2023 gruodžio 2 d. šeštadienis, 19:57
Reklama  |  facebook

Išmaniausias pasaulyje pastatas gali „bendrauti“ su darbuotojais

2016-11-09 15:00
Amsterdame, Olandijoje iškilęs verslo centras „The Edge“ pripažintas ekologiškiausiu pastatu pasaulyje. Pastatas pats pasigamina 102 proc. jam reikalingos energijos ir turi aukščiausio reitingo (net 98,36 proc.) tarptautinį „BREEAM® NL“ sertifikatą.
nuotrauka
Visi „The Edge“ dirbantys žmonės dalinasi 1000 pastate įrengtų darbo vietų. Bendrovės „Schneider Electric Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
Schneider Electric Lietuva, UAB

Šis verslo centras ne tik energiškai nepriklausomas, bet ir išmaniausias pasaulyje. Čia dirbantys darbuotojai su savo biuru gali bendrauti ir palaikyti ryšį: planuoti savo darbotvarkes, valdyti klimatą, parkuoti automobilius ir atlikti daugybę kitų funkcijų naudodamiesi mobiliąja programėle, rašoma „Schneider Electric Lietuva“ parengtame pranešime.

Moderniausiu pasaulyje vadinamas pastatas tapo tikru inžineriniu stebuklu: jame įrengtos energiją taupančios ekosistemos bei inžineriniai sprendimai yra prijungti prie daiktų interneto.

the edge

Saulės baterijos, terminės energijos panaudojimas šildymui ir kondicionavimui, lietaus vandens atsargų naudojimas tualetuose – tai vos keletas iš daugybės sprendimų, įdiegtų šiame išmaniame pastate, pelniusiame tvariausio statinio titulą.

„The Edge“ biurų pastate, kurį suprojektavo „PLP Architecture“ architektų komanda, o statybos darbus organizavo nekilnojamo turto bendrovė OVG, įsikūrė kompanija „Deloitte Netherlands“. 

Darbo modelis šiame pastate taip pat kitoks. Čia dirba 2500 darbuotojų. Tačiau nė vienas jų neturi savo įprastų darbo kabinetų. Visi „The Edge“ dirbantys žmonės dalinasi 1000 pastate įrengtų darbo vietų. Priklausomai nuo savo darbo grafiko, specialistai gali dirbti prie tuo metu laisvo darbo stalo, pasinaudoti konferencijų kambariu,arba surengti visos komandos susitikimą verslo centro terasoje. Laisvą darbo vietą prie darbo stalo ar konferencijų salėje darbuotojai gali susirasti naudodamiesi mobiliąja programėle. Pastate įrengta daug nedidelių kambarėlių, kuriuose darbuotojai gali įsitaisyti patogiose kėdėse ir dirbti nešiojamais kompiuteriais ar telefonu.

Nepaisant to, kad „The Edge“ pastate darbuotojai neturi savo kabinetų, darbo procesas šiame verslo centre netapo chaotišku. Atvirkščiai, visi procesai čia vykdomi ypač sklandžiai pasitelkus išmaniąją programėlę. Ji kas rytą patikrina kiekvieno darbuotojo darbo planus, susitikimų grafikus, atpažįsta darbuotojų automobilius prie garažo ir nurodo laisvas vietas parkavimui, darbo vietas biure ir net pasirūpina kiekvienam žmogui priimtiniausiu mikroklimatu patalpose.

Su daiktų internetu susieta mobilioji programėlė padeda surinkti ir analizuoti duomenis apie vartotojų įpročius ir veiksmus. Tokia integruota infrastruktūros valdymo inovacija padeda sumažinti pastato energijos sąnaudas ir pateikia įžvalgų, kaip būtų galima optimizuoti „The Edge“ energijos resursus.

the edgeDidelę dalį inovatyvių sprendimų „The Edge“ pastate įdiegė ir Lietuvoje veikianti pasaulinė energijos valdymo kompanija „Schneider Electric“, kuri pasirūpino pastato infrastruktūros valdymo ir energijos tiekimo, paskirstymo sprendimais, kontrolės įrenginiais, įdiegė energijos monitoringo programinę įrangą „Power Monitoring Expert“ ir pasirūpino IT infrastruktūra.

Išmanaus pastato valdymo sistemos „smegenys“ yra „SmartStruxureTM“ pastato valdymo technologija, leidžianti realiu laiku matyti svarbiausius su pastatu susijusius duomenis. Ši technologija suteikia galimybę sekti, matuoti ir kontroliuoti visas pastato vykdomas operacijas ir energijos naudojimą. 

„The Edge“ verslo centre įrengta daugiau nei 28000 įvairių jutiklių, kurie leidžia stebėti ir valdyti, kaip ir kur naudojama energija ir net pastebėti, kada reikia užpildyti kavos aparatus. Netrukus žadama, kad mobilioji programėlė galės atlikti ir dar daugiau funkcijų, pavyzdžiui, pasirūpinti, kad net kavos aparatai vos prie jų prisiartinus darbuotojui jį „atpažintų“ ir pagamintų mėgiamo skonio ir saldumo gėrimą.

Visų šių sistemų ir išmanių technologijų dėka „The Edge“ pastatas tapo šiandieninių statybų galimybių riba ir pirmuoju tvariausiu bei išmaniausiu statiniu pasaulyje, kuris pasigamina energijos daugiau nei suvartoja. Tačiau svarbiausia, kad šiame pastate dirbantiems žmonėms sukurta svajonių darbo aplinka: komfortiška, moderni ir skatinanti kūrybiškumą.
Bendrovės „Schneider Electric Lietuva“ nuotr.
Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-30 07:10
Viena didžiausių energetikos bendrovių Baltijos šalyse „Enefit“ pasirašė sutartį su prekybos tinklu „Norfa“ dėl viešojo įkrovimo stotelių įrengimo. 107 skirtingose prekybos tinklo stovėjimo aikštelėse visoje Lietuvoje iš viso bus įrengta mažiausiai naujų 250 įkroviklių, kuriuose vienu metu bus galim...
nuotrauka
2023-10-19 11:37
Namuose turime daug įvairių prietaisų, kuriuos tenka nuolat įkrauti – nuo telefonų, akumuliatorinių žoliapjovių, robotų iki automobilių. Milijonai žmonių įvairius prietaisus palieka įkrauti nakčiai ar net išėję iš namų. Energijos specialistas atskleidžia, kokius saugaus prietaisų įkrovimo aspektus t...
nuotrauka
2023-10-18 11:30
Vilniaus miesto savivaldybė dar šiais metais planuoja daugiau nei 20 švietimo, sporto, kultūros įstaigų, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų aprūpinti nutolusiomis saulės elektrinėmis. Žaliąją energija apsirūpins ir pati Savivaldybė, Vilniaus Rotušė bei Energetikos ir technikos muzie...
nuotrauka
2023-10-12 11:29
Atvėsus orams šilumos tiekėjai vis dažniau sulaukia klientų klausimų apie šildymo sezono pradžią. Šilumos poreikis – individualus, todėl gyventojams, kurių namuose pernelyg šalta, rekomenduojama pasinaudoti galimybe ir šildymo sezoną pradėti anksčiau.
nuotrauka
2023-10-10 16:40
Mikroklimato reguliavimas šiuolaikiniuose būstuose vis sparčiau automatizuojamas. Automatinis šildymo valdymas bei kitų optimalių mikroklimato rodiklių palaikymas galimas pasirinkus išmaniuosius namų sprendimus, kurie suteikia komforto, taupo laiką bei leidžia sumažinti sunaudojamos energijos kiekį.
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...
nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-09-07 07:38
Turto bankas pasirašė sutartį dėl 41 valstybės biurų pastato inžinerinių sistemų automatizavimo. Skaičiuojama, kad ši priemonė kasmet leis sutaupyti ne mažiau nei 10–13 proc. elektros ir šilumos energijos, o investicijos atsipirks vos per trejus metus.
nuotrauka
2023-08-22 15:21
Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip svarbu namuose užtikrinti malonią šilumą – šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami šildymo katilai. Nusprendus tokią įrangą naudoti savo namuose, reikės susipažinti su skirtingais katilų tipais. Kaip ir galima tikėtis, kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir...
nuotrauka
2023-06-29 07:26
Išmaniųjų statybų ir tvarumo idėjos jau neatsiejamos nuo reikalavimų šiuolaikiniams ir ateities pastatams, todėl jos tvirtai įkėlė koją ir į vonios kambarį. Santechninės įrangos kompanija „LAUFEN“ šiemet pristatė naujas vonios kambario kolekcijas, kurios atspindi ne tik 130 veiklos metų patirtį, nep...
nuotrauka
2023-06-16 07:15
Belgijos kompanija „Ideal Standard“ rinkai pasiūlė dušo sistemų kolekciją ALU+, kuri atliepia karščiausias rinkos tendencijas – yra estetiška, taupi ir tvari. ALU+ kolekcija skirta šiuolaikiniam vonios kambariui: turi integruotą daiktų laikymo sistemą, modelius galima rinktis iš kelių modernių spalv...
nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos