2023 kovo 28 d. antradienis, 15:48
Reklama  |  facebook

Įgyvendindama gyvybiškai svarbų projektą, „Hidrostatyba“ įgijo naujos geležinkelių tiesimo patirties

2016-01-25 09:46
Didžiausio Lietuvos istorijoje investicinio projekto „Rail Baltica“ geležinkelio statybos darbai atkarpoje nuo Lietuvos ir Lenkijos sienos iki Kauno užbaigti. Apie tai baigiantis 2015 m. iškilminguose renginiuose Kaune ir sostinėje paskelbė atsakingi Europos Sąjungos ir Lietuvos aukšti pareigūnai. Tarp 5 rangovų, įgyvendinusių šį projektą, yra ir bendrovė „Hidrostatyba“. Sykiu su AB „Kauno tiltai“, AB „Panevėžio keliai“, AB „Eurovia Lietuva“, UAB „Geležinkelio tiesimo centras“ ji pelnė „Lietuvos metų gaminio 2015“ aukso medalius.
nuotrauka
„Hidrostatyba“ ne tik tvirtai jaučiasi Lietuvoje, bet ir aktyviai žengia į užsienio rinkas. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Hidrostatyba, UAB
HSC Baltic, UAB
Geležinkelio tiesimo centras, UAB
Eurovia Lietuva, AB
Kauno tiltai, AB
Panevėžio keliai, AB
„Rail Baltica“ vėžės tiesimas labai svarbus Lietuvai. „Rail Baltica“ padidins krovinių srautus ir turės įtakos vežėjų verslo augimui. Įgyvendinus šį projektą, „Rail Baltica“ įsilies į tarptautinį geležinkelių transporto tinklo koridorių „North Sea-Baltic“, – sakė iškilminguose renginiuose Lietuvoje dalyvavusi už transportą atsakinga Europos Komisijos narė, slovėnė Violeta Bulc. – Lietuva per „Rail Baltica“ tampa bendros Europos transporto erdvės ir bendrosios rinkos dalimi. Tai yra labai svarbus Lietuvos politinis, ekonominis ir socialinis žingsnis. Ši geležinkelio atkarpa sustiprins jūsų uostus ir regioninį bendradarbiavimą. Tokie projektai, kaip „Rail Baltica“ padeda kurti Europos Sąjungą.“

Rekonstravo tris tiltus, kertančius Nemuną, Jiesią ir Sausvagę

Tarptautinę geležinkelio atkarpą Lietuvoje stačiusiems penkiems generaliniai rangovams talkino 28 subrangovai. Iš viso projekto metu darbavosi daugiau negu 1000 darbuotojų. Tarptautinėje „Rail Baltica“ 120 km ilgio atkarpoje buvo nutiesta nauja europinio standarto vėžė, o šalia jos atnaujinta esama rusiško standarto geležinkelio linija. Visoje trasoje iš viso paklota 233 km naujų bėgių 1435 mm ir 1520 mm pločio keliams, įskaičiuojant ir kelynus stotyse.

Visoje „Rail Baltica“ atkarpoje rangovai taip pat atnaujino geležinkelio inžinierinių tinklų infrastruktūrą, rekonstravo stotis, kelynus, peronus, atliko kitus rangos darbus.

„Rail Baltica“ atkarpoje Lietuvos teritorijoje iš viso sutvarkyta, įrengta ir pastatyta 19 tiltų ir 4 viadukai, 108 iešmai, 40 pervažų, 98 pralaidos, 10 geležinkelio stočių ir 20 peronų.

„Įgyvendinant didžiausią geležinkelių transporto projektą regione mes dirbome 15 km vėžės atkarpoje, kurioje reikėjo remontuoti tiltus, sutvarkyti šoninius kelius, įrengti iešmus bei atlikti kitus darbus. Didelis dėmesys buvo skiriamas eismo saugumo priemonėms – automatizavimo ir valdymo sistemoms, švieslentėms ir kitoms priemonėms“, – pasakojo Jonas Dumašius, bendrovės „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas. Ruožas, kuriame dirbo jo vadovaujamos įmonės specialistai, buvo sudėtingas dėl to, kad nemažai darbų teko atlikti pačiame Kaune. Todėl reikėjo įvertinti esamą infrastruktūrą, atsižvelgti į nutiestus kabelius, vamzdynus. Be to, tiltas per Nemuną, kurį reikėjo rekonstruoti – kultūros paveldo objektas, todėl jį tvarkant taip pat reikėjo nemažai specifinių žinių – iš viso „Hidrostatyba“ rekonstravo tris tiltus, kertančius Nemuną, Jiesią ir Sausvagę.

Tiesiant europinę vėžę buvo pritaikyta daug naujovių

„Hidrostatybos“ darbuotojai pastatė modernų peroną Kaune, sutvarkė bei sukonstravo per 8 tūkst. 600 metrų europinio geležinkelio kelio ir daugiau kaip 14 tūkst. metrų rusiškos vėžės kelio. Bendras įrengtos sankasos europinės ir rusiškos vėžės geležinkeliui ilgis siekia per 22 tūkst. 800 metrų. Taip pat sukonstruota 18 geležinkelio iešmų, leidžiančių traukiniams persirikiuoti iš vienų stoties kelių į kitus, įrengta ir rekonstruota 12 pralaidų ir daudų, kurios reikalingos siekiant apsaugoti kai kuriuos kultūros paveldo objektus, įrengtos latakų ir drenažo sistemos. Latakų sistemos ilgis – 3 475 metrai, o drenažo – 12 500 metrų.

„Mūsų įmonė geležinkeliuose dirba jau daug metų, bet šis projektas mums įdomus ir dėl to, kad tiesiant europinę vėžę buvo pritaikyta daug naujovių, kurios šiuo metu diegiamos Europoje, tarp jų ir automatizavimo bei valdymo srityse, – sakė J. Dumašius. – Šis projektas – ne tik nauja geležinkelių tiesimo patirtis mums, jį įgyvendinančioms įmonėms. Dalyvavimas jame mums, kaip ir visai Lietuvai, reikšmingas ir dėl to, kad šis geležinkelis – dar vienas mūsų šalies integracijos į Europą etapas.“

Įmonės „Hidrostatyba“ vadovas tikisi dalyvauti ir antrojo etapo darbuose – tam jau rengiasi. 

Bendrovė įgyvendino vieną iš didžiausių savo projektų

Dalyvavimas įgyvendinant europinės vėžės projektą „Rail Baltica“ įmonei svarbus ir tuo, kad tai – vienas iš didžiausių projektų, kuriuos teko įgyvendinti pastaruoju metu. Statybos, rekonstrukcijos ir modernizavimo darbus, kurių vertė – daugiau kaip 60 mln. eurų, atliko per 19-20 mėnesių.

„Nors mes galime atlikti ir daugiau darbų, Lietuvoje tokių projektų, kai vienoje sutartyje numatoma tokia didelė darbų apimtis, nėra daug“, – pastebėjo bendrovės „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas J. Dumašius. 

Įmonės darbų yra Visoje Lietuvoje. Ir ne tik. Įmonė yra įžengusi į Afrikos žemyną, kryptingai juda į Vokietijos rinką, ieškoma naujų verslo nišų ir kitose ES bendrijos šalyse.

Pelnytai „Hidrostatyba“ didžiuojasi savo „auksinių projektų galerija“. Tai ne tik įmonei, bet ir visai Lietuvai svarbūs objektai, pelnę Lietuvos pramonininkų konfederacijos nominacijos „Lietuvos metų gaminys“ aukso medalius. Tai rekonstruota Palangos J. Basanavičiaus gatvė; įrengtas kabantis pėsčiųjų tiltas virš Klaipėdos geležinkelio stoties kelynų; rekonstruotos Danės upės krantinės Klaipėdoje; rekonstruota Klaipėdos geležinkelio stotis „Draugystė“.

Tarp reikšmingų pastarojo dešimtmečio „Hidrostatybos“ objektų – Kauno M. K. Čiurlionio tilto prietilčio statyba, krantinių statyba Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, AB „Klaipėdos nafta“ rekonstrukcija – tamsiųjų naftos produktų rezervuarų parko statyba. Įmonė yra daug nuveikusi vandentiekio ir nuotekų valymo srityje, pastačiusi nemažai daugiabučių namų.

O praėję, 2015-ieji, „Hidrostatybai“ ir jos valdomoms įmonėms buvo ne tik nuspalvinti „Rail Baltica“ auksine nominacija, bet ir prasmingi užbaigtais kitais išskirtiniais objektais, papildžiusiais netrumpą įgyvendintų projektų istoriją. Antrinė įmonė „HSC Baltic“ Mykolo Riomerio universiteto mokslininkams, tyrėjams ir studentams pastatė Socialinių inovacijų laboratorijų kompleksą, kur bus kuriamos ir realizuojamos inovatyvios mokslinės programos, susijusios su verslo srities tyrimais. 

Šalia Klaipėdos „Hidrostatyba“ pastatė modernią atliekų rūšiavimo gamyklą. Tai svarbus Vakarų regionui aplinkosauginis objektas, leisiantis pereiti į naują aplinkos apsaugos lygmenį. Ir bene svarbiausias pasibaigusių metų akcentas „Hidrostatybai“ buvo sėkmingas statybos darbų užbaigimas Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre (NFTMC), statomame Saulėtekio slėnyje Vilniaus Universiteto užsakymu.

„Šie metai tikrai buvo ypatingi naujomis patirtimis, valstybinės reikšmės projektais ir sėkmingai įveiktais iššūkiais“, – reziumavo „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas J. Dumašius.

Tekste ir fotogalerijoje – „Hidrostatyba“ nuotr.

Reklama

Statybunaujienos.lt




Metų nominacijos

nuotrauka
2023-03-27 10:50
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, o taip pat kviečia ir į viešą konkurso dalyvių pro...
nuotrauka
2023-03-22 05:27
„Geros architektūros apibrėžimas nuolat kinta. Klimato kaitos kontekste gera architektūra yra ta, kuri padeda prisitaikyti prie naujų pokyčių. Karo Ukrainoje kontekste – ta, kuri visų pirma yra saugi. Tačiau šalia kintančių savybių yra ir nekintamų bruožų. Vienas jų – estetika. Gera architektūra vis...
nuotrauka
2023-03-13 16:47
2021 m. pradėtas ir 2022 m. pradžioje įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. Projektas pelnė pirmą vietą konkurse „Latvijas Būvniecības gada balva 2022“ (Latvij...
nuotrauka
2023-03-02 13:32
Architektūroje meninė kokybė būtina. Tačiau kokią – meniškai vertingą ar socialiai atsakingą architektūrą pasirinkti? Kokios vertybės dabar svarbiausios ir kaip architektūrą vertinti stebint ne eksperto akimi? Šiuo metu vyksta Nacionalinių architektūros apdovanojimų paraiškų teikimui, šia proga eksp...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-20 12:37
Vyriausybės posėdyje dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Viena iš jų – garsiam architektui, pedagogui prof. Gintarui Čaikauskui.
nuotrauka
2023-02-10 09:47
Jau aštuntus metus iš eilės „Skaitmeninė statyba“ tęsia tradiciją ir rengia kasmetinį konkursą „Lietuvos BIM projektai“, skirtą išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2023-02-09 05:03
Jau galima teikti paraiškas Nacionaliniams architektūros apdovanojimams (NAA), kurie įvyks liepos 1-ąją. Architektai ir urbanistai gali pretenduoti į devynias apdovanojimų kategorijas ir didįjį prizą, kuriuo bus apdovanotas geriausias kūrinys, išrinktas iš visų kategorijų nugalėtojų. NAA organizuoja...
nuotrauka
2023-02-03 07:28
Paskelbti CV-Online TOP Darbdaviai ’22. Į CV-Online TOP Darbdavio vardą pretendavo apie 1800 įmonių, kurios 2022 m. naudojosi www.cvonline.lt paslaugomis bei per metus paskelbė apie 51 000 darbo pasiūlymų.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-20 11:18
Darbuotojams palankią aplinką ir emocinę gerovę kuriančios, ryšius su bendruomenėmis stiprinančios, aplinką tausojančios, padedančios darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus, žmonėms su negalia draugiškiausios įmonės sausio 19 d. pagerbtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūm...
nuotrauka
2023-01-12 07:46
Aukštos įtampos atramų pamatai ir jų elementai – tai įmonės „Gelgaudiškio gelžbetonis“ gaminys, kuris konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-22 07:28
Įmonė „Staticus“ suprojektavo, pagamino ir sumontavo biurų ir mažmeninės prekybos pastato „VIA VIKA“ fasadą, kuris neturi analogų Šiaurės ir Rytų Europoje. Šis Norvegijoje, Osle, įgyvendintas projektas konkurse „Lietuvos metų gaminys 2022“ įmonei „Staticus“ pelnė aukso medalį.
nuotrauka
2022-12-21 17:06
Vilnius išsirinko 5 įspūdingiausius miesto puošėjus, kuriančius Kalėdų nuotaiką mieste tvariai ir jaukiai. Šiemet konkursas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – varžėsi net 60 išpuoštų miesto vitrinų, pastatų fasadų, pasažų, kiemelių.
nuotrauka
2022-12-16 12:20
Tradiciniame „Lietuvos metų gaminys 2022“ konkurse įmonė „YIT Lietuva“ pelnė du aukso medalius. Aukščiausiais apdovanojimais buvo įvertinti polimerų gamyklos „Rehau“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir daugiabučio gyvenamojo namo Vilniuje „Raitininkų sodas“ projektai.
nuotrauka
2022-12-14 16:47
Gruodžio 14 d. 26-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Apdovanojimams penkiose vertinimo kategorijose buvo nominuoti 84 gaminiai, kaip ir kasmet, lyderio pozicijas išlaikė maisto ir pašarų pramonė – į šią kat...
nuotrauka
2022-12-13 08:18
Vilniuje iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2022 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiųjų NT objektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 15 metus.
nuotrauka
2022-11-27 06:29
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Iš viso tarp laimėtojų pateko net 13 Lietuvos organizacijų.
nuotrauka
2022-10-17 15:01
Lietuvos dizaino forumas jau dešimtus metus iš eilės organizavo „Gero dizaino“ apdovanojimų teikimo ceremoniją. Šiemet ji vyko spalio 12 dieną Kaune, verslo centre BLC. Renginys yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos