2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 5:44
Reklama  |  facebook

Ignalinoje darbą pradėjo nauja socialinių paslaugų įstaiga

2015-02-03 11:50
Ignalinoje oficialiai atidarytas Dūkšto globos namų Dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centras. Jaukios ir erdvios naujosios įstaigos patalpos pritaikytos suaugusiems asmenims su negalia ir pagyvenusiems žmonėms, padedant jiems siekti pilnaverčio gyvenimo. Centro darbuotojai teiks dienos socialinės ir lankomosios priežiūros, dienos ir trumpalaikės socialinės globos paslaugas.
nuotrauka
Senelių globos namų padalinys įkurtas renovuotose patalpose (620 kv.m.), čia įrengti poilsio ir darbo terapijos kambariai, virtuvė, valgomasis, renginių ir sporto salės, higienos patalpos. Ignalina.lt nuotr.


Minimos įmonės
Meleksas, UAB
Ignalinos r. savivaldybė,
Senelių globos namų padalinys įkurtas renovuotose patalpose (620 kv.m.), čia įrengti poilsio ir darbo terapijos kambariai, virtuvė, valgomasis, renginių ir sporto salės, higienos patalpos. Keletas patalpų skirta rajono neįgaliųjų draugijai. Centre bus galima naudotis skalbykla, kirpykla, masažo paslaugomis.

Centro vadovė Miglė Rakštelienė pasveikino visus atėjusius pasidžiaugti nauja ir ignaliniečiams tikrai reikalinga socialinės pagalbos įstaiga. Perkirpti simbolinę įkurtuvių juostelę ji pakvietė rajono savivaldybės merą Henriką Šiaudinį, Dūkšto globos namų direktorę Giedrę Karpickienę ir UAB "Meleksas" direktorių Rimantą Zigmantą. Vėliau buvo apžiūrėtos centro patalpos, jas pašventino Ignalinos parapijos vikaras Viktoras Kudriašovas, linkėjęs Dievo palaimos ir čia dirbsiantiems žmonėms, ir tiems, kam bus teikiama pagalba, kas ieškos vilties, prasmingos veiklos bei šilto bendravimo. Pašventintas ir naujas autobusiukas. Jis bus labai reikalingas, juk be transporto priemonės sunku būtų įsivaizduoti socialinę pagalbą.

Centras įsikūrė buvusiose rajono poliklinikos patalpose. Kaip sakė jo vadovė, norėjosi, kad visos patalpos būtų pirmajame aukšte, dabar čia yra tik sporto salė, tačiau tikimasi, kad jokių problemų neiškils, nes įrengtas erdvus liftas, kurį svečiai ir išbandė. Visos pagrindinės erdvės - antrajame aukšte: puikiai įrengta virtuvė, didelis valgomasis, įvairiai veiklai ir poilsiui pritaikytas darbo terapijos kambarys, taip pat skaitykla, naudojimosi kompiuteriais ir poilsio kambariai. Viskas patogiai įrengta. Iš projekto lėšų įsigyta baldų, kompiuterinės ir muzikinės įrangos, televizorių ir kt. Centro lankytojai galės surasti jaukų ir mielą kampelį paskaityti knygą, žurnalą, pavargę - prigulti ir snūstelėti. Na o daugiau jaukumo ir šilumos teks patiems susikurti. Vienas iš mielų akcentų - kunigo V.Kudriašovo dovanotas šventas paveikslas, taip pat svečių atneštos vazoninės gėlės, kurios, kaip sakė vadovė, suras savo vietas ir papuoš erdves.

Apžiūrėjus visas patalpas, renginio dalyviai pakviesti į salę, kur buvo teikiamos dovanos, skambėjo nuoširdūs linkėjimų žodžiai, o vėliau koncertavo neįgaliųjų draugijos ansamblis "Putinas". Kalbėdama apie būsimą centro veiklą, M. Rakštelienė sakė turinti daug įdomių planų. Juos įgyvendinti jai padės šauni komanda, kuri ir buvo pristatyta. Centre dirbs keturios lankomosios priežiūros darbuotojos, trys rajone globos paslaugas teiksiančios socialinės darbuotojos, vairuotojas, valytoja. "Be socialinių paslaugų planuojame organizuoti įvairius mokymus, seminarus, meno ir rankdarbių būrelius. Tikimės draugauti ir bendras veiklas organizuoti kartu su kaimynais - Visuomenės sveikatos biuru...",- sakė centro vadovė.

Dūkšto globos namų direktorė Giedrė Karpickienė džiaugėsi įkurtuvėmis, tačiau užsiminė, kad projektas („Dūkšto globos namų dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centro (santrumpa – Dūkšto dienos centras) steigimas“ ) buvo įgyvendinamas tikrai labai sunkiai. Bankrutavus konkursą laimėjusiai statybos įmonei, teko iš naujo atlikti viešuosius pirkimus. Ji sakė esanti labai dėkinga ignaliniečiams, UAB "Meleksas", už kokybiškai ir per trumpą laiką padarytus darbus. „Per kelis mėnesius jie padarė stebuklą, o mums pavyko išvengti finansinių sankcijų...“,- sakė direktorė. Įmonės vadovui Rimantui Zigmantui G.Karpickienė įteikė padėką.

Meras Henrikas Šiaudinis kalbėjo apie Dienos socialinės globos ir socialinės priežiūros centro reikšmę sprendžiant smarkiai senėjančio rajono problemas. Jis sakė, kad labai svarbu pagyvenusiam žmogui kuo ilgiau gyventi savo namuose ir gauti reikalingą pagalbą. Patekę į senelių globos namus žmonės yra atitraukiami nuo jiems įprastos aplinkos, buities, taigi patiria psichologinį diskomfortą. „Ir vaikai, ir suaugusieji turi būti globojami ne įstaigose, o šeimose. Realybė, žinoma, kitokia. Juk ir vaikų pas mus mažėja, bet vaikų globos namuose – jų daugėja. Dabar ten vaikai gyvena šeimynomis, atskirai tvarkosi savo buitį, turi atskiras patalpas. Taip stengiamasi sukurti kuo labiau šeimą primenančią aplinką. Taigi ir pagyvenusiems žmonėms reikia stengtis padėti kuo ilgiau gyventi savarankiškai.“,- kalbėjo meras. Taip pat buvo pastebėta, kad šiame centre pagalbos sulauks ir tie žmonės, kurie namuose prižiūri neįgalius ar sergančius senus žmones. Jiems bus teikiamos taip vadinamos atokvėpio paslaugos.

Meras dėkojo projekto įgyvendinimui daug jėgų atidavusiai Dūkšto globos namų direktorei G.Karpickienei, jai įteikė padėką, o centrui dovanojo buitinės technikos. Renginyje taip pat dalyvavo mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys. Europarlamentaro Bronio Ropės linkėjimus ir dovaną perdavė jo padėjėja Ona Zaleckienė. Su dovanomis ir gėlėmis įkurtuvių šventėn atskubėjo Ignalinos miesto, Didžiasalio, Dūkšto seniūnai, Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina, Naujojo Daugėliškio globos namų direktorė Ona Rimšelytė, Visuomenės sveikatos biuro vadovė Edita Ryliškienė ir kt. Centrui ir jo darbuotojams linkėta gražios veiklos, ryžto, optimizmo. Jų darbas bus tiesioginė pagalba patiems pažeidžiamiausiems visuomenės nariams, kuriems pirmiausia reikia supratimo, gero žodžio, šypsenos, praneša Ignalinos savivaldybė. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-12-07 09:15
„Mums nepriimtina vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės išsakyta pozicija dėl ministerijai pavaldaus poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ panaikinimo“, – rašoma išplatintame Palangos savivaldybės tarybos pranešime.
nuotrauka
2021-12-06 16:09
Nepatogūs ir nesaugūs dviračių takai, nutrūkstantys ties miestų ribomis, sunkiai dviračiais pasiekiami traukos centrai ar darbovietės – tik dalis dviratininkų problemų, kurios netrukus turėtų pasibaigti. Tą žada Susisiekimo ministerijos pristatytas Nacionalinis dviračių takų plėtros planas.
nuotrauka
2021-12-06 07:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikė „Gerumo žvaigždes“ savivaldybių merams ir nevyriausybinių organizacijų atstovams, padėjusiems spręsti šalyje kilusią migrantų krizę.
nuotrauka
2021-12-01 13:35
Baigėsi kvietimas savivaldybėms ir regioniniams atliekų tvarkymo centrams (RATC) teikti paraiškas valstybės paramai namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 50 paraiškų iš 53 savivaldybių daugiau kaip 2 mln. eurų sumai.
nuotrauka
2021-11-30 16:35
Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo Palangos savivaldybės administracijos skundą ir nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.
nuotrauka
2021-11-30 09:30
Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva per šiuos metus sostinėje atnaujinta 10 ugdymo įstaigų aikštynų. Savivaldybė iš viso skaičiuoja per dvejus metus atnaujinusi 22 stadionus ir planuoja atnaujinti dar 13 kitąmet.
nuotrauka
2021-11-26 08:36
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo Biržų rajono savivaldybėje. Įtarimai pareikšti 5 asmenims, tarp kurių – Biržų rajono savivaldybės meras, buvęs savivaldybės administracijos direktorius ir buvęs Seimo...
nuotrauka
2021-11-25 08:00
Šilutės rajono savivaldybė vykdo Būsto (aplinkos) pritaikymo programą neįgaliesiems ir šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimą pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką bei kompensuoja sensorinių pagalbos priemonių įsigijimą.
nuotrauka
2021-11-25 07:40
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba, gavusi Neringos mero pranešimą apie pasiūlytą kyšį, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o jį atlieka STT...
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.
nuotrauka
2021-11-23 07:09
Lietuva per ateinantį dešimtmetį yra įsipareigojusi daugelį sričių, tarp jų ir susisiekimą, transformuoti žaliojo kurso kryptimi. Tą galima padaryti tik sukūrus bendras sistemas. Susisiekimo ministerija šiuo metu rengia bendrą dviračių infrastruktūros schemą, viešojo transporto, elektromobilių įkrov...
nuotrauka
2021-11-20 07:11
Savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai (RATC) jau gali teikti paraiškas individualiems antrinių žaliavų konteineriams įsigyti. Tam iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos skirta 1,6 mln. eurų.
nuotrauka
2021-11-19 11:12
Vilniaus savivaldybės Taryba pritarė naujos mokyklos Tarandėje statybai reikalingo sklypo, esančio tarp Benykštaičių ir Bendorių gatvių, pirkimui. 0,0558 ha ploto sklypas būtų prijungtas prie anksčiau įsigyti suplanuoto 1,3700 ha ploto sklypo.
nuotrauka
2021-11-18 09:04
Regionuose trūksta patogios ir modernios infrastruktūros sportui bei kultūros veikloms, kuri užtikrintų patrauklesnes gyvenimo sąlygas ir padėtų šiems sėkmingiau varžytis su didmiesčiais. Šiai problemai spręsti Tauragės rajono savivaldybė užsimojo pastatyti daugiafunkcį sporto ir kultūros centrą, o ...
nuotrauka
2021-11-17 16:06
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus vystymo kompanija" užbaigė krepšinio arenos, įsikūrusios šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos, statybas. Komplekso operavimą taryba nusprendė perduoti savivaldybės įstaigai „Active Vilnius".
nuotrauka
2021-11-17 16:02
Panevėžyje duris atvėrė Pusiaukelės namai, įkurti buvusio policijos pastato patalpose. Pusiaukelės namai – tai pataisos įstaigos specialus, atviro tipo padalinys.
nuotrauka
2021-11-17 15:20
Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu kaltinamas Alytaus miesto savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjo pa...
nuotrauka
2021-11-17 15:08
Vilniaus Taryba nutarė daugiau nei 25 metus miesto infrastruktūrą planuojančią ir inovatyvius sprendimus miestui teikiančią įstaigą „Vilniaus planas" pertvarkyti į uždarąją akcinę bendrovę.
nuotrauka
2021-11-16 13:40
Seimo priimti Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo pakeitimai sumažins administracinę naštą savivaldybėms. Jos galės panaudoti „užšaldytas“ infrastruktūros plėtros įmokų lėšas, turės ruošti mažiau dokumentų, bus aiškesnis jų turinys.
nuotrauka
2021-11-16 11:48
Kasmet paskutinėmis lapkričio dienomis Europoje minima atliekų mažinimo savaitė, kurios metu visose Europos valstybėse atkreipiamas dėmesys į atliekų mažinimą ir rūšiavimą. Šia proga Sostinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų tvarkymo administratorius“ (VASA) kviečia šalies įmones atsisakyti pavi...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse