2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 20:50
Reklama  |  facebook

Dėl konteinerių tinklo modernizavimo paslaugų kainos nesikeis

2017-06-08 09:51
Lietuvoje plintant atsakingo atliekų tvarkymo bei rūšiavimo kultūrai, vis didesnis dėmesys skiriamas atliekų surinkimo konteinerių infrastruktūros gerinimui. Ekologinių sprendimų bendrovė „Ecoservice“, pernai sostinėje įrengusi modernius suomiškus konteinerius, toliau modernizuoja konteinerius Šiaurės Lietuvoje. Šiauliečiai baiminosi dėl atliekų išvežimo kainų kilimo, tačiau paslaugą administruojančios bendrovės atstovai tikina, kad kaina nesikeis.
nuotrauka
Bendrovės „Ecoservice“ nuotr.


Minimos įmonės
Ecoservice, UAB
Ecoservice projektai, UAB

Tris konteinerius atstos vienas

Atliekų tvarkymu Šiaulių mieste besirūpinančios bendrovės „Ecoservice projektai“ generalinio direktoriaus Artūro Prokarenkos teigimu, tai gerokai prisidės prie efektyvesnio atliekų tvarkymo proceso, o sumažėjęs pavienių konteinerių kiekis – ir prie miesto įvaizdžio gerinimo.

„Pavyzdžiui, jeigu standartinio atliekų surinkimo konteinerio talpa – 1 kubinis metras, tai į naujuosius tilps 2,5 karto daugiau šiukšlių. Tai padės optimizuoti visą atliekų surinkimo procesą, be to, talpesni konteineriai užims mažiau vietos, kas yra didelis privalumas kalbant apie miestų infrastruktūros modernizavimą“, – tikina A. Prokarenka.

Pasak įmonės vadovo, vienas naujasis konteineris talpins tokį pat kiekį atliekų, kaip trys dabartiniai.

„Nors į šiuos konteinerius telpa gerokai daugiau atliekų, dėl sandarios dangčio konstrukcijos konteinerio viduje esančios atliekos mažiau kontaktuos su aplinka. Maža to, nei paukščiai, nei katės negalės išdraskyti maišų ir vėjas nesklaidys šiukšlių kur papuola, sumažės aplinkos tarša. Taip pat naujo tipo konteineriai padės išvengti nemalonių kvapų, kurie yra labiau juntami šiltuoju metų laikotarpiu, kuomet konteineriai yra atviri ir atliekos pradeda greičiau gesti“, – priduria A. Prokarenka.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavos tarnybos vadovo Manto Tamošiūno nuomone, rūšiavimas gerokai supaprastina bei efektyvina perdirbimą ir taip leidžia išlaikyti žemesnį atliekų perdirbimo kainų lygį nei tuo atveju, kai neišrūšiuotos atliekos yra tiesiog suverčiamos į krūvą.

„Didesnių, naujo dizaino konteinerių įrengimas kiekviename moderniame mieste yra sveikintinas dalykas. Pirmiausia jie pagerina estetinį vaizdą, nes ne tik patys atrodo geriau, bet ir labiau įsilieja į miesto peizažą. Ir nors didesnio konteinerio ištuštinimas techniškai sudėtingesnis, tačiau jų reikia mažiau, o aplink palaikoma tvarkingesnė ir švaresnė aplinka. Tokių konteinerių atsiradimas turi daug teigiamų niuansų“, – tikina M. Tamošiūnas.

Paslaugos nebrangs

A. Prokarenka užsimena, jog bendrovė artimiausiu metu atnaujins ir dalį šiukšliavežių – ant jų bus pritaisyti specialūs kranai, galintys pakelti keliskart sunkesnę talpą nei sklidinas standartinis atliekų konteineris. Taip pat „Ecoservice projektai“ vadovas pabrėžia, kad nors suomiški konteineriai ir yra brangesni nei įprasti, tačiau tokia naujovė paslaugų kainos gyventojams tikrai nedidins ir neatmeta galimybės, kad ateityje jų skaičius didės. Kol kas naujaisiais konteineriais Šiauliuose galės naudotis Ežero ir Vilniaus gatvių gyventojai.

„Tokie naujo tipo konteineriai atsiras daugiau nei dešimtyje skirtingų vietų, todėl šiauliečius raginame elgtis atsakingai ir neužteršti jų netinkamomis atliekomis, nedeginti ir neapipaišyti, kad būtų išsaugota estetiška jų išorė, puoselėjama darni aplinka“, – pažymi A. Prokarenka. 

Bendrovės „Ecoservice“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-09-22 18:19
Per pandemiją gyventojų dėmesys savo gyvenamajai aplinkai išaugo, tačiau norintys atnaujinti namus jau kurį laiką susiduria su problema – augančiomis remonto darbų ir medžiagų kainomis bei reikiamų meistrų trūkumu.
nuotrauka
2021-09-22 09:50
Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-17 08:37
„Vilniaus vandenys“ nusprendė 300 tūkst. eurų skirti vienos seniausių ir labiausiai apsinešusių vandentiekio atkarpų išplovimui, dėl kurios remonto darbų laikinai suprastėjo vandens kokybė daliai sostinės Naujamiesčio rajono gyventojų. Tokio masto darbus ir rekordinę sumą jiems atlikti bendrovė pla...
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-09 18:46
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo įtvirtinti įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos būstas taps labiau prieinamas šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, auginančioms tris ar daugiau vaikų, neįgaliesiems, tremtiniams.
nuotrauka
2021-09-07 11:49
Lietuvoje įsibėgėja elektros tiekimo rinkos liberalizavimas – seniai lauktas pokytis, įgyvendintas daugelyje Europos Sąjungos valstybių. Kartu su juo byra elektros energijos tiekimo monopolis, o rinkoje atsirandanti nepriklausomų tiekėjų konkurencija vartotojams garantuos daugiau kokybiškų paslaugų ...
nuotrauka
2021-09-06 16:19
Individualių namų ir daugiabučių gyventojai, kurie būstą šildo dyzeliu, anglimi ar durpių briketais, bet nori atsisakyti neefektyviai naudojančių šilumą, orą teršiančių šildymo įrenginių ir prisijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, jau gali pasinaudoti subsidijomis.
nuotrauka
2021-09-01 15:46
Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio, rugsėjo 1 d., jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
nuotrauka
2021-08-31 12:06
2021 m. pavasarį naujomis energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis pradėta žymėti 4 prekių grupes: šaldytuvus ir šaldiklius (įskaitant vyno laikymo šaldytuvus); indaploves; skalbimo mašinas ir skalbykles-džiovykles; televizorius ir elektroninius vaizduoklius. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. pagal naujas t...
nuotrauka
2021-08-30 10:27
Iki to laiko, kol sodyba atitiks įsivaizduojamą objektą, ją reikia įrengti, o tai reiškia – pastatyti statinius ir sutvarkyti aplinką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad statinių statybos eiliškumą reglamentuoja teisės...
nuotrauka
2021-08-26 12:29
Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius. Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami.
nuotrauka
2021-08-25 16:53
Gruodžio 1 d. baigsis terminas, kai Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) turi būti pateikti mokėjimo prašymai kompensuoti dujų balionų pakeitimą daugiabučiuose.
nuotrauka
2021-08-23 14:35
Elektros skaitiklis namuose dažnai sukasi net ir būsto šeimininkams atostogaujant. Dėl to kalti vadinamieji „energijos vampyrai“ – prietaisai, kurie ir nenaudojami gali sueikvoti nemažai elektros. Pažabojus juos, per metus galima sutaupyti reikšmingas pinigų sumas, o taip pat sumažinti savo neigiamą...
nuotrauka
2021-08-23 08:18
Įvertinusi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pateiktą informaciją, Energetikos ministerija pateikė Vyriausybei apibendrinimus dėl artėjančio šildymo sezono. Juose kaip viena iš galimybių reguliuoti šilumos kainas nurodoma Šilumos ūkio įstatyme įtvirtinta dvinarė kainodara, apie kurią vartotojai n...
nuotrauka
2021-08-20 09:10
Aplinkos ministerija pasiūlė Vyriausybei priemones, kurios, brangstant gamtinėms dujoms, leistų gyventojams sumažinti centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kainas.
nuotrauka
2021-08-18 13:05
Dabartinės Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės įpareigoja rūšiuoti visas statybvietėje susidariusias atliekas, bet ši nuostata netaikoma buityje susidarančioms griovimo ir statybinėms atliekoms. Aplinkos ministerijos parengtas Atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. plano projektas numato, ka...
nuotrauka
2021-08-18 10:59
Jau dešimtmetį tęsiasi ydinga praktika, kai daugiau nei pusė Vilniaus daugiabučių šilumos punktų vis dar nepriklauso šių namų gyventojams. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nori vilniečiams grąžinti tai, kas jiems visada ir priklausė, todėl gyventojai kviečiami savo nuosavybėn perimti šilumos punktu...
nuotrauka
2021-08-17 10:13
Nekilnojamojo turto pirkimas – vienas didžiausių žingsnių, kurį dažnas prisiruošiame žengti tik kartą gyvenime, o įsipareigojame net keliems dešimtmečiams. Perkantys bene visuomet atsižvelgia į nekilnojamojo turto kainą, plotą ir vietą mieste, tačiau yra ir kitų kintamųjų, galinčių paveikti jūsų būs...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai