2021 birželio 25 d. penktadienis, 10:21
Reklama  |  facebook

„Enerstena“ mato plėtros perspektyvas gynybos ir saugumo srityje

2017-01-31 09:46
Viena didžiausių energetikos įmonių Baltijos šalyse UAB „Enerstena“, šiuo metu prisidedanti prie Danijos šilumos tinklų modernizavimo, tapo Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) nare. „Enerstena“ gynybos ir saugumo pramonei siūlo mobilias katilines šilumos ir karšto vandens tiekimui. Tokių įvairioms kuro rūšims pritaikomų katilinių projektu įmonė gali pasirūpinti nuo idėjos iki rakto: suprojektuoti, pagaminti, automatizuoti bei eksploatuoti.
nuotrauka
UAB „Enerstena“ nuotr.


Minimos įmonės
Enerstena grupė, UAB
Enerstena, UAB
„Energetinis saugumas yra viena iš prioritetinių sričių Lietuvoje, todėl džiaugiamės, kad prie asociacijos prisijungė viena stipriausių energetikos sektoriaus bendrovių, sėkmingai plėtojanti verslą ne tik Lietuvoje, bet ir Vakarų rinkose“, - sveikindamas naujus narius teigė LGSPA direktorius Ričardas Sartatavičius.

LGSPA šiuo metu vienija apie 50 narių, kurie atstovauja daugiau nei 100 įmonių bei institucijų, vykdančių veiklą įvairiose gynybos ir saugumo pramonės srityse.

„Tapę LGSPA nariais tikimės plėsti bendradarbiavimą su kitomis Lietuvos ir užsienio įmonėmis, prisidėti prie antikorupcinių iniciatyvų, skatinti atsinaujinančio kuro naudojimą bei aplinkosauginių idėjų propagavimą", - sako UAB „Enerstena" direktorius Vygantas Sliesoraitis.

Konkuruoja Vakaruose

Nepaisant didelės konkurencijos Vakaruose, „Enerstenai" neseniai pavyko gauti stambų užsakymą Danijoje – Silkeborgo miesto šilumos tinklams įmonė suprojektavo ir pagamino du galingus (po 200 MW galios) kondensacinius ekonomaizerius. Įrengus kondensacinius ekonomaizerius padidinamas net ir efektyviausių katilų efektyvumas ir išgaunamas papildomas šilumos kiekis.

UAB „Enerstenos grupė" generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas

„Vakaruose konkurencija didelė, bet sunku rasti įmonių, kurios pačios gamintų įrangą - dažniausiai ji tik perparduodama. Taip pat mažai kas skiria tiek dėmesio mokslui ir inovacijoms, reta įmonė turi savo mokslo centrus, tyrimų laboratorijas", - savo konkurencinius pranašumus vardijo valdančiosios UAB „Enerstenos grupė" generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas.

Lietuva geografiškai yra nedidelė Europos valstybė, tačiau jos pasiekimai biokuro energetikos srityje yra geras pavyzdys toms šalims, kurios vis dar yra priklausomos nuo neatsinaujinančio kuro. Lietuvoje biokuro dalis centralizuotai tiekiamos šilumos gamyboje 2015 m. sudarė per 60 proc., o 2020-aisiais, anot prognozių, turėtų sudaryti jau 80 proc.

Pasak V. Ramanausko, taip Lietuva prisidės prie 2015 m. gruodžio 12 d. Paryžiuje daugelio pasaulio šalių pasiekto tarptautinio susitarimo dėl klimato kaitos ribojimo įgyvendinimo.

Naudoja biokurą

„Siekiame su kitomis šalimis pasidalinti gerąja Lietuvos patirtimi, kaip modernizuoti šilumos ūkį ir pereiti nuo iškastinio kuro iki atsinaujinančio biokuro. Matome čia dideles galimybes", - sakė „Enerstenos grupės" generalinis direktorius V. Ramanauskas.

Preliminariais duomenimis, 2016 m. UAB „Enerstena“ eksportas išaugo apie 10 proc. ir dabar sudaro 25 proc. pajamų. Šiemet įmonių grupė taikosi į naujas rinkas ir tikisi tolesnio eksporto augimo.  

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-23 15:01
Sinoptikai prognozuoja, kad po ilgiau nei savaitę trukusių tropinių karščių Lietuvą šiomis dienomis turėtų nuplauti liūtys, lydimos gūsingo vėjo, perkūnijų ir audrų. Atokvėpio nuo kaitros laukiantys gyventojai raginami neatsipalaiduoti ir tinkamai pasiruošti galimai gamtos stichijai.
nuotrauka
2021-06-23 11:32
Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistai parengė ir NŽT direktorius savo įsakymu patvirtino Sutikimų perleisti nuomos teisę į valstybinės žemės sklypą, reikalingą perleidžiamam statiniui ar įrenginiui eksploatuoti, išdavimo taisykles.
nuotrauka
2021-06-23 10:58
Buvusios pabėgių mirkymo gamyklos teritorija Kaune, A. Juozapavičiaus prospekte, jau kelis dešimtmečius išlieka Kauno piktžaizde. Skalūnų alyva bei kiti naftos produktai iki šiol plūsta į aplinką.
nuotrauka
2021-06-23 10:22
Per pastaruosius penkerius metus sergamumas profesinėmis ligomis šalyje mažėjo, rodo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) parengta sergamumo profesinėmis ligomis analizė. Tačiau pastebimi keli nauji pokyčiai.
nuotrauka
2021-06-23 06:42
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ paskelbė naujos 330 kV skirstyklos Darbėnuose projektavimo ir rangos darbų viešąjį pirkimą. Ši skirstykla – vienas svarbiausių sinchronizacijos projektų, kurio įgyvendinimas padidins elektros perdavimo sistemos patikimumą ir užtikrins naujos n...
nuotrauka
2021-06-23 06:36
Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas, kuriomis nuspęsta nuo 2022 m. sausio 1 d. apriboti galimybę darbo užmokestį ir dienpinigius išmokėti grynaisiais pinigais.
nuotrauka
2021-06-23 06:35
Seimas priėmė Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas, kuriomis nutarta panaikinti Būsto energijos taupymo agentūrą (BETA), o jos funkcijas perduoti Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). Tokiu būdu mažinant administracinį reguliavimą siekiama spartint...
nuotrauka
2021-06-22 12:44
Gatvių remontas atliekamas ne dieną, o naktį. Keliai barstomi pagal orų prognozes, o ne pagal pranešimus apie avarijas. Aukščiausius tarptautinius standartus atitinkantys mėlynosios vėliavos paplūdimiai. Kasmet mokami dividendai ir dvigubai išaugęs našumas. Tai tik dalis proveržio, kurį pavyko pasie...
nuotrauka
2021-06-22 09:46
AB „Panevėžio keliai“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl pastarosios neteisėtų veiksmų, kaip rašoma įmonės išplatintame pranešime, organizuojant sostinės Liepkalnio g. sankryžos rekonstrukcijos pirkimą ir siekia 2,7 mln. Eur žalos atlygi...
nuotrauka
2021-06-22 08:04
„Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja ne ilgaamžį akmenį dolomitą, o prastesnėmis savybėmis pasižyminčią klintį, valstybinė įmonė Vidaus vandens kelių direkcija nedelsiant ėmėsi veiksmų informacijai patikrinti“, – pranešė direkcija.
nuotrauka
2021-06-21 16:29
Susisiekimo ministerija informuoja, kad vienintelį šalies magistralinį kelią su betono danga – A14 Vilnius–Utena – siekiama visiškai rekonstruoti iki 2025 m. pabaigos. Šio kelio rekonstravimo planą ir numatomus darbų etapus susisiekimo ministras Marius Skuodis pristatė Utenoje vykusiame susitikime s...
nuotrauka
2021-06-21 14:38
Norintieji gauti subsidijas atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti jau gali teikti paraiškas kompensacijoms. Šiemet įmonių ir organizacijų skatinimui pereiti prie švarios energetikos, populiarinti technologines inovacijas ir taip siekiant sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų k...
nuotrauka
2021-06-21 14:24
Pirmadienį, birželio 21 d., Vyriausybė nutarė padidinti žaliųjų viešųjų pirkimų dalį, kad pirkimų vykdytojai įsigytų daugiau prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai, ir patvirtino nacionalinius šių pirkimų įgyvendinimo 2021-2023 m. tikslus.
nuotrauka
2021-06-18 18:01
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2021-06-18 08:00
Seimas priėmė Atliekų tvarkymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymų pataisas, kuriomis siekiama lengviau pereiti prie žiedinės ekonomikos užtikrinant, kad atliekos virstų ištekliais ir maksimaliai sumažėtų jų kiekis.
nuotrauka
2021-06-18 07:50
Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo procese yra tobulintinų veiklų: elektrinės uždarymo darbai ne visada atliekami laikantis grafiko, o giluminio atliekyno įrengimui būtina užsitikrinti reikiamus finansinius išteklius, rodo Valstybės kontrolės audito „Ignalinos atominės elektrinės...
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-17 06:51
2021 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje veikiantys bankai daugiau skolino gyventojams būstui įsigyti ir verslo įmonėms, tačiau paskolų srautas dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Klientų indėliai bankuose toliau augo.
nuotrauka
2021-06-17 06:22
Aplinkos ministerijai atnaujinus apdoroto nuotekų dumblo reikalavimus, suvienodintos galimybės jį panaudoti tręšimui, pažeistoms teritorijoms rekultivuoti arba energijai gauti. Dabar vandentiekininkams nebereikės šitos žaliavos kaupti, kai nėra galimybių jos, pavyzdžiui, panaudoti kaip trąšą.
nuotrauka
2021-06-16 08:59
„EfTEN Real Estate Fund III“ sudarė 10 mln. eurų pardavimo sandorį ir įsigijo 2 pramoninius pastatus Panevėžyje.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos