2023 gruodžio 7 d. ketvirtadienis, 22:53
Reklama  |  facebook

„Continental Automotive Lithuania“ statyba – pažangūs, aplinkai draugiški sprendimai

2022-10-14 08:23
Trumpiau nei per metus buvo įgyvendintas „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pirmasis plėtros etapas. Užsakovai jo įgyvendinimą įvardina kaip puikų, o Lietuvos BIM projektų konkurse jis pelnė geriausio gamybinių pastatų BIM projekto vardą.
nuotrauka
„Continental Automotive Lithuania“ iliustr.


Minimos įmonės
TEC Consulting, UAB
Merko statyba (AS Merko Ehitus), UAB
Continental Automotive Lithuania, UAB

Po pirmojo plėtros etapo gamybos zona buvo išplėsta 5 tūkst. kv. m, o papildomos biuro patalpos – 1,6 tūkst. kv. metrų. UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos pastatas suprojektuotas ir pastatytas siekiant tarptautinio tvarių pastatų „LEED Gold“ standarto, reikalaujančio išskirtinio dėmesio statybos procesams, aplinkai ir tvarumui.

„Kvietimas imtis darbų automobilių elektronikos komponentų gamykloje, atitinkančioje aukščiausius automobilių pramonės pastatų standartus, mums buvo ir iššūkis, ir MERKO komandos profesionalumo pripažinimas. Dabar jau galime pasidžiaugti darniu bendradarbiavimu bei sėkmingai realizuotu projektu – nauji statiniai, kaip ir planuota, iškilo per metus, visi darbai atlikti pagal numatytą darbų grafiką“, – sakė generalinio statybos rangovo UAB Merko statyba projekto direktorius Andrius Gasiūnas.

Iššūkis: statybos šalia preciziškos gamybos

Naujasis statinys – tai pavyzdys, kaip turi būti skiriamas dėmesys patogiam darbui, galvojama apie darbuotojų sveikatą. Gamyklos veiklos parametrų ir energijos valdymo sistemų kontrolė yra automatizuota, įdiegti išmanieji, aplinkai draugiški inžineriniai sprendimai. Jie užtikrina pastatų klimato kontrolę bei efektyvesnį energijos naudojimą. Pastatuose pritaikyti išmanūs vidaus apšvietimo sprendimai – šviesos srauto intensyvumas reguliuojamas ir valdomas nuotoliniu būdu, parenkant darbuotojams optimalią šviesą. Patalpose sudaromos sveikos mikroklimato sąlygos – griežtai kontroliuojama temperatūra, drėgmė ir dulkėtumas. Gamybos zonos grindys padengtos konduktyvine epoksidine danga, kuri nekaupia statinio krūvio, yra atspari trinčiai ir skysčiams.

UAB Merko statyba nuotr.

Kaip pastebi Merko statyba atstovas A.Gasiūnas, šio objekto darbų specifika išties netradicinė: reikėjo pastatyti naują statinį ir sujungti jį su kitu, kuriame jau veikia „Continental“ gamykla ir kurioje gaminami automobilių elektronikos komponentai. Projekto įgyvendinimo komandai pavyko visus šiuos iššūkius sėkmingai įveikti ir laiku baigti darbus, nesutrikdant „Continental Automotive Lithuania“ gamybos procesų.

„TEC Consulting“ teko valdyti specifinėmis sąlygomis vykdomą statybos projektą

Įgyvendinat „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtros projektą, vienas iš partnerių buvo įmonė „TEC Consulting“, kuri laimėjo konkursą statyboms valdyti ir techninei priežiūrai atlikti.

Įgyvendinant projektą – plečiant gamybos salę ir įrengiant administracinę pastato dalį – viena iš svarbiausių aplinkybių, lėmusių ir pasirengimą darbui, ir pačių darbų vykdymą, buvo tai, kad veikiančioje gamyklos dalyje nebuvo stabdoma veikla. Tai reiškia, kaip akcentuoja „TEC Consulting“ projektų vadovas Andrius Penikas, kad projekto komandai teko prisitaikyti prie esamos situacijos ir statybos darbus suplanuoti taip, kad jie netrukdytų gamyklos veiklai.

„Continental Automotive Lithuania“ gamybos specifika reikalauja padidintos apsaugos. Todėl mums buvo svarbu, kad rangovas užtikrintų esminę nuostatą, kad pašaliniai asmenys nepateks į įmonės ir pačios statybvietės teritoriją. Bet tuo pat metu turėjo būti užtikrinti laisvi keliai evakuacijai iš veikiančios gamyklos per statybvietės zoną. Todėl, ribojant technikos judėjimą per įmonės teritoriją, buvo įrengtas laikinas kelias į statybvietę, – apie susiklosčiusią statybų valdymo specifiką pasakoja A.Penikas. – Bet kur kas svarbiau buvo užtikrinti, kad į veikiančią gamybos salę nepatektų statybinės dulkės, nes net ir mažiausias jų kiekis galėjo lemti gaminių broką. Kadangi jungiant pastatą teko demontuoti esamą sieną, buvo sumontuota laikina pertvara, kuri buvo sandariai uždengta antistatine plėvele, nes, naudojant įprastinę, statinis krūvis pakenktų gaminamos produkcijos kokybei. Ši rangovo sumontuota pertvara apsaugojo veikiančią gamybos patalpą nuo dulkių ir dūmų patekimo, palaikė esamos gamybos nustatytą mikroklimatą.“

Užsakovui buvo svarbu, kad rangovai statybų metu užtikrintų nepertraukiamą įmonės veiklą, tad rangovų uždavinys buvo ne tik įgyvendinti užsakovų reikalavimus. Buvo be galo svarbu projektą atlikti saugiai, todėl darbų saugai ir sveikatai buvo skiriamas išskirtinis dėmesys – nelaimingų atsitikimų nebuvo visos statybos metu!

Trimatis vizualizavimas – darbas paprasčiau ir greičiau

Laiku, mažiausiomis sąnaudomis ir kokybiškai – tai yra šio laikmečio statybos formulė. Todėl statybos valdytojams teko kruopščiai derinti rangovų užsakomas medžiagas ir įrangą, tikrinti, kad atitiktų projektinius sprendinius. Tvarka, net medžiagų sandėliavimas objekte lemia ir naudojamų medžiagų kokybę, ir darbo spartą, todėl viena iš „TEC Consulting“ funkcijų buvo skrupulingai prižiūrėti vykdomų darbų kokybę. Laikas yra dar viena svarbi statybos formulės dedamoji. Darbų terminai buvo sekami ir, esant poreikiui, koreguojamas atliekamų darbų eiliškumas, kad būtų pasiekti numatyti tarpiniai bei galutinis terminai.

Pastate, kuriame statybų metų vyko gamyba, dirbama su jautria vibracijai įranga. Statybininkai turėjo dirbti su vibraciniais mechanizmais. Tuomet dėmesingai buvo tikrinamas vibracijos poveikis vykdomai gamybai, derinami darbai tarp gamybinių pertraukų.

A+ energinio naudingumo pastatas buvo statomas pagal FM Global bei LEED Gold reikalavimus.

Plečiant patalpas, kaip pastebi „TEC Consulting“ atstovas, sudėtingiausia yra sujungti pastatus, nes reikia demontuoti išorines sienas, gelžbetonio konstrukcijas, virinti metalines konstrukcijas. Vykdant projektą, visa tai teko atlikti ypač jautrioje aspiracinės gaisro aptikimo sistemos veikimo zonoje. Inžinerinių komunikacijų darbus reikėjo planuoti ir vykdyti nestabdant visą parą veikiančios gamybos.

Objekte įdiegta pastato valdymo sistema (BMS) užtikrina komfortą, reguliuoja mikroklimatą atskirose patalpose, taip optimizuodama energijos sunaudojimą. Sistema leidžia stebėti ir kontroliuoti inžinerines sistemas visą parą. Vidaus apšvietimą kontroliuoja automatinė apšvietimo valdymo sistema DALI. Pastato įrenginiai, valdikliai sužymėti projektiniais kodais bei QR ženklinimu su nuoroda į eksploatacijos valdymo programą.

„Statybos metu naudojome BIM modelį, kurį nuolat atnaujiname, kai atliekami projektiniai keitimai. Trimatis vizualizavimas leido paprasčiau ir greičiau išanalizuoti skirtingų projekto dalių įgyvendinimą, – akcentavo A.Penikas. – Nors statybų valdymą ir techninę priežiūrą atliko kompetentingi ir ilgametę patirtį turintys mūsų įmonės specialistai, itin svarbu buvo įsiklausyti į užsakovo lūkesčius, perteikti juos rangovui ir projektuotojams. Sąžiningumo principų laikymasis padeda palaikyti sveiką atmosferą darbo aplinkoje ir pasiekti gerų rezultatų.“ 

Statybunaujienos.ltPramoninė statyba

nuotrauka
2023-12-06 10:27
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo bei gamybos įmonė „Arginta Engineering" plečiasi ir ieško net 50 naujų darbuotojų. „Į naują gamyklą Panevėžyje investavome daugiau nei 8 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus mūsų komanda Lietuvoje papildė daugiau nei 100 naujų spe...
nuotrauka
2023-12-05 13:11
Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika" šių metų lapkričio 3-23 d. atliko planinius deginimo jėgainės remonto darbus. Po paskutiniojo jėgainės planinio stabdymo profilaktiniams remonto darbams 2022 metais, jėgainė be sustojimo sklandžiai veikė rekordiškai ilgiausią laikotarpį – net 392 dienas.
nuotrauka
2023-12-04 09:31
Latvijos kapitalo trinkelių, šaligatvio bortelių ir kitų betono gaminių grupė „Brikers“ naujai savo investicijai pasirinko Vievį. Šalia miesto įsikūrusiame Alesninkų kaime „Brikers“ skirs apie 7 mln. eurų naujai trinkelių ir bortelių gamyklai, kurioje gamyba turėtų startuoti 2024 metų pirmoje pusėje...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-10-31 11:52
Potencialiems investuotojams, gaminantiems aukštesnės ir vidutinės vertės produkciją, bus parengtas 5440 kv. m ploto pastatas. Greitam investuotojų įsikūrimui numatyta sutvarkyti jam priklausančio sklypo infrastruktūrą: kietas dangas, inžinerinius tinklus, automobilių ir dviračių stovėjimo vietas, e...
nuotrauka
2023-10-30 10:43
50 mln. eurų kainavusiai Kaune veikiančiai JAV sveikatos priežiūros produktų įmonės „Hollister Lietuva" gamyklai skirtas pirmasis Baltijos šalyse penkių žvaigždučių „BREEAM In-Use" sertifikatas. Aukščiausio lygio tvarumo įvertinimas moderniam gamybiniam pastatui buvo skirtas už vandens taupymą, apga...
nuotrauka
2023-10-30 07:19
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė penktadienį, spalio 27 d., lankėsi Jonavoje, kur su bendrovės „Achema“ atstovais aptarė įgyvendinamus projektus ir pristatė valstybės paramą įmonės modernizavimui.
nuotrauka
2023-10-27 13:59
AB „Kauno grūdai" pasirašė 17 mln. Eur vertės sutartį su AB „Panevėžio statybos trestas" dėl naujo gamybinio padalinio Alytuje statybos. Bendrasis gamybos ir pramonės paskirties pastato plotas sieks 7,4 tūkst. kv. m, numatomas darbų atlikimo terminas – 11 mėn. nuo pasirašytos sutarties datos.
nuotrauka
2023-10-26 11:00
Maisto gyvūnams augintiniams gamyklos „Mars Lietuva" teritorijoje naujai statomo pirminės pakuotės gamybos pastato vietoje ketvirtadienį įleista simbolinė kapsulė, kurioje – įmonės vadovų ir projekto komandų linkėjimai tiek sėkmingai įvykdyti šį projektą, tiek toliau kryptingai investuoti į tolesnę ...
nuotrauka
2023-10-18 10:40
Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė 122,65 mln. eurų kvietimą, kurio lėšomis diegiant inovatyvią technologiją – elektrolizės integravimo į amoniako agregatą – bus mažinamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis pakeičiant šias dujas aplinkai draugišku vandeniliu.
nuotrauka
2023-10-06 11:43
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) pasirašė 13,5 mln. eurų vertės sutartį (įskaitant PVM) su viena didžiausių Europoje medinių padėklų ruošinių gamintojų UAB „Juodeliai“ dėl antro gamybos pastato statybos bei inžinerinių tinklų rekonstravimo. Plėtra numatyta Marijampolės savivaldybėje veikiančiam...
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.
nuotrauka
2023-09-14 12:30
Vilniaus oro uostas šį rudens-žiemos sezoną žengia dar vieną žingsnį tvarumo link. Čia pradės veikti moderni orlaivių nuledinimo nuotekų perdirbimo gamykla – vienintelė tokia visose Baltijos šalyse.
nuotrauka
2023-09-13 15:04
Trečiadienį, rugsėjo 13 d., Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atverta pirmoji Baltijos šalyse ir vos trečioji Europoje konstrukcijų tvariai statybai gamykla. „VMG Lignum Construction“ gamykloje Skandinavijos, Š. Amerikos, Australijos ir didžiosioms Europos rinkoms kasmet planuoj...
nuotrauka
2023-08-18 08:42
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) įgyvendinamas projektas „Rūšiuojamuoju būdu surinktų maisto ir virtuvės atliekų apdorojimo infrastruktūros sukūrimas Šiaulių regione“ jau įpusėjo. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne pradėta maisto ir virtuvės atliekų (MVA) apdorojimo pas...
nuotrauka
2023-06-27 11:01
Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtojimo ir valdymo įmonė „Eika“ baigė sandorį su rapsų aliejaus, baltyminių pašarų priedų ir biodyzelino gamintoja „MESTILLA“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo „Linas Agro Group“ akcininkai. Įmonės sutarė dėl aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklo...
nuotrauka
2023-06-14 10:03
Devintus metus rinkoje veikiantys biodujų jėgainių statytojai ir su jomis susijusių technologijų tiekėjai „Biokona“, siekdami plėsti savo veiklą, vykdo gamybinių patalpų su biurais statybas Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritorijoje. Bendras gamybinių ir administracinių patalpų plotas suda...
nuotrauka
2023-04-06 10:34
„Darnu Group“ pasirašė partnerystės sutartį su „Rimi Lietuva“ dėl pagrindinio prekybos tinklo logistikos centro vystymo Baltijos šalyse. Jis bus statomas pagal užsakomųjų projektų („build to suit“) modelį. Daugiau kaip 40 tūkst. kv. metrų ploto inovatyvus, ateities standartus atitinkantis pastatas i...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba