2021 spalio 19 d. antradienis, 11:18
Reklama  |  facebook

D. Mockus apie vienintelę verslo misiją

Povilas SABALIAUSKAS      2016-03-20 09:00
Koncerno „MG Baltic“ vadovas Darius Mockus neabejotinai yra vienas žinomiausių šalies verslininkų. Jo valdomas koncernas veikia įvairiose srityse: nuo žiniasklaidos iki statybų. Vienas turtingiausių Lietuvos žmonių visada išsiskyrė savo ambicijomis, noru patirti naujų iššūkių. Kas jį varo pirmyn? Kaip jis suranda motyvacijos, kai, regis, viskas jau ir taip pasiekta? Apie visa tai verslininkas kalbėjo šių metų „Vadovų konferencijoje“.
nuotrauka
D. Mockus ragina dirbti, o ne užsiimti būdvardžių teorijomis. „MG Baltic“ nuotr.


Minimos įmonės
MG Valda, UAB

D. Mockus pripažįsta, jog klausimą „kodėl vis dar dirbi?“ jis išgirsta pakankamai dažnai. Ir jis visiškai supranta klausiantįjį.

„Kiekvienas žmogus gali apie tai pamąstyti. Juk kiek žmogui gali reikėti? Visada yra ta filosofinė diskusija: jeigu jau turi tiek, kiek tau gali reikėti, – tai kas varo toliau? Tačiau jeigu jau esi atitinkamoje vietoje, turi atidirbti. Čia kaip pasirašius kontraktą – jeigu jau jį pasirašei, tai reikia ir atidirbti. Jeigu to negali padaryti, metas „susirinkti žaislus“ ir išeiti“, – kalbėjo jis.

Baimės versle negali būti

Tačiau su kuo jis pats yra pasirašęs kontraktą? Su pačiu reikliausiu žmogumi pasaulyje.

„Mano kontraktas yra paties su savimi. Man jau taip gyvenime pavyko arba nepavyko, kad beveik niekada neturėjau viršininkų. Kai pats sau esi viršininkas, tai ir niekas kitas negali tavęs priversti kažko daryti. Nežinau, čia didelis privalumas ar kaip tik bėda. Kita vertus, kai jau esi gyvenime atsistojęs į tam tikrą vagą, tai elgtis kažkaip kitaip tarsi ir nebegali. Tiesiog negali pamąstyti, kad viskas vyktų kitaip“, – dėstė D. Mockus.

Verslininkas prisipažįsta, kad pats baisiausias dalykas gyvenime jam yra rutina. Jos jis vengia visomis įmanomomis priemonėmis.

„Su rutina ateina nusiraminimas, pasitenkinimas. Nusiraminti verslininkui yra labai pavojinga. Aš visada sakau, kad jeigu tu kažko nematai, tai nieko ir nevyksta. Pasaulis šiandien yra labai dinamiškas. Privalai visada žiūrėti į priekį. O jeigu jau nusiramini, tai yra pirmas simptomas, kad kažko nepastebi. Jeigu kažko nepastebi, tai tave tikrai ištiks. Todėl nerimas yra privalomas“, – įsitikinęs „MG Baltic“ vadovas.

Tačiau nerimas negali pavirsti baime. Pranešėjas pastebėjo, kad bijoti galima išeinant į karą, o štai versle yra tik rizikos, ir tam tikri pavojai, kurių nepamatyti yra grėsminga.

„Su baime tai nieko bendro neturi. Aš tai vadinu blogiausio scenarijaus projektavimu. Šituo reikia užsiimti. Jeigu yra įmanomas kažkoks scenarijus, tai reikia numatyti, kaip jo atveju elgtumeisi. Jeigu periodiškai tai padarai, tai nieko baisaus nebelieka. Dabar pati didžiausia grėsmė, kuri sugriautų visų gyvenimus, yra karas. Tačiau visos kitos grėsmės yra suvaldomos“, – dėstė D. Mockus.

Rytojus turi turėti perspektyvą

Taigi pačiam D. Mockui motyvacijos ir ryžto akivaizdžiai netrūksta. Tačiau kaip tuo pačiu užkrėsti ir tau dirbančius žmones?

„Bendroji vadybinė patirtis diktuoja, kad reikia bendrauti piramidiniu principu. Tu dėlioji strategiją ir nuleidi ją žemiau. Tikrai nesu kažkoks žmonių santykių ekspertas, bet pastebėjau, kad reiklumo ir motyvavimo sintezė duoda rezultatų. Tačiau tas reiklumas prasideda nuo reiklumo sau. Turi sau kelti iššūkius, kurie būtų sunkūs, bet sykiu ir įdomūs. Visiems reikia to šviešaus taško, kurio siekiama. Pinigai yra svarbus kriterijus, bet reikia ir kažko daugiau“, – įsitikinęs verslininkas.

Tuo „kažkuo daugiau“ galėtų būti įdomesnis iššūkis, įdomesnė rinka, įdomesnė veikla. Šiandiena negali būti tokia pati kaip buvo vakar. Įmonei vystantis rytojaus idėja turi stimuliuoti.

„Aš esu praėjęs etapą, kai tam skyriau labai daug laiko. Visai tai vadinu būdvardžių teorija. Gali be galo be krašto kalbėti apie darbą, koks jis galėtų būti. Tačiau bekalbėdamas pamiršti tą patį darbą. Aptarti kažką susiėmus už rankučių visada spėsim. Versle svarbūs du dalykai: tikslai ir riboti resursai juos pasiekti. Todėl reikia surasti išeitį kaip tuos ribotus resursus pasiekti. Tačiau jeigu užsižaisim su kalbėjimu, nusimušim nuo esminių dalykų“, – perspėja „MG Baltic“ vadovas.

O esminis dalykas, anot jo, yra vienas vienintelis. Verslininkai privalo atlikti savo paskirtį.

„Verslas yra visuomenės poreikių tenkinimas. Nieko daugiau. Mes parduodam paslaugas arba prekes. Viskas. Vienintelė verslo misija – atitikti žmonių poreikius. Ir vienintelis dalykas, apie kurį reikia mąstyti, – kaip tai padaryti“, – „Vadovų konferencijoje” kalbėjo D. Mockus.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-10-18 15:43
Lietuvoje už projekto „Rail Baltica“ vykdymą atsakinga bendrovė „LTG Infra“ paskelbė rangos darbų konkursą, pagal kurį bus įrengta nauja geležinkelio sankasa bei pastatyti inžineriniai statiniai „Rail Baltica“ geležinkelio ruože Kaunas – Lietuvos ir Latvijos valstybių siena, o konkrečiau – nuo Šveic...
nuotrauka
2021-10-18 15:06
Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija (toliau - VDI) primena, kad pagal aktualiausius Administracinių nusižengimų kodekso nuostatų pakeitimus, numatančius administracinę atsakomybę už darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo įstatymų pažeidimus, nuo šių metų lapkričio 1 d. didėja šios bau...
nuotrauka
2021-10-18 14:18
Tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“ stiprina savo pozicijas turto valdymo srityje ir pradeda teikti turto valdymo paslaugas Latvijoje. Pirmasis klientas – automobilių importuotojas Baltijos šalyse, Suomijos įmonė „Bassadone Group“.
nuotrauka
2021-10-18 07:08
Augantis vartotojų ir statytojų sąmoningumas ir vis griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai skatina gamintojus pasiūlyti rinkai vis daugiau ekologiškų medžiagų, kad statyba būtų tvari. Viena higieniškiausių ir aplinkai draugiškiausių žaliavų – mediena. Tačiau nors statyba iš medienos sparčiai po...
nuotrauka
2021-10-15 21:07
Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonė „Mantinga“ iš SEB banko pasiskolinto 21,32 mln. eurų. Didžiausia paskolos suma, 11,4 mln. eurų, bus skirta naujos sluoksniuotų gaminių linijos įsigijimui. 5,3 mln. eurų bus skirti vienos iš įmonės gamyklų rekonstrukcijai. Šios investicijos, kurių bendra ver...
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Balta...
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, spalio 14 d., pasirašė Seimo priimtus Viešųjų pirkimų įstatymo ir susijusių įstatymų pakeitimus, kuriuos šalies vadovas inicijavo 2020 m. gegužės mėn.
nuotrauka
2021-10-15 07:23
Susisiekimo ministerija siūlo jau nuo ateinančių metų keliams finansuoti taikyti naują, aiškesniais kriterijais ir ilgalaikiu planavimu pagrįstą finansavimo sistemą. Tai numatyta Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų administravimo sistemos pertvarkoje, kuriai jau pritarė Vyriausybė ir j...
nuotrauka
2021-10-14 10:41
500 ha sostinės teritorijoje, apimančioje Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių rajonus, netrukus bus pradėti lietaus nuotekų sistemų rekonstrukcijos darbai. Rekonstrukcija suprojektuota taikant žaliosios infrastruktūros ir tvarios vandentvarkos principus.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-14 08:21
Analizuojant stojimo rezultatus, kaip pranešė Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, paaiškėjo, kad tarp populiariausių studijų programų universitetuose išlieka medicina ir teisė, o kolegijose – tarptautinis verslas ir bendrosios praktikos slauga.
nuotrauka
2021-10-14 07:55
Aplinkos apsaugos departamentui stabdant dalį AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ („Klasco“) veiklos, aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad aplinkosaugininkai priėmė sprendimą surinkę reikalavimus pažeidžiančio dulkėtumo įrodymus.
nuotrauka
2021-10-13 11:17
Aplinkos ministerija siūlo, kad statant objektus, finansuojamus iš valstybės ar savivaldybių biudžeto, statytojams būtų privaloma naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Taip siekiama mažinti šešėlinę ekonomiką ir spartinti daugiabučių renovaciją.
nuotrauka
2021-10-12 09:48
Jau daugiau nei dešimtmetį galioja Europos Sąjungos (ES) reikalavimas statant, parduodant ar nuomojant pastatus pateikti jų energinio naudingumo sertifikatus (PENS). Pastatai vertinami skalėje nuo F iki A++ – pagal šį rodiklį galima vertinti, kiek išlaidų reikės jo apšiltinimui ir eksploatacijai.
nuotrauka
2021-10-11 14:32
Vyriausybėje aptartas Finansų ministerijos parengtas 2022 m. valstybės biudžeto projektas, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas šalies saugumui, investicijoms į švietimą, žalesnę, inovatyvią ir aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, taip pat gyventojų pajamų augimui, skurdo rizikos mažinimui.
nuotrauka
2021-10-11 10:13
Jei išrašyta ir pateikta sąskaita laiku nebuvo apmokėta, galite ne tik atgauti savo lėšas, bet ir turite teisę be įspėjimo iš skolininko gauti 40 Eur sumą. Ši teisė įmonei atsiranda, kai sueina terminas į sutartyje ar įstatyme nustatytas palūkanas.
nuotrauka
2021-10-11 09:31
Vilniaus oro uostas, priklausantis Lietuvos oro uostų tinklui, paskelbė tarptautinį viešąjį pirkimą ir pradeda ieškoti rangovo, kuriam bus patikėta statyti naująjį keleivių išvykimo terminalo modulį šiaurinėje oro uosto dalyje. Pastačius šį 14,4 tūkst. kv. metrų terminalą, bendras Vilniaus oro uosto...
nuotrauka
2021-10-08 08:05
Spalio 7 d. įvykusiame Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) visuotiniame narių susirinkime Dalius Gedvilas vėl buvo išrinktas asociacijos vadovu.
nuotrauka
2021-10-06 10:01
Daugiabučių namų renovacijai spartinti skirti teisės aktų pakeitimai, kuriuos siūlo Aplinkos ministerija, padėtų įgyvendinti Vyriausybės iškeltą siekį per metus atnaujinti po tūkstantį daugiabučių.
nuotrauka
2021-10-06 07:06
Į skolininkus orientuotos finansinio stabilumo priemonės, tokios kaip pradinio įnašo reikalavimas, paskolų įmokos ir trukmės ribojimas, apsaugojo vartotojus nuo per didelės finansinių įsipareigojimų naštos pandemijos sukelto šoko metu. Lietuvos banko tarptautinėje Makroprudencinės politikos konferen...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos