2022 rugpjūčio 16 d. antradienis, 18:31
Reklama  |  facebook

Darbo rinka kelia naujus iššūkius personalo vadybininkams

2019-09-30 10:20
Personalo specialistai šių dienų darbo rinka vadina „kandidatų aukso amžiumi“. Trūkstant aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir esant didelei personalo kaitai, mažose ir vidutinio dydžio kompanijose dirbantiems už žmogiškuosius išteklius atsakingiems darbuotojams jau prireikia naujų žinių ir naujų kandidatų pritraukimo būdų.
nuotrauka
Kompetentingų ir kvalifikuotų darbuotojų paklausa dabar viršija pasiūlą, todėl verslui tampa aktualu išsiskirti kaip darbdaviui. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Tinkamas darbo skelbimas, kai išvardinami ne tik standartiniai reikalavimai, labiau atkreipia dėmesį, tačiau kaip sukurti, žino nedaugelis, o sukūrimui kartais reikia ir reklamos žinių, socialinių tinklų išmanymo, kaip nustatyti ir segmentuoti tikslines auditorijas. Taip pat dažna įmonė turi planuoti keleriems metams į priekį ir būsimų darbuotojų poreikį, galvoti apie darbdavio įvaizdį.

„Kompetentingų ir kvalifikuotų darbuotojų paklausa dabar viršija pasiūlą, todėl verslui tampa aktualu išsiskirti kaip darbdaviui, parodyti ir papasakoti ne tik apie darbo poziciją ir siūlomą darbo užmokestį, bet ir apie esamą atmosferą įmonėje, apie tradicijas, vykdomas socialinės atsakomybės iniciatyvas, ir, svarbiausia, požiūrį į darbuotojus. Todėl iš mūsų, kaip darbuotojų atrankų ir išorinio personalo vadovo funkcijas atliekančių specialistų įmonės jau prašo pagalbos ir su darbdavio įvaizdžio“, – pranešime cituojama Jurgita Jankuvienė, Kaune esančios išorinio personalo vadovo ir darbuotojų atrankas vykdančios bendrovės „Contactus” vadovė.

Darbo skelbimuose – nauji reikalavimai ir personalo vadybininkams

Beveik pusėje aukštesnės pozicijos skelbimų, ypač personalo vadovo, personalo valdymo partnerio ir net žmogiškųjų išteklių vadybininko prie būsimų darbinių užduočių nurodyti reikalavimai „kurti ir vykdyti darbdavio įvaizdžio strategiją“, „užtikrinti darbdavio įvaizdžio kūrimą“, „dalyvauti renginiuose, susijusiuose su darbuotojų pritraukimu“, „administruoti socialinius tinklus“ ir kt. Visi šie reikalavimai kelia naujus iššūkius personalo specialistams ir verčia į rankas imti rinkodaros vadovėlius ar papildomai kelti kvalifikaciją mokymuose apie kandidatų atrankas.

 Sėkminga komunikacija kiekvienoje organizacijoje prasideda nuo darbuotojų, nes būtent jie yra įmonės ambasadoriai. Kuo organizacija didesnė, tuo daugiau reikia kompetencijų iš skirtingų sričių.

„Vykdant vidinės komunikacijos projektus specialistam pritrūksta metodologinio suvokimo apie personalo valdymą, o žmogiškųjų išteklių profesionalams – žinių apie komunikacijos principus, kanalus, įtaigios žinutės kūrimą ir pan.“, – cituojama sertifikuota darbdavio įvaizdžio ekspertė Janina Sabaitė Melnikovienė. Švedijoje „Employer branding academy“ absolventė įsitikinusi, jog darbdavio įvaizdis – taip dviejų kompetencijų: rinkodaros ir personalo mišinys.

Pasaulyje auga tendencija nauja specializacijai

Personalo srityje, ypač didelėse įmonėse, specialistai yra pasiskirstę pagal sritis: nuo atlygio valdymo, darbuotojų paieškos ir atrankos iki ugdymo bei personalo vadybos.

Komunikacijos ir rinkodaros specialistai taip pat turi savas specializacijas: prekės ženklo valdymas; B2B, B2C rinkodara, lojalumo skatinimas, žiniasklaidos planavimas, renginių vadyba, marketingo valdymas, pardavimų skatinimas ir pan.

Taip ir darbdavio įvaizdžio srityje, anot J.Sabaitės Melnikovienės, be tiesioginio įvardyjimo, pastebimas platus naujų darbo pozicijų spektras, pavyzdžiui Indeed.com ir Glasdoor.com darbo skelbimų portaluose „Žmogiškųjų išteklių komunikacijos vadybininkas“ (HR communication manager), „Darbuotojų komunikacijos vadybininkas“ (Employee communication manager), Atrankų marketingo vadybininkas (Recruitment marketing manager); „Darbuotojų įsitraukimo ir komunikacijos specialistas“ (Employee engagement and communication specialist).“

Dabar darbdavio įvaizdžio specialistus turi tik tarptautinės ir didžiosios bendrovės bei su IT specialistų darbo rinkos iššūkiais susiduriančios technologijų bendrovės.

Darbdavio įvaizdžio ekspertė neabejoja, jog auganti kvalifikuotų specialistų paklausa lems, jog vis daugiau personalo ar rinkodaros specialistų ryšis įgyti papildomas kompetencijas.

4 panašūs iššūkiai, su kuriais susiduria ir darbuotojų atrankų, ir marketingo specialistai:
  • Reikia įdėti daug pastangų patrauklaus turinio ir darbo pasiūlymo sukūrimui
  • Klientai, kaip ir kandidatai renkasi iš daugelio variantų ir pasiūlymų
  • Nustatyti ir atfiltruoti susidomėjusius klientus ir kandidatus ir viso srauto yra nelengva
  • Net ir susidomėjęs kandidatas ar potencialus pirkėjas ne visada priima teigiamą sprendimą 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-08-16 16:20
Šiandien, rugpjūčio 16 d., Seime skubiai surengtame neeiliniame posėdyje apsvarstytas parlamentinės kontrolės klausimas „Dėl situacijos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje“.
nuotrauka
2022-08-16 14:15
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), antikorupciniu požiūriu įvertinusi Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, reglamentuojantį savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų pardavimą, nustatė, kad jį taikant yra galimybės savivaldybės nekilnojamąjį turtą parduoti neskaidriai, taip ...
nuotrauka
2022-08-16 09:33
Perkančiosios organizacijos, siekdamos pasirinkti optimaliausią viešojo pirkimo strategiją, nepelnytai pamiršta galimybę dviem ar daugiau perkančiųjų organizacijų viešojo pirkimo būdu įsigyti reikiamų prekių, paslaugų ar darbų atliekant bendrus pirkimus.
nuotrauka
2022-08-16 09:25
Birželį šalyje atlikta statybos darbų už 398,5 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yra 1,7 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei gegužės mėnesį (nepašalinus – 0,2 proc.).
nuotrauka
2022-08-13 09:00
Nors nekilnojamojo turto ekspertai jau prognozuoja NT rinkos kritimą, antrąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ bankas ir toliau stebėjo augimą būsto paskolų srityje. Balandį-birželį padidėjo tiek bendra būstui įsigyti paskolintų pinigų suma, tiek vidutinė būsto paskola.
nuotrauka
2022-08-12 11:01
Kultūros ministerija kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos pristato interaktyvų kultūros paveldo objektų, kurie bus pradėti tvarkyti pagal Nekilnojamųjų kultūros vertybių tvarkybos darbų (paveldotvarkos) finansavimo 2022–2024 metų programą, žemėlapį.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:28
2022 m. antrąjį ketvirtį baigta statyti 2 493 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 47,1 proc. daugiau nei 2021 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2022-08-10 10:00
Pastarieji du vasaros mėnesiai – pragaištingi. Vien per šių metų liepos ir rugpjūčio mėn. įvyko keli tragedija pasibaigę nelaimingi atsitikimai darbe. Neužtikrinus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų dėl elektros srovės poveikio žuvo 3 darbuotojai.
nuotrauka
2022-08-08 14:51
Kasmet valstybė paveldi apie 400 butų, įmonių akcijų, įvairių ūkinių pastatų ir kitokio turto bei jo dalių. Toks valstybei tenkantis nekilnojamasis turtas, kai jo dėl skolų nenori priimti įpėdiniai arba jų tiesiog nėra, perduodamas Turto bankui ir vėliau parduodamas viešuose aukcionuose. Praėjusiais...
nuotrauka
2022-08-08 13:51
Vidurvasarį – net 30 proc. (67,6 tūkst.) mažiau darbo neturinčių žmonių nei prieš metus. Rugpjūčio 1 d. Užimtumo tarnyboje registruota 158,7 tūkst. neaktyvių darbingo amžiaus gyventojų.
nuotrauka
2022-08-08 13:35,      papildyta 2022-08-09 12:30, Papildyta
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai n...
nuotrauka
2022-08-08 10:04
Liepos 15 d. startavęs kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų jau sulaukė milžiniško susidomėjimo. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė daugiau kaip 5200 paraiškų už 8,5 mln. eurų.
nuotrauka
2022-08-05 11:13
Šią savaitę baigėsi Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimas teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos l...
nuotrauka
2022-08-05 09:44
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Grupė iš sostinės centro ketina iškelti lokomotyvų remonto depą. Senamiesčio kaimynystėje esanti 3,6 ha ploto teritorija yra stoties rajono konversijos projekto „Vilnius Connect“ dalis. Ateityje buvusi lokomotyvų remonto bazės teritorija su čia esančiais pastatais galės...
nuotrauka
2022-08-05 09:12
Augančios kainos neaplenkė ir būsto nuomos rinkos. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per metus gyvenamojo nekilnojamojo turto nuoma brango visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tik uos-tamiestyje ji liko panaši. Nors daugiausia už būsto nuomą moka vilniečiai ir kauniečiai, praėjusiai...
nuotrauka
2022-08-04 14:47
Rugsėjo mėnesį aukcione bus parduodamas, kaip teigiama, vienintelis pasaulyje išlikęs pastatas tiesiogiai susijęs su esperanto kalbos atsiradimu. Šios kalbos sumanytojo garbei pavadintoje L. Zamenhofo gatvėje, Kaune, Turto bankas parduoda greta esančius du objektus.
nuotrauka
2022-08-04 11:40
Remiantis Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį Darbo ginčų komisijos gavo beveik 3000 prašymų išnagrinėti darbo ginčus tarp darbuotojo ir darbdavio. Daugiausia prašymų gauta iš transporto ir saugojimo veiklos sektoriaus įmonių, antroje vietoje – statybų sektor...
nuotrauka
2022-08-03 09:11
156,8 tūkst. – tiek darbo skelbimų Užimtumo tarnybos informacinėje platformoje pirmąjį pusmetį įregistravo šalies darbdaviai. Laisvų darbo vietų neterminuotam darbui šiemet 0,7 tūkst. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Tuo tarpu terminuotam mažėjo šeštadaliu (1,9 tūkst.). Vidutiniškai kas mėn...
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos