GEALAN BALTIC didina pajėgumus ir plečia gamybą
Įmonės direktorius Jaunius Šileikis sako, kad šio tikslo bendrovė siekia nuolat, nuo 1997 metų kruopščiu ir profesionaliu darbu įrodinėdama Vokietijos pagrindinei įmonei, kad sugeba gaminti ne prastesnės kokybės gaminius nei jie gaminami Vokietijos gamyklose.
„Savo partneriams vokiečiams įrodėme, kad gaminių kokybe, logistikos galimybėmis jiems nė kiek nenusileidžiame. Tiesa, kelias į pripažinimą užtruko ne vienerius metus, prireikė nemažai laiko ir pastangų, kol vokiečiai įsitikino, kad profiliai, pagaminti Lietuvoje, visiškai atitinka aukštą GEALAN kokybės standartą. Todėl dabar dalį Vakarų Europos šalims skirtų sistemų gaminame Lietuvoje ir tiekiame į logistikos sandėlius Vokietijoje. Pavyzdžiui, tam, kad galėtume gaminti profilius Prancūzijos rinkai, reikėjo gauti šios šalies sertifikatą, kuris reikalavo papildomų Prancūzijos specialistų įvertinimų ir nemažai kainavo“, – pasakoja J. Šileikis (nuotraukoje apačioje).Prieš šešerius metus Trakų rajone pastatytoje vienoje moderniausių Europoje PVC profilių gamykloje šalia jau veikiančių 17 ekstruzijos (t. y. profilių gamybos) linijų, šią vasarą įrengtos 5 naujos, įsigyta 100 naujų liejimo formų, sukurta 20 naujų darbo vietų. Šiuo metu įmonėje iš viso dirba beveik 100 darbuotojų.
Plėsti gamybą numatyta ir kitąmet. Planuojama investuoti dar maždaug 1,5 mln. eurų, sukurti dar apie 20 naujų darbo vietų ir gamybos apimtis padidinti dar apie 10 proc. Ne paslaptis, sako J. Šileikis, kad dėl krizės Rusijoje bendrovės produkcijos pardavimai Kaliningrado srityje, Baltarusijoje, Ukrainoje sumenko, todėl šie praradimai bus kompensuojami plečiant gamybą ir pardavimus vietinėse rinkose ir gaminant dar daugiau produkcijos Vakarų Europos šalims.
„Dar labiau plėsime asortimentą ir daugiau gaminių iš Vokietijos perkelsime gaminti į Lietuvą“, – apie netolimos ateities planus kalba įmonės vadovas.
Žaliavos kokybei – aukščiausi reikalavimai
„Mūsų išskirtinis bruožas – kokybė. Prieš penkerius metus investavome į moderniausią Europoje žaliavos paruošimo liniją, žaliavas perkame tiesiai iš gamintojų Vakarų Europoje ir profilių gamyboje naudojame tik pirminę žaliavą. Kokybės kartelę esame iškėlę aukštai ir tai yra mūsų ženklas“, – pabrėžia įmonės vadovas.Neabejotinas konkurencinis pranašumas yra produktų tiekimo ir aptarnavimo greitis – apie 80 proc. produkcijos sandėliuojama milžiniškuose gamyklos sandėliuose, kurių bendras plotas siekia apie 17 tūks. kv. m. Standartiniai gaminiai langų gamintojams pateikiami per kelias dienas, o nestandartiniai – maždaug per dvi – tris savaites. Šiuo metu GEALAN BALTIC bendradarbiauja su beveik šimtu langų gamintojų.
J. Šileikis primena, kad būtent jų įmonė pirmoji Lietuvoje ėmė gaminti PVC žaliavą be švino junginių, taip pat pagrindinių profilių gamyboje visiškai nenaudoja perdirbtos žaliavos.PVC gaminių be švino perdirbimas yra paprastas ir gali būti atliekamas ne vieną kartą. Langų gamintojai, gaminantys langus iš GEALAN profilio, nuopjovas gali perduoti atliekų tvarkytojams ir būti ramūs, kad neterš aplinkos. Perdirbta PVC žaliava yra plačiai naudojama pramonėje ir turi didelę paklausą. Ją galima naudoti daugelyje sričių, pavyzdžiui, statyboje, reklamoje, pakuotės gamyboje. GEALAN BALTIC įmonėje gamybos metu susidariusios atliekos taip pat yra visiškai perdirbamos ir panaudojamos pakartotinai kitų profilių gamybai.
Lenkijoje, iš kurios į Lietuvą plūsta pigūs ir abejotinos kokybės profiliai bei langai, perdirbta žaliava masiškai naudojama profilių gamyboje.„Iš visos Europos perdirbta PVC žaliava, atliekos keliauja į Lenkiją ir naudojama naujų profilių gamyboje. Įsivaizduokite, kad prieš porą dešimtmečių šiai žaliavai gaminti buvo naudojami visiškai kitokie stabilizatoriai, tarp jų ir iš švino. Todėl man iš tiesų keista, kad žmonėms, perkant langus, rūpi tik uždaryti angą, o iš ko tas langas pagamintas, kokios jo savybės, – tarsi ir nesvarbu. Bet langai – labai svarbi pastato dalis. Investicijos į gerus langus atsiperka per porą metų, o eksploatuojami jie – dešimt kartų ilgiau“, – aiškina J. Šileikis.
Naujausi profilių gaminiai iš Vokietijos Lietuvą pasiekia vėluodami maždaug pusę metų. Pažangą gerokai stabdo Lenkija, rinką užtvindydama pigiais, prastos kokybės langais. Todėl vienintelė Baltijos šalyse PVC profilių gamykla Lietuvoje, anot J. Šileikio, yra tarsi tiltas, kuriuo inovacijos iš Vokietijos atkeliauja į Baltijos šalių rinką. Tiesa, ji – taip pat nėra vienalytė. Jei nemaža dalis vartotojų Lietuvoje ir Estijoje jau supranta, kas yra kokybė ir jos reikalauja, latviai šiek tiek atsilieka šioje srityje.Europa nusiteikusi griežtinti reikalavimus
„Kad vartotojai supranta, kas yra kokybiškas PVC profilis, byloja paklausa – kiekvienais metais didėja naujausių, energiniu efektyvumu išsiskiriančių sistemų poreikis. Galima sakyti, kad kur kas prastesnėmis šiluminėmis savybėmis pasižymintys profiliai, pavyzdžiui, 3 kamerų, 62 mm montavimo pločio GEALAN S 3000 sistema Baltijos šalyse praktiškai jau nenaudojami, o gyvenimo standartu yra tapusios 6 kamerų, 74 mm montavimo pločio GEALAN S 8000 profilių sistemos ir, manau, kad jau po poros metų tokiu pačiu kasdieniu poreikiu taps ir inovatyviausios 6 kamerų, 82 mm montavimo pločio GEALAN S 9000 sistemos”,– prognozuoja J. Šileikis.
Anot jo, rinkos poreikiai ir skatina technologijų pažangą, nes vartotojai didžia dalimi supranta šiltų ir kokybiškų langų naudą. Lietuvoje jau yra langų gamintojų, kurie langų gamyboje naudoja tik GEALAN S 9000 profilių sistemas. J. Šileikis teigia, kad ir naujų pastatų statytojai, rinkdamiesi langus, nedaro jokių kompromisų – nori tik kokybiškų, puikiomis šiluminėmis savybėmis pasižyminčių langų.
Antra vertus, jo nuomone, langų kokybės ir energinių rodiklių reikalavimai Lietuvoje yra vis dar nepakankami.
„Net baltarusiai kartelę yra pakėlę aukščiau, visuomeniniams pastatams, darželiams ir mokykloms taikydami kur kas didesnius reikalavimus. Europoje jau nuo 2018 metų visiems naujiems pastatams bus taikomi A+ klasės, nulinės emisijos reikalavimai, o langų šilumos perdavimo koeficientas turės būti ne didesnis nei Uw < 0,85 W/(kv. m K). O pas mus, Lietuvoje, langus gali gaminti kas tik nori, kaip tik nori, ir įvežti, ką tik nori. Mes vis dar esame labai priklausomi ne tik nuo pigių profilių, bet ir pigių langų invazijos iš Lenkijos. Jie plūsta į šalį be jokių garantijų, dokumentų ir, žinoma, dalis pirkėjų renkasi juos. Tik džiaugsmas dėl mažos kainos trunka trumpiau, nei liūdesys dėl blogos kokybės“, – užbaigia pokalbį GEALAN BALTIC vadovas J. Šileikis.
Reklama