2021 rugsėjo 19 d. sekmadienis, 23:20
Reklama  |  facebook

Druskininkai ir Birštonas atviri ratuotiems svečiams: už automobilių parkavimą mokėti nereikia

Viktorija MITKUTĖ      2015-08-29 11:33
Jei vasarą daugelis skubame pasimėgauti Lietuvos pajūryje, tai rudeniui atėjus mielai sukame į kitą pusę – Druskininkus ar Birštoną. Dažniausiai automobiliu. O kodėl ne, jei už parkavimą mokėti nereikia?
nuotrauka
Birštone mokamų aikštelių automobiliams statyti nėra. Birštono savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Druskininkų savivaldybė,
Birštono savivaldybė,

Tokio didelio važiuotų poilsiautojų srauto, kaip pajūryje, šie apskritus metus veikiantys kurortai nesulaukia. Dar daugiau: nusprendusiems turiningai praleisti savaitgalį ir atsipūsti nuo didmiesčių triukšmo ir pakvėpuoti gaiviu miško ar parko oru bei pasilepinti įvairiomis procedūromis Nemuno pakrantėje, tikrai nereikės sukti galvos, kur palikti automobilį ir kiek tai kainuos.

Druskininkai: svečiams į gyventojų kiemus veržtis nereikia


Viename garsiausių Lietuvos kurortų gausu tiek mokamų, tiek nemokamų vietų, kuriose galima patogiai pasistatyti automobilį, – tikina šio miesto savivaldybės atstovė Diana Sinkevičiūtė. Pasak jos, nemokamos automobilių stovėjimo aikštelės miesto svečiams jau įrengtos šalia visų kurorte esančių traukos objektų.

„Patogi nemokama aikštelė automobiliams įrengta prie Parko tilto. Čia pat Druskininkų Vandens parkas, gydykla, senamiestis. Ši aikštelė pritaikyta ne tik lengviesiems automobiliams, bet ir autobusams, kurie į kurortą atveža mokinių bei suaugusiųjų ekskursijas iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Šalia istorinio Karolio Dineikos sveikatingumo parko bei Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro savo automobilį taip pat galima palikti nemokamai“, – rekomenduoja D. Sinkevičiūtė.

Pasak jos, kurorto savivaldybė labai rūpinasi, kad tvarkant gatves, renovuojant senus pastatus ir įrengiant naujus objektus, būtų įrengiamos ir aikštelės automobiliams. Todėl net ir šalia didžiųjų traukos centrų – „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ bei sveikatinimo ir poilsio komplekso GRAND SPA Lietuva – kurie turi mokamas požemines stovėjimo aikšteles, yra įrengtos nemokamos aikštelės, kad miesto svečiai galėtų rinktis, kur jiems patogiau palikti savo automobilį.

„Druskininkai labai rūpinasi, kad Lietuvos ir užsienio turistams, kurie į kurortą atvyksta nuosavu transportu, būtų sudarytos sąlygos automobilį pasistatyti patogiai. Tačiau taip mes išvengiame ir problemos, dėl kurios vargsta kai kurių miestų vietiniai gyventojai: kadangi mieste pakanka nemokamų aikštelių, poilsiautojai savo automobilius dažniausiai palieka šalia viešbučių ar svečių namų, kuriuose apsistoja, ir neužstato gyventojų kiemų“, – pastebi D. Sinkevičiūtė.

Birštonas: statykite nemokamai, bet tik ten, kur galima

Jokių apribojimų norintiems atvykti nuosavu automobiliu Birštone nėra. Šiame mieste apskritai nėra mokamų aikštelių automobiliams statyti.

„Birštono mieste ir savivaldybėje nėra mokamų aikštelių automobiliams statyti. Atvykstantieji gali automobilius statyti visur, kur nedraudžia kelių eismo taisyklės. Bet būkite atidūs, nes kai kuriose gatvėse automobilius galima statyti tik vienoje pusėje“, – džiugią žinią ketinantiems poilsiauti šiame kurorte praneša Birštono savivaldybės vyriausiasis specialistas, atsakingas už viešąją tvarką Irmantas Adamonis.

Paliekantiems automobilius prie sanatorijų, kuriose ilsisi, įrengtose automobilių parkavimo aikštelėse už tai papildomai mokėti taip pat nereikia.

Nors šiame Lietuvos kurorte automobilių parkavimo vietų dar trūksta, ypač savaitgaliais, Birštono gyventojai ant atvykėlių kol kas nepyksta, nes pastarieji jų kiemų savo automobiliais neužstato, tikina savivaldybės atstovai. Kaip padidinti vietų automobiliams statyti skaičių, jie taip pat jau žino – planuojama įrengti naują automobilių stovėjimo aikštelę prie įvažiavimo į Birštoną. Tačiau Birštono svečiai bus raginami palikti joje automobilį visam viešnagės laikui.

Anot atstovės spaudai Rimantės Kurkauskaitės, „naujoje aikštelėje palikus automobilį, galima bus keliauti po kurortą ir jo apylinkes dviračiais arba pėsčiomis“.

                                                                                                                        Druskininkų ir Birštono savivaldybių nuotraukos
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-09-18 07:12
Pernai pradėjusioje veikti patalpų ir sporto erdvių nuomos sistemoje „Active Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybė vėl organizuoja viešus nuomos aukcionus. Po pirmojo aukciono, skirto komercinei patalpų ir aikštynų nuomai, sulaukusi partnerių pastebėjimų savivaldybė atliko aukcionų vykdymo tvarkos pa...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-16 14:14
Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2021-09-14 12:55
Baigtos naujojo Klaipėdos miesto bendrojo plano derinimo procedūros. Sulaukus teigiamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) išvados, nebeliko kliūčių baigiamajam etapui – plano svarstymui Savivaldybės tarybos komitetuose ir tvirtinimui taryboje.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 05:31
Po teisminių ginčų RUAB „Šiaulių plentas“ ir RUAB „Žemaitijos keliai“ savo jėgomis, medžiagomis ir lėšomis atliks rangos darbus Naujosios Akmenės centre – bus šalinami defektai.
nuotrauka
2021-09-08 17:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės teisės aktų, reglamentuojančių statytojų atleidimą nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo arba jos sumažinimo, antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad kriterijai, kuomet nuo įmokos gali būti atleidžiama arba įmoka...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 06:55
Beveik 36 km ilgio dviračių tako Kuršių nerijoje ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias visų Lietuvoje per artimiausius kelerius metus numatomų dviračių takų rekonstrukcijos projektų.
nuotrauka
2021-09-06 06:25
Panevėžio rajone daugėja fotovoltinių elektrinių, įrengtų ant visuomeninės paskirties pastatų. Birželio pradžioje pradėjo veikti 30 kW galios fotovoltinė elektrinė ant Raguvos gimnazijos stogo, o rugpjūčio 26 dienos posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė Klimato kaitos programos proje...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:39
Skaičiuojama, kad Kretingos miesto ir rajono teritorijoje yra 37 statiniai, kurių techninė būklė neatitinka esminių statiniams keliamų techninių reikalavimų. Todėl šiems objektams siūloma taikyti maksimalų 3 proc. tarifą nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės.
nuotrauka
2021-09-01 17:24
Naujuosius mokslo metus pradėjo daugiau kaip 10 tūkst. Kauno rajono moksleivių, o Užliedžių ir Ramučių pradinių bei Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenės įžengė į naujas patalpas.
nuotrauka
2021-08-31 09:57
Vasaros pradžioje prasidėjęs intensyvus vadinamojo Kauno pilies žiedo ir jo prieigų kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Kaip ir buvo planuota, dar pirmąją rudens dieną eismas bus paleistas pačioje žiedinėje sankryžoje ir P. Vileišio tiltu.
nuotrauka
2021-08-30 08:05
Savivaldybei intensyviai atliekant miesto atnaujinimo darbus prie jų aktyviai prisideda ir verslas. Panevėžio miesto savivaldybė priėmė UAB „Harju Elekter“ paramą – įmonė parengė Tinklų g. dviračių – pėsčiųjų tako rekonstravimo techninį projektą ir perdavė jį Savivaldybei.
nuotrauka
2021-08-27 07:24
Kad UAB „Ekornes Lithuania“ (buvęs IMG Lithuania) Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) galėtų plėstis ir pradėti vykdyti naujo gamybinio pastato statybas, Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė sanitarinės apsaugos zonos ribų nustatymui.
nuotrauka
2021-08-27 07:22
Kultūros paveldo departamentui leidus atlikti archeologinius tyrimus, jau kitą savaitę prasidės darbai Klaipėdos senamiestyje esančioje Sukilėlių gatvėje. Ją atnaujins viešųjų pirkimų konkursus laimėjusi UAB VVARFF.
nuotrauka
2021-08-26 12:29
Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius. Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami.
nuotrauka
2021-08-25 16:25
Vilniaus miesto Taryba pritarė sprendimui pirkti beveik hektaro ploto žemės sklypo dalį Perkūnkiemio kvartale, Girulių gatvėje 5. Suformavus atskirą sklypą, jis bus skirtas įrengti viešąjį želdyną.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse