2021 birželio 16 d. trečiadienis, 5:31
Reklama  |  facebook

„Creditinfo“ kviečia įmones apie skolininkus pranešti nedelsiant – taip stabdyti „domino efektą“

2020-04-09 12:29
„Creditinfo Lietuva“ kviečia visas įmones teikti informaciją apie savo skolininkus supaprastintu būdu, siekiant maksimaliai didinti skaidrumą finansiniuose verslo santykiuose ir užkirsti kelią tikėtinam „domino efektui“. Ši galimybė teikti duomenis paprasčiau ir greičiau pristatoma ekonominės turbulencijos laikotarpiu, kai verslo partneriams tampa itin svarbus tarpusavio atsiskaitymų punktualumas ir susitarimų laikymasis.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


„Šį supaprastintą funkcionalumą planavome pristatyti vėliau, tačiau ekonominė situacija paskatino pradėti teikti tokią galimybę jau šiandien. Būtent dabar įmonėms svarbu gauti kuo naujesnę informaciją apie verslo partnerių patikimumą net ir iš smulkiausių verslo dalyvių. Tai leis rinktis bendradarbiauti su tokiomis įmonėmis, kurios atsiskaito laiku ir tiksliai laikosi sutartinių įsipareigojimų. Tokiu būdu galime užkirsti kelią galimam „domino efektui“, nuo kurio taip stipriai nukentėjome prieš dešimtmetį. Pasimokę iš praeities situacijų, siekiame aprūpinti įmones kuo išsamesne ir aktualesne informacija, kad jos galėtų sprendimus priimti iš kuo platesnio rato verslų nacionaliniu mastu, nepriklausomai nuo jų dydžio ar veiklos pobūdžio. Tai suteikia verslo santykiams daugiau skaidrumo ir formuoja stiprią Lietuvos ekonomikos infrastruktūrą. Būtent informacijos kiekis, aktualumas ir dinamika yra tai, kas padės priimti sprendimus operatyviai ir laiku, tad kviečiu įmones, kurios to dar nėra padarę, dalintis informacija kuo greičiau, naudojantis patogesne infrastruktūra“, – sako pranešime cituojamas Linas Čereška, „Creditinfo Lietuva“ generalinis direktorius.

Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas pabrėžia, kad tokio pobūdžio iniciatyvos šiuo laikotarpiu yra ypatingai svarbios.

„Šiomis dienomis laukdami Velykų, galime atsigręžti ir į istorinius Talmudo raštus, kurie sako, kad mokėjimas kreditoriui yra pareiga, ir, jeigu turi pinigų – privalai sumokėti. Vykdydamas savo įsipareigojimus laiku, kiekvienas verslas prisideda prie sklandaus ekonomikos veikimo“, – teigia M. Jurgilas.

Nuo šiol verslo atstovai galės pateikti duomenis apie savo skolininkus supaprastinta tvarka tinklapyje, o dominančių įmonių finansinės būklės monitoringą užsisakiusios bendrovės naujausią informaciją galės iš karto pamatyti tinklapyje bei automatiškai gaus įrašų suvestinę el. paštu. Naujai pateikta informacija apie įsiskolinusias įmones bus įvertinta „Creditinfo“ įmonės algoritmų ir turės įtakos viešai skelbiamam kreditingumo rodikliui.

Pasak L. Čereškos, naujas funkcionalumas daugeliui įmonių taps papildoma galimybe kuo greičiau gauti pradelstus mokėjimus iš užsakovų ir taps skaidria bei diplomatiška prevencine priemone, skatinančia bendroves tiksliau įvertinti savo ir kitų įmonių finansines galimybes, griežčiau laikytis įsipareigojimų.

„Suteikiame įrankį, kuris padės verslui paskatinti skolininkus atsiskaityti – tai suteiks daugiau skaidrumo visai rinkai ir skatins verslo parterius tiksliau tartis, išlaikyti dialogą šiuo ypatingu laikotarpiu ir vykdyti sutartus įsipareigojimus, – aiškina L. Čereška. – Mūsų patarimas šiuo metu yra pirmiausia dalintis informacija, kad ja galėtų pasinaudoti kiti verslai, patikrinti savo verslo partnerius ir atitinkamai planuoti bendradarbiavimo sąlygas, taip pat stebėti savo klientų bei partnerių būklę, išlaikant dialogą.“ 
Statybunaujienos.lt
Pandemijos iššūkiai

nuotrauka
2021-06-14 07:36
Europos Komisija (EK) yra paskelbusi šešis prioritetus 2019–2024 metams: „Europos žaliasis kursas“, „Žmonėms tarnaujanti ekonomika“, „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa“, „Europinės gyvensenos propagavimas“, „Pasaulyje stipresnė Europa“ ir „Naujas postūmis Europos demokratijai“.
nuotrauka
2021-06-10 11:21
Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai. Vis garsiau ir dažniau šnekama apie biurų eros pabaigą – ar šios prognozės turi realų pagr...
nuotrauka
2021-06-07 10:56
Nors statistika fiksuoja mažiau bankrotų, tačiau tai tik laikinas reiškinys dėl pasikeitusio juridinių asmenų nemokumo reguliavimo. Beveik neabejotina, jog Seimo sprendimas karantino metu ir 3 mėnesius po jo įmonių vadovams netaikyti pareigos inicijuoti bankrotą bus atšauktas ir tada bankrotų skaiči...
nuotrauka
2021-06-07 10:47
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki birželio 7 d. iš viso yra patvirtinusi 148,1 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-06-04 10:06
Karantinas Lietuvos gyventojams atskleidė jų būsto ypatumus: išryškino ne tik namų privalumus, bet ir trūkumus. Didžiąją laiko dalį praleisdami namuose žmonės įvertino būsto plotą, jo išplanavimą ir funkcionalumą.
nuotrauka
2021-06-03 10:55
Staiga sustabdyta valstybės pagalba, lėtesnis, nei tikimasi, ekonomikos atsigavimas ar dar vienas išorės šokas ekonomikai pablogintų suvaržymų paveiktų įmonių finansinę būklę ir padidintų vadinamųjų įmonių zombių skaičių.
nuotrauka
2021-06-02 07:57,      papildyta 2021-06-09 15:00, Papildyta
Statybinių medžiagų ir gaminių trūkumas, tiekimo sutrikimai paprastai yra kompensuojami augančiomis kainomis. Todėl kaip pagrindinė šiuo metu žaliavų kainų augimo priežastis yra įvardijamas atsigaunantis vartojimas, kuriam patenkinti nebepakanka žaliavų pasiūlos.
nuotrauka
2021-05-28 09:54
Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc.
nuotrauka
2021-05-04 07:44
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki gegužės 3 d. patvirtino 104 mln. eurų paramą nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui.
nuotrauka
2021-04-27 14:40
Išaugus Covid-19 pandemijai valdyti skirtų gaminių paklausai, Lietuvos ir visos Europos gamintojai fiksuoja kylančias plastiko gaminių kainas. Pandemijos sąlygomis dėl logistikos konteinerių trūkumo ir sulėtėjusios JAV plastiko sektoriaus gamybos kainas dar labiau kelia žaliavų trūkumas.
nuotrauka
2021-04-19 10:09
Metai Vilniaus biurų rinkoje prasidėjo pozityviai – sudarytų nuomos sutarčių plotas per pirmąjį ketvirtį pasiekė 31 tūkst. kv. m. Kaip skelbiama tarptautinės nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Newsec“ parengtoje Vilniaus biurų rinkos 2021 m. I ketvirčio apžvalgoje, dėl pandemijos sukel...
nuotrauka
2021-04-16 15:13,      papildyta 2021-04-16 16:40, Papildyta Pagalbos verslui fondo pranešimu
Šią savaitę UAB „Enerstena“ išsiuntė informacinius laiškus kreditoriams informuodama apie inicijuojamą restruktūrizacijos procesą ir pakviesdama į kreditorių susirinkimą.
nuotrauka
2021-04-13 10:59
Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų. Su kliūtimis susiduria ir infrastruktūros projektai, o papildomų...
nuotrauka
2021-03-23 13:02
Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki kovo 23 dienos patvirtino 27,33 mln. eurų dydžio subsidijas nuo karantino suvaržymų nukentėjusiam verslui, taip pat suteikė 18,34 mln. eurų lengvatinių paskolų, dar 1,07 mln. eurų skirta turgavietės mokesčio kompensacijoms.
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-16 09:45
Lygiai prieš metus šalyje buvo įvestas pirmasis karantinas, o didžioji dalis verslo persikėlė dirbti į virtualią erdvę. Nestandartinė situacija ypatingų gebėjimų pareikalavo ir iš aukščiausio lygio vadovų, kurie, pasak Šarūno Dyburio, vadovų paieškos įmonės „AIMS International Lietuva“ vadovaujančio...
nuotrauka
2021-03-15 08:13
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitiko su Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovu Aurimu Želviu ir Valstybinės mokesčių inspekcijos vadove Edita Janušiene. Ministrė pabrėžė, kad nuo pandemijos nukentėjusio verslo netenkina paramos teikimo tempai, susitikimo metu numatyti...
nuotrauka
2021-03-12 10:56
Kovo 16 d. sueis metai nuo pirmojo karantino pradžios Lietuvoje. Nors per pastaruosius 12 mėnesių Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas daugiau nei 220 dienų, ekonomika per šį sudėtingą laikotarpį nesugriuvo. Priešingai, teigiamai nustebinome ir save, ir visą pasaulį.
nuotrauka
2021-03-12 10:38
Per pandemiją trijų Baltijos šalių gyventojai būstus perka itin aktyviai, tačiau kauniečiai, klaipėdiečiai ir Rygos gyventojai su pavydu žiūri į Vilnių ir Taliną, kur naujos statybos butų nuperkama kelis kartus daugiau.
nuotrauka
2021-02-22 07:19
Užklupusi pandemija diktuoja naujas ne tik gyvenimo, bet ir darbo taisykles, o modernių sprendimų ieškantis verslas vis dažniau kuriasi moduliniuose statiniuose.

Statybunaujienos.lt » Pandemijos iššūkiai