2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 18:17
Reklama  |  facebook

Gėlės valdo – ir sode, ir miegamajame

2016-05-09 08:45,      papildyta nuotraukomis 2016-05-11 09:30
Pavasariui pagaliau įsiveržus ir išginus lauk žiemiškus Lietuvos orus, daugeliui kyla noras įsileisti gaivių vėjų ir į savo namus. Kaip jau minėjo Statybunaujienos.lt kalbinta dizainerė Elžbieta Skunčikienė, lengviausia tai padaryti keičiant interjero detales, namų tekstilę.
nuotrauka
Patalynės užvalkalai su gėlių motyvais. El. parduotuvės prekybapatalyne.lt nuotr.


Miegamąjį lengviausia atnaujinti pakeitus lovatiesę arba patalynę, jei ją norisi pademonstruoti ne tik sau ir sutuoktiniui. Su elektronines parduotuvės prekybapatalyne.lt vadybininkė Kristina Kišoniene kalbėjomės apie tai, kokiems raštams ir medžiagoms pirkėjai teikia prioritetą rinkdamiesi pagrindinį saldaus ir jaukaus miego elementą.

Gėlės nugali 3D paveikslus

„Patalynė miegamojo interjere vaidina tikrai didelį vaidmenį. Manau, jog tie, kas skiria dėmesį interjerui bendrai, daugiau dėmesio skiria ir patalynei“, – sako pašnekovė.

Ji pastebi, jog anksčiau itin populiari buvo vadinamoji 3D patalynė, su įvairiais atspaustais piešiniais. Šiandien ši mada slopsta, o gamintojai pavasariui siūlo naujų floristinių raštų.

K. Kišonienės teigimu, būtent augaliniai motyvai išlieka populiariausi.
gėlėta patalynė
Siuvinėta patalynė. El. parduotuvės prekybapatalyne.lt nuotr.

„Pirkėjai dažniau renkasi pastelines spalvas, įvairiausią siuvinėtą patalynę. Gėlės visuomet valdo. Gal žiemą pagausėja perkančių geometriniais raštais margintą patalynę, tačiau gėlių raštai išlieka populiarūs visais metų laikais. Pastaruoju metu, sakyčiau, grįžtame prie natūralių medžiagų ir santūresnės, jaukesnės patalynės. 3D patalynė privalėjo būti ryški – negaliu sakyti, kad jau nebeliko jos pageidaujančių, tačiau jų vis mažėja“, – kalbėjo K. Kišonienė.

Ji taip pat priminė, jog patalynės grožis vis tik lieka antroje vietoje – ji turi būti maloni prisiliesti, laidi orui, joje turi būti malonu išsimiegoti.

„Audinys turėtų būti natūralus. Šiuo metu mūsų parduotuvėje populiariausias – satinas, žakardinis audinys (įdomiau išaustas), tačiau jį taip pat sudaro medvilnė – ne kas kitas. Linas – labiau vasarai skirtas audinys, galbūt kiek mažiau praktiškas nei medvilnė. Pastaruoju metu visiems patinka ir bambuko pluoštas, nors jis tikrai brangesnis“, – sakė pašnekovė.

Lovatiesė – lovą gali paversti pagrindiniu akcentu arba paskandinti vienspalvėje „migloje“

Nors sintetikos gamintojai iš visų jėgų stengiasi ir mikropluošto patalynė pastaruoju metu yra ir pakankamai tvirta, išlaikanti spalvą bei ilgaamžė, lietuviai linksta prie natūralaus audinio. K. Kišonienė savo klientus visiškai supranta – geriau vieną kartą sumokėti brangiau, tačiau turėti gerą daiktą ilgam.

K Kišonienės teigimu, patalynę klientai dažniausiai derina prie sienų apmušalų, kiliminės dangos.
gėlėta patalynė
Patalynės užvalkalai su gėlių motyvais. El. parduotuvės prekybapatalyne.lt nuotr.

„Yra klientų, kurie renkasi šviesų kambario dekorą ir lovą jiems turi būti tokia pat šviesi – kad miegamajame nebūtų jokių akcentų, niekas neišsišoktų, nekontrastuotų. Kiti lovą pasirenka pagrindiniu miegamojo akcentu ir dažniausiai ją išskiria kokia nors įdomia lovatiese. Tai – populiarus interjero akcentas, dauguma lovos nepalieka neužklotos“, – atskleidė pašnekovė.

Kokį lovatiesių audinį ji rekomenduotų?

„Tiems, kurie ateina į lovą tik permiegoti, rekomenduočiau natūralų audinį. Tačiau yra žmonių, kurie „gyvena“ lovoje. Tokiems patarčiau rinktis sintetinę lovatiesę – ji mažiau glamžosi, dažnai skalbiama tiesiog ilgiau tarnautų“, – sakė K. Kišonienė ir čia pat pasvarsto – vis tik tie, kurie „gyvena“ lovoje, dažniausiai nei rūpinasi jos grožiu, nei ją pasikloja.

Jos teigimu, kokybišką patalynės komplektą galima nusipirkti už 30 ir daugiau eurų. Tokia kaina jau parodo gaminio kokybę. Patalynės komplekto kainos gali siekti ir 50–60 eurų, jei jis siuvinėtas, kitaip papildomai apdirbtas.

 Reklama

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-08-23 16:16
Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-07-25 11:48
Triukšmas neigiamai veikia sveikatą, tad susidūrę su situacijomis, kai iš stacionarių triukšmo šaltinių sklindantis triukšmas trukdo ilsėtis, gyventojai neretai kreipiasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kurio pareiga – įvertinti triukšmo lygį namuose ir imtis veiksmų, kad triukšmas...
nuotrauka
2022-06-30 08:05
Į Lietuvą atslinkus karščio bangai, žmonės nežino, kur dėtis, ir griebiasi įvairių apsisaugojimo nuo kaitros priemonių – geria vandenį ar slapstosi šešėliuose, o medikai rekomenduoja dienos metu tiesiog likti namuose. Deja, ne visuomet namai tampa prieglobsčiu nuo kaitros – neretai dėl tokių neapgal...
nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI