2023 rugsėjo 28 d. ketvirtadienis, 20:11
Reklama  |  facebook

„Homanit Lietuva“ gamyklos teritorijai saugoti pasitelktas specialiai suprogramuotas dronas

2023-02-28 09:21
Vokietijos kapitalo bendrovės „Homanit Lietuva“ Vilniaus rajone, Pagiriuose, statomos gamyklos teritorijai saugoti pasitelktas specialiai suprogramuotas dronas. Tai pirmasis toks apsaugos tarnybos „Eurocash1“ pilotinis projektas, kai didelei teritorijai saugoti pasitelkiama visiškai automatinė bepiločių orlaivių technologija, kurią sukūrė Lietuvos bendrovė.
nuotrauka
„Eurocash1“ nuotr.


Minimos įmonės
Homanit Lietuva, UAB
IT logika, UAB
„Šiuo metu vyksta pagrindinio gamyklos pastato statybos, kurias planuojame baigti šių metų vasarą. Tai didžiulis projektas, į kurį investuosime apie 200 mln. eurų, bus sukurta 440 naujų darbo vietų. Gamykloje bus gaminami komponentai baldų, durų, parketo pramonės įmonėms tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Teritorija, kurioje šiuo metu vyksta statybos bei įrangos montavimo darbai, siekia beveik 80 ha. Natūralu, kad apsauga privalo būti užtikrinta 24/7 ir tam ieškojome netradicinio sprendimo. Būtent dėl šios priežasties pasirinkome mūsų rinkoje dar niekur nenaudotą elektroninės apsaugos sprendimą – apsaugą dronu“, – pranešime cituojamas „Homanit Lietuva“ generalinis direktorius Andrius Ostrauskas.

Pirmieji Baltijos šalyse

Pasak bandomąjį projektą įgyvendinusios apsaugos tarnybos „Eurocash1“ vadovo Viliaus Makausko, jų žiniomis, tai yra pirmas kartas Baltijos šalyse, kai autonomiškai veikiantys dronai pasitelkiami privataus objekto apsaugai užtikrinti.

„Pasirinkome droną dėl saugomo objekto specifikos: gamyklos teritorija yra labai didelė, be to, situaciją komplikuoja, kad tai yra statybvietė, kur gausu kliūčių, ertmių, žmogaus matymo lauką užstoja įvairūs objektai, nelygus reljefas. Tai trukdo apsaugos darbuotojams užtikrinti maksimalią fizinę apsaugą – šiuo atveju kaip saugumo lygį padidinantį sprendimą matėme apsaugai pasitelkti droną. Tačiau panaudotas sprendimas nėra įprasta apsauga su dronu – jis leidžia užtikrinti apsaugą norimu periodiškumu ir be fizinio žmogaus įsikišimo“, – aiškina jis.

Dronas pakyla nakčiai tam tikromis valandomis ir apskrenda 30 ha „Homanit Lietuva“ gamyklos teritoriją, kurioje vyksta statybos darbai. Skrisdamas jis naudoja infraraudonųjų spindulių kamerą, kuri fiksuoja šilumą. Jeigu tuo metu teritorijoje būtų pašalinis asmuo, dronas jį užfiksuotų savo kamera, o tada į įvykio vietą atvyktų apsaugos darbuotojų komanda. Apskridęs visą teritoriją dronas nusileidžia į savo stotelę, autonomiškai, be žmogaus įsikišimo, vos per minutę pasikeičia bateriją ir vėl gali kilti į orą. Tai bendrovės „IT logika“ sukurta unikali technologija „Dbox“.

„Džiaugiamės, kad per dvi savaites, kuomet vyko bandomasis projektas, realaus pavojaus turtui nebuvo, tačiau technologijos efektyvumą patikrinome mūsų apsaugos darbuotojų pagalba: dronas netruko juos užfiksuoti, net ir jiems slepiantis už statybinės technikos“, – pilotinio projekto rezultatus palankiai vertina V. Makauskas.

„Eurocash1“ vadovas priduria, kad apsauga dronais yra aktuali dideles teritorijas turinčioms įmonėms bei vietovėms, kuriose nėra galimybės įrengti vaizdo stebėjimo sistemos, arba jos įrengimas ekonomiškai nėra racionalus.

„Nesakyčiau, kad dronai visiškai pakeis fizinę apsaugą vykdančius apsaugos darbuotojus ar elektroninę apsaugą stacionariomis kameromis. Ši priemonė papildo visą apsaugos paslaugų paketą ir padidina objekto apsaugos lygį“, – konstatuoja V. Makauskas.

Skiriasi nuo paprastų dronų

„Dbox“ dronų sistemą suprojektavusios ir bepiločius orlaivius gaminančios bendrovės „IT logika“ direktoriaus dr. Lino Gelažansko teigimu, naujasis įrenginys, naudotas pilotiniame apsaugos projekte, pakelia dronų automatizacijos lygį iš antro į ketvirtą.

„Pagrindiniai skirtumai tarp antro ir ketvirto lygio yra tai, kad dronas pats išsipakuoja ir susipakuoja į vadinamąjį garažą, iš kurio išskrenda ir į kurį grįžta – to nebereikia daryti operatoriui. Antras dalykas – robotinė ranka dronui pakeičia bateriją, tai reiškia, kad šio darbo taip pat nebereikia daryti operatoriui. Apskritai operatorius nebereikalingas saugomoje teritorijoje – jis gali droną valdyti internetu iš valdymo centro“, – skirtumus vardija jis.

Dr. L. Gelažanskas sako, kad stebėjimui skirtą autonominių dronų technologiją suprojektuoti ir pradėti jų gamybą prireikė kelerių metų, o paruošti vieną tokių dronų darbui pakanka vos vienos dienos.

„Tokie pat „Dbox“ dronai kiek daugiau nei metus zuja ir virš Vilniaus – Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu jie naudojami miesto infrastruktūrai stebėti, jais renkama įvairi informacija, kuri vėliau yra analizuojama. Tačiau šios technologijos dronai iki „Eurocash1“ projekto niekada nebuvo naudoti privačiam objektui stebėti ar apsaugos funkcijai atlikti“, – sako „IT logika“ direktorius. 

„Eurocash1“ nuotr.

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-09-28 15:09
Mūsų visuomenėje yra išties įprasta praktika, kuomet būsto paskolos galimybėmis žmonės naudojasi prireikus naujo būsto – dažnai didesnio, erdvesnio ar tiesiog patogesnėje lokacijoje. Gauta suma panaudojama nekilnojamojo turto įsigyjimui ar būsto statymui, taip sukuriant visiškai naujas sąlygas komfo...
nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-28 13:28
Aplinkos ministerijos apklausa atskleidė, kad žaliuosius pirkimus, t.y. darančius kuo mažesnį poveikį aplinkai visuose produkto gyvavimo ciklo etapuose, Lietuvoje vykdyti tampa vis paprasčiau.
nuotrauka
2023-09-28 12:07
Nuspręsta, kad fizinis barjeras gali būti įrengiamas ir prie valstybės sienos esančiose valstybės saugomų teritorijų šlapiose bei pelkėtose vietose.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 12:48
Valstybės duomenų agentūra praneša, kad šių metų rugpjūtį statybos sąnaudų elementų kainos, palyginti su liepa, sumažėjo 0,3 procento, bet nuo pernai vasaros jos iš viso paaugo 2,9 proc.
nuotrauka
2023-09-27 12:18
Pernai Lietuvoje įvyko daugiau kaip 130 tūkst. nekilnojamojo turto (NT) sandorių, o turto įsigijimams su paskola prireikė profesionaliai įvertinti, kokia objektyvi įsigyjamo turto vertė. „Spinter tyrimų" atliktos apklausos duomenimis, už tai, kad turtą vertintų tik kvalifikuoti specialistai, pasisak...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...
nuotrauka
2023-09-27 08:01
Aplinkos ministerija parengė statybos techninio reglamento „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas” pataisas dėl modernizuojamų pastatų energinės klasės nuostatų pakeitimo, kurias priėmus pastatų renovacija bus efektyvesnė.
nuotrauka
2023-09-27 07:20
Dėl ydingos verslo aplinkos, viešųjų pirkimų praktikos, politikų baimės imtis sprendimų stringa projektai, griūva įmonių planai. Nors politikai deklaruoja mažinantys administracinę naštą verslui, statybos įmonės verčiamos vykdyti joms nebūdingas veiklas, kiekviename konkurse vis iš naujo įrodinėti, ...
nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-25 16:39
Rugsėjo 22d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės. Kareivinių rekonstrukcijai buvo skirta 2,7 mln. eurų, darbus atliko UAB „Statrama“. Rekonstruotose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.
nuotrauka
2023-09-25 16:27
Elektromobilių įkrovimo tinklo vystytoja „Eleport“ gavo 13,8 mln. eurų finansavimą viešosios europinio TEN-T kelių tinklo įkrovimo infrastruktūros plėtrai. Įgyvendindama pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) finansuojamą projektą Estijos įmonė šalia svarbiausių transporto arterijų Bal...
nuotrauka
2023-09-25 15:29
Aplinkos ministerijoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertai pristatė studiją „Statybos priežiūros sistemos Lietuvoje efektyvumo didinimas“ ir rekomendacijas Lietuvai, kaip spręsti statybos priežiūros sistemos iššūkius.
nuotrauka
2023-09-25 09:45
Seminaro „Lietuvos melioracijos dabartis ir perspektyvos“ metu aptarta opiausia sektoriaus aktualija – kompleksinė šalies melioracijos sistemos rekonstrukcija bei galimi finansiniai instrumentai šių didžiulės aprėpties darbų finansavimui. Renginio metu atkreiptas dėmesys, kad procesui pajudėjus iš...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos