2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 6:40
Reklama  |  facebook

Į Lietuvos rinką dairosi sunkumų patiriantys Ukrainos ir Baltarusijos statybininkai

2015-05-03 11:15
Tradicinis Lietuvos ir Baltarusijos statybininkų forumas šiemet išplėtė savo ribas. Į forumą, kuris vyko statybų parodos RESTA metu, taip pat buvo pakviesti ukrainiečiai ir latviai.
nuotrauka
Tradiciniame statybininkų forume šiemet dalyvavo keturių šalių statybininkų atstovai. Iš kairės: N. Grinbergs (Latvija), N. Šeremet (Baltarusija), I. Saliy (Ukraina), D. Gedvilas (LSA). LSA nuotr.


Dėl karo sunkumus patiriantys Ukrainos statybininkai nėra vieninteliai, kurie dairosi į Lietuvos rinką, kaip galimybę patekti į Europos, Skandinavijos rinkas. Tokių lūkesčių neslepia ir Baltarusijos statybininkai, patiriantys sunkumų tiek savo šalyje, tiek Rusijos rinkoje.

Baltarusijos statybų įmonės mažina apimtis ir darbuotojų skaičių

Kaip portalui www.statybunaujienos.lt sakė Baltarusijos statybininkų sąjungos pirmininkas Nikolaj T. Šeremet, Baltarusijos statybininkai išgyvena ne pačius geriausius laikus, nes, sumažėjus investicijoms, sumažėjo ir darbų apimtys. Tai reiškia ir mažiau gyvenamųjų namų, ir vaikų darželių, ir mokyklų statybų. 

Iki 2014 m. Baltarusijos statybos sektorius buvo nemažai investavęs į gamyklų modernizavimą, padidino savo pajėgumus. Baltarusija kasmet statydavo apie 10 mln. kv. m gyvenamojo ploto. Tačiau pernai šie skaičiai sumenko perpus. Todėl įmonės priverstos mažinti darbuotojų skaičių.

„Manau, kad tai yra laikina, – kalbėjo N.T. Šeremet (nuotraukoje kairėje). – Mes ieškosime galimybių ir toliau dirbti Rusijoje, bet kritus rublio kursui, ekonomika patyrė problemų. Tačiau tikriausiai tai irgi tik laiko klausimas, tai yra įveikiama kliūtis. Mes tikimės, kad mūsų darbo kolektyvai pradės dirbti.“

Baltarusijos ir Lietuvos statybininkus sieja ilgametė draugystė, daugelis Lietuvos kompanijų, kaip „Alvora“, „Magnus“, kitos, dirba Baltarusijos respublikoje, tarp šalių vyksta prekybiniai mainai.

Baltarusijos statybininkų sąjunga vienija 282 kompanijas, kuriose dirba apie 180 tūkst. žmonių. Sąjungos narėmis taip pat yra 70 profesinių mokyklų ir kolegijų, kurios rengia būsimuosius statybininkus. 

Ukrainiečiai nori pasinaudoti lietuvių patirtimi dirbant užsienio rinkose

Ivan Saliy, Ukrainos statybininkų konfederacijos viceprezidentas, į Lietuvą atvyko su gausiu būriu verslininkų (nuotraukoje), ieškančių bendradarbiavimo galimybių. 

Nors ir dėl skirtingų priežasčių, Ukraina, kaip ir Baltarusija, perpus sumažino gyvenamojo ploto statybas – nuo 20 mln. kv. m iki 10 mln. kv. metrų. „Pas mus išpirko statybines medžiagas, bet niekas nestato. Modernizavimas dar net neprasidėjo – mums reikia padėti organizuoti viso gyvenamojo fondo modernizaciją, – lankydamasis Vilniuje kalbėjo I. Saliy. – Mums labai svarbi ne tik patirtis, finansiniai fondai, bet ir žmonės, kurie pamokytų, kaip tai daryti, reikalingos šios srities žinios.“

Ukrainiečiai atvyko ieškodami investuotojų ir partnerių. „Mes norime turėti bendras įmones su Lietuvos bei kitų Baltijos šalių įmonėmis. Tai būtų keitimasis žiniomis, know-how (žinojimo, angl. k.) perėmimas, kad mūsų įmonės galėtų techniškai persiginkluoti. Mes ieškome partnerių, kurie padėtų atnaujinti gamybą“, – sakė I. Saliy (nuotraukoje kairėje). Ukrainos statybininkai neslepia lūkesčių, kad Lietuva gali būti jiems tiltu į Norvegiją, Švediją, – jiems reikalinga ten dirbančių Lietuvos įmonių patirtis. 

Kalbėdamas apie Ukrainos vidaus rinką, Ukrainos statybininkų konfederacijos viceprezidentas vylėsi, kad jiems bus suteikta industrinė pagalba statant gyvenamuosius namus, vykdant modernizavimą, atsiras partnerių vystant gamybinius pramoninius objektus. Ukrainos statybininkai pasirengę dirbti užsienio rinkose, nes Ukrainoje darbo trūksta.

Andrej V. Brižan vadovauja 15 metų Kijeve veikiančiai metalo konstrukcijų gamybos ir montavimo įmonei „Metalspecbud“. Įmonė, turinti 150 darbuotojų, dirba ne tik Ukrainoje, bet ir Baltarusijoje. Kadangi Ukrainos rinka sustojo, Baltarusija taip pat išgyvena sunkius laikus, gamykla ieško galimybių išgyventi – įsitvirtinti kitose rinkose. „Mūsų tikslas – rasti partnerių Lietuvoje ir ateiti į Lietuvos rinką“, – portalui sakė A. V. Brižan, pripažindamas, kad tai yra gyvybiškai svarbu, siekiant gauti darbo ir išsaugoti aukštos kvalifikacijos darbuotojus, kaip montuotojai, dirbantys aukštyje, aukščiausios kategorijos suvirintojai. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Resta 2015
RESTA

nuotrauka
2020-06-02 10:01,      papildyta 2020-10-02 15:00, Papildyta pranešimų vaizdo įrašais
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnai linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.
nuotrauka
2019-04-25 07:48
Statybinės medžiagos, kurias RESTOJE pristato įmonė BAUROC, nesikeičia jau kurį laiką. Tačiau, kaip sako įmonės direktorius Alvidas Musius, keičiasi technologijos ir pasiūlymai.
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 16:03
Kaip dekoruoti namų sienas ir lubas? Kokios statybų sektoriaus naujienos pasiekė Lietuvos rinką, kokios tendencijos įsitvirtina? Kaip nesuklysti renkantis augalus ir įsirengiant žalią plotą prie namų ar balkone? Atsakymų visi statybų sektoriaus profesionalai, naujakuriai bei savo būstą statyti, įsir...
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-19 10:34
Ar žinote, kokios interjero tendencijos šiuo metu madingiausios? Kaip įsirengti mažą erdvę? Kaip atnaujinti vienspalves namų sienas ir papuošti jas, pavyzdžiui, žydinčiomis gėlėmis? Visi atsakymai parodoje RESTA.
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.

Statybunaujienos.lt » RESTA