2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 4:27
Reklama  |  facebook

„Enerstena“ mato plėtros perspektyvas gynybos ir saugumo srityje

2017-01-31 09:46
Viena didžiausių energetikos įmonių Baltijos šalyse UAB „Enerstena“, šiuo metu prisidedanti prie Danijos šilumos tinklų modernizavimo, tapo Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) nare. „Enerstena“ gynybos ir saugumo pramonei siūlo mobilias katilines šilumos ir karšto vandens tiekimui. Tokių įvairioms kuro rūšims pritaikomų katilinių projektu įmonė gali pasirūpinti nuo idėjos iki rakto: suprojektuoti, pagaminti, automatizuoti bei eksploatuoti.
nuotrauka
UAB „Enerstena“ nuotr.


Minimos įmonės
Enerstena grupė, UAB
Enerstena, UAB
„Energetinis saugumas yra viena iš prioritetinių sričių Lietuvoje, todėl džiaugiamės, kad prie asociacijos prisijungė viena stipriausių energetikos sektoriaus bendrovių, sėkmingai plėtojanti verslą ne tik Lietuvoje, bet ir Vakarų rinkose“, - sveikindamas naujus narius teigė LGSPA direktorius Ričardas Sartatavičius.

LGSPA šiuo metu vienija apie 50 narių, kurie atstovauja daugiau nei 100 įmonių bei institucijų, vykdančių veiklą įvairiose gynybos ir saugumo pramonės srityse.

„Tapę LGSPA nariais tikimės plėsti bendradarbiavimą su kitomis Lietuvos ir užsienio įmonėmis, prisidėti prie antikorupcinių iniciatyvų, skatinti atsinaujinančio kuro naudojimą bei aplinkosauginių idėjų propagavimą", - sako UAB „Enerstena" direktorius Vygantas Sliesoraitis.

Konkuruoja Vakaruose

Nepaisant didelės konkurencijos Vakaruose, „Enerstenai" neseniai pavyko gauti stambų užsakymą Danijoje – Silkeborgo miesto šilumos tinklams įmonė suprojektavo ir pagamino du galingus (po 200 MW galios) kondensacinius ekonomaizerius. Įrengus kondensacinius ekonomaizerius padidinamas net ir efektyviausių katilų efektyvumas ir išgaunamas papildomas šilumos kiekis.

UAB „Enerstenos grupė" generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas

„Vakaruose konkurencija didelė, bet sunku rasti įmonių, kurios pačios gamintų įrangą - dažniausiai ji tik perparduodama. Taip pat mažai kas skiria tiek dėmesio mokslui ir inovacijoms, reta įmonė turi savo mokslo centrus, tyrimų laboratorijas", - savo konkurencinius pranašumus vardijo valdančiosios UAB „Enerstenos grupė" generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas.

Lietuva geografiškai yra nedidelė Europos valstybė, tačiau jos pasiekimai biokuro energetikos srityje yra geras pavyzdys toms šalims, kurios vis dar yra priklausomos nuo neatsinaujinančio kuro. Lietuvoje biokuro dalis centralizuotai tiekiamos šilumos gamyboje 2015 m. sudarė per 60 proc., o 2020-aisiais, anot prognozių, turėtų sudaryti jau 80 proc.

Pasak V. Ramanausko, taip Lietuva prisidės prie 2015 m. gruodžio 12 d. Paryžiuje daugelio pasaulio šalių pasiekto tarptautinio susitarimo dėl klimato kaitos ribojimo įgyvendinimo.

Naudoja biokurą

„Siekiame su kitomis šalimis pasidalinti gerąja Lietuvos patirtimi, kaip modernizuoti šilumos ūkį ir pereiti nuo iškastinio kuro iki atsinaujinančio biokuro. Matome čia dideles galimybes", - sakė „Enerstenos grupės" generalinis direktorius V. Ramanauskas.

Preliminariais duomenimis, 2016 m. UAB „Enerstena“ eksportas išaugo apie 10 proc. ir dabar sudaro 25 proc. pajamų. Šiemet įmonių grupė taikosi į naujas rinkas ir tikisi tolesnio eksporto augimo.  

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos