2023 balandžio 1 d. šeštadienis, 9:48
Reklama  |  facebook

Gėlės valdo – ir sode, ir miegamajame

2016-05-09 08:45,      papildyta nuotraukomis 2016-05-11 09:30
Pavasariui pagaliau įsiveržus ir išginus lauk žiemiškus Lietuvos orus, daugeliui kyla noras įsileisti gaivių vėjų ir į savo namus. Kaip jau minėjo Statybunaujienos.lt kalbinta dizainerė Elžbieta Skunčikienė, lengviausia tai padaryti keičiant interjero detales, namų tekstilę.
nuotrauka
Patalynės užvalkalai su gėlių motyvais. El. parduotuvės prekybapatalyne.lt nuotr.


Miegamąjį lengviausia atnaujinti pakeitus lovatiesę arba patalynę, jei ją norisi pademonstruoti ne tik sau ir sutuoktiniui. Su elektronines parduotuvės prekybapatalyne.lt vadybininkė Kristina Kišoniene kalbėjomės apie tai, kokiems raštams ir medžiagoms pirkėjai teikia prioritetą rinkdamiesi pagrindinį saldaus ir jaukaus miego elementą.

Gėlės nugali 3D paveikslus

„Patalynė miegamojo interjere vaidina tikrai didelį vaidmenį. Manau, jog tie, kas skiria dėmesį interjerui bendrai, daugiau dėmesio skiria ir patalynei“, – sako pašnekovė.

Ji pastebi, jog anksčiau itin populiari buvo vadinamoji 3D patalynė, su įvairiais atspaustais piešiniais. Šiandien ši mada slopsta, o gamintojai pavasariui siūlo naujų floristinių raštų.

K. Kišonienės teigimu, būtent augaliniai motyvai išlieka populiariausi.
gėlėta patalynė
Siuvinėta patalynė. El. parduotuvės prekybapatalyne.lt nuotr.

„Pirkėjai dažniau renkasi pastelines spalvas, įvairiausią siuvinėtą patalynę. Gėlės visuomet valdo. Gal žiemą pagausėja perkančių geometriniais raštais margintą patalynę, tačiau gėlių raštai išlieka populiarūs visais metų laikais. Pastaruoju metu, sakyčiau, grįžtame prie natūralių medžiagų ir santūresnės, jaukesnės patalynės. 3D patalynė privalėjo būti ryški – negaliu sakyti, kad jau nebeliko jos pageidaujančių, tačiau jų vis mažėja“, – kalbėjo K. Kišonienė.

Ji taip pat priminė, jog patalynės grožis vis tik lieka antroje vietoje – ji turi būti maloni prisiliesti, laidi orui, joje turi būti malonu išsimiegoti.

„Audinys turėtų būti natūralus. Šiuo metu mūsų parduotuvėje populiariausias – satinas, žakardinis audinys (įdomiau išaustas), tačiau jį taip pat sudaro medvilnė – ne kas kitas. Linas – labiau vasarai skirtas audinys, galbūt kiek mažiau praktiškas nei medvilnė. Pastaruoju metu visiems patinka ir bambuko pluoštas, nors jis tikrai brangesnis“, – sakė pašnekovė.

Lovatiesė – lovą gali paversti pagrindiniu akcentu arba paskandinti vienspalvėje „migloje“

Nors sintetikos gamintojai iš visų jėgų stengiasi ir mikropluošto patalynė pastaruoju metu yra ir pakankamai tvirta, išlaikanti spalvą bei ilgaamžė, lietuviai linksta prie natūralaus audinio. K. Kišonienė savo klientus visiškai supranta – geriau vieną kartą sumokėti brangiau, tačiau turėti gerą daiktą ilgam.

K Kišonienės teigimu, patalynę klientai dažniausiai derina prie sienų apmušalų, kiliminės dangos.
gėlėta patalynė
Patalynės užvalkalai su gėlių motyvais. El. parduotuvės prekybapatalyne.lt nuotr.

„Yra klientų, kurie renkasi šviesų kambario dekorą ir lovą jiems turi būti tokia pat šviesi – kad miegamajame nebūtų jokių akcentų, niekas neišsišoktų, nekontrastuotų. Kiti lovą pasirenka pagrindiniu miegamojo akcentu ir dažniausiai ją išskiria kokia nors įdomia lovatiese. Tai – populiarus interjero akcentas, dauguma lovos nepalieka neužklotos“, – atskleidė pašnekovė.

Kokį lovatiesių audinį ji rekomenduotų?

„Tiems, kurie ateina į lovą tik permiegoti, rekomenduočiau natūralų audinį. Tačiau yra žmonių, kurie „gyvena“ lovoje. Tokiems patarčiau rinktis sintetinę lovatiesę – ji mažiau glamžosi, dažnai skalbiama tiesiog ilgiau tarnautų“, – sakė K. Kišonienė ir čia pat pasvarsto – vis tik tie, kurie „gyvena“ lovoje, dažniausiai nei rūpinasi jos grožiu, nei ją pasikloja.

Jos teigimu, kokybišką patalynės komplektą galima nusipirkti už 30 ir daugiau eurų. Tokia kaina jau parodo gaminio kokybę. Patalynės komplekto kainos gali siekti ir 50–60 eurų, jei jis siuvinėtas, kitaip papildomai apdirbtas.

 Reklama

Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2023-03-20 07:45
„Teriva“ sistema – tai efektyvus sprendimas pigiai, lengvai ir greitai sumontuoti perdangas naujos statybos ir renovuojamuose pastatuose net ir tada, kai pastato išplanavimas sudėtingas, nepatogios montavimo sąlygos.
nuotrauka
2023-02-20 07:47
Aukštesnio energinio naudingumo pastatų nauda apskaičiuojama finansiškai, nes tai lemia mažesnes šildymo sąnaudas. O kaip ekonomiškai pagrįsti akustinio komforto, aukštesnės garso izoliacijos klasės naudą?
nuotrauka
2023-02-16 08:20
Įvertinę LR pastatų energinio naudingumo ir atitvarų projektavimo reglamentų reikalavimus, PAROC gaminių pasiūlą ir jų savybes, „Paroc“ specialistai atnaujino CAD brėžinius ir katalogą „Statau šiltą namą 2023“.
nuotrauka
2023-02-13 07:38
Akustinio komforto poreikis praaugo akustinio STR reikalavimus. Tačiau vartotojai, anot Viktoro Meko, įmonės „Akustika plius“ akustiko, dar nelabai suvokia, kas tai yra – painioja su pastato energinio naudingumo klase arba neskiria patalpų akustikos nuo garso izoliacijos. O statybų specialistams, ku...
nuotrauka
2023-02-08 07:30
SEB banko duomenimis, per pastaruosius dvejus metus būsto kaina padidėjo 40 procentų. Gyventojai viliasi, kad brangus būstas bus kokybiškas ir komfortiškas gyventi. Tačiau paradoksas – naujos statybos butai yra aukščiausio – A++ energinio naudingumo, o garsas jau kone 20 metų – vis tos pat minimalio...
nuotrauka
2023-02-07 07:28
Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.
nuotrauka
2023-02-01 06:13
Pastebima, kad renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu. Privataus namo renovacija taip pa...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-30 09:26
Statydami naujus pastatus, tiek daugiabučius, tiek ir individualius gyvenamuosius namus, siekiame, kad jie būtų energiškai efektyvūs, kokybiški ir ilgaamžiai. Siekiame, kad išlaidos būsto šildymui būtų kuo mažesnės, o gyvenamoji aplinka sveika ir patogi.
nuotrauka
2022-12-14 07:31
Naujos kartos produktai vidaus ir fasado apdailai turi būti patvarūs ir vizualiai patrauklūs – tai rinkos spaudimas statybos pramonei. Patvarios, estetiškos vidaus ir išorės apdailos ieško kiekvienas, skaičiuojantis sąnaudas ir naudą, nenorintis kas kelerius metus imtis remonto, o pasidaryti apdailą...
nuotrauka
2022-12-14 05:13
Kiemo vartai bei varteliai yra bene svarbiausias tvoros elementas, kuris turi būti ne tik gražus, bet ir patvarus bei ilgaamžis, nes yra naudojamas kasdien. Apie tai, kaip, vykdant kiemo aptvėrimo darbus, išsirinkti vartus bei vartelius, numatyti jų plotį, atidarymo būdą ir kitus svarbius dalykus, k...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI