2022 sausio 21 d. penktadienis, 13:48
Reklama  |  facebook

„Dzūkijos statyba“ – įmonė, kurios nebaugina nauji iššūkiai

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-04 13:25
Statybos bendrovę „Dzūkijos statyba“ užsakovai apibūdina kaip vieną patikimiausių, kokybiškai atliekančių darbus ir nuolat ieškančią racionaliausių spendimų įmonę. Kolektyvo sukaupta ilgametė patirtis leidžia alytiškiams imtis pačių sudėtingiausių projektų. Ne išimtis ir tie, kuriuos nusipelniusio inžinieriaus statybininko, profesijos riterio Juliaus Žuko vadovaujama įmonė įgyvendino pastaruoju metu.
nuotrauka
Šiaulių dumblo apdorojimo įrenginiai. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Dzūkijos statyba, UAB
Modernią gydymo purvu įrangą gamino patys

Su Druskininkuose esančia sanatorija „Belorus“ alytiškiai bendradarbiauja jau septynerius metus ir rekonstravo ne vieną jos korpusą. Tačiau baseinų pastato rekonstrukcija pareikalavo ypatingų žinių ir išmonės. 

 „Senas pastatas neatitiko šiuolaikinių poreikių, tad reikėjo viską keisti iš esmės. Mes viską išgriovėme, liko tik išorinės sienos. O tada per pusantrų metų iš naujo įrengėme daugiau kaip 49 metrų ilgio baseiną, saunas, sūkurines, vertikalias bei masažo vonias, purvo gydyklą. Konstruojant ir montuojant automatizuotą purvo gamybos ir tiekimo liniją mūsų specialistai domėjosi, kokios technologijos naudojamos kitose gydyklose. Pasitelkėme moderniausias technologijas, dalį įrangos pirkome, bet nemažai įrengimų teko projektuoti ir gaminti patiems“, – pasakoja UAB „Dzūkijos statyba“ valdybos pirmininkas J. Žukas (nuotraukoje).

Dabar pastato, kurio bendras plotas siekia beveik 4 tūkst. kv. metrų, rūsyje išsijotas ir su mineraliniu vandeniu sumaišytas purvas nerūdijančiojo plieno vamzdžiais pumpuojamas į purvo vonias, įrengtas pirmajame aukšte. Čia taip pat įrengtos mineralinio vandens vonios, masažų kabinetai, treniruoklių salė. Iš senojo baseino taip pat liko tik sienos, o vietoj susidėvėjusių plytelių ir hidroizoliacinės dangos buvo klojamos naujos, itin kokybiškos medžiagos. Pertvarkytame antrajame aukšte įrengti nauji procedūrų kabinetai, sūkurinė vonia, atsirado poilsio zonos pacientams ir sanatorijos darbuotojams. Visi darbai, teigia „Belarus“ vadovai, atlikti labai kruopščiai.

„Statybininkai atsižvelgė į mūsų pageidavimus ir tikrai didelės apimties darbus atliko labai sparčiai ir kokybiškai, – džiaugiasi sanatorijos vyriausiojo gydytojo pavaduotojas J. Gricas. – Todėl savaime suprantama, kad būtent jiems patikėti ir tolesni sanatorijos rekonstrukcijos darbai.“

Pastatę vieną pasyvų namą, statys ir daugiau

Bendrovės darbų sąraše – ir vieno pirmųjų Lietuvoje pasyvaus namo statyba. Panaros kaime Varėnos rajone pastatytas namas, kurį sertifikavo Vokietijos pasyviųjų namų institutas, skirtas asmenų, priklausomų nuo psichiką veikiančių medžiagų, socialinei ir psichologinei reabilitacijai, atitinka A+ energetinio naudingumo klasės reikalavimus. Daugiau kaip 600 kv. metrų ploto statinyje bendrovės specialistai atliko visus bendruosius statybos darbus: įrengė pamatus, sumontavo sienas, pertvaras, perdangas, stogo konstrukcijas.

„Statant šį namą reikėjo ypatingai kruopščiai sumontuoti visus mazgus, kad neliktų vadinamųjų šalčio tiltų, užtikrinti pastato sandarumą. Vokiečių matavimai parodė, kad viską atlikome kokybiškai“, – džiaugiasi J. Žukas.

Šiuo metu jau baigiamas rengti dar vieno „Pilnų namų bendruomenės“ pasyvaus namo projektas, kurį taip pat statys „Dzūkijos statyba“. Tikimasi, kad jis taip pat pelnys Vokietijos pasyviųjų namų instituto sertifikatą.

Modernių atliekų tvarkymo įrenginių statybos lyderiai

2014-siais, praėjus dvejiems metams nuo sutarties pasirašymo, valstybinė komisija konstatavo: mišrių komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo įrenginių projektavimo ir statybos darbai, kurių užsakovas buvo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, baigti.

Šiuos rūšiavimo įrenginius, kurių kaina – daugiau kaip 22 milijonų litų, ir kuriuose sumontuota olandų kompanijos „Colubris Technologies B.V.“ mechaninio rūšiavimo linija, taip pat statė „Dzūkijos statyba“.

„Šie rūšiavimo įrenginiai iš bendro komunalinių atliekų srauto atskiria biologiškai skaidžias atliekas, metalus, PVC ir PET, inertines, degias ir kitas medžiagas. Kiekviena frakcija toliau tvarkoma atskirai: vienos smulkinamos ir kompostuojamos, kitos perdirbamos ar deginamos. Kadangi tai buvo pirmas tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, mes patirties sėmėmės Vakarų Europoje, o rangovai, dabar statantys panašius objektus kituose Lietuvos regionuose, jau konsultavosi su mumis“, – pasakoja J. Žukas.

Prisimindamas darbą kuriant pirmąją Lietuvoje šiuolaikišką ir aplinką tausojančią bei europinius reikalavimus atitinkančią atliekų tvarkymo sistemą, pašnekovas priduria, kad ši patirtis leido bendrovei sėkmingai darbuotis kitame projekte – biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo įrenginių statyboje Alytaus regione. Pagrindinis konstrukcinis elementas šiuose įrenginiuose – monolitiniai atliekų biologinio apdorojimo tuneliai. Jiems keliami itin griežti reikalavimai: jie turi būti absoliučiai sandarūs ir nepraleisti į aplinką skysčių bei atliekų kompostavimo metu susidarančių dujų. Šis statinys, kuriame „Dzūkijos statyba“ atliko pagrindinius statybos darbus, taip pat jau beveik baigtas, o pirmieji bandymai parodė, kad alytiškiai sėkmingai įveikė naują užduotį.

Dirba petys petin

Kokia alytiškių sėkmės paslaptis? Į šį klausimą neseniai generalinio direktoriaus postą Alvydui Raguckui užleidęs valdybos pirmininkas atsako, kad tai žmonės, kurių dauguma petys petin dirba nuo pat UAB „Dzūkijos statyba“ įkūrimo. Tarp jų – ir ilgamečiai aukščiausio lygio vadovai Vidas Lasickas, Algirdas Adamonis, Almantas Bendoraitis, Aldona Tamulynienė, Vidmantas Čiras, statybos vadovai Valdas Martikonis, Stasys Juodis, Edvardas Mačiulaitis ir vėliau kolektyvą papildę specialistai.

Vienas iš jų – Darius Vervečka, pradėjęs dirbti meistru 2003 metais. Jaunas darbuotojas greitai kaupė patirtį ir jau po penkerių metų tapo atestuotu statybos vadovu bei pradėjo savarankiškai vadovauti dideliems statybos projektams. Tarp jų – Kaišiadorių nuotekų valyklos rekonstrukcija, Klaipėdos dumblo apdorojimo įrenginių statyba, sanatorijos „Belorus“ vandens gydyklų rekonstrukcija. 2013-2015 metais jis buvo atsakingas ir už Alytaus regiono komunalinių atliekų mechaninio rūšiavimo ir biologinio apdorojimo įrenginių projektavimą ir statybą.

Bendrovės nuotraukos 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-01-20 07:12
Įmonės reputacija, organizacijos kultūra, atsakingumas, įmonės valdymas, netgi įmonės savininkai, vadovai – yra tos dedamosios, kurios ne tik turi lemiamos įtakos gaminiui ir jo populiarumui rinkoje, bet ir padeda išgyventi sunkmečiais. „Kauno šilas“ yra realus to įrodymas.
nuotrauka
2022-01-19 15:13
Bendrovė „Realco“ įsigijo daugiau nei 2,4 ha žemės sklypą ir jame esančius statinius sostinės Parodų g. 1, kur norėtų vystyti gyvenamosios paskirties projektą.
nuotrauka
2022-01-19 10:17
Fondo valdytoja „East Capital Real Estate“ pardavė viešbučio „GoSpa“ pastatą Kuresarėje, kurio bendras plotas – daugiau kaip 6 600 kv. metrų. Viešbutis įsikūręs patraukliame Estijos Saremos salos kurorte, netoli uosto, miesto parko ir vaizdingos XIII a. vyskupų pilies.
nuotrauka
2022-01-19 07:05
Darnios NT plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ yra viena iš dviejų Lietuvos statybos įmonių, kurių net du projektai pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2021“ aukso medalius.
nuotrauka
2022-01-18 08:53
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas NT fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) investavo į A klasės verslo centrą „Business Centrum Tesla2“ (BCT2) Košice, antrame pagal dydį Slovakijos mieste. EREF įsigijo 50 proc. įmonės „Kosice HoldCo s r o“, kuriai priklauso verslo c...
nuotrauka
2022-01-17 09:39
Neringos savivaldybė pasirašė rangos sutartį su UAB „Žimpra“ dėl naujo gyvenamojo daugiabučio namo Preiloje (Preilos g. 73B, Preila, Neringos sav.) statybos. Gyvenamajame name savivaldybė planuojama įrengti 6 socialinius vieno kambario būstus, kurie bus išnuomoti mažiausiai 6 asmenims (šeimoms). Num...
nuotrauka
2022-01-14 11:56
2022 m. sausį oficialiai baigtas didžiausias šalies aviacijos istorijoje Vilniaus oro uosto aerodromo atnaujinimo projektas. Trejus metus trukusios rekonstrukcijos metu atnaujinti ir įrengti nauji orlaivių riedėjimo takai, pakeistos ir išplatintos dangos, sudarant sąlygas riedėti didesnės kategorijo...
nuotrauka
2022-01-14 10:01
Vilniaus m. savivaldybė ir Vilniaus vystymo kompanija pasirašė sutartį dėl Žirmūnų lengvosios atletikos maniežo projektavimo. Maniežą projektuos MB „Syrusas“, veikianti pavadinimu „IMPLMNT architects“ (architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė, Aurelija Kniukštaitė, Kotryna Bajor...
nuotrauka
2022-01-13 09:39
UAB Merko statyba baigė darbus Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos inicijuotame projekte – bendrovė renovavo Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono kareivinių pastatą.
nuotrauka
2022-01-11 09:37
Metų pradžia – tinkamas laikas įvertinti praėjusių metų darbus. Apžvelgdamas juos, Kultūros infrastruktūros centro direktorius Šarūnas Šoblinskas teigė, kad 2021 m. padėjo labiau suprasti rinkos situaciją ir priimti sprendimus, kurie padėtų geriau rūpintis mūsų šalies istorijai svarbiais statiniais.
nuotrauka
2022-01-10 08:13
Kauno Žaliakalnyje atgimstančiame sporto ir laisvalaikio komplekse darbai vyksta ir šaltuoju metų laiku. Kauno sporto halėje liko paskutiniai rekonstrukcijos štrichai, o nuo pamatų statomame Dariaus ir Girėno stadione jau montuojamos žiūrovams skirtos kėdės.
nuotrauka
2022-01-07 12:31
Lietuvos paštas ir VšĮ „Kaunas 2022“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Joje numatyta, kad Lietuvos paštas 2022-aisiais metais atveria organizacijai buvusio Kauno centrinio pašto rūmus – juose visus metus vyks „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginiai.
nuotrauka
2022-01-07 10:22
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas NT fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį dėl inžinerinės didmeninės prekybos įmonės UAB „ViaCon Baltic“ gamybos bazės, įsikūrusios Kauno rajone, įsigijimo. „ViaCon Baltic“ ilgalaike sutartimi nuomojasi beveik 5 ha te...
nuotrauka
2022-01-06 09:07
Po kelerius metus trukusių derinimo procedūrų, Aplinkos ministerija pritarė restorano „Strandhalle“ statyboms Smiltynėje.
nuotrauka
2022-01-05 07:14
Rinkoje siūlomos įvairių formų ir dydžių fasadų plokštės. Tačiau šių plokščių tvirtinimas kabėmis ir varžtais ne visuomet atitinka architekto sumanymą, statytojo, vis labiau vertinančio estetiką, poreikį. „Soudal“ pasiūlė sprendimą, kuris patenkins ir architektų, ir estetiką vertinančių statytojų lū...
nuotrauka
2022-01-04 11:56
Šiandien, sausio 4 d., Vilniuje sunkioji technika pradėjo ardyti nuo 1993 m. užkonservuotas nebaigtas statyti stadiono konstrukcijas. Per 4 mėnesius bendrovė „Vilniaus BDT“ įsipareigojo nugriauti yrančias žiūrovų tribūnas, išvalyti teritoriją ir parengti aikštelę 85 tūkst. kv. m daugiafunkciam sveik...
nuotrauka
2022-01-04 09:47
Rekordais paženklintus 2021-uosius šalies būsto rinka užbaigė išlaikiusi didelį aktyvumą, tačiau perėjusi į stabilaus augimo trajektoriją. Tokią tendenciją atspindi darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ praėjusių metų būsto pardavimo rezultatai.
nuotrauka
2022-01-04 09:32
„Vilniaus metrologijos centras“, seniausia Lietuvoje metrologijos įmonė, teikianti aukštos kokybės teisinės, mokslinės ir industrinės metrologijos paslaugas, keičia pavadinimą ir nuo sausio 4 d. vadinsis „Nordic Metrology Science“.
nuotrauka
2021-12-31 09:18
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas ir bendrovė „Infes“ pasirašė sutartį dėl modernaus policijos administracinio pastato statybos darbų. Sutartimi numatytų rangos darbų vertė 14,34 mln. eurų įskaitant pridėtinės vertės mokestį.
nuotrauka
2021-12-30 11:45
Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) per savo antrinę įmonę „Forest Investment“ skolina 6 mln. eurų biokuro kogeneracinės jėgainės statybai Alytuje. Projektą įgyvendina bendrovė „Biovatas“. Planuojama, kad šilumos ir elektros energijos gamyba kati...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas