2021 birželio 14 d. pirmadienis, 20:34
Reklama  |  facebook

Gamybos pajėgumus atnaujinęs „Montuotojas“ dairosi naujų horizontų

Aušra POCIENĖ      2015-09-03 09:18
Penkiasdešimt ketvirtus veiklos metus skaičiuojanti viena seniausių ir didžiausių statybos įmonių Lietuvoje – akcinė bendrovė „Montuotojas“ – profesinę šventę pasitinka iš esmės modernizavusi savo gamybinius pajėgumus ir pagerinusi darbo sąlygas darbuotojams. Atnaujinant bendrovės gamybos įmones Vilniuje, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje ir Marijampolėje 2014-2015 metais investuota apie 1,5 mln. eurų.
nuotrauka
Pernai įmonė darbavosi 126-uose įvairios paskirties objektuose, daugiausia energetikos ir pramonės įmonėse. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Mestilla, UAB
Lifosa, AB
Achema, AB
Akmenės cementas, AB
Klaipėdos nafta, AB
Vien suomiška metalo konstrukcijų suvirinimo įranga, kuria aprūpinta Alytaus gamykla, kainavo apie milijoną eurų. Dar 2 mln. eurų investuoti į naujus gamybinius plotus Panevėžyje. Jie taip pat artimiausiu metu bus aprūpinti moderniausia įranga.

Žada steigti atstovybes Skandinavijoje

„Žengėme didžiulį žingsnį į priekį apsirūpindami naujausių technologijų suvirinimo įranga, kuri gerokai paspartino darbus ir leido išspręsti aštrią darbuotojų stygiaus problemą. Naujasis suomiškas įrenginys atstoja net 6-7 suvirintojus“, – skaičiuoja ilgametis bendrovės vadovas Alfonsas Jaras (nuotraukoje).

Jis taip pat pabrėžia, kad labai svarbu savo techninėmis galimybėmis neatsilikti ir nuo konkurentų užsienyje, tik tuomet gali pajėgti su jais sėkmingai konkuruoti. Šiuo metu bendrovė dirba Švedijos, Suomijos, Vokietijos, Baltarusijos ir Latvijos rinkose, o darbų apimtys užsienyje pernai sudarė maždaug 9 proc. visų atliktų darbų. Artimiausiuose bendrovės planuose – atstovybių Skandinavijos šalyse įsteigimas, siekiant glaudesnio ryšio su užsakovais užsienyje.

Bendrovės generalinis direktorius A. Jaras neslepia, kad ieškotis darbo užsienyje įmonę vis dėlto veja pramoninių objektų stygius Lietuvoje. Situacija tokia, kad Lietuvos statybų aukštojo pilotažo asai tėvynėje neturi kur „skraidyti“. „Šiandien mūsų šalyje nebestatoma naujų pramonės objektų. To nedaro nei užsienio, nei Lietuvos investuotojai. Valstybė taip pat neinvestuoja į naujus pramonės objektus. Investicijos skiriamos tik esamų įmonių modernizavimui. Mes jas anksčiau statėme, o dabar tenka modernizuoti“, – konstatuoja A. Jaras.

Su austrais stato modernią gamyklą Baltarusijoje

Bendrovės „Montuotojas“ darbų sąrašas iš tiesų įspūdingas. Įmonė dirbo svarbiausiuose šalies energetikos ir pramonės objektuose: Būtingės naftos terminale, „Mažeikių naftos“, „Klaipėdos naftos“, „Lifosos“, „Achemos“, „Akmenės cemento“ įmonėse. Jas statė, gamino ir montavo sudėtingus technologinius įrenginius, metalo konstrukcijas. Tokios naujos kartos įmonės, kaip „Amilina“ Panevėžyje ar „Mestilla“ Klaipėdoje taip pat buvo patikėtos „Montuotojui“.

Šiandien panašaus lygio darbus bendrovė atlieka Baltarusijoje, kur kartu su austrų investuotojais statoma moderni chemijos gamykla. Šiai gamyklai lietuviai pagamino 13 technologinių talpų, kurių skersmuo siekė šešis su puse metro, o ilgis – trylika metrų. Prireikė net dešimties parų važiuoti be sustojimo, kol krovinys įveikė 700 kilometrų atstumą nuo Panevėžio gamyklos iki statomo objekto Baltarusijoje.

„Gabenant šį krovinį, teko iškelti kai kurias aukštos įtampos linijas, apvažiuoti tiltus ir viadukus. Tai buvo tikras išbandymas mūsų įmonei, iki šiol neturėjusiai tokio lygio transportavimo operacijų“, – naujos patirties įspūdžiais dalinasi „Montuotojo“ generalinis direktorius.

Laukia, kol Lietuva imsis pramonės objektų statybos

Jis didžiuojasi, kad net ir sunkiausiais krizės laikais įmonei pavyko išsaugoti aukščiausio lygio specialistų branduolį. Anot A. Jaro, kiekvienas suvirintojas jų įmonėje – pusiau inžinierius, sugebantis montuoti sudėtingiausius įrengimus, suprasti projektus, techninius dokumentus įvairiomis užsienio kalbomis. Specialistams objektuose tenka dirbti sudėtingomis sąlygomis, pavyzdžiui, į 50-60 metrų aukštį kelti didžiausius įrengimus, juos montuoti. „Mūsų specialistai gali sumontuoti bet kokį objektą iki rakto. Užsieniečiai tai greitai įvertina: užtenka jiems pamatyti mūsų darbininkus su šypsenomis veide, pamatyti, su kokia gamybos įranga jie dirba, kokias darbo ir buities sąlygas turi, ir kviečia pas save darbuotis, didelės agitacijos nereikia“, – sako A. Jaras ir vis dar nepraranda vilties, kad šių profesionalų proto ir rankų prireiks ir Lietuvai.

„Gal atsiras, kas Lietuvoje imsis statyti kokį pramonės objektą? Ką mes paliksime ateinančioms kartoms? Stiklinius biurus, greitai „kepamus“ daugiabučius, terminalus?“, – retoriškai klausia statybų pramonės veteranas, kuriam rūpi ne tik nuosavo verslo reikalai.

Atvirkštinė atvirkštinio PVM pusė

Daug statybininkai tikėjosi ir iš neseniai Lietuvoje įsigaliojusios atvirkštinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) apmokestinimo statybų sektoriuje tvarkos, tačiau sulaukė atvirkštinio efekto – sąlygos verslui nepagerėjo, tik atsirado dar daugiau painiavos. „Naujasis įstatymas yra labai reikalingas, buvo parengtas puikus projektas, tačiau jis buvo taip „nutobulintas“, kad gera iniciatyva realybėje virto pusėtinais sprendimais. Pavyzdžiui, kai konstrukciją tik pagaminame, ji laikoma statybine produkcija, ir tuomet atvirkštinis PVM netaikomas, tačiau, kai įmonė konstrukcijas sumontuoja objekte, šiems darbams jau taikomas atvirkštinis PVM. Viename objekte turime dvigubą mokesčio taikymo tvarką ir daugybę painiavos. O tokių objektų juk yra šimtai“, – piktinasi A. Jaras.

Atvirkštinis PMV netaikomas ir savivaldybėms, nors jų skolos statybininkams yra didžiulės ir nuolat auga. Tačiau naujoji tvarką šių problemų nesprendžia. „Kodėl taip? Veikia interesų grupės, todėl išrinktiesiems ir atsiranda įstatymų išimtys, o geri ir reikalingi įstatymų projektai virsta blogais įstatymais“, – nuoskaudos neslepia A. Jaras.

Jo teigimu, kas iš to, kad Vyriausybės nutarimas numato atsiskaitymus per 30 dienų po sąskaitos faktūros pateikimo? Praktikoje šio reikalavimo niekas nesilaiko. „Parodykite man rangos sutartį, kur atsiskaityti būtų numatyta per 30 dienų. Jei nesutinki laukti dviejų mėnesių, užsakovas susiras kitą rangovą“, – apie nerašytas statybų taisykles atvirai kalba A. Jaras.

„Montuotojas“ – didžiausias mokesčių mokėtojas

Tačiau, nežiūrint į dabartinę situaciją rinkoje, nei darbų, nei optimizmo „Montuotojo“ kolektyvui netrūksta. Pernai įmonė darbavosi 126-uose įvairios paskirties objektuose, daugiausia energetikos ir pramonės įmonėse. Stabiliai augo darbų apimtys, apyvarta ir kiti ekonominiai rodikliai. Statybų sektoriuje „Montuotojas“ yra didžiausias visų rūšių mokesčių mokėtojas, pernai valstybei sumokėjęs beveik 18 mln. litų (5 mln. eurų) mokesčių. „Mūsų darbų apimtys nėra didžiausios, bet mokesčių sumokame daugiausia“, – apie tai, kad gali ramiai miegoti sako A. Jaras.

Apie 90 proc. visų darbų įmonė atlieka savo jėgomis ir yra didžiausias darbdavys statybų sektoriuje – įmonėje šiuo metu dirba apie 900 žmonių. Tarp jų ir du mokslų daktarai – bendrovės gamybos direktorius Aurimas Jurčius ir projektinės grupės vadovas Konstantinas Rasiulis.

Profesinės šventės proga bendrovė „Montuotojas“ ir jos vadovas, Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas A. Jaras kolegoms statybininkams linki nuoširdaus ir kūrybingo bendradarbiavimo, sąžiningo rankos ištiesimo ir paspaudimo, geros sveikatos, puikios nuotaikos ir, žinoma, gerų ir prasmingų darbų.
Bendrovės nuotr.  
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-06-11 10:36
Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvie...
nuotrauka
2021-06-10 07:51
Išmaniosios technologijos gali būti nesudėtingai ir ekonomiškai pritaikomos kiekvienuose namuose. Tuo įsitikinusi įmonė „Eika“, kuri kartu su partneriais įrengė pavyzdinį išmanų butą. Jame gausu pasitelkus dirbtinį intelektą ir kitas inovacijas valdomų įrenginių, inovatyviausios buitinės technikos i...
nuotrauka
2021-06-07 07:04
Pagrindinė UAB „Šilutės polderiai“ veikla nekinta nuo pat įsikūrimo pradžios: polderinių sistemų eksploatacija, remontas, rekonstrukcija ir hidrotechninių įrenginių statyba, remontas, rekonstrukcija. Įmonės vadovo Arūno Jagmino žodžiais, tai leidžia tapti geriausiais savo srityje.
nuotrauka
2021-06-03 16:56
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Vokietijos bendrovei „Schwenk Zement Beteiligungen GmbH“ įgyjant 50,42 proc. (iš viso – 96,98 proc.) „Akmenės cemento“ akcijų, 75,41 proc. „Kalcito“ akcijų, po 100 proc. įmonių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų bei įgyjant vienvaldę pastarųjų kontrol...
nuotrauka
2021-06-03 15:26
„Newsec“ plečia turto valdymo paslaugų spektrą ir pirmoji Lietuvoje pradeda teikti nuomai skirto gyvenamojo NT valdymo paslaugą. Bendrovė naujoje veikloje taikys „Newsec“ grupės, veikiančios aštuoniose Šiaurės Europos šalyse, modernią būsto valdymo praktiką.
nuotrauka
2021-06-02 14:12
„Homa Group“ iš bendrovės „Capital Mill“ įsigijo buvusio „Simple Plus“ viešbučio pastatą T. Ševčenkos g. 21, Vilniuje. Sandorio suma konfidenciali.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-05-27 13:22
Birželį „Ruukki Construction“ rinkai pristatys naujas „Ruukki® Patina“ daugiasluoksnes plokštes. Energinis efektyvumas ir natūraliai besiformuojantis patinos paviršius suteikia naujų seniai ieškotų galimybių fasadų apdailai. „Ruukki Patina“ daugiasluoksnių plokščių plieninis paviršius pagamintas iš ...
nuotrauka
2021-05-27 10:05
Vilniaus savivaldybės valdoma „Grinda“ sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sukeltų ekonominės aplinkos pokyčių: 2020 m. išaugino darbų apimtis ir pardavimo pajamas. Įmonės investicija į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei modernias gamybos priemones leido padvigubinti darbo našumą.
nuotrauka
2021-05-26 08:53
2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus ...
nuotrauka
2021-05-25 10:08
Suprojektuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Numatomas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita. Rangos darbų pirkimą planuojama pradėti ...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.
nuotrauka
2021-05-18 11:49
500 metų istoriją skaičiuojančioje Vilniaus bazilijonų vienuolyno statinių ansamblio Švč. Trejybės bažnyčioje prieš šešerius metus pradėti tvarkybos darbai tęsiami ir toliau, o komplekso pastatai naudojami pagal pirminę paskirtį: bažnyčioje vėl vyksta pamaldos, į vienuolyną sugrįžo vienuoliai bazili...
nuotrauka
2021-05-18 10:20
Jau kitų metų pirmąjį ketvirtį sostinės Ukmergės gatvėje duris atversiančiam pirmajam unikalios koncepcijos daugiafunkciniam patalpų kompleksui „Vilniaus verslo parkas“ jau numatyta plėtra.
nuotrauka
2021-05-18 10:13
Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir UAB „Infes“ pasirašė LMTA studijų miestelio, Olandų g. 21A, Vilniuje Teatro ir kino fakulteto bei Mažojo salių bloko rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2021-05-18 09:15
EIKA įmonių grupė pirmą kartą žengė investicinį žingsnį į tarptautinę rinką – investavo 100 tūkst. svarų (116 tūkst. eurų) į būsto pardavimo platformą kuriantį Jungtinės Karalystės startuolį „Movewise“.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-13 14:08
Išanalizavusi 226 dideles Europos Sąjungos gamybos įmones, tyrėjų komanda iš Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos nustatė, kad įmonių tvarumo ataskaitose iš žiedinės ekonomikos principų daugiausiai minimas išteklių naudojimo efektyvumas ir atliekų mažinimas. Tačiau kiti produkto gyvavimo ciklo principai, ...
nuotrauka
2021-05-12 14:00
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė komitetuose apsvarstyti sprendimą statomo daugiafunkcio Lazdynų sveikatinimo centro veiklą vykdyti organizuojant operatoriaus atranką koncesijos būdu. Koncesijos (viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė) sutartis planuojama ne ilgesniam kaip 14 metų peri...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.