2021 rugpjūčio 6 d. penktadienis, 5:58
Reklama  |  facebook

Galvosūkis projektuotojams, užsakovams ir investuotojams: A energinės klasės pastatas už B klasės sąmatą. Ar tai realu?

Kšištofas PESLIAKAS, VĮ „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ projektų vadybininkas      2016-05-03 15:00
A klasės reikalavimai projektuojamiems pastatams jau greitai taps realybe, todėl šis galvosūkis tiek projektuotojams, tiek architektams tampa vis aktualesniu. Atrodytų, kad medžiagų ir jų formų įvairovė rinkoje turėtų išspręsti visus galvosūkius.
nuotrauka
A klasės reikalavimai projektuojamiems pastatams greitai taps realybe. SPSC iliustr.


Uždėkime daugiau šilumos izoliacijos ant sienų, pastorinkime šiltinimo medžiagą stoge, įdėkime šiltesnius langus, pagerinkime statybos kokybę ir lengvai pasieksime reikalaujamus rodiklius?

Deja, toks kiekybinis būdas pastato rodikliams gerinti jau išnaudojo beveik visas protingas galimybes. Galima eiti šiuo keliu, bet investicijos tuomet didėja tiesiog neproporcingai, o kai kurie architektai ir investuotojai jau pradeda kalbėti apie tokių reikalavimų beprasmiškumą. Dauguma sprendimų rinkoje yra pritaikyti ir praktiškai patikrinti B energinio naudingumo klasės pastatuose, o kylant reikalavimams bet kuri detalė, mazgas, parinkta įranga ar pastato orientacija gali turėti lemiamą įtaką pastato energiniam naudingumui. 

Per didelis neefektyvaus įstiklinimo plotas, blogai sukonstruoti fasado šilumos tilteliai gali sutrukdyti pasiekti reikalaujamą A energinio naudingumo klasę. Kaip projektuotojas negali kompensuoti visų architekto energiškai neefektyvių sprendimų, taip ir architektas negali numatyti, kokius vizualius pokyčius pastatui turės projektuotojo energiškai efektyvūs konstrukciniai mazgai. Natūralu, kad šias problemas reikia spręsti ankstyvoje projektavimo stadijoje, pasirenkant pastato koncepciją, langų išdėstymą pasaulio šalių atžvilgiu, parenkant langų plotus ir panašiai. Iššūkiai, su kuriais turime susidoroti šiandien, nėra lengvi, bet tobulinant savo technines žinias galime projektuoti išties įspūdingus ir energiškai efektyvius pastatus.

Tampa labai svarbu mokyti užsakovus, pateikti jų pasirinkimui kelis pagrįstus sprendimus. Tam jau yra sukurtos mokymo programos, lietuviška programinė įranga NRGpro ir Smeigė, amerikiečių Therm 7 ir kitos. Tereikia tik jomis išmokti tinkamai naudotis. Žinoma, šių žinių įsisavinimui reikia laiko, o iki A klasės reikalavimų pastatams įsigaliojimo teliko vos 6 mėnesiai.

VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) kartu su Lietuvos statybos inžinierių sąjunga parengė pastatų energinio naudingumo projektavimo 4 dienų mokymus ir kviečia statybos inžinierius bei architektus juos išklausyti. Čia, be teorinių žinių, yra ir praktiniai užsiėmimai, dažniausiai pasitaikančių klaidų ir jų priežasčių aptarimai.

Užsakovų ir investuotojų patogumui visi baigę mokymus skelbiami SPSC tinklapyje specialiame sąraše. Mokymų rengėjai ir organizatoriai tikisi, kad mokymų žinios leis Jums kartu apmokytais projektuotojais lengviau spręsti A klasės galvosūkius. Svarbu surūpinti laiku, kad galvosūkis netaptų galvasope.

Artimiausi mokymai prasideda 2016 m. gegužės 10 dieną. Daugiau informacijos apie energiškai efektyvių pastatų projektuotojų mokymus rasite čia.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-08-05 17:26
Klaipėdos apygardos teismas Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnų tirtoje byloje priėmė apkaltinamąjį teismo nuosprendį. Byla susijusi su statybos rangos darbais.
nuotrauka
2021-08-05 17:16
Įmonių finansiniai rodikliai yra vieni aktualiausių Registrų centre kaupiamų duomenų, leidžiantys atlikti įvairiausias analizes, jų pagrindu priimti svarbius sprendimus, bendrovėms įsivertinti potencialius verslo partnerius, galiausiai, visuomenei susipažinti su dominančių įmonių ar organizacijų vei...
nuotrauka
2021-08-05 11:35
Karantino metu išaugusi buitinės įrangos bei elektronikos prekių paklausa privertė vartotojus dažniau pagalvoti apie jų namų elektros energijos galios keitimą. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kas mėnesį sulaukia daugiau nei 2,8 tūkst. gyventojų prašymų dėl elektros galios įvado didi...
nuotrauka
2021-08-05 11:27
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pradeda skelbti sutartis, susijusias su valstybės nekilnojamuoju turtu. Tikimasi, kad toks sutarčių viešinimas prisidės prie skaidresnių sandorių dėl valstybės nekilnojamojo turto, didins pasitikėjimą va...
nuotrauka
2021-08-05 10:33
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybos inspekcija) neretai teiraujamasi, ar pagalbiniame ūkio paskirties pastate galima gyventi? Statybos inspekcija primena, kad pagalbinis ūkio paskirties pastatas, kaip ir bet kuris kitas statinys, turi aiškiai reglamentuotą paskirtį ir ...
nuotrauka
2021-08-04 15:39
Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos išvadai, kuri turėtų atverti geresnes jūrinio vėjo energetikos Baltijos jūroje plėtros sąlygas. Joje įtvirtinti siūlymai, kurie iš esmės susiję su būsimo parko konkurso sąlygomis, laimėtojo atsakomybės ribomis.
nuotrauka
2021-08-04 15:20
Rugpjūčio 4 d. Vyriausybei pritarus Statybos įstatymo ir Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimų projektams, statybos užbaigimo procedūros bus skaidresnės, paprastesnės ir ne taip ilgai truks. Dalis statybos priežiūros funkcijų perduodamos statinio ekspertizės rang...
nuotrauka
2021-08-04 14:18
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją su pasiūlymais, kaip sumažinti reguliavimo sukeliamus sunkumus pramonei.
nuotrauka
2021-08-04 13:55
Didelė dalis Klaipėdos švietimo įstaigų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė beveik 4 mln. Eur.
nuotrauka
2021-08-04 09:54
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) stojantiesiems į bakalauro studijas siūloma nauja studijų programa Statybos fakultete (SF) – Statinio informacinis modeliavimas.
nuotrauka
2021-08-04 06:46
Kairioji Neries krantinė Vilniuje jau greitai taps dar viena patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams. Užbaigtas viešasis pirkimas upės krantinei sutvarkyti atkarpose tarp Šilo tilto ir Vileišių skvero, taip pat tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų.
nuotrauka
2021-08-02 16:32
Bendrovės „Vilniaus apšvietimas“ direktoriumi paskirtas Andrius Deimantas, šias pareigas kaip laikinasis įmonės vadovas ėjęs nuo šių metų kovo mėnesio. Iki šio paskyrimo A. Deimantas bendrovėje dirbo Finansų tarnybos vadovu.
nuotrauka
2021-08-02 10:54
Užimtumo tarnyba fiksuoja rekordinį kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, o neseniai atlikta Lietuvos profesinio mokymo įstaigų vadovų apklausa atskleidė, jog mokykloms trūksta sėkmingo bendradarbiavimo su verslo atstovais. Rugpjūtį startuoja Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuota profe...
nuotrauka
2021-08-02 08:22
Energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d.
nuotrauka
2021-07-31 06:59
Rugsėjo 10 d. Vytautas Mineral Spa, Birštone, įvyks vienas didžiausių ir svarbiausių metų renginių Lietuvos statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė, organizuojama Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) kartu su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-07-30 11:43
Vilniaus vystymo kompanija turi naują vadovą – atvirą konkursą laimėjo Saulius Barauskas. Darbą savivaldybės įmonėje Vilniaus vystymo kompanija jis pradės rugpjūčio 2 d.
nuotrauka
2021-07-30 11:29
Įvyko buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės, esančios prestižiniame sostinės rajone Žvėryne, aukcionas. Jame varžėsi 8 dalyviai, o nugalėtoju paskelbtas dalyvis, už šį kultūros paveldo objektą pasiūlęs 12,1 mln. eurų. Gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos ko...
nuotrauka
2021-07-30 07:08
Įmonės, viešos ir privačios įstaigos, organizacijos, norinčios įgyvendinti projektus gamtos ir biologinės įvairovės, žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos bei perėjimo prie švarios energijos srityse, jau gali teikti paraiškas finansavimui iš LIFE...
nuotrauka
2021-07-30 06:40
Užsienio valstybėje registruotam darbdaviui, komandiruojančiam darbuotoją laikinai dirbti Lietuvos Respublikos teritorijoje, reikės teikti mažiau informacijos apie darbuotoją, paprastinamos dokumentų pateikimo procedūros, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
nuotrauka
2021-07-29 10:52
Net 7 iš 10 (69%) apklaustų įmonių trūksta darbuotojų, rodo „ManpowerGroup“ tarptautinis tyrimas. Tai yra 15 metų rekordas. Liepą-rugsėjį Europoje atsigauna pandemijos pristabdytos pramonės šakos, taip pat auga ir specifinių įgūdžių poreikiai, todėl įmonės, siekdamos pritraukti ir išlaikyti kvalifik...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos