2023 gruodžio 9 d. šeštadienis, 14:00
Reklama  |  facebook

Į ką atkreipti dėmesį, kad gimus vaikui nereikėtų keisti buto?

2016-01-28 15:45
Svajonių būsto paieškos – itin daug pastangų reikalaujantis procesas. O ieškant būsto su vaikais, ar planuojant šeimą netolimoje ateityje, svarbu atsirinkti būsto bei kvartalo savybes, kurios svarbios, auginant vaikus. Gyvenamojo kvartalo „Smėliai“ pardavimų vadybininkė Edita Matulevičienė atskleidžia 10 dalykų, kuriuos derėtų įvertinti, norint įsigyti mažyliams draugišką būstą.
nuotrauka
Pristatome dešimt dalykų, kuriuos derėtų įvertinti, norint įsigyti mažyliams draugišką būstą. UAB „Nuova Capital“ nuotr.


Minimos įmonės
Nuova, AB

1) Saugi kaimynystė. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar dominantis kvartalas turi saugios kaimynystės statusą. Šis statusas įpareigoja kaimynus bendradarbiauti ir aplinkoje pastebėjus bet kokį įtartiną elgesį, pranešti policijai. Tokioje bendruomenėje augantys vaikai ne tik jaučiasi saugiai, bet ir ugdosi pilietiškumą.

2) Domofonai/videofonai. Nepakeičiama apsaugos priemonė namuose vieniems liekantiems vaikams. Domofonas ar videofonas išmoko į laiptinę ir namus neįleisti prašalaičių, užtikrina saugumą bei diegia atsakomybės jausmą.

3) Saugūs langai.
Renkantis būstą su mažamečiais, reiktų įvertinti langų ir balkonų prieigų saugumą. Tinkamiausia apsauga – prancūziški balkonai. Tai permatomi stiklai, įmontuoti langų rėmuose ir dengiantys trečdalį lango, iš lauko pusės. Jie užtikrina mažylių saugumą palikus atdarus langus, ir, tuo pačiu, neužstoja vaizdo.

4) Žaidimų aikštelė.
Kokia vaikystė be čiuožyklos ar smėlio dėžės? Vaikams draugiškas kvartalas privalo turėti vietą žaidimams. Nuosava žaidimų aikštelė, matoma per langą, aptverta nuo gatvės ir aplinkinių kiemų – nerūpestinga vaikystė mažiesiems ir ramybė tėvams.

5) Atskira vaiko erdvė.
Atžalų asmenybių formavimuisi yra būtina asmeninė erdvė. Reiktų nepamiršti, kad vaiko kambarys turėtų būti praktiško dydžio, skatinantis savarankišką tvarkymąsi bei suteikiantis laisvę saviraiškai.

6) Artima parduotuvė. Šalia namų įsikūrusi parduotuvė gali ne tik ugdyti vaikų savarankiškumą, asistuojant tėvams, bet ir diegti pirmuosius tvarkymosi su asmeniniais finansais pagrindus.

7) Viešasis transportas. Net savo vaikus vežiojantiems tėvams reikėtų įvertinti viešojo transporto galimybes greta būsto. Patogus susisiekimas su miesto centru bei šalia namų esantis viešojo transporto sustojimas yra išsigelbėjimas netikėtose situacijose ir būtinybė vaikams paaugus.

8) Sveikatos įstaigos.
Auginant mažylius, apsilankymai gydymo įstaigose yra pakankamai dažni. Paprasčiausi profilaktiniai vizitai ar skiepai gali tapti varginančia ir daug vaikų energijos reikalaujančia veikla. Netoli namų įsikūrusios, lengvai pasiekiamos ir visada pašonėje esančios sveikatos įstaigos gali sutaupyti daug laiko tėvams bei sumažinti stresą vaikams.

9) Mokymosi įstaigos.
Netoliese namų esantys darželiai ir mokyklos nevargins tėvų vežiojant vaikus į pamokas ar būrelius bei leis mažiesiems ilgiau pamiegoti rytais.

10) Gyvas bendravimas. Niekas nepakeis autentiško vaikų bendravimo ir šėliojimo su kiemo draugais. Todėl renkantis būstą svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar kvartalas yra draugiškas ir ar jame yra kitų panašaus amžiaus vaikų. Gyvas bendravimas – svarbiausia sąlyga pilnavertės asmenybės vystymuisi. Todėl renkantis namus, pasirūpinkite, kad prioritetu taptų vieta, užtikrinanti saugią ir laimingą vaikystę.

Bendrovės informacija

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-08 10:59
Vienos didžiausių Lietuvoje kelių tiesimo bendrovių UAB „Fegda“ generaliniu direktoriumi paskirtas Jonas Jablonskis. Iki šiol ir UAB „Fegda“, ir UAB „Fegda grupė“ vadovavęs Gediminas Gribulis tęsia darbą kaip įmonių grupės generalinis direktorius ir toliau koncentruosis ties strateginiais įmonių gru...
nuotrauka
2023-12-08 10:50
90 proc. vadovų mano, kad tvarumas yra svarbus, tačiau tvarumo strategiją turi vos 60 proc. įmonių. Anot „Deloitte“, įtraukią kultūrą turinčios įmonės yra 27 proc. pelningesnės ir 22 proc. produktyvesnės. Tad kodėl kone pusė organizacijų vis dar atidėlioja tvarumo strategijos kūrimą ir integravimą?
nuotrauka
2023-12-08 09:41
Per sausį-lapkritį šiemet Lietuvoje buvo įsteigta 14681 nauja įmonė, bankrutavo 872. Daugiausia naujų bendrovių sukuriama paslaugų, prekybos ir statybų sektoriuose. 22 proc. visų bankrutavusių įmonių yra statybų bendrovės. Naujų įmonių vadovų kreditingumo analizė parodė, kad beveik 800 iš jų yra asm...
nuotrauka
2023-12-07 14:28
2023 metams artėjant į pabaigą šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje dar labiau įsivyravo pasyvios nuotaikos. Įregistruotus NT sandorius analizuojančio Registrų centro analitikų teigimu, mažėjantis NT sandorių skaičius atspindi šalyje vyraujančias makroekonomines tendencijas ir gyventojų ...
nuotrauka
2023-12-06 10:51
Profesinio mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, rodos, yra neišvengiamas – kasmet darbo rinką papildo apie 20 tūkst. naujų specialistų, kurie iki tol išbando savo jėgas praktikos ar pameistrystės metu. Vis dėlto, tik trečdalis šalies įmonių noriai ir aktyviai bendradarbiauja su profesinio mok...
nuotrauka
2023-12-06 10:27
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo bei gamybos įmonė „Arginta Engineering" plečiasi ir ieško net 50 naujų darbuotojų. „Į naują gamyklą Panevėžyje investavome daugiau nei 8 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus mūsų komanda Lietuvoje papildė daugiau nei 100 naujų spe...
nuotrauka
2023-12-05 12:40
Šiandien, gruodžio 5-ąją, parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičiaus.
nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-30 09:55
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos (KPD) įgyvendina projektą „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas