2021 birželio 16 d. trečiadienis, 5:12
Reklama  |  facebook

„Enerstenos“ įmonių grupė pasirašė daugiau nei 3 mln. vertės sutartį Latvijoje

2017-07-20 10:41
Energetikos rinkoje veikianti „ENERSTENOS” įmonių grupė sudarė sutartį su Latvijos bendrove „AmberBirch”. Šiai bendrovei priklausančiai medienos apdirbimo gamyklai bus suprojektuota, pastatyta ir įrengta nauja biokuro katilinė.
nuotrauka
AIRONERG 210 Krosnis su karšto oro generatoriumi. Asociatyvi bendrovės „Enerstenos“ nuotr.


Minimos įmonės
Enerstena, UAB
Enerstena grupė, UAB

Projektas vystomas nepraleidžiant nei vienos svarbios projekto stadijos, todėl pirmiausiai Latvijos bendrovei priklausančiai medienos apdirbimo gamyklai buvo atliktas kompleksinis apsirūpinimo šilumos energija bei gamybos energijos sąnaudų optimizavimo įvertinimas (galimybių studija).

„Mūsų patirtis vystant projektus biokuro rinkoje, aktyvi mokslinių tyrimų veikla ir sėkmingas bendradarbiavimas su Latvija leido sukurti prielaidas šiam projektui. Užsakovui buvo aktualu tai, kad galime ne tik teoriškai įvertinti ir pateikti sprendinius, bet ir pasiūlyti konkrečius gaminius, pritaikytus konkrečiai užsakovo sistemai”, – užsakovo pasirinkimą vertina „Enerstenos grupės” generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas.

Remiantis tyrimo metu atliktų skaičiavimų rezultatais ir atsižvelgiant į užsakovo pageidavimus, „ENERSTENOS” įmonių grupės parengtame alternatyvų įvertinime buvo išnagrinėtos keturios šiluminės galios ir veiklos alternatyvos medienos apdirbimui, dvi kuro rūšies ir trys technologinės šildymo sistemų alternatyvos medienos mirkymo baseinui. Apskaičiuotos pradinės investicijos katilinės statybai, metinės katilinės eksploatavimo išlaidos ir katilinėje pagaminamos šilumos energijos savikaina, parengtas projekto vystymo planas, grafikas. Be to, užsakovui buvo pateikti ir tikslūs siūlomo katilinės įrenginių išdėstymo projektiniai pasiūlymai bei šiluminės energijos srautų schemos. Atlikus sprendinių technologinį ir ekonominį palyginimą buvo pateiktos konkrečios rekomendacijos ir sprendiniai tolimesniam objekto vystymui. Šie prieš projektiniai darbai apsaugo nuo galimų neteisingų spendimų projekto įgyvendinimo stadijoje.

Buvo paskelbtas konkursas

Pranešama, kad po galimybių studijos bendrovė „AmberBirch” paskelbė konkursą katilinės statybai. Jame dalyvavo 4 Lietuvos ir Latvijos įmonės. Didžiuojamės, kad konkursą laimėti pavyko lietuviams. Sutartį liepos 10 d. pasirašė „ENERSTENOS” įmonių grupės dukterinė įmonė Latvijoje SIA „Enerstena Latvija”. Tai pirmasis įmonių grupės sprendimas privačiam užsakovui Latvijoje, nors jau yra įvykdžiusi 5 projektus šilumos tinklams. Medienos apdirbimo gamyklai bus pastatyta nauja 10 MW galios katilinė. „ENERSTENOS” įmonių grupė suprojektuos, pagamins, sumontuos visą reikalingą įrangą ir atliks katilinės automatizavimo bei paleidimo-derinimo darbus. Naujai statomoje katilinėje bus įrengtas 5 MW (7,3 t/h, 16 bar, 190° C) galios garo katilas, su biokuro pakura ir jam skirtas kondensacinis ekonomaizeris. Panaudojant nerūdijančio plieno ekonomaizerius, galima iš esmės padidinti šilumos gamybą, sudeginant tiek pat kuro katile. Ekonomaizeryje gaunamas papildomas net 20-30 proc. šilumos kiekis dėl gilaus dūmų ataušinimo ir dūmuose esančių vandens garų kondensacijos.

Bendrovės atstovai teigia, kad kaip rezervinis šilumos gamybos šaltinis patikimumo užtikrinimui numatytas 5 MW gamtinių dujų garo katilas. Planuojama, kad būsima medienos apdirbimo gamykla per metus suvartos 40 655 MWh energijos. Garas bus panaudojamas faneros ruošinių gamybai. Kuras – pirktinis biokuras ir gamyklos veikloje susidarančios medienos atliekos. Gamyklos katilinės statybų darbus Latvijoje planuojama pradėti 2017 m. trečiame ketvirtyje. Objektą baigti numatoma iki 2018 metų birželio pabaigos. Pasiūlytų sprendimų įgyvendinimo iki gamyklos veiklos pradžios suma – daugiau nei 3 mln. eurų. Dalį projekto finansuoja AS „ABLV Bank”.

Statybunaujienos.lt




Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-06-15 13:41
Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ už 6,4 mln. eurų statys sostinės Naugarduko gatvėje įsikūrusių Vilniaus lenkų kultūros namų priestatą. Naujajame keturių aukštų priestate bus įrengtos patalpos kavinei, viešbučio kambariai, konferencijų salė ir Lenkijos televizijos „TV...
nuotrauka
2021-06-11 10:36
Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvie...
nuotrauka
2021-06-10 07:51
Išmaniosios technologijos gali būti nesudėtingai ir ekonomiškai pritaikomos kiekvienuose namuose. Tuo įsitikinusi įmonė „Eika“, kuri kartu su partneriais įrengė pavyzdinį išmanų butą. Jame gausu pasitelkus dirbtinį intelektą ir kitas inovacijas valdomų įrenginių, inovatyviausios buitinės technikos i...
nuotrauka
2021-06-07 07:04
Pagrindinė UAB „Šilutės polderiai“ veikla nekinta nuo pat įsikūrimo pradžios: polderinių sistemų eksploatacija, remontas, rekonstrukcija ir hidrotechninių įrenginių statyba, remontas, rekonstrukcija. Įmonės vadovo Arūno Jagmino žodžiais, tai leidžia tapti geriausiais savo srityje.
nuotrauka
2021-06-03 16:56
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Vokietijos bendrovei „Schwenk Zement Beteiligungen GmbH“ įgyjant 50,42 proc. (iš viso – 96,98 proc.) „Akmenės cemento“ akcijų, 75,41 proc. „Kalcito“ akcijų, po 100 proc. įmonių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų bei įgyjant vienvaldę pastarųjų kontrol...
nuotrauka
2021-06-03 15:26
„Newsec“ plečia turto valdymo paslaugų spektrą ir pirmoji Lietuvoje pradeda teikti nuomai skirto gyvenamojo NT valdymo paslaugą. Bendrovė naujoje veikloje taikys „Newsec“ grupės, veikiančios aštuoniose Šiaurės Europos šalyse, modernią būsto valdymo praktiką.
nuotrauka
2021-06-02 14:12
„Homa Group“ iš bendrovės „Capital Mill“ įsigijo buvusio „Simple Plus“ viešbučio pastatą T. Ševčenkos g. 21, Vilniuje. Sandorio suma konfidenciali.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-05-27 13:22
Birželį „Ruukki Construction“ rinkai pristatys naujas „Ruukki® Patina“ daugiasluoksnes plokštes. Energinis efektyvumas ir natūraliai besiformuojantis patinos paviršius suteikia naujų seniai ieškotų galimybių fasadų apdailai. „Ruukki Patina“ daugiasluoksnių plokščių plieninis paviršius pagamintas iš ...
nuotrauka
2021-05-27 10:05
Vilniaus savivaldybės valdoma „Grinda“ sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sukeltų ekonominės aplinkos pokyčių: 2020 m. išaugino darbų apimtis ir pardavimo pajamas. Įmonės investicija į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei modernias gamybos priemones leido padvigubinti darbo našumą.
nuotrauka
2021-05-26 08:53
2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus ...
nuotrauka
2021-05-25 10:08
Suprojektuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Numatomas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita. Rangos darbų pirkimą planuojama pradėti ...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.
nuotrauka
2021-05-18 11:49
500 metų istoriją skaičiuojančioje Vilniaus bazilijonų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Trejybės bažnyčioje prieš šešerius metus pradėti tvarkybos darbai tęsiami ir toliau, o komplekso pastatai naudojami pagal pirminę paskirtį: bažnyčioje vėl vyksta pamaldos, į vienuolyną sugrįžo vienuoliai bazili...
nuotrauka
2021-05-18 10:20
Jau kitų metų pirmąjį ketvirtį sostinės Ukmergės gatvėje duris atversiančiam pirmajam unikalios koncepcijos daugiafunkciniam patalpų kompleksui „Vilniaus verslo parkas“ jau numatyta plėtra.
nuotrauka
2021-05-18 10:13
Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir UAB „Infes“ pasirašė LMTA studijų miestelio, Olandų g. 21A, Vilniuje Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2021-05-18 09:15
EIKA įmonių grupė pirmą kartą žengė investicinį žingsnį į tarptautinę rinką – investavo 100 tūkst. svarų (116 tūkst. eurų) į būsto pardavimo platformą kuriantį Jungtinės Karalystės startuolį „Movewise“.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-13 14:08
Išanalizavusi 226 dideles Europos Sąjungos gamybos įmones, tyrėjų komanda iš Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos nustatė, kad įmonių tvarumo ataskaitose iš žiedinės ekonomikos principų daugiausiai minimas išteklių naudojimo efektyvumas ir atliekų mažinimas. Tačiau kiti produkto gyvavimo ciklo principai, ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos