2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 22:02
Reklama  |  facebook

„Dzūkijos statyba“ – įmonė, kurios nebaugina nauji iššūkiai

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-04 13:25
Statybos bendrovę „Dzūkijos statyba“ užsakovai apibūdina kaip vieną patikimiausių, kokybiškai atliekančių darbus ir nuolat ieškančią racionaliausių spendimų įmonę. Kolektyvo sukaupta ilgametė patirtis leidžia alytiškiams imtis pačių sudėtingiausių projektų. Ne išimtis ir tie, kuriuos nusipelniusio inžinieriaus statybininko, profesijos riterio Juliaus Žuko vadovaujama įmonė įgyvendino pastaruoju metu.
nuotrauka
Šiaulių dumblo apdorojimo įrenginiai. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Dzūkijos statyba, UAB
Modernią gydymo purvu įrangą gamino patys

Su Druskininkuose esančia sanatorija „Belorus“ alytiškiai bendradarbiauja jau septynerius metus ir rekonstravo ne vieną jos korpusą. Tačiau baseinų pastato rekonstrukcija pareikalavo ypatingų žinių ir išmonės. 

 „Senas pastatas neatitiko šiuolaikinių poreikių, tad reikėjo viską keisti iš esmės. Mes viską išgriovėme, liko tik išorinės sienos. O tada per pusantrų metų iš naujo įrengėme daugiau kaip 49 metrų ilgio baseiną, saunas, sūkurines, vertikalias bei masažo vonias, purvo gydyklą. Konstruojant ir montuojant automatizuotą purvo gamybos ir tiekimo liniją mūsų specialistai domėjosi, kokios technologijos naudojamos kitose gydyklose. Pasitelkėme moderniausias technologijas, dalį įrangos pirkome, bet nemažai įrengimų teko projektuoti ir gaminti patiems“, – pasakoja UAB „Dzūkijos statyba“ valdybos pirmininkas J. Žukas (nuotraukoje).

Dabar pastato, kurio bendras plotas siekia beveik 4 tūkst. kv. metrų, rūsyje išsijotas ir su mineraliniu vandeniu sumaišytas purvas nerūdijančiojo plieno vamzdžiais pumpuojamas į purvo vonias, įrengtas pirmajame aukšte. Čia taip pat įrengtos mineralinio vandens vonios, masažų kabinetai, treniruoklių salė. Iš senojo baseino taip pat liko tik sienos, o vietoj susidėvėjusių plytelių ir hidroizoliacinės dangos buvo klojamos naujos, itin kokybiškos medžiagos. Pertvarkytame antrajame aukšte įrengti nauji procedūrų kabinetai, sūkurinė vonia, atsirado poilsio zonos pacientams ir sanatorijos darbuotojams. Visi darbai, teigia „Belarus“ vadovai, atlikti labai kruopščiai.

„Statybininkai atsižvelgė į mūsų pageidavimus ir tikrai didelės apimties darbus atliko labai sparčiai ir kokybiškai, – džiaugiasi sanatorijos vyriausiojo gydytojo pavaduotojas J. Gricas. – Todėl savaime suprantama, kad būtent jiems patikėti ir tolesni sanatorijos rekonstrukcijos darbai.“

Pastatę vieną pasyvų namą, statys ir daugiau

Bendrovės darbų sąraše – ir vieno pirmųjų Lietuvoje pasyvaus namo statyba. Panaros kaime Varėnos rajone pastatytas namas, kurį sertifikavo Vokietijos pasyviųjų namų institutas, skirtas asmenų, priklausomų nuo psichiką veikiančių medžiagų, socialinei ir psichologinei reabilitacijai, atitinka A+ energetinio naudingumo klasės reikalavimus. Daugiau kaip 600 kv. metrų ploto statinyje bendrovės specialistai atliko visus bendruosius statybos darbus: įrengė pamatus, sumontavo sienas, pertvaras, perdangas, stogo konstrukcijas.

„Statant šį namą reikėjo ypatingai kruopščiai sumontuoti visus mazgus, kad neliktų vadinamųjų šalčio tiltų, užtikrinti pastato sandarumą. Vokiečių matavimai parodė, kad viską atlikome kokybiškai“, – džiaugiasi J. Žukas.

Šiuo metu jau baigiamas rengti dar vieno „Pilnų namų bendruomenės“ pasyvaus namo projektas, kurį taip pat statys „Dzūkijos statyba“. Tikimasi, kad jis taip pat pelnys Vokietijos pasyviųjų namų instituto sertifikatą.

Modernių atliekų tvarkymo įrenginių statybos lyderiai

2014-siais, praėjus dvejiems metams nuo sutarties pasirašymo, valstybinė komisija konstatavo: mišrių komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo įrenginių projektavimo ir statybos darbai, kurių užsakovas buvo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, baigti.

Šiuos rūšiavimo įrenginius, kurių kaina – daugiau kaip 22 milijonų litų, ir kuriuose sumontuota olandų kompanijos „Colubris Technologies B.V.“ mechaninio rūšiavimo linija, taip pat statė „Dzūkijos statyba“.

„Šie rūšiavimo įrenginiai iš bendro komunalinių atliekų srauto atskiria biologiškai skaidžias atliekas, metalus, PVC ir PET, inertines, degias ir kitas medžiagas. Kiekviena frakcija toliau tvarkoma atskirai: vienos smulkinamos ir kompostuojamos, kitos perdirbamos ar deginamos. Kadangi tai buvo pirmas tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, mes patirties sėmėmės Vakarų Europoje, o rangovai, dabar statantys panašius objektus kituose Lietuvos regionuose, jau konsultavosi su mumis“, – pasakoja J. Žukas.

Prisimindamas darbą kuriant pirmąją Lietuvoje šiuolaikišką ir aplinką tausojančią bei europinius reikalavimus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą, pašnekovas priduria, kad ši patirtis leido bendrovei sėkmingai darbuotis kitame projekte – biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo įrenginių statyboje Alytaus regione. Pagrindinis konstrukcinis elementas šiuose įrenginiuose – monolitiniai atliekų biologinio apdorojimo tuneliai. Jiems keliami itin griežti reikalavimai: jie turi būti absoliučiai sandarūs ir nepraleisti į aplinką skysčių bei atliekų kompostavimo metu susidarančių dujų. Šis statinys, kuriame „Dzūkijos statyba“ atliko pagrindinius statybos darbus, taip pat jau beveik baigtas, o pirmieji bandymai parodė, kad alytiškiai sėkmingai įveikė naują užduotį.

Dirba petys petin

Kokia alytiškių sėkmės paslaptis? Į šį klausimą neseniai generalinio direktoriaus postą Alvydui Raguckui užleidęs valdybos pirmininkas atsako, kad tai žmonės, kurių dauguma petys petin dirba nuo pat UAB „Dzūkijos statyba“ įkūrimo. Tarp jų – ir ilgamečiai aukščiausio lygio vadovai Vidas Lasickas, Algirdas Adamonis, Almantas Bendoraitis, Aldona Tamulynienė, Vidmantas Čiras, statybos vadovai Valdas Martikonis, Stasys Juodis, Edvardas Mačiulaitis ir vėliau kolektyvą papildę specialistai.

Vienas iš jų – Darius Vervečka, pradėjęs dirbti meistru 2003 metais. Jaunas darbuotojas greitai kaupė patirtį ir jau po penkerių metų tapo atestuotu statybos vadovu bei pradėjo savarankiškai vadovauti dideliems statybos projektams. Tarp jų – Kaišiadorių nuotekų valyklos rekonstrukcija, Klaipėdos dumblo apdorojimo įrenginių statyba, sanatorijos „Belorus“ vandens gydyklų rekonstrukcija. 2013-2015 metais jis buvo atsakingas ir už Alytaus regiono komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo ir biologinio apdorojimo įrenginių projektavimą ir statybą.

Bendrovės nuotraukos 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-23 06:51
Pristatyta Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studija, kurioje pateiktos rekomendacijos dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Pagrindinė rekomendacija – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
nuotrauka
2021-09-23 06:49
„Vilniaus vandenys“ eksploatuojamiems vandentiekio tinklams sukūrė ir jau sėkmingai naudoja skaitmeninį „dvynį“. Keli šimtai vamzdyne įrengtų specialių jutiklių ne tik leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti visą Vilniaus miesto vandentiekį, realiu laiku vertinti vandens tiekimo situaciją sostinėje, be...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos