2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 22:25
Reklama  |  facebook

ELINTA CHARGE elektromobilių įkrovimo stotelės: ekspertų pripažintas dizainas, pažangi inžinerija ir išmaniosios technologijos Video

2023-10-09 08:00
Kaune elektromobilių (EV) įkrovimo stoteles kurianti ir gaminanti įmonė „Elinta Charge“ savo gaminius jau eksportuoja į daugiau negu 40 pasaulio šalių ir rinkų skaičius nuolat auga. Lietuvių kuriamos stotelės atitinka griežčiausius ES ir tarptautinius standartus, tinka visų tipų elektromobiliams ir įkraunamiems hibridams – tai leidžia įmonei sėkmingai konkuruoti užsienio rinkose.
nuotrauka
„Elinta Charge“ nuotr.


Minimos įmonės
Elinta Charge, UAB
Elinta, UAB
Įmonė „Elinta Charge“ veikia intensyvią plėtrą išgyvenančiame elektromobilumo sektoriuje, gamindama komercinės paskirties ir namų ūkiams skirtas EV stoteles, siūlo „Elios.cloud“ pagrindu veikiančią programinę įrangą – kaip sudėtinę savo produktų dalį elektromobilių parkų valdytojams, viešųjų erdvių bei biurų administratoriams, viešbučiams, savivaldybėms ir kt.

Inžinerija, išmanumas ir estetika

„Elektrinės transporto priemonės tampa vis svarbesne mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Mes veikiame įdomioje ir perspektyvioje srityje, kur matome įvairių galimybių. Į savo gaminius žvelgiame ne tik iš techninės, išmaniųjų technologijų, pažangios inžinerijos pusės. Mums svarbu ir tai, kaip elektromobilių įkrovimo stotelės įsilies į modernų miesto stilių. Todėl ne mažesnį dėmesį skiriame ir dizainui – mūsų stotelė „CityCharge V2“ pelnė prestižinį tarptautinį „RedDot“ apdovanojimą už produkto dizainą“, – kompleksinį požiūrį į savo gaminius apibūdina įmonės „Elinta Charge“ direktorius Ignas Mikutis.

Elinta Charge„Elinta Charge“ yra Lietuvoje žinomos įmonių grupės „Elinta“ narė. Tai reiškia daugiau kaip 30 metų rinkoje veikiančios kompanijos, kuriančios pramonės automatizavimo, robotikos, kompiuterinio matymo ir elektrinio mobilumo sprendimus, patirtį ir kaupia kompetencijas. Nors „Elinta Charge“, kaip atskira įmonė, veikia 5 metus, tačiau pagrindinės kompanijos patirtis elektromobilumo ir EV įkrovimo sprendimų srityje siekia daugiau kaip 10 metų.

Orientacija į ilgaamžiškumą

„Elinta Charge“ elektromobilių įkrovimo stotelės yra ilgaamžės ir patvarios. Įmonė savo produktuose naudoja aukščiausios kokybės Europos gamintojų, tokių kaip „Siemens“, „Mennekes“, „Phoenix Contact“, industrinius komponentus. Šie komponentai mažina atsitiktinių klaidų tikimybę. Atsparumą korozijai ir UV spinduliams suteikia anoduoto aliuminio korpusas. Stotelių atsparumas smūgiams atitinka IK10 atsparumo klasę, o sandarumas – IP54 klasę.

Gaminių, taip pat ir minimų stotelių ilgaamžiškumui įtakos turi ir remonto galimybė. Pasaulis nusigręžia nuo trumpaamžių gaminių, todėl aktualu tampa galimybė gaminį remontuoti, keisti atskiras detales, komponentus, kurie ir prailgina gaminio tarnavimo laiką. „Elinta Charge“, kaip modernios rinkos tendencijomis sekanti įmonė, gamyboje naudoja komponentus, kurie leidžia gaminį techniškai aptarnauti pakeičiant reikiamą detalę. Kaip akcentuoja I.Mikutis, tai kainuoja pigiau, yra tvariau, negu įsigyti nors pigesnę, bet neremontuojamą įkrovimo stotelę.

Įmonei suteiktas „Eichrecht“ sertifikatas, skirtas Vokietijos rinkai

Lietuvių gamintojų elektromobilių įkrovimo stoteles įvertino ir daugiau kaip 40 pasaulio rinkų. Tačiau tokiai plėtrai įgyvendinti reikėjo didelių pastangų: įmonė turėjo įrodyti, kad jų gaminiai yra ne tik kokybiški, bet ir atitinka pripažintus tarptautinius standartus, kuriuos reikėjo patvirtinti sertifikatais.

Vienas iš daugiausiai iššūkių sukėlusių sertifikavimo procedūrų įmonei buvo įgyti „Eichrecht“ sertifikatą, kuris privalomas norint į Vokietiją tiekti viešoms erdvėms ir komerciniais tikslais naudojamas elektromobilių įkrovimo stoteles. Šis, aukščiausius standartus rinkoje atitinkantis sertifikatas įmonės gaminiams buvo suteiktas gegužę. Paskutiniais duomenimis, tokį sertifikatą Baltijos šalių regione turi tik „Elinta Charge“.

Patogu naudotis visiems

Elektromobilių įkrovimo stotelių tinklas įtraukia vis daugiau įvairios paskirties pastatų, taip pat ir individualių namų, viešųjų prieigų. Sparti plėtra neatsiejama nuo logiško klausimo – ar patogu naudotis?

Elinta ChargeNorintiems prie pastato architektūros derančio EV įkrovimo sprendimo – „CityCharge V2“. Šios stotelės dizainas sulaukė tarptautinio pripažinimo – 2018 m. buvo įteiktas „RedDot“ dizaino apdovanojimas.

Galimybė atsiskaityti bekontakčiu bankinių kortelių skaitytuvu yra efektyvus viešojo įkrovimo sprendimas. Taip pat stotelės suteikia galimybę už įkrovimą atsiskaityti naudojantis mobiliąja aplikacija.

Viešajam sektoriui naudingas ir išmanusis energijos skaitiklis, matuojantis pastato energijos suvartojimą.

Dar vienas naudingas sprendimas – suteikiama galimybė valdyti EV įkrovimo stotelę, naudojantis NordPool LT elektros biržos duomenų baze. Tai reiškia, jog vartotojas už sunaudotą energiją moka tiek, kokia energijos kaina yra biržoje.

„Elios.cloud“ – tai įmonės „Elinta Charge“ nuosava „back-end“ sistema, kuri leidžia atlikti įvairias stotelių administravimo paslaugas, suteikia galimybę inžinieriams atlikti EV įkrovimo stotelės diagnostiką, atnaujinti programinę įrangą bei šalinti įvairius trikdžius nuotoliniu būdu.

Vienas svarbiausių įkrovimo stotelių funkcijų – dinaminis galios balansavimas. Šio įrenginio funkcija leidžia paskirstyti elektros energijos sąnaudas tarp elektromobilio, įkrovimo stotelės ir visų kitų namų ūkyje naudojamų įrenginių. Susikaupęs elektros energijos likutis perduodamas į įkrovimo stotelę elektromobiliui įkrauti.

Daugelyje šalių veikianti įmonė turi galimybę nuolat atnaujinti stotelių funkcijas pagal naujausius standartus, apie kuriuos sužino ir iš savo klientų, ir būdama daugelio tarptautinių elektromobilumo organizacijų, kurios nustatinėja naujus reikalavimus, nare.

Lietuviai sėkmingai konkuruoja užsienio rinkose

Ambicinga Lietuvos įmonė „Elinta Charge“ konkuruoja su didžiausiais industrijos žaidėjais tarptautinėje arenoje. Keturiuose kontinentuose, daugelyje šalių savo elektromobilių įkrovimo stoteles platinanti ir nuolat ieškanti naujų galimybių įmonė užsirekomendavo kokybiškais, inovatyviais gaminiais, išmaniais inžineriniais sprendimais.Elinta Charge

Vietos rinkoje „Elinta Charge“ taip pat sulaukė pripažinimo. „CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pernai pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys“ aukso medalį, pati įmonė yra pelniusi „Lietuvos metų eksportuotojos“ įvertinimą, o jos technologijų vystymo vadovas pateko į Lietuvos geriausiųjų vadovų penketuką.  

„Elinta Charge“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt

Išmanus elektromobilio įkrovimas: kaip veikia galios balansavimas? ELINTA CHARGE
Infrastruktūra

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-27 10:34
Praėjusią savaitę „Via Lietuva" pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica" nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje...
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 09:54
Civiliams, kariuomenei bei teisėsaugai šovinius gaminanti valstybės valdoma įmonė Giraitės ginkluotės gamykla (GGG) praėjusių metų pardavimo pajamas augino 47 proc. – iki 22,4 mln. Eur, grynąjį pelną – 45 proc. ir uždirbo beveik 3,4 mln. Eur. Nepamirštas ir tvarumas: gamykloje ruošiamasi netrukus įr...
nuotrauka
2024-05-16 11:08
Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo 70,9 iki 80,5 km kapitalinį remontą „Via Lietuva“ užsakymu pradeda tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. A...
nuotrauka
2024-05-15 12:35
Nors vėjo energija yra vienas sparčiausiai augančių energijos šaltinių pasaulyje, vėjo turbinų sparnų atliekos tampa itin opia problema. Tai neleidžia šios energijos rūšies laikyti visiškai draugiška aplinkai. Spręsdami šį iššūkį, Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos energetikos instit...
nuotrauka
2024-05-15 07:53
Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai Vilniuje išbandė inovatyvų vamzdynų valymo ledu metodą (angl. Ice Pigging), kuris gali tapti efektyvia ir inovatyvia alternatyva šiuo metu naudojamoms priemonėms. Bandymų metu siekta įvertinti galimybes pasaulyje populiarėja...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 07:34
Praėjusį mėnesį gaminančių vartotojų skaičiui Lietuvoje perkopus 100 tūkst. ribą, gyventojų susidomėjimas savarankiška elektros energijos gamyba iš saulės toliau auga. Pasak rinkos ekspertų, nors daugiausia vartotojų – 64 tūkst. – elektrą gamina ant namų stogų įrengtose saulės elektrinėse, sparčiai ...
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra