2021 gegužės 14 d. penktadienis, 12:31
Reklama  |  facebook

Daugiabučių renovaciją pristabdė karantinas, gyventojai pasigedo gyvų konsultacijų

2021-03-22 12:06
Balsavimas raštu ir susirinkimai „online“ – nauja renovacijos kasdienybė. Šiuo metu nemažai daugiabučių rengiasi teikti paraiškas renovacijai. Valstybės paramos sąlygos ir energinio efektyvumo didinimo priemonės gerai pažįstamos, tačiau sprendimo priėmimo procedūros pasikeitė.
nuotrauka
BETA / FB iliustr.


Minimos įmonės
BETA (Būsto energijos taupymo agentūra), VŠĮ
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) praneša atlikusi daugiabučių renovacijos administratorių apklausą, kuri parodė, kaip vyksta pasiruošimas paraiškų teikimui karantino sąlygomis.

Dabar vyksta jau aštuntas kvietimas teikti paraiškas daugiabučių renovacijai pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Kvietimo terminas turėjo baigtis kovo 1 d., tačiau buvo pratęstas iki birželio 1 d., atsižvelgus į didelį daugiabučių gyventojų susidomėjimą ir ilgesnius sprendimų priėmimo terminus karantino metu.

„Šiuo metu esame gavę jau 58 paraiškas. Praeitais metais tiek paraiškų turėjome likus dviem savaitėm iki termino pabaigos. Praktika rodo, kad didžioji dalis paraiškų pateikiama paskutinę kvietimo savaitę. Šiandien dar turime daugiau nei du mėnesius paraiškoms teikti“, – cituojamas BETA direktorius Valius Serbenta.

2020 m. sausio pabaigoje, pasibaigus septinto kvietimo terminui, buvo gauta 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės.

Pasak V. Serbentos, didžiausi pokyčiai įvyko daugiabučių atnaujinimo projektų administratorių darbe, nes būtent administratoriai daugiausiai bendrauja su gyventojais ir atstovauja butų savininkų interesams. Karantino laikotarpiu kyla sunkumų, nes negalima vykdyti gyvų susirinkimų, kurie ypač svarbūs pradiniame etape, ruošiantis teikti paraišką renovacijai.

Dauguma šiuo metu gautų paraiškų, kaip praneša BETA, – iš tų daugiabučių, kurių gyventojai jau seniai norėjo renovuotis, tad priemonės ir kitos projekto detalės buvo suderintos dar iki karantino pradžios.

Daugiabučiuose, kuriuose sprendimai dar nėra priimti, susirinkimai vyksta vaizdo skambučių formatu. Administratoriai pateikia investicijų planą savo tinklapyje, kur gyventojai gali su juo susipažinti ir pateikti savo klausimus el. paštu, ar paskambinti. Balsavimas vyksta raštu, balsadėžių ar pašto dėžučių pagalba.

Dalis administratorių laukia karantino pabaigos ir galimybės organizuoti gyvus susirinkimus. Ne visiems daugiabučiams tinkamas sprendimo priėmimo elektroninėmis priemonėmis būdas.

„Matome, kokios svarbios yra gyvos konsultacijos, tačiau kol tokios galimybės nėra, yra taikomi visi kiti galimi metodai. Šiuo metu sunku pasakyti, kaip dabartinės aplinkybės paveiks galutinį paraiškų skaičių. Daug priklauso nuo to, kada sulauksime epidemiologinės situacijos pagerėjimo ir karantino švelninimo“, – teigia V. Serbenta.

Nepaisant karantino keliamų trukdžių, šiuo metu yra įgyvendinama apie 570 daugiabučių atnaujinimo projektų, dar beveik 1000 projektų yra skirtingose projektų parengimo stadijose. Šiemet atnaujintas 81 daugiabutis.

Gauti konsultaciją būsto atnaujinimo klausimais galima paskambinus nemokama telefono linija 8 800 200 12. 
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:00
Preliminarioji sutartis yra šalių ikisutartinių santykių išraiška, kuria yra susitariama ateityje (iki nustatyto termino) pasirašyti pagrindinę sutartį. Taigi, pažengę šalių ikisutartiniai santykiai gali būti užfiksuojami preliminariojoje sutartyje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-06 09:54
Bendrovės „Realco“ atliktos naujakurių apklausos rodo, kad daugiausia nesklandumų, su kuriais susiduria naujo būsto gyventojai, kyla pirmaisiais gyvenimo jame metais. Augant iš brėžinių parduodamų būstų skaičiui, dalis pirkėjų vis garsiau kalba ir apie informacijos stoką.
nuotrauka
2021-05-04 10:55
Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti – 1 mln. eurų daugiau nei pernai.
nuotrauka
2021-04-30 10:16
Pirmieji šiais metais dujų balionus pasikeitė dviejų daugiabučių Radviliškio raj. Baisiogalos sen. gyventojai. Dar daugiau nei 250 daugiabučių visoje Lietuvoje jau yra užsitikrinę paramą ir pradėję rangos darbus, o 116 daugiabučių jau pateikė paraiškas ir laukia patvirtinimo dėl skirto finansavimo.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-26 12:00
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. balandžio 23 d. priimamos paraiškos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bei įrenginių, skirtų karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos išt...
nuotrauka
2021-04-22 16:11
Lietuvoje bus steigiamas pastatų renovacija užsiimsiantis kompetencijų centras, kuris turėtų užtikrinti renovacijos proveržį. „Vieno langelio“ principu veiksiantis centras koordinuos ir valdys pastatų atnaujinimo procesus.
nuotrauka
2021-04-21 09:31
Aplinkos ministerijos kuriama Nuotekų tvarkymo informacinė sistema (NTIS) padės saugoti šalies vandens telkinius nuo taršos individualiai tvarkomomis nuotekomis ir pagerinti jų būklę. Joje fiksuojami duomenys aiškiai parodys, kaip sklypo savininkas tvarko nuotekas, ar neviršija taršos normų.
nuotrauka
2021-04-21 08:55
Kauno mieste beveik 5 proc. atpigo geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina. Tokiam Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos siūlymui šio antradienio posėdyje pritarė Kauno miesto savivaldybės taryba.
nuotrauka
2021-04-19 11:03
Augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
nuotrauka
2021-04-14 11:38
Sostinės 9 ha teritorija, kurioje dabar įsikūręs Verkių autobusų parkas, artimiausiais metais taps didžiausia pokyčių erdve visame mieste. Planuojama, kad dabartinis autobusų parkas iš teritorijos išsikels 2023-iaisiais, todėl jau svarstoma, kokią didžiausią vertę miestui sukurtų šios teritorijos ko...
nuotrauka
2021-04-14 10:46
Kilus diskusijų dėl kelio Balsiuose ir Ožkiniuose bei tilto per Nerį statybų, sostinės savivaldybė sako, kad informacija buvo paskelbta „savivaldybės nė nepasiteiravus apie miesto planus“.
nuotrauka
2021-04-12 11:53
Būstą ar kitą savo nekilnojamo turto objektą parduoti nutarę žmonės susiduria su klausimu: pardavinėti pačiam ar kreiptis į profesionalą? Dažnas, pasirinkęs būstą parduoti savo jėgomis, tikisi tai atlikti greitai, be vargo ir sutaupyti mokestį, kurį už paslaugas sumokėtų brokeriui.
nuotrauka
2021-04-06 07:51
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo () išplėstinė teisėjų kolegija ištyrė Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos aprašo, patvirtinto energetikos ministro 2009 m. lapkričio 26 d. įsakymu „Dėl Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos aprašo patvirtin...
nuotrauka
2021-04-02 11:36
Prasideda naujas paramos teikimo etapas gyventojams, norintiems įsirengti nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrines arba jas įsigyti iš elektrinių parko, o taip pat seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 d.
nuotrauka
2021-04-01 16:58
Ketvirtadienį, balandžio 1 d., įsigalioję aplinkos ministro įsakymai daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams suteikia daugiau galimybių priimant sprendimus. Nuo šiol gyventojai galės naudotis papildomu balsavimo kanalu – biuletenį pildyti ir pateikti elektroninio ryšio priemonėmis, pavyzdž...
nuotrauka
2021-03-31 16:29
Būsto pirkimas – viena didžiausių gyvenimo investicijų. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą įsigyti patalpą (butą) naujai pastatytame ar dar nebaigtame statyti pastate, būtina atidžiai ir rūpestingai įvertinti visas su pirkiniu susijusias sąlygas.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Stotelėse saugesnė judėjimo galimybė riboto judumo asmenims

Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotel...