2024 balandžio 16 d. antradienis, 17:34
Reklama  |  facebook

EIKA GRUPĖ: kelerius metus iš eilės investicijos auga daugiau nei 20 proc.

2024-01-17 09:41
Per 2023 m. į „Eika“ grupės valdomus-plėtojamus projektus buvo investuota beveik 77 mln. eurų. Į šiuos projektus dar planuojama investuoti apie 216 mln. EUR, iš kurių per 2024 m. – apie 76 mln. Eur.
nuotrauka
Pabaigtas „Eikos" projektas – „Japoniškas sodas“. Vilniaus m. savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Eikos statyba, UAB
Eika Asset Management, UAB
Stabili plėtra ir augimas

Pasak „Eika“ generalinio direktoriaus Domo Dargio, 2023 m. šiek tiek pritrūko, kad būtume pasiekę užsibrėžtą metų investicijų planą. Kita vertus, ne vienerius metus fiksuojame nuoseklų investicijų augimą. „Jau trečius metus iš eilės mūsų investicijos į valdomus ir plėtojamus projektus augo daugiau nei po 20 proc. kasmet. Toks investicijų augimas rodo užtikrintą ir stabilią grupės įmonių plėtrą įskaičiuojant tiek rinkos, tiek pasaulinių įvykių ar ekonominių pokyčių rizikas,“ – teigia pranešime cituojamas D. Dargis.

Tikėjimą grupės įmonių stabilumu atskleidžia 2023 m. finansavimo sutartys. „Eika“ grupės įmonių valdomiems projektams pritraukė beveik 50 mln. finansavimo, tame tarpe buvo užtikrintas ir karinio miestelio Šiauliuose finansavimas (8 mln. EUR obligacijos ir 28,4 mln. EUR kredito sutartis).

2023 m. į komercinio ir visuomeninio turto plėtojimą pirmą kartą grupės istorijoje buvo investuota daugiau nei į gyvenamuosius projektus, net 65 proc. nuo visų investicijų.

Nuo 2024 m. dar aiškesnė grupės valdymo struktūra


2024 m. veiklą pradėjo nekilnojamo turto paslaugoms ir projektų valdymui dedikuota įmonė „Eika Development“, kuri perėmusi esminę grupės 30-ies metų sukauptą NT valdymo patirtį, šiuo metu yra bene didžiausia projektų valdymo įmonė Baltijos šalyse.

2023 m. dabartinės „Eika Development“ veiklos apimtyje buvo labai rezultatyvūs. Per metus buvo vykdomos 13- os skirtingų projektų statybos, 8-ios iš jų buvo užbaigtos – penkių daugiabučių namų bei trijų negyvenamųjų projektų: verslo centras „Flow“, „Solo Society City House Vilnius“ bei „Monist“ viešbutis Palangoje. Taip pat koordinuotas 8-ių pastatų projektavimas, iš kurių 4-iems objektams buvo gauti statybos leidimai.

Šiuo metu įmonė projektavimo, statybų ir eksploatacijos stadijose valdo 43 objektus ar projektus. Bendras eksploatacinėje stadijoje valdomų objektų plotas – 103 tūkst. kv/m. Šių metų „Eika development“ tikslas – tapti visaverčiu NT projektų valdytoju atviroje Lietuvos rinkoje, t.y. išplėsti valdomų projektų portfelį, kuris nėra susijęs su grupės įmonių akcininkais.

Eikos statybaProjektas
„Baltas lapas".
„Eikos" nuotr.
 
Tvirtos pozicijos seklioje būsto rinkoje

Vilniaus naujo būsto pardavimai antrus metus iš eilės kritę iki 2014-15 m. lygio, tačiau „Eika“ grupė šiais metais susigrąžino vieno iš rinkos lyderių pozicijų ir Vilniuje preliminariai pardavė 173 butus ir komercines patalpas, kurių vertė beveik 31 mln. EUR. ir užėmė beveik 8 proc. rinkos.

2023 m. pardavimai vyko 8-iuose projektuose. Viename projekte – „Šv. Stepono Baltas Lapas“ parduoti visi butai. Per metus startavo trys nauji projektai – „Užupio personos“ Filaretų gatvėje, „Saulės namai“ Pilaitėje ir „Nauji peizažai“ Naujininkuose. Daugiausia butų parduota projektuose „Mėlyni vilkai“ – 61 butas ir „Metų laikai“ – 45. Pasak D. Dargio, 2024 m. sėkmingai sukritus „leidimų kortoms“ būsto pardavimus Vilniuje metų eigoje vykdytume 9-iuose projektuose. Šiais metais planuojame rinkai pasiūlyti būstą trijuose naujuose projektuose – Žvėryne, Senamiestyje ir Pašilaičiuose. Didžioji dalis šių projektų užsakovai yra UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomi fondai.

Apgyvendinimo paslaugos tampa vis svarbesne grupės veiklos dalimi

Viešbučiui „Hilton Garden Inn“ 2023 m. bene sėkmingiausi metai nuo atidarymo 2019 m. Pasiektas didžiausias užimtumas ir pajamos. Viešbutis buvo įvertintas tarptautiniu mastu – gavo „Connie Award ir EMEA „Brighter Together“ apdovanojimą, kurį gauna tik 1 iš 120 “Hilton Garden Inn” viešbučių EMEA regione.

Šeštus metus veiklą vykdantis „Solo Society Student House Kaunas“ 2023 m. irgi pasiekė rekordinį užimtumą ir pajamas. Rudenį startavęs naujas grupės apgyvendinimo paslaugų projektas „Solo Society City House Vilnius“ sparčiai didina užimtumą. Šiuo metu jau yra pritraukęs iš pusšimčio pasaulio valstybių jaunųjų profesionalų ir studentų.

Tvarumo kodas aktyvuotas

Per 2023 m. „Eika“ grupė suskaičiavo valdomo komercinio turto paliekamą CO2 pėdsaką (Scope 2 apimtyje). Praėjusiais metais pradėjęs veikti grupės valdomas nutolęs saulės parkas patenkino beveik 90 proc. šio turto elektros energijos einamųjų metų poreikius ir yra viena iš priemonių mažinant komercinio turto paliekamą taršos pėdsaką.

Šiuo metu visas grupės valdomas komercinis turtas turi BREEAM sertifikatus, o 2023 m. pradėtas ir pirmojo „Eika“ istorijoje daugiabučių kvartalo „Metų laikai“ BREEAM sertifikavimo procesas.

Įmonės vykdomos inovacijų programos kontekste vykdomi tvarių produktų eksperimentai. Pernai rinkai pristatytas tvarus butas, kurio sukūrime buvo naudotos tvarios, lokalios medžiagos, įdiegti energiją tausojantys sprendimai, pirkti naudoti baldai. Šiais metais toliau bus tęsiamas medinio daugiabučio projektas, taip pat planuojama parengti griaunamų pastatų „dekonstravimo“ planas, siekiant pernaudoti medžiagas ir suskaičiuoti, kiek medžiagų pernaudojimas sutaupo CO2 pėdsako.

Socialinėje tvarumo srityje „Eika“ pasirašė ilgalaikę „Antro žingsnio“ programos paramos sutartį su „Paramos vaikams centru“. Programa siekiame ugdyti darželinukų emocinę kompetenciją, suteikiant žinias ir įrankius ugdytojams.

Eika

Projektas „Užupio personos“, „Eikos“ vizualizacija

Rangos pajamos auga

„Eikos statyba“ per 2023 m. pajamas augino, pasiekė apie 50 mln. Eur. Įspūdingiausi pabaigti projektai – „Japoniškas sodas“, pora daugiabučių projektų ir vienas slaptas, dėl saugumo neįvardinamas projektas. 2024 m. įmonė toliau tęs VU Medicinos fakulteto, oro uosto T4 išvykimo terminalo statybas bei Tauro kalno sutvarkymo darbus.

EAM horizonte nauji fondai


EAM valdomiems fondams 2023 m. nebuvo labai aktyvūs įsigijimų prasme, nes nepavyko sutarti su pardavėjais dėl sandorių kainų reikšmingai pasikeitus investicinei aplinkai. Tačiau aktyvios 2023 m. paieškos, ypač Lenkijoje, rezultatus duos 2024 m. pirmoje pusėje. Komercinio turto portfelio užimtumas siekia net 99 proc.

Atsižvelgiant į savo investuotojų lūkesčius 2023 m. priimtas sprendimas steigti du naujus fondus: vienas jų atvers galimybę investuoti smulkesniems informuotiesiems investuotojams į stiprų fondą JAV, kitas investuos į studentų bendrabučių bei co-living tipo objektų vystymą Baltijos šalyse, Lenkijoje bei Švedijoje. Šiuo metu baigiami tvarkyti steigimo dokumentai Lietuvos banke.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...
nuotrauka
2024-04-02 10:16
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų kovą Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 234 būstai ir fiksuota 20 sutarčių nutraukimų. Palyginti su vasariu, kai parduoti 195 būstai, pardavimai išaugo apie 20 proc., tačiau su praėjusių metų kovu, kuomet pirkėjai įsigijo 3...
nuotrauka
2024-03-29 14:59
Sostinės Naujamiestyje siuvimo fabriko vietoje įsikursiantis didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis „Tech Zity Vilnius" gavo Vilniaus miesto savivaldybės leidimą pradėti pirmojo etapo statybos darbus. Šis leidimas žymi svarbų žingsnį projekte, kuris keis Vilniaus Naujam...
nuotrauka
2024-03-28 14:34
UAB „Toksika“ visuotinis akcininkų susirinkimas į laisvą nepriklausomo valdybos nario poziciją išrinko Giedrių Dusevičių – UAB „Digital Audio“ direktorių, iki 2023 m. kovo mėn. ėjusį UAB „Valstybės investicijų valdymo agentūra“ stebėtojų tarybos pirmininko, iki 2022 metų – AB „KN Energies“ valdybos ...
nuotrauka
2024-03-27 17:02
Penkios Armėnijoje įsikūrusios įstaigos, įskaitant vaikų darželius, kultūrinį centrą ir nacionalinį politechnikos universitetą, netrukus naudosis lietuvių įrengtos saulės jėgainės elektros energija. Elektrinę įrengs Lietuvos saulės energetikos bendrovė „Solet".
nuotrauka
2024-03-26 10:09
Stiklo paketų gamintoja „Glass LT”, įsikūrusi Alytuje, į naują gamybos liniją investuoja 3 mln. Eur – tai leis išplėsti gaminių asortimentą ir apdoroti iki 2,6 mln. kv. m stiklo. Nepaisant sumažėjusios paklausos statybų rinkoje, pernai gamybos apimtys siekė 2,08 mln. kv. m apdoroto stiklo – tai šiek...
nuotrauka
2024-03-25 09:32
Susisiekimo infrastruktūros UAB „Fegda grupė" priklausanti Pietų Lietuvos kelių infrastruktūros įmonė „Alkesta" turi naują vadovą – įmonės generalinio direktoriaus pareigas nuo pirmadienio eina Titas Lukšas.
nuotrauka
2024-03-21 14:52
Šiuo metu darbo rinka yra kaip niekada įkaitusi, o darbdaviai itin aktyviai ieško būdų tapti patrauklesniais esamiems ir potencialiems darbuotojams. Tam pasitelkiami įvairūs tyrimai bei įrankiai. Tačiau pasak kovo mėnesį į Lietuvos darbdavio tyrimų rinką žengusios bendrovės „WitMind“ direktorės Živi...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas