2021 rugsėjo 21 d. antradienis, 13:42
Reklama  |  facebook

Gamybos pajėgumus atnaujinęs „Montuotojas“ dairosi naujų horizontų

Aušra POCIENĖ      2015-09-03 09:18
Penkiasdešimt ketvirtus veiklos metus skaičiuojanti viena seniausių ir didžiausių statybos įmonių Lietuvoje – akcinė bendrovė „Montuotojas“ – profesinę šventę pasitinka iš esmės modernizavusi savo gamybinius pajėgumus ir pagerinusi darbo sąlygas darbuotojams. Atnaujinant bendrovės gamybos įmones Vilniuje, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje ir Marijampolėje 2014-2015 metais investuota apie 1,5 mln. eurų.
nuotrauka
Pernai įmonė darbavosi 126-uose įvairios paskirties objektuose, daugiausia energetikos ir pramonės įmonėse. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Mestilla, UAB
Lifosa, AB
Achema, AB
Akmenės cementas, AB
Klaipėdos nafta, AB
Vien suomiška metalo konstrukcijų suvirinimo įranga, kuria aprūpinta Alytaus gamykla, kainavo apie milijoną eurų. Dar 2 mln. eurų investuoti į naujus gamybinius plotus Panevėžyje. Jie taip pat artimiausiu metu bus aprūpinti moderniausia įranga.

Žada steigti atstovybes Skandinavijoje

„Žengėme didžiulį žingsnį į priekį apsirūpindami naujausių technologijų suvirinimo įranga, kuri gerokai paspartino darbus ir leido išspręsti aštrią darbuotojų stygiaus problemą. Naujasis suomiškas įrenginys atstoja net 6-7 suvirintojus“, – skaičiuoja ilgametis bendrovės vadovas Alfonsas Jaras (nuotraukoje).

Jis taip pat pabrėžia, kad labai svarbu savo techninėmis galimybėmis neatsilikti ir nuo konkurentų užsienyje, tik tuomet gali pajėgti su jais sėkmingai konkuruoti. Šiuo metu bendrovė dirba Švedijos, Suomijos, Vokietijos, Baltarusijos ir Latvijos rinkose, o darbų apimtys užsienyje pernai sudarė maždaug 9 proc. visų atliktų darbų. Artimiausiuose bendrovės planuose – atstovybių Skandinavijos šalyse įsteigimas, siekiant glaudesnio ryšio su užsakovais užsienyje.

Bendrovės generalinis direktorius A. Jaras neslepia, kad ieškotis darbo užsienyje įmonę vis dėlto veja pramoninių objektų stygius Lietuvoje. Situacija tokia, kad Lietuvos statybų aukštojo pilotažo asai tėvynėje neturi kur „skraidyti“. „Šiandien mūsų šalyje nebestatoma naujų pramonės objektų. To nedaro nei užsienio, nei Lietuvos investuotojai. Valstybė taip pat neinvestuoja į naujus pramonės objektus. Investicijos skiriamos tik esamų įmonių modernizavimui. Mes jas anksčiau statėme, o dabar tenka modernizuoti“, – konstatuoja A. Jaras.

Su austrais stato modernią gamyklą Baltarusijoje

Bendrovės „Montuotojas“ darbų sąrašas iš tiesų įspūdingas. Įmonė dirbo svarbiausiuose šalies energetikos ir pramonės objektuose: Būtingės naftos terminale, „Mažeikių naftos“, „Klaipėdos naftos“, „Lifosos“, „Achemos“, „Akmenės cemento“ įmonėse. Jas statė, gamino ir montavo sudėtingus technologinius įrenginius, metalo konstrukcijas. Tokios naujos kartos įmonės, kaip „Amilina“ Panevėžyje ar „Mestilla“ Klaipėdoje taip pat buvo patikėtos „Montuotojui“.

Šiandien panašaus lygio darbus bendrovė atlieka Baltarusijoje, kur kartu su austrų investuotojais statoma moderni chemijos gamykla. Šiai gamyklai lietuviai pagamino 13 technologinių talpų, kurių skersmuo siekė šešis su puse metro, o ilgis – trylika metrų. Prireikė net dešimties parų važiuoti be sustojimo, kol krovinys įveikė 700 kilometrų atstumą nuo Panevėžio gamyklos iki statomo objekto Baltarusijoje.

„Gabenant šį krovinį, teko iškelti kai kurias aukštos įtampos linijas, apvažiuoti tiltus ir viadukus. Tai buvo tikras išbandymas mūsų įmonei, iki šiol neturėjusiai tokio lygio transportavimo operacijų“, – naujos patirties įspūdžiais dalinasi „Montuotojo“ generalinis direktorius.

Laukia, kol Lietuva imsis pramonės objektų statybos

Jis didžiuojasi, kad net ir sunkiausiais krizės laikais įmonei pavyko išsaugoti aukščiausio lygio specialistų branduolį. Anot A. Jaro, kiekvienas suvirintojas jų įmonėje – pusiau inžinierius, sugebantis montuoti sudėtingiausius įrengimus, suprasti projektus, techninius dokumentus įvairiomis užsienio kalbomis. Specialistams objektuose tenka dirbti sudėtingomis sąlygomis, pavyzdžiui, į 50-60 metrų aukštį kelti didžiausius įrengimus, juos montuoti. „Mūsų specialistai gali sumontuoti bet kokį objektą iki rakto. Užsieniečiai tai greitai įvertina: užtenka jiems pamatyti mūsų darbininkus su šypsenomis veide, pamatyti, su kokia gamybos įranga jie dirba, kokias darbo ir buities sąlygas turi, ir kviečia pas save darbuotis, didelės agitacijos nereikia“, – sako A. Jaras ir vis dar nepraranda vilties, kad šių profesionalų proto ir rankų prireiks ir Lietuvai.

„Gal atsiras, kas Lietuvoje imsis statyti kokį pramonės objektą? Ką mes paliksime ateinančioms kartoms? Stiklinius biurus, greitai „kepamus“ daugiabučius, terminalus?“, – retoriškai klausia statybų pramonės veteranas, kuriam rūpi ne tik nuosavo verslo reikalai.

Atvirkštinė atvirkštinio PVM pusė

Daug statybininkai tikėjosi ir iš neseniai Lietuvoje įsigaliojusios atvirkštinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) apmokestinimo statybų sektoriuje tvarkos, tačiau sulaukė atvirkštinio efekto – sąlygos verslui nepagerėjo, tik atsirado dar daugiau painiavos. „Naujasis įstatymas yra labai reikalingas, buvo parengtas puikus projektas, tačiau jis buvo taip „nutobulintas“, kad gera iniciatyva realybėje virto pusėtinais sprendimais. Pavyzdžiui, kai konstrukciją tik pagaminame, ji laikoma statybine produkcija, ir tuomet atvirkštinis PVM netaikomas, tačiau, kai įmonė konstrukcijas sumontuoja objekte, šiems darbams jau taikomas atvirkštinis PVM. Viename objekte turime dvigubą mokesčio taikymo tvarką ir daugybę painiavos. O tokių objektų juk yra šimtai“, – piktinasi A. Jaras.

Atvirkštinis PMV netaikomas ir savivaldybėms, nors jų skolos statybininkams yra didžiulės ir nuolat auga. Tačiau naujoji tvarką šių problemų nesprendžia. „Kodėl taip? Veikia interesų grupės, todėl išrinktiesiems ir atsiranda įstatymų išimtys, o geri ir reikalingi įstatymų projektai virsta blogais įstatymais“, – nuoskaudos neslepia A. Jaras.

Jo teigimu, kas iš to, kad Vyriausybės nutarimas numato atsiskaitymus per 30 dienų po sąskaitos faktūros pateikimo? Praktikoje šio reikalavimo niekas nesilaiko. „Parodykite man rangos sutartį, kur atsiskaityti būtų numatyta per 30 dienų. Jei nesutinki laukti dviejų mėnesių, užsakovas susiras kitą rangovą“, – apie nerašytas statybų taisykles atvirai kalba A. Jaras.

„Montuotojas“ – didžiausias mokesčių mokėtojas

Tačiau, nežiūrint į dabartinę situaciją rinkoje, nei darbų, nei optimizmo „Montuotojo“ kolektyvui netrūksta. Pernai įmonė darbavosi 126-uose įvairios paskirties objektuose, daugiausia energetikos ir pramonės įmonėse. Stabiliai augo darbų apimtys, apyvarta ir kiti ekonominiai rodikliai. Statybų sektoriuje „Montuotojas“ yra didžiausias visų rūšių mokesčių mokėtojas, pernai valstybei sumokėjęs beveik 18 mln. litų (5 mln. eurų) mokesčių. „Mūsų darbų apimtys nėra didžiausios, bet mokesčių sumokame daugiausia“, – apie tai, kad gali ramiai miegoti sako A. Jaras.

Apie 90 proc. visų darbų įmonė atlieka savo jėgomis ir yra didžiausias darbdavys statybų sektoriuje – įmonėje šiuo metu dirba apie 900 žmonių. Tarp jų ir du mokslų daktarai – bendrovės gamybos direktorius Aurimas Jurčius ir projektinės grupės vadovas Konstantinas Rasiulis.

Profesinės šventės proga bendrovė „Montuotojas“ ir jos vadovas, Lietuvos statybininkų asociacijos viceprezidentas A. Jaras kolegoms statybininkams linki nuoširdaus ir kūrybingo bendradarbiavimo, sąžiningo rankos ištiesimo ir paspaudimo, geros sveikatos, puikios nuotaikos ir, žinoma, gerų ir prasmingų darbų.
Bendrovės nuotr.  
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...
nuotrauka
2021-09-06 06:45
Daugiau nei 500 km ilgio fizinio barjero įrengimo projektas bus įgyvendinamas dviem etapais, o pirmieji darbai svarbiausiame 100 km ruože prasidės jau rugsėjo antroje pusėje. Taip šeštadienį, rugsėjo 4 d., nusprendė Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisija, patvirtinus...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:10
Vykdydama investavimo strategiją nekilnojamojo turto rinkoje Baltijos šalyse, „BTA Baltic Insurance Company AAS“ (toliau – BTA) sudarė reikšmingą sandorį su statybų bendrove „YIT“ dėl penkių daugiabučių nuomai statybos Baltijos šalyse. Šis sandoris – iki šiol didžiausias šiame sektoriuje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos