2021 rugsėjo 28 d. antradienis, 13:52
Reklama  |  facebook

„Galio Group“ tvirtina, kad asmenys siekia pasipelnyti iš nepagrįstų ieškinių ir taip sukūrė problemų butų pirkėjams

2021-07-29 10:40
Dėl vieno fizinio asmens ieškinių skundžiant bendrovės „Galio Group“ plėtojamo daugiabučio „Žvėryno parkas“ statybos leidimus, su nepatogumais susiduria šio namo butų pirkėjai – ypač perkantys butus su bankų kreditais, tvirtina „Galio Group“.
nuotrauka
„Galio Group“ iliustr.


Minimos įmonės
Galio Group (buvusi M.M.M. projektai), UAB
LNTPA (Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija),
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) atkreipia dėmesį, kad asmenys, mėginantys pasipinigauti iš nekilnojamo turto (NT) plėtotojų manipuliuojant teisine sistema, vis dar yra opi sektoriaus problema.

Gyvenamąjį projektą „Žvėryno parkas“, plėtojamą Vilniaus Latvių g. 55 A, „Galio Group“ pradėjo statyti praėjusių metų pradžioje, o po kelių mėnesių statybos darbai bus užbaigti. Tačiau vieno fizinio asmens piktnaudžiavimas teise, kaip tai įvardino „Galio Group“, daliai pirkėjų apsunkino anksčiau patvirtintas butų kreditavimo sąlygas.

Senatis pradelsta, reikalavimai nepagrįsti

Šių metų sausį ir balandį „Galio Group“ gavo fizinio asmens Artūro Subačiaus ieškinius, pateiktus Vilniaus miesto apylinkės teismui: buvo ginčijami daugiabučio namo ir jam priklausančio požeminio inžinerinio statinio statybą leidžiantys dokumentai.

„Ieškiniu Artūras Subačius prašo pripažinti statybą neteisėta, nes, esą, statinių dalys yra per arti gretimo sklypo ribos, todėl reikalingas šio žemės sklypo savininkų – tame tarpe ir ieškovo – sutikimas. Tokiu būdu Artūras Subačius, matomai, siekia, kad vystytojas derėtųsi su juo dėl galimybės statyti. Tačiau plėtojant „Žvėryno parką“, vystytojas, siekdamas išvengti nesusipratimų, iš anksto konsultavosi su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, todėl statybos leidimai buvo išduoti laikantis visų procedūrų, o atstumai pilnai atitinka galiojantį teisinį reglamentavimą“, – rašoma įmonės pranešime.

Anksčiau dėl to paties ieškinį buvo padavusi daugiabučio namo, kuriame gyvena ir pats Artūras Subačius, bendrija, tačiau bylos eigoje visų savo reikalavimų atsisakė, dalijasi įmonė. Abu minėtus ieškinius Artūras Subačius pateikė jau po to, kai bendrija ieškinio reikalavimų atsisakė ir dar praleidęs įstatymuose įtvirtintus senaties terminus, tvirtina įmonė ir sako, kad dėl to ieškiniai turėtų būti atmesti.

„Mano nuomone, ieškovas veikia piktavališkai – ieškiniai pateikti nepaisant senaties terminų, bet tokiu metu, kad byla labiausiai pakenktų plėtotojui. Jeigu ieškiniai būtų pateikti laiku, prieš statybos pradžią, teismas jau būtų priėmęs sprendimą ir problemų nebebūtų. Panašu, kad šio žmogaus visai nedomina pati byla, o vienintelis jo tikslas – įvelti į ilgai trunkantį teisminį ginčą, sukurti vystytojui kuo daugiau teisinių kliūčių ir, matyt, pasipinigauti mainais į tai, kad jis atsiims ieškinius. Mano manymu, tai yra reketas, kuris seniai išguitas iš kitų verslo sričių, tačiau vis dar klesti NT plėtros sektoriuje. Mes ne pirmi ir ne paskutiniai NT plėtotojai, susiduriantys su panašiais veikėjais. Manome, kad atėjo laikas atsikratyti reketo mūsų versle ir atskleisti visuomenei tokius atvejus, nes viešumas kol kas yra efektyviausia priemonė pažaboti tokius piktybinius veiksmus mūsų sektoriuje“, – pranešime cituojama Diana Dominienė, „Galio Group“ valdybos pirmininkė.

Daugiausia nepatogumų – butų pirkėjams

Abu Artūro Subačiaus ieškiniai sujungti į vieną bylą, kurios nagrinėjimas dar nėra prasidėjęs ir akivaizdu, kad jis užtruks ilgiau nei metus. Tai reiškia, kad užbaigus statybas ir atėjus terminui sudaryti su butų pirkėjais notarines pirkimo-pardavimo sutartis, „Galio Group“ objektyviai negalės pirkėjams pateikti garantijos – kaip yra įsipareigojusi, jog nėra teisme nagrinėjamų bylų, susijusių su „Žvėryno parko“ projektu. Bankai tai automatiškai fiksuoja kaip riziką, dalis kredito įstaigų tokios rizikos netoleruoja, todėl kai kurie pirkėjai susidūrė su finansavimo problemomis.

Be to, preliminarioje butų pirkimo-pardavimo sutartyje numatyta, kad atsiradus aplinkybėms, kai ginčijami dokumentai susiję su pastato statyba arba jo užbaigimu, tiek pirkėjas, tiek plėtotojas gali vienašališkai nutraukti preliminarią sutartį.

„Nors sutarčių nutraukimas mums finansiškai nepakenktų, visus pirkėjus asmeniškai informavome ir pabrėžiame, kad mes neketiname patys inicijuoti nei vienos preliminarios sutarties nutraukimo. Mums labai apmaudu, kad mūsų klientai susidūrė su tokiais nepatogumais dėl vieno, mūsų manymu, piktavalio asmens veiksmų – žmonės jau užsisakė apdailos medžiagas, baldus, pradeda įsirenginėti būstus“, – cituojama D. Dominienė.

Efektyviausia priemonė – viešumas

Mindaugas Statulevičius, LNTPA prezidentas sako, kad jokia paslaptis, jog NT rinkoje yra „profesionalių skundikų“, išmanančių statybų teisę ir teisminius procesus, kurie išsirenka projektus, išlaukia momento, kada bylinėjimasis plėtotojui pridarytų daugiausiai žalos ir mėginančių iš to uždirbti teikiant nepagrįstus ieškinius teismui ir juos atsiimant mainais į užmokestį iš plėtotojo arba anonimiškai skundžiant procedūras atsakingoms valstybinės priežiūros institucijoms.

„Tokius veiksmus drąsiai galima įvardinti reketu ir tai yra opi problema mūsų sektoriuje. Manau, kad ji turėtų sulaukti daugiau valstybės dėmesio ir platesnės diskusijos, kaip galima tobulinti teisinę bazę ir kaip efektyviau naudoti šiuo metu turimus įrankius, kad toks piktnaudžiavimas būtų užkardytas. Toks reketas, naudojant teismų sistemą bei valstybės institucijas kaip įrankius neteisėtam pasipelnymui, kenkia ne tik verslui. Tai žalinga pačiai valstybei, nes švaistomi jos resursai ir diskredituojama teisinė sistema. Tai kenkia ir tikrosioms bendruomenėms, kurios iš tiesų gina viešąjį interesą, siekia atviro dialogo keliu pagerinti plėtojamus projektus ir miesto aplinką“, – cituojamas  M. Statulevičius.

Pasak LNTPA prezidento, labai svarbu, kad NT plėtotojai tokius atvejus spręstu teisiniu keliu, drąsiai viešintų piktnaudžiavimo atvejus bei ieškovus, kurie mėgina pasipelnyti reketuodami verslą.

„Trumpesnėje perspektyvoje tai kainuoja daugiau laiko bei finansinių resursų, nervų, tačiau patyrę, finansiškai stiprūs NT plėtotojai gali sau leisti nepasiduoti tokiam reketui, o ilgalaikėje perspektyvoje tai efektyviausias būdas sumažinti problemos mastą“, – teigia M. Statulevičius.  
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-28 11:27
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), dėl to, jog vartotojas nesutiko su ESO apskaitytu neįprastai dideliu elektros energijos kiekiu objekte, nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrįstas, nes skaitikl...
nuotrauka
2021-09-28 09:22
Savo įmonę galimai tyčia prie bankroto privedęs direktorius teisme aiškinsis ir dėl pasisavintų 200 tūkst. eurų. Kreditoriams padaryta žala siekia beveik 3,1 mln. eurų. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos...
nuotrauka
2021-09-28 06:58
Statybos inspekcija paaiškino, kokiais atvejais pastato kapitaliniam remontui privalomas statybą leidžiantis dokumentas (SLD).
nuotrauka
2021-09-28 06:43
„Mūsų šiuo metu tikslas – padengti 82 kilometrus pavojingiausiame valstybės sienos ruože, o įrengti fizinį barjerą yra įsipareigojusi energetikos sektoriaus valstybės įmonė per metus”, – teigė vidaus reikalų ministrė, VESK pirmininkė Agnė Bilotaitė.
nuotrauka
2021-09-28 06:34
Efektyviai energiją vartojančios ir šį procesą audituojančios pramonės, transporto, paslaugų ir žemės ūkio įmonės gali teikti paraiškas ir gauti kompensacijas už sutaupytą elektros energiją, šilumą bei gamtines dujas. Ši speciali paramos priemonė yra orientuota į tuos juridinius asmenis, kurie šiais...
nuotrauka
2021-09-28 05:59
Paveldimas turtas, ypač jei jis nekilnojamasis, dažnai įvertinamas ir keliais šimtais tūkstančių eurų. Nors, atrodytų, tai gali ilgam užtikrinti finansinę gerovę, tačiau pasitaiko atvejų, kai atsiradusi mokestinė našta gali prislėgti itin stipriai.
nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos