2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 7:04
Reklama  |  facebook

„Dahlgera“ pristato naujoves, kurios santechnikų darbą daro našesnį ir mažiau rizikingą

2021-10-08 07:18
Santechnikai ieško būdų, kaip greičiau ir su minimaliomis rizikomis sumontuoti priešgaisrines sistemas. Gamintojas „Victaulic“, kurio atstovai Lietuvoje yra UAB „Dahlgera“, pasiūlė efektyvias ir inovatyvias vamzdynų sujungimo movas 009n ir 109 su patentuota technologija „Installation-ready™“.
nuotrauka
„Victaulic“ nuotr.


Minimos įmonės
Dahlgera, UAB
Netinkamai sumontuotos sistemos gresia dideliais nuostoliais ir brangia eksploatacija arba nesumokėta draudimo išmoka įvykus gaisrui. Mažėjant darbuotojų su pakankama kvalifikacija, santechninių ir gesinimo sistemų montavimas kelia nemažai iššūkių. Siekiant išvengti klaidų. „Victaulic“ pasiūlė sprendimą – sukūrė gaminius, kurie montavimą pagreitinta, daro paprastesnį ir patikimesnį. Tai yra patentuota technologija „Installation-Ready™“.

Inovacijos didina našumą ir sistemų patikimumą

„Šie gaminiai sukurti taip, kad montuotojas galėtų sujungti vamzdžius ar jungiamąsias detales paprasčiausiai užstumdamas greito jungimo movas ant vamzdžių su valcuotais grioveliais ir užtvirtindamas veržles, – inovaciją pristato „Dahlgera“, kuri priklauso „Saint-Gobain“ grupei, generalinis direktorius Audronis Juodis. – Ši sistema yra ir patikimesnė: kai movos korpuso padukai liečiasi vienas su kitu – metalas prie metalo, – užtikrinamas sandarus montavimas, nebereikia taikyti konkrečių sukimo momento reikalavimų ir galime vizualiai įvertinti, ar sujungimas yra teisingas ir patikimas.“

„Mūsų Lietuvoje atstovaujama kompanija „Victaulic“ inovacijas laiko viena iš pamatinių savo vertybių, todėl skiria daug išteklių tam, kad išsiaiškintų, kas vyksta rinkoje. Kompanijos nuostata – gamintojo vaidmuo, sprendžiant klientų problemas, gali būti svarbus. Todėl inovacijos kuriamos ne užsidarius laboratorijose, o lankantis statybų aikštelėse, objektuose ir kalbantis su montuotojais bei inžinieriais, aiškinantis, su kokiomis problemomis jie susiduria, kur daugiausia sugaišta laiko“, – pasakoja Audronis JUODIS, aiškindamas, kaip gimsta inovacijos ir kodėl jos yra patikimos, sprendžiant sektoriaus problemas.

 

Netinkamai sumontuotas sprinkleris gali pridaryti didelių problemų. Todėl „Victaulic“ sukūrė sprinklerį taip pat su naujos technologijos mova „Style V9™“, pritaikyta IGS™ technologija valcuotam vamzdžiui. Technologija leidžia geriau kontroliuoti darbą, optimizuoti darbuotojų skaičių. Naujasis sprinkleris su valcuotais grioveliais ir jau pridėta V9™ mova sukurti taip, kad juos būtų galima sumontuoti greičiau ir patikimiau už srieginius sprinklerius.

IGS™ – technologija, pakeičianti sriegimą

Užsakovai suinteresuoti tiek kokybe, tiek kuo greitesniu projekto įgyvendinimu, tad santechnikams svarbu turėti našias darbo priemones, kad patenkintų užsakovų poreikius.

SANTECHNIKA„Viena tokių darbo priemonių – sprendimas 25 mm vamzdžius sujungti, naudojant inovatyvią valcavimo sistemą - „FireLock® Innovative Groove System“ (IGS™). Ši sistema leidžia prijungti vamzdį kartais greičiau nei srieginėmis jungtimis, net nebereikia vamzdinių raktų, – pasakoja A.Juodis. – Ji ne tik greitesnė, aplinka tampa švaresnė, nes nebereikia naudoti alyvos ir nelieka drožlių, įprastai susidarančių sriegiant, santechnikai dabar gali turėti lengvai transportuojamas valcavimo stakles bet kurioje vietoje, nesirūpindami, kad baigus darbą reikės išsivalyti tepalo dėmes ir metalo drožles. Išauga bendras produktyvumas, nes nebelieka laiko sąnaudas didinančių veiksnių ir išvengiama laiko vaikštant pirmyn ir atgal pamatuoti, jei sriegimo staklės būna kažkur toli“.

Valcuojamas griovelis ant vamzdžio nenusriegia metalo ir nesuplonina vamzdžio sienelės storio, tad galima naudoti ir plonasienius vamzdžius, kurių sienelės storis – nuo 2,8 mm iki 3,6 mm. Taip sumažinamas vamzdžio svoris, kaina ir pagerinamas jo atsparumas korozijai, nebelieka sriegimo vijų, kurios gali trūkti ir per kurias keliauja drėgmė. Kaip ir dauguma „Victaulic“ movų, vizualiai matomi movos padukai leidžia patikrinti, kad jungtys sumontuotos teisingai ir sandariai.

Šioje linijoje taip pat yra lanksčių sprinklerių žarnų su sukabinimo movomis – „VicFlexTM“ AH1-CC serija ir AH2-CC serija. Naudodami ankstesnius modelius, vamzdžių montuotojai turėdavo sriegius apsukti sandarinimo juosta, silikoniniu siūlu arba ištepti pasta ir juos įsukti
vamzdžių raktu. Su AH2-CC serijos modeliais vamzdžių montuotojų darbas palengvėja: nebereikia naudoti vamzdžių rakto, o tai trumpina montavimo laiką ir mažina montuotojų traumų riziką.

Taigi „FireLock® Innovative Groove System“ (IGS) reiškia greitą, saugų ir patikimą būdą montuoti DN25 vamzdžius – be netvarkos ar sunkumų sujungiant visus sistemos komponentus ir atsisakant senos sriegimo praktikos.

Sprinkleriai ir movos paruošti montuoti

Neseniai Europos rinkai „Victaulic“ pristatė „Style 109 FireLock™ Installation-Ready™“ sujungimo movas, kurios praplečia vieno varžto „Installation-Ready“ technologijos taikymą, esant DN32–DN100 dydžiams. Anksčiau juos buvo galima naudoti tik DN25 dydžiui su Style 108 mova. Šiam vieno varžto movos dizainui būdingas didesnis priešgaisrinių sistemų montavimo produktyvumas, saugumas ir vertė. Su mova, kuri atlaiko spaudimą iki 25 bar ir kuriai nereikia matuoti veržlės užveržimo jėgos, galima prijungti bent 6 kartus greičiau nei įprastas sujungimo ar seno stiliaus movas. Ją galima vizualiai patikrinti ir tai suteikia pasitikėjimo, kad sumontuota patikimai, o technologija su vienu varžtu užtikrina, kad tarpinė nebus pažeista užveržiant. Dviejų dalių korpusas lengvai montuojamas dideliuose aukščiuose virš galvos, o vienas varžtas pagreitina užveržimą, nes nereikia keisti pusių veržiant ir galima procesą iš karto atlikti iki galo.

„FireLock™“ IGS valcuoti sprinkleriai sukurti taip, kad pakeistų tiek sprinklerių išeinamųjų angų, tiek pačių sprinklerių sriegius. „Sprinkleris ir sukabinimo mova pristatomi iš anksto surinkti, tad jų nereikia niekaip paruošti prieš montuojant, – naujovę pristato A.Juodis. – Daugiausia laiko sutaupo ir daugiausia naudos darbo procesui turi tai, kad sprinklerių nereikia paruošti apklijuojant juosta ir užtepant pasta.“

SANTECHNIKAI

Mechaninė mova leidžia montuotojui, pasitelkiant elektrinį veržimo įrankį, tiesiogiai montuoti sprinklerį prie sistemos vamzdyno atšakos ir taip sumažinti nesandarumo riziką. Dar vienas pranašumas – nereikia sudėtingų mokymų ar įrankių. Kadangi galima vizualiai matyti, ar sumontuota teisingai, ir nereikia naudoti dinamometrinio veržliarakčio, montavimas tampa paprastesnis ir greitesnis.

Geriausios inovacijos gimsta, bendraujant tiesiogiai

Santechninių sistemų montavimo įmonėms trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, o tai didina darbų riziką ir gali tapti netinkamai sumontuotų sistemų priežastimi. Dėl to gali tekti ne tik daugiau laiko praleisti statybų aikštelėje, bet ir sulaukti pakartotinių iškvietimų pataisyti netinkamai sumontuotas sistemas. Visa tai turi įtakos galutinei statybos kainai.

Minėtas naujoves „Victaulic“ siūlo gerai susipažinę su realia situacija.

„Mūsų Lietuvoje atstovaujama kompanija „Victaulic“ inovacijas laiko viena iš pamatinių savo vertybių, todėl skiria daug išteklių tam, kad išsiaiškintų, kas vyksta rinkoje. Kompanijos nuostata – gamintojo vaidmuo, sprendžiant klientų problemas, gali būti svarbus. Todėl inovacijos kuriamos ne užsidarius laboratorijose, o lankantis statybų aikštelėse, objektuose ir kalbantis su montuotojais bei inžinieriais, aiškinantis, su kokiomis problemomis jie susiduria, kur daugiausia sugaišta laiko“, – pasakoja A.Juodis, aiškindamas, kaip gimsta inovacijos ir kodėl jos yra patikimos, sprendžiant sektoriaus problemas.

Todėl „Victaulic“ inovacijos atliepia rinkos poreikius, o santechninių sistemų montuotojų darbą daro našesnį ir paprastesnį. Dažniausiai pusę statybos darbų kainos sudaro darbo-montavimo sąnaudos, t. y. darbo laikas, už kurį mokamas atlyginimas darbuotojams. Naudojant „Victaulic“ produktus, šį laiką galima sutrumpinti žymiai labiau. Taip darbai atliekami greičiau ir pigiau. Montuotojai, naudodami šiuos produktus, įgytų konkurencinį pranašumą prieš kitus rinkos dalyvius.

„Victaulic“ į sektoriaus problemas žiūri kompleksiškai: galima prikurti daug inovacijų, tačiau jos bus nieko vertos, jeigu specialistai nesugebės iš jų gauti pačios didžiausios vertės, kuri, kaip pastebi „Dahlgera“ vadovas, apčiuopiama tampa ne tik naudojant inovacijas, bet ir apmokant montuotojus statybų aikštelėse ar mokymo centruose.

Reaguojant į pasaulinius pandemijos ribojimus, „Victaulic“ įkūrė universitetą – lyderio pozicijas užimančią sektoriaus mokymosi internetu įstaigą. Per šią platformą buvo pravesta šimtai gyvų pamokų tiesiai iš gamyklos, pritraukiant tūkstančius virtualių mokinių iš skirtingų šalių visame pasaulyje. Nors nuotoliniu mokymusi domisi vis daugiau žmonių, „Victaulic“, kurie sukūrė šią valcavimo technologiją prieš daugiau nei 100 metų, plečia mokymų turinį ir jau netrukus pasiūlys montuotojams bei klientams susitikti gyvai, nemokamai praeiti gamintojo mokymus ir išlaikius testą tapti atestuotais montuotojais, kad rizikų dar labiau sumažėtų o sistemų patikimumas išaugtų. 

„Victaulic“ nuotr.

Statybunaujienos.lt



Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-12-05 09:54
Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ...
nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-30 07:10
Viena didžiausių energetikos bendrovių Baltijos šalyse „Enefit“ pasirašė sutartį su prekybos tinklu „Norfa“ dėl viešojo įkrovimo stotelių įrengimo. 107 skirtingose prekybos tinklo stovėjimo aikštelėse visoje Lietuvoje iš viso bus įrengta mažiausiai naujų 250 įkroviklių, kuriuose vienu metu bus galim...
nuotrauka
2023-10-19 11:37
Namuose turime daug įvairių prietaisų, kuriuos tenka nuolat įkrauti – nuo telefonų, akumuliatorinių žoliapjovių, robotų iki automobilių. Milijonai žmonių įvairius prietaisus palieka įkrauti nakčiai ar net išėję iš namų. Energijos specialistas atskleidžia, kokius saugaus prietaisų įkrovimo aspektus t...
nuotrauka
2023-10-18 11:30
Vilniaus miesto savivaldybė dar šiais metais planuoja daugiau nei 20 švietimo, sporto, kultūros įstaigų, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų aprūpinti nutolusiomis saulės elektrinėmis. Žaliąją energija apsirūpins ir pati Savivaldybė, Vilniaus Rotušė bei Energetikos ir technikos muzie...
nuotrauka
2023-10-12 11:29
Atvėsus orams šilumos tiekėjai vis dažniau sulaukia klientų klausimų apie šildymo sezono pradžią. Šilumos poreikis – individualus, todėl gyventojams, kurių namuose pernelyg šalta, rekomenduojama pasinaudoti galimybe ir šildymo sezoną pradėti anksčiau.
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...
nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-09-07 07:38
Turto bankas pasirašė sutartį dėl 41 valstybės biurų pastato inžinerinių sistemų automatizavimo. Skaičiuojama, kad ši priemonė kasmet leis sutaupyti ne mažiau nei 10–13 proc. elektros ir šilumos energijos, o investicijos atsipirks vos per trejus metus.
nuotrauka
2023-08-22 15:21
Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip svarbu namuose užtikrinti malonią šilumą – šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami šildymo katilai. Nusprendus tokią įrangą naudoti savo namuose, reikės susipažinti su skirtingais katilų tipais. Kaip ir galima tikėtis, kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir...
nuotrauka
2023-06-29 07:26
Išmaniųjų statybų ir tvarumo idėjos jau neatsiejamos nuo reikalavimų šiuolaikiniams ir ateities pastatams, todėl jos tvirtai įkėlė koją ir į vonios kambarį. Santechninės įrangos kompanija „LAUFEN“ šiemet pristatė naujas vonios kambario kolekcijas, kurios atspindi ne tik 130 veiklos metų patirtį, nep...
nuotrauka
2023-06-16 07:15
Belgijos kompanija „Ideal Standard“ rinkai pasiūlė dušo sistemų kolekciją ALU+, kuri atliepia karščiausias rinkos tendencijas – yra estetiška, taupi ir tvari. ALU+ kolekcija skirta šiuolaikiniam vonios kambariui: turi integruotą daiktų laikymo sistemą, modelius galima rinktis iš kelių modernių spalv...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos