2024 balandžio 20 d. šeštadienis, 7:51
Reklama  |  facebook

„Continental Automotive Lithuania“ statyba – pažangūs, aplinkai draugiški sprendimai

2022-10-14 08:23
Trumpiau nei per metus buvo įgyvendintas „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pirmasis plėtros etapas. Užsakovai jo įgyvendinimą įvardina kaip puikų, o Lietuvos BIM projektų konkurse jis pelnė geriausio gamybinių pastatų BIM projekto vardą.
nuotrauka
„Continental Automotive Lithuania“ iliustr.


Minimos įmonės
TEC Consulting, UAB
Merko statyba (AS Merko Ehitus), UAB
Continental Automotive Lithuania, UAB

Po pirmojo plėtros etapo gamybos zona buvo išplėsta 5 tūkst. kv. m, o papildomos biuro patalpos – 1,6 tūkst. kv. metrų. UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pastatas suprojektuotas ir pastatytas siekiant tarptautinio tvarių pastatų „LEED Gold“ standarto, reikalaujančio išskirtinio dėmesio statybos procesams, aplinkai ir tvarumui.

„Kvietimas imtis darbų automobilių elektronikos komponentų gamykloje, atitinkančioje aukščiausius automobilių pramonės pastatų standartus, mums buvo ir iššūkis, ir MERKO komandos profesionalumo pripažinimas. Dabar jau galime pasidžiaugti darniu bendradarbiavimu bei sėkmingai realizuotu projektu – nauji statiniai, kaip ir planuota, iškilo per metus, visi darbai atlikti pagal numatytą darbų grafiką“, – sakė generalinio statybos rangovo UAB Merko statyba projekto direktorius Andrius Gasiūnas.

Iššūkis: statybos šalia preciziškos gamybos

Naujasis statinys – tai pavyzdys, kaip turi būti skiriamas dėmesys patogiam darbui, galvojama apie darbuotojų sveikatą. Gamyklos veiklos parametrų ir energijos valdymo sistemų kontrolė yra automatizuota, įdiegti išmanieji, aplinkai draugiški inžineriniai sprendimai. Jie užtikrina pastatų klimato kontrolę bei efektyvesnį energijos naudojimą. Pastatuose pritaikyti išmanūs vidaus apšvietimo sprendimai – šviesos srauto intensyvumas reguliuojamas ir valdomas nuotoliniu būdu, parenkant darbuotojams optimalią šviesą. Patalpose sudaromos sveikos mikroklimato sąlygos – griežtai kontroliuojama temperatūra, drėgmė ir dulkėtumas. Gamybos zonos grindys padengtos konduktyvine epoksidine danga, kuri nekaupia statinio krūvio, yra atspari trinčiai ir skysčiams.

UAB Merko statyba nuotr.

Kaip pastebi Merko statyba atstovas A.Gasiūnas, šio objekto darbų specifika išties netradicinė: reikėjo pastatyti naują statinį ir sujungti jį su kitu, kuriame jau veikia „Continental“ gamykla ir kurioje gaminami automobilių elektronikos komponentai. Projekto įgyvendinimo komandai pavyko visus šiuos iššūkius sėkmingai įveikti ir laiku baigti darbus, nesutrikdant „Continental Automotive Lithuania“ gamybos procesų.

„TEC Consulting“ teko valdyti specifinėmis sąlygomis vykdomą statybos projektą

Įgyvendinat „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtros projektą, vienas iš partnerių buvo įmonė „TEC Consulting“, kuri laimėjo konkursą statyboms valdyti ir techninei priežiūrai atlikti.

Įgyvendinant projektą – plečiant gamybos salę ir įrengiant administracinę pastato dalį – viena iš svarbiausių aplinkybių, lėmusių ir pasirengimą darbui, ir pačių darbų vykdymą, buvo tai, kad veikiančioje gamyklos dalyje nebuvo stabdoma veikla. Tai reiškia, kaip akcentuoja „TEC Consulting“ projektų vadovas Andrius Penikas, kad projekto komandai teko prisitaikyti prie esamos situacijos ir statybos darbus suplanuoti taip, kad jie netrukdytų gamyklos veiklai.

„Continental Automotive Lithuania“ gamybos specifika reikalauja padidintos apsaugos. Todėl mums buvo svarbu, kad rangovas užtikrintų esminę nuostatą, kad pašaliniai asmenys nepateks į įmonės ir pačios statybvietės teritoriją. Bet tuo pat metu turėjo būti užtikrinti laisvi keliai evakuacijai iš veikiančios gamyklos per statybvietės zoną. Todėl, ribojant technikos judėjimą per įmonės teritoriją, buvo įrengtas laikinas kelias į statybvietę, – apie susiklosčiusią statybų valdymo specifiką pasakoja A.Penikas. – Bet kur kas svarbiau buvo užtikrinti, kad į veikiančią gamybos salę nepatektų statybinės dulkės, nes net ir mažiausias jų kiekis galėjo lemti gaminių broką. Kadangi jungiant pastatą teko demontuoti esamą sieną, buvo sumontuota laikina pertvara, kuri buvo sandariai uždengta antistatine plėvele, nes, naudojant įprastinę, statinis krūvis pakenktų gaminamos produkcijos kokybei. Ši rangovo sumontuota pertvara apsaugojo veikiančią gamybos patalpą nuo dulkių ir dūmų patekimo, palaikė esamos gamybos nustatytą mikroklimatą.“

Užsakovui buvo svarbu, kad rangovai statybų metu užtikrintų nepertraukiamą įmonės veiklą, tad rangovų uždavinys buvo ne tik įgyvendinti užsakovų reikalavimus. Buvo be galo svarbu projektą atlikti saugiai, todėl darbų saugai ir sveikatai buvo skiriamas išskirtinis dėmesys – nelaimingų atsitikimų nebuvo visos statybos metu!

Trimatis vizualizavimas – darbas paprasčiau ir greičiau

Laiku, mažiausiomis sąnaudomis ir kokybiškai – tai yra šio laikmečio statybos formulė. Todėl statybos valdytojams teko kruopščiai derinti rangovų užsakomas medžiagas ir įrangą, tikrinti, kad atitiktų projektinius sprendinius. Tvarka, net medžiagų sandėliavimas objekte lemia ir naudojamų medžiagų kokybę, ir darbo spartą, todėl viena iš „TEC Consulting“ funkcijų buvo skrupulingai prižiūrėti vykdomų darbų kokybę. Laikas yra dar viena svarbi statybos formulės dedamoji. Darbų terminai buvo sekami ir, esant poreikiui, koreguojamas atliekamų darbų eiliškumas, kad būtų pasiekti numatyti tarpiniai bei galutinis terminai.

Pastate, kuriame statybų metų vyko gamyba, dirbama su jautria vibracijai įranga. Statybininkai turėjo dirbti su vibraciniais mechanizmais. Tuomet dėmesingai buvo tikrinamas vibracijos poveikis vykdomai gamybai, derinami darbai tarp gamybinių pertraukų.

A+ energinio naudingumo pastatas buvo statomas pagal FM Global bei LEED Gold reikalavimus.

Plečiant patalpas, kaip pastebi „TEC Consulting“ atstovas, sudėtingiausia yra sujungti pastatus, nes reikia demontuoti išorines sienas, gelžbetonio konstrukcijas, virinti metalines konstrukcijas. Vykdant projektą, visa tai teko atlikti ypač jautrioje aspiracinės gaisro aptikimo sistemos veikimo zonoje. Inžinerinių komunikacijų darbus reikėjo planuoti ir vykdyti nestabdant visą parą veikiančios gamybos.

Objekte įdiegta pastato valdymo sistema (BMS) užtikrina komfortą, reguliuoja mikroklimatą atskirose patalpose, taip optimizuodama energijos sunaudojimą. Sistema leidžia stebėti ir kontroliuoti inžinerines sistemas visą parą. Vidaus apšvietimą kontroliuoja automatinė apšvietimo valdymo sistema DALI. Pastato įrenginiai, valdikliai sužymėti projektiniais kodais bei QR ženklinimu su nuoroda į eksploatacijos valdymo programą.

„Statybos metu naudojome BIM modelį, kurį nuolat atnaujiname, kai atliekami projektiniai keitimai. Trimatis vizualizavimas leido paprasčiau ir greičiau išanalizuoti skirtingų projekto dalių įgyvendinimą, – akcentavo A.Penikas. – Nors statybų valdymą ir techninę priežiūrą atliko kompetentingi ir ilgametę patirtį turintys mūsų įmonės specialistai, itin svarbu buvo įsiklausyti į užsakovo lūkesčius, perteikti juos rangovui ir projektuotojams. Sąžiningumo principų laikymasis padeda palaikyti sveiką atmosferą darbo aplinkoje ir pasiekti gerų rezultatų.“ 

Statybunaujienos.ltPramoninė statyba

nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-11 10:09
2023 m. vasarį Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėtos gerai žinomos pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike" gamyklos statybos pasiekė finišo tiesiąją. Beveik 40 tūkst. kv. metrų ploto pastatą per vienerius metus užbaigė tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva".
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-03-14 15:12
Kaune tęsiant „SBA Urban“ vystomo naujos koncepcijos prekybos ir verslo miesto „Urban HUB“ pirmojo etapo statybos darbus, pradedamas antrasis etapas. Jį už 11 mln. EUR įgyvendina tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Biurų, prekybos ir logistikos projekto Kaune naujajame ...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-14 10:52
Sparčiai plėtojamoje Kauno laisvosios ekonomikos zonoje (LEZ) statomas naujas baldų sandėlis. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, pasirašiusi rangos sutartį su įmone „Freda IV“ gavo statybos darbų leidimą ir jau pradėjo sandėliavimo komplekso statybos darbus.
nuotrauka
2024-02-13 11:07
NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė naujojo „Rimi Lietuva“ logistikos centro šalia Elektrėnų projektinius pasiūlymus. Juose numatoma, kad 43,3 tūkst. kv. m objektas išsiskirs tokiems centrams nebūdingais architektūriniais ir technologiniais, tvarumo sprendimais. Pagal built-to-suit modelį sta...
nuotrauka
2024-01-29 13:38
Pirmoji prekybinių sandėlių (angl. stock-office) koncepciją Vilniuje pradėjusi vystyti nekilnojamojo turto bendrovė „Darnu Group“ gavo statybos leidimą ir pradeda vystyti dar vieną „Vilniaus verslo parko“ kompleksą šalia Ukmergės gatvės. Naujieji 17200 kv. metrų ploto prekybiniai sandėliai bus stato...
nuotrauka
2024-01-26 08:44
VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) tęsiami išmontavimo darbai. 2023 m. IAE personalas išmontavo 4,6 tūkst. tonų įrangos bei 5,2 tūkst. tonų konstrukcijų (pastatų gelžbetonio ir metalo konstrukcijų komponentai). Daugiausia įrangos išmontuota vykdant reaktoriaus technologinės įrangos išmontavimo...
nuotrauka
2024-01-18 12:39
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo ir gamybos įmonei „Arginta Engineering" 2023 m. buvo reikšmingi. Kaip ir buvo planuota, pastatyta nauja gamykla Panevėžyje, įgyvendintas didžiausias užsakymas įmonės istorijoje, kurio vertė buvo virš 5 mln. Eur, tiekiant įrangą didžiaus...
nuotrauka
2024-01-16 10:34
Iš bet kurios pasaulio vietos valdomas dronas pakyla, apskrenda laukus, surenka informaciją ir grįžta į savo stotį. Joje automatiškai įkraunamos baterijos, prireikus, jas pakeičia robotinė ranka. Autonominė bepiločių orlaivių monitoringo technologija „DBOX“ jau yra sėkmingai naudojama Vilniaus miest...
nuotrauka
2024-01-10 16:57
Plėtros projektus aktyviai įgyvendinantys Lietuvos oro uostai pristatė ilgalaikį viso tinklo plėtros planą (angl. „master plan“) iki 2052 metų. Tris oro uostus Lietuvoje valdanti bendrovė taip siekia plėtoti konkurencingą Lietuvos oro uostų modelį, gerinti efektyvumą ir laike aiškiai išdėlioti Vilni...
nuotrauka
2024-01-09 09:40
Sausio 9 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose bus atidaryti angarai sraigtasparniams laikyti bei aptarnauti. Šalia sraigtasparnių garažų pastatytas ir administracinis korpusas, kuriame įrengtos darbo vietos.
nuotrauka
2024-01-08 09:53
Nuo sausio 8 d. ūkininkai, pripažinti žemės ūkio kooperatyvai ir įmonės, norinčios įsirengti biodujas ar biometaną naudojančias grūdų džiovyklas, galės teikti paraiškas ir gauti subsidijas.
nuotrauka
2024-01-05 15:19
Buvusio sraigtasparnių gamyklos angaro konversija Aleksote – finišo tiesiojoje. Iš pagrindų rekonstruotas pastatas Europos prospekte tapo pirmuoju objektu čia besikuriančiame Inovacijų pramonės parke (AIPP). 10 tūkst. kvadratinių metrų plote – erdvės tyrimų centrams, laboratorijoms, biurų ir sandėli...
nuotrauka
2024-01-03 09:52
Bendrovė „Vitaresta" investuos į A++ energetinės naudingumo klasės, 1,3 tūkst. kv. m biuro ir logistikos centro Kaune, kuris padės įmonei efektyvinti veiklos procesus ir įgyvendinti tvaresnius sprendimus, plėtrą. 2,4 mln. eurų žaliąją paskolą vienai didžiausių Lietuvoje patalpų valymo ir aplinkos tv...
nuotrauka
2024-01-02 14:09
Paskutinėmis 2023-iųjų dienomis pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ pabaigė unikalų projektą – Šiaulių rajone pradėtas eksploatuoti pirmasis Lietuvoje saulės parkas, pastatytas ant uždaryto ir įmonės prižiūrimo Aukštrakių odų pramonės atliekų sąvartyno.
nuotrauka
2023-12-29 10:42
Vilniaus oro uostas jau vykdo naujojo keleivių išvykimo terminalo vidaus apdailos ir įrengimo darbus. Moderniausiu oro uosto terminalu Baltijos šalyse pastatą pavers nauja įranga ir pažangių technologijų derinys. Kitąmet įdiegus ir metų pabaigoje ištestavus naujas sistemas - stipriai patobulės pagri...
nuotrauka
2023-12-19 10:58
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė į naujos gamyklos statybas investuos apie 10 mln. eurų. Tokia suma net tris kartus viršija ankstesnes kasmetines investicijas. Bendrovės tikslas – suprojektuoti visiškai naują technologinę liniją, kurios našumas būtų net ...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba