2022 spalio 1 d. šeštadienis, 11:43
Reklama  |  facebook

Dėl buvusios statybų inspekcijos vadovės galimo interesų konflikto kreiptasi į etikos komisiją

2017-07-18 13:17,      Papildyta Statybos inspekcijos atstovų komentaru 2017-07-20 13:40
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Mykolas Majauskas kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl ilgametės Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) vadovės, o dabar advokatų kontoros „Sorainen“ ekspertės Lauros Nalivaikienės galimo Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo.
nuotrauka
Laura Nalivaikienė. Portalo Statybunaujienos.lt archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Sorainen, advokatų kontora,

Pranešama, kad devynerius metus VTPSI vadovavusi L. Nalivaikienė šių metų pradžioje pradėjusi dirbti advokatų kontoroje ryšių su buvusiais pavaldiniais nenutraukė. Jos atstovaujama kontora gina „Misionierių sodų“ projekto vystytojus, o kontoros advokatai bylinėjasi su ta pačia VTPSI. Iš viešojoje erdvėje publikuojamos informacijos paaiškėjo, kad L. Nalivaikienė nuolat bendravo su savo buvusiais pavaldiniais, telefonu kalbėjosi su įvairių inspekcijos skyrių vadovais.

Viešų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 20 str. pirmoji dalis nurodo, jog „asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo”, o trečioji to paties straipsnio dalis teigia, jog „asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, neleidžiama turėti tarnybinių santykių su anksčiau valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, kuriam taikomi šio straipsnio 1 dalies apribojimai”. 

„Labai tikiuosi, jog VTEK šį atvejį išnagrinės labai atidžiai ir principingai, nes tai tikrai ne vienintelė situacija, kai buvę valstybės tarnautojai, naudodamiesi tarnybinėmis pažintimis, siekia asmeninės naudos pažeisdami viešų ir privačių interesų derinimo nuostatas. Tai turi būti pamoka ir šiuo metu einantiems pareigas valstybės tarnautojams deklaruoti tarnybinius santykius su buvusiais kolegomis. Įstatymas aiškiai nurodo, jog vienerių metų laikotarpiu tarnybiniai santykiai su buvusiais bendradarbiais, kuriems taikomas „atšalimo periodas“ yra neleidžiami ir turi būti deklaruojami“, – teigė M. Majauskas.

TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, jog tokios situacijos pagrįstai kelia visuomenės nepasitikėjimą ir sukuria abejones dėl procesų skaidrumo.

„Statybų sektorius, ypač sostinėje, yra jautrus klausimas. Piliečiams nuolat kyla pagrįstų abejonių dėl vykdomų naujų projektų, užstatymo tankio ir derinimo procedūrų. Konkrečiai ši situacija – skambučiai buvusiems pavaldiniams ir skyrių vadovams – iliustruoja galimai daromą poveikį atsakingoms institucijoms ir bendrą visuomenės nepasitikėjimo nuotaiką kai kuriais projektų vystytojais“. 

Statybos inspekcija kreipėsi į VTEK

Tuo tarpu, VTPSI kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydama ištirti viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie galimą viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

2017 m. liepos 18 d. interneto erdvėje pasirodė publikacija, kurioje skelbiama informacija, kad buvusi ilgametė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (toliau – Inspekcija) vadovė Laura Nalivaikienė iki šiol telefonu bendrauja su Inspekcijos darbuotojais ir galimai pažeisdama teisės aktų reikalavimus teiraujasi jų informacijos apie advokatų kontorai „Sorainen“, kurioje šiuo metu dirba, aktualius objektus (statybas), kurių statybos valstybinę priežiūrą vykdo Inspekcija.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymu, asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus negali atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims toje institucijoje, kurioje jis paskutinius metus dirbo. Minėtu įstatymu reglamentuota, kad asmeniui, dirbančiam valstybinėje tarnyboje, neleidžiama turėti tarnybinių santykių su anksčiau valstybinėje tarnyboje dirbusiu asmeniu, kuriam taikomi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo apribojimai.

„Skaidri ir efektyvi teritorijų planavimo ir statybos valstybinė priežiūra yra vienas iš pagrindinių naujos Inspekcijos vadovybės prioritetų“, – sako laikinai einanti VTPSI viršininko pareigas Eglė Kuklierienė.

VTEK prašoma įvertinti aplinkybes ir pradėti tyrimą dėl galimo viešųjų ir privačių interesų derinimo konflikto.

Daugiau skaitykite: Statybos inspekciją palieka jos vadovė Laura Nalivaikienė

Statybunaujienos.lt
Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-20 06:54
KLAUSIMAS. Ar galima sumažinti namo, kuriam išduotas statybos leidimas, o namo energinio naudingumo klasė A+, plotą? Statytojas nori atsisakyti garažo ir sumažinti kambarių plotą. Ką daryti, kad liktų A+ klasė ir nereikėtų naujo statybų leidimo? Ar galima statyti su nukrypimais, o vėliau – keisti p...
nuotrauka
2022-09-15 06:28
Įsigaliojus Specialiųjų paveldosaugos reikalavimų turinio ir išdavimo tvarkos aprašo pakeitimams, nuo 2022 m. rugsėjo 15 d. savivaldybių administracijos paraiškas dėl specialiųjų paveldosaugos reikalavimų išdavimo Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos (KPD) turės vieningai teikti...
nuotrauka
2022-09-10 06:24
Žemės sklypo savininkai šiltnamiui įprastai parenka kiek atokesnę vietą. Pastačius šiltnamį sklypo kampe, prie pat tvoros, esančios ant sklypo ribos, dažniausiai net nesusimąstoma, ar toje vietoje jis gali stovėti ir ar netrukdo kaimynui.
nuotrauka
2022-08-30 07:01
Laikinieji statiniai skirti naudoti konkretų laikotarpį. Įprastai jie statomi ilgesnį laiką trunkančiam renginiui, įvairių daiktų sandėliavimui, papildomoms dirbtuvėms įrengti ir pan. Tokių statinių statyba nėra dažna, todėl statytojai neretai nežino, kokias procedūras privalu atlikti baigus laikino...
nuotrauka
2022-08-24 06:31
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) paaiškino, ar gali būti vienas statytojas sklype, kuriame yra keli savininkai, bei kokie keliami reikalavimai statytojo teisei įgyvendinti.
nuotrauka
2022-08-18 09:01
Vilniaus miesto apylinkės teismas liepą nutraukė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybos inspekcija) inicijuotą bylą dėl daugiabučio namo Vilniaus Gelvonų g. 1B („Gelvonų terasos“) išduoto statybą leidžiančio dokumento (SLD) galiojimo panaikinimo.
nuotrauka
2022-08-02 11:00
Gyvenant senesniame daugiabučiame gyvenamajame name, stogo remontas neišvengiamas – anksčiau ar vėliau teks stogą tvarkyti. Tačiau stogas yra bendrojo naudojimo objektas, todėl jo remonto darbai – ne vien tik viršutinių aukštų gyventojų reikalas. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcij...
nuotrauka
2022-06-30 09:31
Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) nustačius savavališką statybą ir surašius privalomąjį nurodymą pašalinti jos padarinius, statytojas tam tikrais atvejais turi teisę savavališką statybą įteisinti. Statybos inspekcija informuoja,...
nuotrauka
2022-06-29 08:39
Statybos inspekcija paaiškino, kuriais atvejais, statant nedidelį vasarnamį (poilsio paskirties pastatą), reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).
nuotrauka
2022-06-20 06:44
Neretai kyla klausimų dėl keliamų reikalavimų mėšlinių ir srutų kauptuvų statybai. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kokiais atvejais reikalingi leidimai, norint įrengti organinių trąšų (mėšlo ir srutų) laikymui skirtą...
nuotrauka
2022-06-13 10:10
Kaip statyti kilnojamą namelį, ar reikia dokumentų? Statybos inspekcija paaiškino, į ką reikia atkreipti dėmesį.
nuotrauka
2022-06-10 09:02
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atliko neplaninį statinių statybos teisėtumo Monciškės gyvenvietėje, Palangoje, patikrinimą ir užfiksavo 4 savavališkos statybos atvejus.
nuotrauka
2022-05-26 09:10
Statybos inspekcija dar kartą primena, ką būtina padaryti, norint įstiklinti balkoną.
nuotrauka
2022-05-25 13:39
KLAUSIMAS. Kokie taikomi reikalavimai norint įsirengti šilumos siurblį patalpų šildymui palėpėje, negyvenamoje patalpoje daugiabučiame name, kuris įtrauktas į KPD saugomų pastatų sąrašą. Šilumos siurblys būtų montuojamas ant išorinės namo sienos.
nuotrauka
2022-05-25 07:34
Privačių žemės sklypų, vienkiemių, kaimo sodybų gyventojai dažnai nusprendžia įsirengti kelio užtvarą. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) informuoja, kokių reikalavimų būtina laikytis, kokiais atvejais leidžiama jį įrengti, kur gyv...
nuotrauka
2022-05-13 07:51
Vilniaus apygardos teismas nusprendė dėl Statybos inspekcijos privalomojo nurodymo demontuoti mokyklos ir bendrabučio pastatų rekonstrukcijos metu Jeruzalės g. 25, Vilniuje, sumontuotas priešgaisrinių reikalavimų neatitinkančias fasado apdailos plokštes. Pažeidimai nustatyti dar 2017 m. atlikus stat...
nuotrauka
2022-04-29 11:10
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį į svarbiausią informaciją gyventojams ir statinio ekspertizės įmonėms, Nuo gegužės 1 d. prasideda reforma.
nuotrauka
2022-04-14 09:08
Dalis statybos užbaigimo dokumentų nuo gegužės 1 d. turės būti saugomi kaip elektroniniai dokumentai arba kaip skaitmeninės popierinių dokumentų kopijos. Siekiant, kad šie duomenys ir informacija būtų patikimai kaupiami ir atsekami visuose statinio gyvavimo ciklo etapuose, pasibaigus statybai juos p...
nuotrauka
2022-04-13 14:35
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), atlikusi patikrinimą Vilniaus raj., Pagirių sen., Pagirių k., Šiltnamių g. 33, nustatė savavališkai pradėto gamyklos paskirties pastato statybas. Savavališka statyba statytojui gali atsieiti iki ...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...