2024 birželio 17 d. pirmadienis, 19:18
Reklama  |  facebook

„Homanit Lietuva“ gamyklos teritorijai saugoti pasitelktas specialiai suprogramuotas dronas

2023-02-28 09:21
Vokietijos kapitalo bendrovės „Homanit Lietuva“ Vilniaus rajone, Pagiriuose, statomos gamyklos teritorijai saugoti pasitelktas specialiai suprogramuotas dronas. Tai pirmasis toks apsaugos tarnybos „Eurocash1“ pilotinis projektas, kai didelei teritorijai saugoti pasitelkiama visiškai automatinė bepiločių orlaivių technologija, kurią sukūrė Lietuvos bendrovė.
nuotrauka
„Eurocash1“ nuotr.


Minimos įmonės
Homanit Lietuva, UAB
IT logika, UAB
„Šiuo metu vyksta pagrindinio gamyklos pastato statybos, kurias planuojame baigti šių metų vasarą. Tai didžiulis projektas, į kurį investuosime apie 200 mln. eurų, bus sukurta 440 naujų darbo vietų. Gamykloje bus gaminami komponentai baldų, durų, parketo pramonės įmonėms tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Teritorija, kurioje šiuo metu vyksta statybos bei įrangos montavimo darbai, siekia beveik 80 ha. Natūralu, kad apsauga privalo būti užtikrinta 24/7 ir tam ieškojome netradicinio sprendimo. Būtent dėl šios priežasties pasirinkome mūsų rinkoje dar niekur nenaudotą elektroninės apsaugos sprendimą – apsaugą dronu“, – pranešime cituojamas „Homanit Lietuva“ generalinis direktorius Andrius Ostrauskas.

Pirmieji Baltijos šalyse

Pasak bandomąjį projektą įgyvendinusios apsaugos tarnybos „Eurocash1“ vadovo Viliaus Makausko, jų žiniomis, tai yra pirmas kartas Baltijos šalyse, kai autonomiškai veikiantys dronai pasitelkiami privataus objekto apsaugai užtikrinti.

„Pasirinkome droną dėl saugomo objekto specifikos: gamyklos teritorija yra labai didelė, be to, situaciją komplikuoja, kad tai yra statybvietė, kur gausu kliūčių, ertmių, žmogaus matymo lauką užstoja įvairūs objektai, nelygus reljefas. Tai trukdo apsaugos darbuotojams užtikrinti maksimalią fizinę apsaugą – šiuo atveju kaip saugumo lygį padidinantį sprendimą matėme apsaugai pasitelkti droną. Tačiau panaudotas sprendimas nėra įprasta apsauga su dronu – jis leidžia užtikrinti apsaugą norimu periodiškumu ir be fizinio žmogaus įsikišimo“, – aiškina jis.

Dronas pakyla nakčiai tam tikromis valandomis ir apskrenda 30 ha „Homanit Lietuva“ gamyklos teritoriją, kurioje vyksta statybos darbai. Skrisdamas jis naudoja infraraudonųjų spindulių kamerą, kuri fiksuoja šilumą. Jeigu tuo metu teritorijoje būtų pašalinis asmuo, dronas jį užfiksuotų savo kamera, o tada į įvykio vietą atvyktų apsaugos darbuotojų komanda. Apskridęs visą teritoriją dronas nusileidžia į savo stotelę, autonomiškai, be žmogaus įsikišimo, vos per minutę pasikeičia bateriją ir vėl gali kilti į orą. Tai bendrovės „IT logika“ sukurta unikali technologija „Dbox“.

„Džiaugiamės, kad per dvi savaites, kuomet vyko bandomasis projektas, realaus pavojaus turtui nebuvo, tačiau technologijos efektyvumą patikrinome mūsų apsaugos darbuotojų pagalba: dronas netruko juos užfiksuoti, net ir jiems slepiantis už statybinės technikos“, – pilotinio projekto rezultatus palankiai vertina V. Makauskas.

„Eurocash1“ vadovas priduria, kad apsauga dronais yra aktuali dideles teritorijas turinčioms įmonėms bei vietovėms, kuriose nėra galimybės įrengti vaizdo stebėjimo sistemos, arba jos įrengimas ekonomiškai nėra racionalus.

„Nesakyčiau, kad dronai visiškai pakeis fizinę apsaugą vykdančius apsaugos darbuotojus ar elektroninę apsaugą stacionariomis kameromis. Ši priemonė papildo visą apsaugos paslaugų paketą ir padidina objekto apsaugos lygį“, – konstatuoja V. Makauskas.

Skiriasi nuo paprastų dronų

„Dbox“ dronų sistemą suprojektavusios ir bepiločius orlaivius gaminančios bendrovės „IT logika“ direktoriaus dr. Lino Gelažansko teigimu, naujasis įrenginys, naudotas pilotiniame apsaugos projekte, pakelia dronų automatizacijos lygį iš antro į ketvirtą.

„Pagrindiniai skirtumai tarp antro ir ketvirto lygio yra tai, kad dronas pats išsipakuoja ir susipakuoja į vadinamąjį garažą, iš kurio išskrenda ir į kurį grįžta – to nebereikia daryti operatoriui. Antras dalykas – robotinė ranka dronui pakeičia bateriją, tai reiškia, kad šio darbo taip pat nebereikia daryti operatoriui. Apskritai operatorius nebereikalingas saugomoje teritorijoje – jis gali droną valdyti internetu iš valdymo centro“, – skirtumus vardija jis.

Dr. L. Gelažanskas sako, kad stebėjimui skirtą autonominių dronų technologiją suprojektuoti ir pradėti jų gamybą prireikė kelerių metų, o paruošti vieną tokių dronų darbui pakanka vos vienos dienos.

„Tokie pat „Dbox“ dronai kiek daugiau nei metus zuja ir virš Vilniaus – Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu jie naudojami miesto infrastruktūrai stebėti, jais renkama įvairi informacija, kuri vėliau yra analizuojama. Tačiau šios technologijos dronai iki „Eurocash1“ projekto niekada nebuvo naudoti privačiam objektui stebėti ar apsaugos funkcijai atlikti“, – sako „IT logika“ direktorius. 

„Eurocash1“ nuotr.

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-06-17 14:34
Kauno apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo kaltu dėl turto pasisavinimo ir iššvaistymo, apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo pripažintas anksčiau už analogiškas nusikalstamas veikas nė karto neteistas kaunietis. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po bankroto administratoriaus k...
nuotrauka
2024-06-17 13:37
Nespėjusiems pasinaudoti parama, atsisakant SND balionų daugiabučiuose namuose, geros žinios. Pakeitus teisės aktus, atnaujintas paraiškų priėmimas – daugiabučių namų atstovai kviečiami teikti paraiškas iki birželio 28 d.
nuotrauka
2024-06-17 13:35
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja apie atvertą naują rizikos kriterijų VMI kliento profilyje. Verslas nuo šiandien gali matyti, ar įmonė deklaruoja nuostolius.
nuotrauka
2024-06-17 13:16
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) informuoja apie LR viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) ir LR pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ir pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo (toliau – PĮ) pakeitimus. Atkreiptinas dėmesys, kad VPĮ pakeitimai įsigalios, kai įstatymą...
nuotrauka
2024-06-17 11:50
Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių.
nuotrauka
2024-06-17 10:03
Vilniaus Jeruzalės rajone esantis sklypas ties Braškių ir Maumedžių gatvių sankryža taps naujo vaikų darželio erdve – skelbiamas atviras jo architektūrinio projekto konkursas.
nuotrauka
2024-06-14 12:18
Paskelbti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ kviestinio architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai, žadantys dideles šalia prekybos centro esančios teritorijos transformacijas. Konkursui savo projektus pateikė penki architektų biurai iš Lietuvos bei užsienio šalių, o geriausiais išrinkti ...
nuotrauka
2024-06-14 10:40
Turto bankas baigė derybas ir pasirašė projektavimo sutartį su „Studija Archispektras“, laimėjusia tarptautinį A. Goštauto kvartalo architektūrinį-urbanistinį konkursą. Projektas „Demokratijos uostas“ apima senų kvartalo pastatų atnaujinimą, naują statybą ir aplinkos sutvarkymą. Sutarties vertė siek...
nuotrauka
2024-06-14 10:29
Klaipėdos gyvenamųjų namų kvartaluose – vis daugiau laisvalaikio erdvių. Pernai nauja poilsio ir laisvalaikio zona buvo įrengta Giruliuose, o šiemet panašūs darbai jau startuoja Paupių gyvenamajame rajone. Čia, panašiai kaip ir Giruliuose, bus įrengta daugiafunkcė sporto aikštelė, kurioje bus galima...
nuotrauka
2024-06-14 10:24
Daugiabučių renovacijos projektus administruojanti Vilniaus miesto savivaldybės įstaiga „Atnaujinkime miestą" kartu su „Vakarų medienos grupės" technologais sostinės gyventojams pristatė naujieną Lietuvoje – skydinę renovaciją.
nuotrauka
2024-06-13 15:41
Praėjusiais metais Europos Sąjungoje (ES) pristatyta įmonių Tvarumo ataskaitų teikimo direktyva (angl. CSRD) netrukus įsigalios ir Lietuvoje, ją perkeliant į šalies nacionalinę teisę iki šių metų liepos – pakeitimai jau aktyviai svarstomi Seime. Įsigaliojus direktyvos nuostatoms, verslas bus įpareig...
nuotrauka
2024-06-13 13:30
Seimas pritarė Finansų ministerijos ir Lietuvos banko siūlymams, įpareigojantiems kredito įstaigas užtikrinti kiekvienam nekilnojamojo turto (NT) paskolos gavėjui realią galimybę pasirinkti palūkanų rūšį. Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, šis įsigaliojęs sprendimas suteiks realią naudą neki...
nuotrauka
2024-06-13 10:55
Nuo š. m. sausio pradėjusioje veikti Aplinkos ministerijos sukurtoje Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS) jau yra užsiregistravę daugiau nei 1 tūkst. vartotojų: apie 550 organizacijų atstovų ir panašus skaičius privačių asmenų, turinčių individualius nuotekų tvarkymo įrenginius.
nuotrauka
2024-06-13 10:42
Nuo liepos 1 d. griežtėja bausmės už nelegaliai įdarbintus darbuotojus. Darbdaviams, su darbuotojais nesudariusiems darbo sutarties ar nepranešusiems „Sodrai“ mažiausiai prieš vieną darbo dieną iki darbo pradžios apie darbuotojo priėmimą į darbą, net kelis kartus didės finansinės baudos, o nelegalia...
nuotrauka
2024-06-13 09:22
Siekiant apsaugoti elektros energetikos sistemą nuo išorinių grėsmių bei užtikrinti jos patikimą veikimą ir darbo veikimą nenumatytais atvejais, Energetikos ministerija siūlo uždrausti Kinijos gamintojų valdymo sistemų, naudojančių programinę įrangą ar debesijos paslaugas, naudojimą didesnių nei 100...
nuotrauka
2024-06-13 09:21
Trys fiziniai ir vienas juridinis asmuo sulaukė kaltinimų dėl 16 nusikalstamų veikų, tarp kurių – galimas sukčiavimas stambiu mastu, lėšų pasisavinimas, apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas, didelės vertės svetimo turto iššvaistymas, mokesčių vengimas teikiant neteisingus duomenis apie pajamas...
nuotrauka
2024-06-13 09:08
Lietuvos sostinė, palyginti su kitais miestais, išsiskiria keliais specifiniais bruožais. Vilnius traukia įvairių sričių kvalifikuotus darbuotojus, čia yra daugiausiai dirbančių užsieniečių. Taip pat – didžiausias šalyje dirbančių gyventojų mobilumas. Ambicingiems kvalifikuotiems specialistams karje...
nuotrauka
2024-06-13 08:21
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. paskelbusi 4 paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią, jau sulaukė arti 11 tūkst. gyventojų paraiškų. Toks kiekis gaminančių vartotojų generuos kiek daugiau nei 90 ...
nuotrauka
2024-06-12 15:43
Klaipėdos senamiestyje apleistų teritorijų liks mažiau – sklype šalia Klaipėdos parodų rūmų, Tomo g. 2A, 2B, 6, iškart po vasaros sezono numatoma pradėti statybos darbus. Prieš kiek daugiau nei du mėnesius savivaldybė išdavė statybos leidimą šioje vietoje statyti viešbutį su komercinėmis patalpomis....
nuotrauka
2024-06-12 13:42
Prekybos ir pramogų centras „Ozas“ laikydamasis aplinkosauginių įsipareigojimų žengė dar vieną žingsnį didesnio tvarumo link ir ant savo pastato stogo įsirengė 480 kW galios saulės elektrinę. Planuojama, kad ji sugeneruos beveik dešimtadalį pastate sunaudojamos elektros energijos. Be to, ant prekybo...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos