per įmonės teritoriją, buvo įrengtas laikinas kelias į statybvietę, – apie susiklosčiusią statybų valdymo specifiką pasakoja A.Penikas. – Bet kur kas svarbiau buvo užtikrinti, kad į veikiančią gamybos salę nepatektų statybinės dulkės, nes net ir mažiausias jų kiekis galėjo lemti gaminių broką. Kadangi jungiant pastatą teko demontuoti esamą sieną, buvo sumontuota laikina pertvara, kuri buvo sandariai uždengta antistatine plėvele, nes, naudojant įprastinę, statinis krūvis pakenktų gaminamos produkcijos kokybei. Ši rangovo sumontuota pertvara apsaugojo veikiančią gamybos patalpą nuo dulkių ir dūmų patekimo, palaikė esamos gamybos nustatytą mikroklimatą.“

Užsakovui buvo svarbu, kad rangovai statybų metu užtikrintų nepertraukiamą įmonės veiklą, tad rangovų uždavinys buvo ne tik įgyvendinti užsakovų reikalavimus. Buvo be galo svarbu projektą atlikti saugiai, todėl darbų saugai ir sveikatai buvo skiriamas išskirtinis dėmesys – nelaimingų atsitikimų nebuvo visos statybos metu!

Trimatis vizualizavimas – darbas paprasčiau ir greičiau

Laiku, mažiausiomis sąnaudomis ir kokybiškai – tai yra šio laikmečio statybos formulė. Todėl statybos valdytojams teko kruopščiai derinti rangovų užsakomas medžiagas ir įrangą, tikrinti, kad atitiktų projektinius sprendinius. Tvarka, net medžiagų sandėliavimas objekte lemia ir naudojamų medžiagų kokybę, ir darbo spartą, todėl viena iš „TEC Consulting“ funkcijų buvo skrupulingai prižiūrėti vykdomų darbų kokybę. Laikas yra dar viena svarbi statybos formulės dedamoji. Darbų terminai buvo sekami ir, esant poreikiui, koreguojamas atliekamų darbų eiliškumas, kad būtų pasiekti numatyti tarpiniai bei galutinis terminai.

Pastate, kuriame statybų metų vyko gamyba, dirbama su jautria vibracijai įranga. Statybininkai turėjo dirbti su vibraciniais mechanizmais. Tuomet dėmesingai buvo tikrinamas vibracijos poveikis vykdomai gamybai, derinami darbai tarp gamybinių pertraukų.

A+ energinio naudingumo pastatas buvo statomas pagal FM Global bei LEED Gold reikalavimus.

Plečiant patalpas, kaip pastebi „TEC Consulting“ atstovas, sudėtingiausia yra sujungti pastatus, nes reikia demontuoti išorines sienas, gelžbetonio konstrukcijas, virinti metalines konstrukcijas. Vykdant projektą, visa tai teko atlikti ypač jautrioje aspiracinės gaisro aptikimo sistemos veikimo zonoje. Inžinerinių komunikacijų darbus reikėjo planuoti ir vykdyti nestabdant visą parą veikiančios gamybos.

Objekte įdiegta pastato valdymo sistema (BMS) užtikrina komfortą, reguliuoja mikroklimatą atskirose patalpose, taip optimizuodama energijos sunaudojimą. Sistema leidžia stebėti ir kontroliuoti inžinerines sistemas visą parą. Vidaus apšvietimą kontroliuoja automatinė apšvietimo valdymo sistema DALI. Pastato įrenginiai, valdikliai sužymėti projektiniais kodais bei QR ženklinimu su nuoroda į eksploatacijos valdymo programą.

„Statybos metu naudojome BIM modelį, kurį nuolat atnaujiname, kai atliekami projektiniai keitimai. Trimatis vizualizavimas leido paprasčiau ir greičiau išanalizuoti skirtingų projekto dalių įgyvendinimą, – akcentavo A.Penikas. – Nors statybų valdymą ir techninę priežiūrą atliko kompetentingi ir ilgametę patirtį turintys mūsų įmonės specialistai, itin svarbu buvo įsiklausyti į užsakovo lūkesčius, perteikti juos rangovui ir projektuotojams. Sąžiningumo principų laikymasis padeda palaikyti sveiką atmosferą darbo aplinkoje ir pasiekti gerų rezultatų.“ 

Statybunaujienos.lt
Pramoninė statyba

nuotrauka
2023-02-27 10:06
Ilgiausią Baltijos šalyse kilimo ir tūpimo taką turinčio tarptautinio Šiaulių oro uosto laukia permainos. Vieniems iš oro uosto bendrasavininkų – kariškiams – nutarus susigrąžinti pastatus pietinėje oro uosto dalyje, visos civilinės aviacijos paslaugos bus perkeltos į šiaurinę aerodromo dalį, kur pl...
nuotrauka
2023-02-23 12:00
Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kyla pasaulyje didžiausios dviračių gamintojos „Pon.Bike“ gamykla. Šiandien į 40 tūkst. kv. m ploto pastato pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė. Didžiulių „Pon.Bike“ investicijų sulauksianti gamykla pradės veikti 2024 m. vasarą. Iki tol dviračių g...
nuotrauka
2023-02-21 11:38
Vasario viduryje pradėti Vilniaus oro uoste veiksiančios orlaivių nuledinimo skysčio perdirbimo gamyklos statybos darbai. Lietuvos oro uostų atstovų teigimu, šių metų antroje pusėje pradėsianti veiklą gamykla leis vykdyti būtinas orlaivių paruošimo procedūras oro uoste pažangesniais būdais, kurie ka...
nuotrauka
2023-02-09 07:34
Dažų ir pramoninių dangų gamintojo „Tikkurila“ produktai buvo pasirinkti REHAU gamyklos, pastatytos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje ir pelniusios „Lietuvos metų gaminio 2022“ aukso medalį, metalo konstrukcijoms padengti.
nuotrauka
2023-01-10 04:36
Išmaniųjų skaitiklių gamintoja „Axioma Metering“ Kauno LEZ teritorijoje pradeda statyti antrąją gamyklą, kurioje sukurs daugiau nei 300 darbo vietų. Kompanija dar šiemet į gamyklos statybas investuos 15 mln. eurų, dar apie 5 mln. eurų bus skirta naujai robotizuotai ultragarsinių vandens skaitiklių g...
nuotrauka
2022-11-18 10:09
Pasaulyje didžiausia dviračių gamintoja „Pon.Bike“, priklausanti Nyderlandų holdingui „Pon Holdings“, netrukus pradės 40 tūkst. kv. metrų ploto gamyklos statybas Lietuvoje, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Bendrovė ką tik pasirašė sutartį su tvarios miestų plėtros ir statybų bendrove „Y...
nuotrauka
2022-11-09 17:42
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėta statyti 15 mln. eurų vertės Singapūro medicininės įrangos „Esco Lifesciences“ gamykla. Joje bus gaminami optimalų mikroklimatą ląstelėms užtikrinantys laminarai bei inkubatoriai.
nuotrauka
2022-10-18 14:40
„Agrokoncerno“ įmonių grupė Kuršėnuose planuoja įgyvendinti daugiau nei 300 milijonų eurų vertės projektą. Įmonė „Agrokoncernas GDP“ buvusioje Pavenčių cukraus fabriko teritorijoje statys vieną moderniausių Europoje giluminio grūdų perdirbimo gamyklą. Planuojama, kad jos statybos truks apie penkeriu...
nuotrauka
2022-10-06 18:44
VIPA pasirašė pirmąją paskolos sutartį iš skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ lėšų. Paskola suteikta UAB „Flex Start Two“ įmonei, kuri Klaipėdos laisvojoje ekonominėje z...
nuotrauka
2022-09-30 07:36
Įgyvendinant „Teltonikos“ Technologijų centro statybos projektą, rangovai turėjo aiškias užduotis: aukšta kokybė ir preciziškas darbų kalendorius.
nuotrauka
2022-09-29 07:00
„Teltonikos“ technologijų centras Molėtuose duris atvėrė dvigubai greičiau negu buvo planuota. 10,8 tūkst. kv. m pastatas, kuriame kuriasi telemedicinos ir tinklo įrangos projektavimo biuras, laboratorijos bei testavimo ir robotizuotos surinkimo linijos, iškilo per 10 mėnesių.
nuotrauka
2022-09-27 06:52
Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ) sėkmingai užbaigė infrastruktūros plėtros darbus. Už daugiau nei 3,5 mln. eurų pietinėje teritorijos dalyje išvystyta inžinerinė infrastruktūra, įdiegti nauji susisiekimo sprendimai.
nuotrauka
2022-08-29 06:37
Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ) Aplinkos ministerijos vadovams ir statybų bei renovacijos sektoriaus atstovams pristatė investicinius plėtros planus, kurie skatins proveržį tvarios statybos sektoriuje. Į šiuo tikslu jau statomą organinių statybos konstrukcijų gamyklą pirmuoju etapu planuojama ...
nuotrauka
2022-08-12 11:25
Energetikos ministras Dainius Kreivys vakar, rugpjūčio 11 d., lankėsi Mažeikiuose, naftos perdirbimo produktų gamykloje „Orlen Lietuva“, kur pradėtos Žaliavos likučio konversijos įrenginio statybos.
nuotrauka
2022-07-19 10:37
Įmonė „Continental Automotive Lithuania“ baigė pirmąjį plėtros etapą: gerokai prasiplėtė Kaune esančios automobilių elektronikos komponentų gamyklos, atitinkančios aukščiausius automobilių pramonės pastatų standartus, plotas. Statybos darbus atliko UAB Merko statyba.
nuotrauka
2022-07-14 10:30
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojas ir valdytojas Baltijos šalyse „Sirin Development” užbaigė logistikos centro „J55“ I etapo statybas, Vilniuje. Į 20 400 kv. m ploto sandėlį iš viso buvo investuota 11,3 mln. eurų.
nuotrauka
2022-07-13 08:42
Lietuvos Laisvosios ekonominės zonos demonstruoja puikius rezultatus, skaičiuoja pritrauktus naujus investuotojus ir nuosekliai vysto infrastruktūros plėtros projektus. Bendrovės pagal apyvartas ne tik pasiekė ikipandeminį lygį, bet ir jį viršijo, o artimiausioje ateityje tikisi dar didesnio Lietuvo...
nuotrauka
2022-06-21 10:25
Industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystytojas ir valdytojas Baltijos šalyse „Sirin Development” užbaigė „Liepkalnio industrinio parko“ IV etapo statybas Vilniuje. Į 26 200 kv. m ploto sandėlį iš viso buvo investuota 13 mln. eurų.
nuotrauka
2022-06-01 07:42
Didžiausiame Lietuvos skaitmeninės statybos tematikos renginyje – tarptautinėje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2022. Vilnius“ – paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 m. BIM projektai.
nuotrauka
2022-05-26 11:27
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) užbaigtos modernaus 2 aukštų 36 tūkst. kv. m ploto baldų fabriko statybos. UAB „Geras baldų fabrikas“ užsakymu A++ energinio naudingumo klasės kompleksą pastatė tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Investicijos į vienu inovatyviausių Liet...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba