2021 rugpjūčio 5 d. ketvirtadienis, 2:04
Reklama  |  facebook

Filmavo linksmą vaizdą, kuris pasirodė besąs pavojingas darbo saugos pažeidimas Video

2014-08-12 10:48
Panevėžietis Saulius Zaura sukėlė sensaciją, internete paskelbęs vaizdo siužetą apie statybininkus. Jis nufilmavo Panevėžyje, Klaipėdos gatvėje, ant renovuoti ruošiamo devynaukščio pastato darbininkus, bemontuojančius pastolius. Vaizdo įrašu, kuris nuo rugpjūčio 6 d. yra peržiūrėtas jau beveik 100 tūkst. kartų, susidomėjo Valstybinė darbo inspekcija, nes pastoliai buvo montuojami šiurkščiai pažeidžiant visus saugos reikalavimus.
nuotrauka
Saulius Zaura. Nuotr. iš FB


Kokiomis aplinkybėmis pamatėte vaizdą, kuris tapo interneto sensacija. Gal gyvenate šiame name?

Ne, šiame name negyvenu – tiesiog tą dieną ėjau pro šalį. Pamačiau, kad labai gražiai ir įdomiai rikiuojasi darbas, vyksta judėjimas. Ir nubėgau iš bagažinės išsitraukti aparatūros.

Gal Jūs esate statybininkas, kad pamatėte, jog statybininkai darbuojasi pažeisdami darbų saugos reikalavimus?

Po tekstu apie įvykį yra apie tūkstantis komentarų. Pusė komentuojančių žmonių sako nematantys problemų – pusė Lietuvos taip dirbantys. Kita pusė pamatė problemą. Aš iš tiesų nieko neįžiūrėjau. Man tiesiog buvo gražu. Mes, VšĮ „Panevėžio mokslo ir technologijų parkas“ [Saulius Zaura yra šio parko direktorius], esame įsigiję specialią įrangą, kuri leidžia pamatyti vaizdą kitu kampu, žiūriu, kas būtų gražu, įdomu – šiek tiek kitoje dimensijoje. Aš turėjau meninį kūrybinį interesą. O kad kažkas negerai su sauga...

Mes su tais pačiais statybininkais žiūrinėjome, kas nufilmuota ir nufotografuota. Ir tik vienas užsiminė, kad jų be šalmų nerodyčiau. Tik tada man toptelėjo, kad čia kažkas negerai.

Kai filmavau, darbų sauga mažiausiai man rūpėjo. Filmukas labiau linksmas, o ne apie darbų saugą.

Ar nesijaučiat padaręs meškos paslaugą statybininkams ir tai bendrovei?

Na, nežinau, ar vienam kitam sveikam ir gyvam likusiam statybininkui arba žmogui, kuriam ant galvos plyta neužkrito, tai yra meškos paslauga. Tai viena. O antra, jei bendrovė laimi darbus mažiausiomis kainomis ir sąmoningai planuoja nesilaikyti saugos reikalavimų, kurie atsieit yra brangesni, tai ji apvaginėja kitus. Tai irgi nelabai gerai, taigi čia jokia meškos paslauga.

Kodėl nepranešėt apie tai Darbo inspekcijai?

Minties tokios net nebuvo. Norės – susiras, nenorės, tai nenorės. Ne mano darbas jiems skambinėti.

Mūsų technologijų parke yra darbų saugos įmonių ir vienas jos darbuotojų pasakojo, kad prieš dieną ėjo pro šalį ir turėjęs mintį, jog reikia Darbo inspekciją kviesti. Bet nepakvietė. Mes visi užsiėmę savo darbais.

Tai Jums turėtų dėkoti tų darbininkų artimieji.

Pas mus nusistovėjusios tokios normos. Netikiu, kad jie nebijo, nes nebijo tiktai kvailiai. Gal nenori prieš kitus pasirodyti, kad bijo, kad rūpinasi savimi. Manau, kad esmė net ne reikalavimuose, o tame, kaip žmonės juos supranta. Ir ne baudoje esmė. Juk matėte, kokiame aukštyje žmogus atneša, pastato pastolį.

Prisiminkim Kelių eismo taisykles. Kai atsirado reikalavimas važiuoti su įjungtais žibintais, visi sakė „nesąmonė“, o dabar važinėja, nes saugiau. Arba saugos diržai. Prieš 10 metų pats krykštavau iš laimės, kai atradau po sėdyne, kaip juos atjungti. Mąstymas keičiasi.

Sauliaus Zauros vaizdo siužetas iš Palangos

Statybunaujienos.lt

Renovacijos Panevėžyje ypatumai

Žymės  Pastoliai
Aktualijos

nuotrauka
2021-08-04 15:39
Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos išvadai, kuri turėtų atverti geresnes jūrinio vėjo energetikos Baltijos jūroje plėtros sąlygas. Joje įtvirtinti siūlymai, kurie iš esmės susiję su būsimo parko konkurso sąlygomis, laimėtojo atsakomybės ribomis.
nuotrauka
2021-08-04 15:20
Rugpjūčio 4 d. Vyriausybei pritarus Statybos įstatymo ir Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimų projektams, statybos užbaigimo procedūros bus skaidresnės, paprastesnės ir ne taip ilgai truks. Dalis statybos priežiūros funkcijų perduodamos statinio ekspertizės rang...
nuotrauka
2021-08-04 14:18
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją su pasiūlymais, kaip sumažinti reguliavimo sukeliamus sunkumus pramonei.
nuotrauka
2021-08-04 13:55
Didelė dalis Klaipėdos švietimo įstaigų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė beveik 4 mln. Eur.
nuotrauka
2021-08-04 09:54
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) stojantiesiems į bakalauro studijas siūloma nauja studijų programa Statybos fakultete (SF) – Statinio informacinis modeliavimas.
nuotrauka
2021-08-04 06:46
Kairioji Neries krantinė Vilniuje jau greitai taps dar viena patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams. Užbaigtas viešasis pirkimas upės krantinei sutvarkyti atkarpose tarp Šilo tilto ir Vileišių skvero, taip pat tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų.
nuotrauka
2021-08-02 16:32
Bendrovės „Vilniaus apšvietimas“ direktoriumi paskirtas Andrius Deimantas, šias pareigas kaip laikinasis įmonės vadovas ėjęs nuo šių metų kovo mėnesio. Iki šio paskyrimo A. Deimantas bendrovėje dirbo Finansų tarnybos vadovu.
nuotrauka
2021-08-02 10:54
Užimtumo tarnyba fiksuoja rekordinį kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, o neseniai atlikta Lietuvos profesinio mokymo įstaigų vadovų apklausa atskleidė, jog mokykloms trūksta sėkmingo bendradarbiavimo su verslo atstovais. Rugpjūtį startuoja Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuota profe...
nuotrauka
2021-08-02 08:22
Energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d.
nuotrauka
2021-07-31 06:59
Rugsėjo 10 d. Vytautas Mineral Spa, Birštone, įvyks vienas didžiausių ir svarbiausių metų renginių Lietuvos statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė, organizuojama Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) kartu su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-07-30 11:43
Vilniaus vystymo kompanija turi naują vadovą – atvirą konkursą laimėjo Saulius Barauskas. Darbą savivaldybės įmonėje Vilniaus vystymo kompanija jis pradės rugpjūčio 2 d.
nuotrauka
2021-07-30 11:29
Įvyko buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės, esančios prestižiniame sostinės rajone Žvėryne, aukcionas. Jame varžėsi 8 dalyviai, o nugalėtoju paskelbtas dalyvis, už šį kultūros paveldo objektą pasiūlęs 12,1 mln. eurų. Gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos ko...
nuotrauka
2021-07-30 07:08
Įmonės, viešos ir privačios įstaigos, organizacijos, norinčios įgyvendinti projektus gamtos ir biologinės įvairovės, žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos bei perėjimo prie švarios energijos srityse, jau gali teikti paraiškas finansavimui iš LIFE...
nuotrauka
2021-07-30 06:40
Užsienio valstybėje registruotam darbdaviui, komandiruojančiam darbuotoją laikinai dirbti Lietuvos Respublikos teritorijoje, reikės teikti mažiau informacijos apie darbuotoją, paprastinamos dokumentų pateikimo procedūros, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
nuotrauka
2021-07-29 10:52
Net 7 iš 10 (69%) apklaustų įmonių trūksta darbuotojų, rodo „ManpowerGroup“ tarptautinis tyrimas. Tai yra 15 metų rekordas. Liepą-rugsėjį Europoje atsigauna pandemijos pristabdytos pramonės šakos, taip pat auga ir specifinių įgūdžių poreikiai, todėl įmonės, siekdamos pritraukti ir išlaikyti kvalifik...
nuotrauka
2021-07-29 10:40
Dėl vieno fizinio asmens ieškinių skundžiant bendrovės „Galio Group“ plėtojamo daugiabučio „Žvėryno parkas“ statybos leidimus, su nepatogumais susiduria šio namo butų pirkėjai – ypač perkantys butus su bankų kreditais, tvirtina „Galio Group“.
nuotrauka
2021-07-29 09:58
Lietuvoje sparčiai populiarėjantys kupoliniai statiniai stebina paskirčių įvairove: kupolas – poilsiui, laisvalaikiui ir pramogoms, kupolinė pirtis ar baseinas, kupolas – šiltnamis. Ieškantiems išskirtinumo, jaukumo, erdvės, norintiems būti gamtoje ar vakarais stebėti žvaigždes neišeinant iš kambari...
nuotrauka
2021-07-29 09:16
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, turėjo 1,8 proc. vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio ir 0,9 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas.
nuotrauka
2021-07-28 15:53
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir UAB „SRP Projektas“ pasirašė sutartį dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo.
nuotrauka
2021-07-28 14:58
Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja medžiagas, neatitinkančias nurodytas pirkimo dokumentuose, Susisiekimo ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra inicijavo tyrimą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos