2021 spalio 19 d. antradienis, 13:06
Reklama  |  facebook

„Elmonta“ darbuojasi didžiausiame Baltijos šalyse vėjo jėgainių parke Fotogalerija

2015-05-20 12:53
UAB „Elmonta“ jau gegužę turi baigti elektros darbus vėjo jėgainių parke „Pagėgiai 13“. Parkas, kaip tvirtina jo statytojas UAB „Amberwind“, yra didžiausias Baltijos šalyse.
nuotrauka
UAB „Elmonta“ jau gegužę turi baigti elektros darbus vėjo jėgainių parke „Pagėgiai 13“. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Elmonta, UAB
Amberwind, UAB

UAB „Elmonta“ Pagėgiuose besikuriančiame vėjo jėgainių parke montuoja nestandartinę transformatorinę pastotę, kuri aukština įtampą nuo 20 iki 110 kV. Pastotės galia sieks 86 MW. Kaip sakė įmonės direktorius Jonas Stamkauskas, Lietuvoje elektros įprastinės vidutinės įtampos reikšmės yra 10, 35 ir 110 kV. Iš vėjo jėgainių parko „Pagėgiai 13“ atskirų vėjo jėgainių atiteka 20 kV įtampa. Tokia įtampa yra įprastinė galinguose vėjo jėgainių parkuose, koks kuriamas Pagėgiuose, tačiau paprastai Lietuvos energetikos sektoriuje tokios įtampos nėra.

Įtampą lemia šalies plotas

„Energetikai vartoja terminą „ekonominis elektros energijos perdavimas“. Norint ekonomiškai perduoti kiekvieną galią, reikia tam tikro dydžio įtampos, priešingu atveju – galia bus perduodama su nuostoliais, – sakė J. Stamkauskas. – Kadangi parkas yra galingas, – vienetinis vėjo jėgainės malūno galingumas yra 3,05 MW, – tai ekonomiškiausia yra dideliais atstumais perduoti galią ne 10 kV, o 20 kV įtampa, nes perduodant 10 kV įtampa , reikėtų storesnių kabelių.“ Tokią situaciją lemia valstybės plotas arba atstumai, kuriais reikia perduoti galias.

„Elmontos“ direktorius J. Stamkauskas akcentavo, kad tik Lietuvoje minėta įtampa yra nestandartinė, o vakaruose naudojama ir 24,5 kilovoltų įtampa.

Specialaus pasirengimo dirbti parke neprisireikė

Bendrovė „Elmonta“ Pagėgiuose įrenginėja mišraus aušinimo ciklo galios transformatorių, kurio galia gali būti 63 MW, o aušinant priverstinai – 86 MW. Nei minėtas transformatorius, nei galių dydžiai, kaip sakė J. Stamkauskas, darbų specifikos nekeičia.

„Atlikti darbus vėjo jėgainių parke įmonei specialiai rengtis nereikėjo. Visi darbai, procesai buvo standartiški – tai buvo darbai, kuriuos darėme daugybę kartų. Tai tas pats, kaip ir įrengti LESTO transformatorines, jokio išskirtinumo. Darbuotojų taip pat daugiau nereikėjo“, – pasakojo bendrovės „Elmonta“ direktorius J. Stamkauskas.

2000 m. įmonėje įdiegta kokybės valdymo sistema pagal standartų ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 reikalavimus. Darbai atliekami taikant pažangiausias technologijas, naudojant žinomų pasaulyje bendrovių įrengimus bei medžiagas. 2003 m. įmonė pirmą kartą Lietuvoje paklojo 110 kV kabelį su plastiko izoliacija tarp Šiaurinės ir Centrinės pastočių Vilniuje. Taip pat pirmoji Lietuvoje sumontavo 110 kV kištukines movas prijungti prie GIS įrengimų.

„Dirbdami su užsienio bendrovėmis įgijome darbo pagal FIDIC sutartis patirties. 2006 m. įmonės inžinieriai buvo apmokyti dirbti pagal FIDIC sutartis. To mūsų specialistus mokė „European Construction Ventures Limited“ atstovai“, – pasakojo įmonės vadovas J. Stamkauskas.

Tempą lemia bendras rangovų darbas

Darbai jėgainių parke „Pagėgiai 13“ buvo pradėti praėjusių metų rugsėjį, o baigti ketinama gegužę. Kaip ilgai tenka dirbti objekte, priklauso ne nuo įmonės, o nuo bendro darbo su kitais rangovais – taikantis prie bendro statybos grafiko.

„Kada veikiančiuose įrengimuose rekonstruoji veikiančią pastotę, tai gali trukti ir pusantrų metų, nes reikia taikytis prie bendro režimo. Jeigu reikia užsakovui, terminas gali būti ir trumpesnis“, – sakė J. Stamkauskas.

Pagėgių vėjo jėgainių parke vienu metu darbavosi nuo 4 iki 12 bendrovės „Elmonta“ darbuotojų, – priklausomai nuo darbų pobūdžio, sudėtingumo.

Elektrą generuos 30 vėjo jėgaių

Vėjo jėgainių parką „Pagėgiai 13“ plėtoja UAB „Amberwind“. Kaip sakė šios bendrovės generalinis direktorius Egidijus Simutis, didžiausiame vėjo jėgainių parke Baltijos šalyse bendrai instaliuota galia sieks 73,5 MW.

Parką sudaro 30 vėjo jėgainių. Devyniolika jėgainių su 101 m diametro rotoriumi sumontuota ant 99 m gelžbetoninio bokšto. Dar trys jėgainės su 101 m diametro rotoriumi yra ant 134 m gelžbetoninių bokštų. Visos 22 jėgainės – po 3,05 MW galios. Dar aštuonios jėgainės, kurių rotoriaus diametras siekia 53 m, sumontuotos ant 73 m metalinių bokštų. Kiekvienos iš jų instaliuota galia – 0,8 MW.

Visos vėjo jėgainės sumontuotos privačioje, UAB „Amberwind“ nuosavybės teise priklausančioje žemėje. Bendras parko plotas siekia apie 1,5 tūkst. hektarų.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-10-19 09:28
Bendrovė „Akropolis Group“ Vilniaus regioninei architektūrinei tarybai pateikė svarstyti iš esmės atnaujintą daugiafunkcinio kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalo „Akropolis Vingis“ projektą. Baigus projekto viešinimo procedūras, kitais metais Vilniaus Vilkpėdės rajone, buvusios gamyklos „V...
nuotrauka
2021-10-19 07:18
Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai.
nuotrauka
2021-10-18 15:37
Valstybės gynybos taryba spalio 18 d. apsisprendė dėl Lietuvos kariuomenės poligono – bus atkuriamas buvęs Rūdninkų karinis poligonas Šalčininkų rajone. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus siūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono ...
nuotrauka
2021-10-18 14:18
Tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“ stiprina savo pozicijas turto valdymo srityje ir pradeda teikti turto valdymo paslaugas Latvijoje. Pirmasis klientas – automobilių importuotojas Baltijos šalyse, Suomijos įmonė „Bassadone Group“.
nuotrauka
2021-10-18 12:10
UAB „Hanner“ kartu su viešbučių valdytoja „Apex Alliance“ statys 324 kambarių 3 žvaigždučių „Hampton by Hilton“ viešbutį Venecijoje. Viešbutis bus statomas Tronchetto saloje, kuri yra itin patogioje vietoje turistams, vykstantiems į pagrindinę Venecijos salą.
nuotrauka
2021-10-15 21:07
Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonė „Mantinga“ iš SEB banko pasiskolinto 21,32 mln. eurų. Didžiausia paskolos suma, 11,4 mln. eurų, bus skirta naujos sluoksniuotų gaminių linijos įsigijimui. 5,3 mln. eurų bus skirti vienos iš įmonės gamyklų rekonstrukcijai. Šios investicijos, kurių bendra ver...
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Balta...
nuotrauka
2021-10-14 11:00
Industrinėje Klaipėdos dalyje įsikūręs inovacijų ekosistemos branduolys „LightHouse“ jau dabar asocijuojamas su veiklia, veržlia, kuriančia bendruomene. Jis vienija per 50 narių. Nuo 2021-ųjų spalio jo teritorijoje vyksta intensyvūs statybos darbai. Šiuo ir būsimais plėtros etapais siekiama vieninte...
nuotrauka
2021-10-14 10:32
Rugsėjo pradžioje pradėta Palangos oro uosto aerodromo modernizacija jau pasiekė baigiamąją dalį: šiuo metu jau baigti visi pagrindiniai darbai, pakeisti tūkstančiai kvadratinių metrų įvairių dangų, atnaujintas kilimo-tūpimo takas, kitos aerodromo dalys, sumontuota paviršinių nuotekų surinkimo siste...
nuotrauka
2021-10-14 07:58
Vilniaus miesto savivaldybė teismui pateikė prevencinį ieškinį dėl Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, neteisėtai veiklą vykdančių laidojimo namų UAB „Ligamis“. Savivaldybė sieks, kad savavališka įmonės veikla, vykdoma techniškai neužbaigtame pastate būtų užkardyta teismui pritaikius laikinąsias apsaug...
nuotrauka
2021-10-14 06:36
Jau ketvirtį amžiaus Alytuje įsikūrusi „Grinduva“ dalyvauja išskirtinių savo reikšme ir dydžiais objektų statybose. Pasak įmonės vadovo Tomo Vailionio, profesinė šventė yra tinkama proga dar kartą akcentuoti, kad žmonės yra svarbesni už procesus.
nuotrauka
2021-10-13 15:45
Dar 2019–2020 m. Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH), kalno tvarkymo darbus vykdančios įmonės „Hidroterra“ subrangovas, atliko Gedimino kalno konstrukcijų tyrimus. Remiantis turimais rezultatais, buvo sudarytas viso Gedimino kalno trimatis (3D) modelis, kuris atskleidė, kad nuoš...
nuotrauka
2021-10-12 10:40
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas kitais metais Anykščiuose įgyvendins didelės apimties modernizacijos projektą. Iš esmės bus atnaujintas J. Jablonskio g. 30 esantis pastatas. Bendros investicijos, kurios dengiamos Turto banko bei Europos regioninės p...
nuotrauka
2021-10-12 07:37
Praėjusių metų lapkritį buvo pradėti Lyduvėnų geležinkelio tilto remonto darbai, kuriuos vykdo viešąjį konkursą laimėjusi UAB „Švykai“. 2,6 mln. eurų vertės projektą įmonė įsipareigojo įgyvendinti per 24 mėnesius.
nuotrauka
2021-10-12 06:58
Pastaruoju metu prasidėjus svarstymams dėl Vilniaus oro uosto pastato, esą jis neatitinka šiuolaikinių reikalavimų, o atnaujinimas būtų dukart brangesnis nei naujo statyba, paveldosaugininkai primena, kad tai regioninės reikšmės kultūros paveldo objektas. Čia negalima vadovautis vien ekonominiais sv...
nuotrauka
2021-10-11 15:43
Pirmadienį, spalio 11 d., Lietuvos zoologijos sode atidaryta naujoji veterinarijos gydykla ir karantino pastatas, o kapsulės įkasimo iškilmės pažymėjo būsimosios šilumą mėgstančių gyvūnų buveinės statybų pradžią.
nuotrauka
2021-10-11 07:12
Gaminant betoną, išmetama apie 7–8 proc. viso į aplinką patenkančio CO2 kiekio. Todėl statybos pramonė intensyviai ieško technologijų, kurios leistų statyti švariau, „žaliau“. Viena tokių – armavimo plienu keitimas polipropileno fibra. Pandeminis laikotarpis šią tendenciją dar labiau aktualizavo: tr...
nuotrauka
2021-10-08 09:20
Pasaulyje populiari pramoninių rajonų konversija į gyvenamajam būstui pritaikytas teritorijas sėkmingai skinasi kelią ir Lietuvoje. Kairysis Nemuno krantas Kaune, ilgą laiką buvęs industrinės paskirties teritorija, sulaukė nekilnojamo turto (NT) vystytojų dėmesio ir šiuo metu konvertuojamas į gyvena...
nuotrauka
2021-10-08 07:55
Palangos oro uoste vykstanti rekonstrukcija artėja prie pabaigos, Vakarų Lietuvos regione jau netrukus keleivius ir orlaivius bus galima priimti pagal naujausius standartus atnaujintame oro uosto aerodrome. Kodėl tai svarbu ne vien Palangai, bet ir visam regionui, ir kokią įtaką sėkmingas oro uosto ...
nuotrauka
2021-10-07 17:31
Šią vasarą naujai patvirtintame Vilniaus bendrajame plane numatyta, kad pietinėje miesto dalyje esantis Vilkpėdės mikrorajonas tampa prioritetine plėtros teritorija – pramoninį kvartalą turėtų prikelti nauji komercinio ir gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) projektai.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos