2023 birželio 10 d. šeštadienis, 16:59
Reklama  |  facebook

Išmaniausias pasaulyje pastatas gali „bendrauti“ su darbuotojais

2016-11-09 15:00
Amsterdame, Olandijoje iškilęs verslo centras „The Edge“ pripažintas ekologiškiausiu pastatu pasaulyje. Pastatas pats pasigamina 102 proc. jam reikalingos energijos ir turi aukščiausio reitingo (net 98,36 proc.) tarptautinį „BREEAM® NL“ sertifikatą.
nuotrauka
Visi „The Edge“ dirbantys žmonės dalinasi 1000 pastate įrengtų darbo vietų. Bendrovės „Schneider Electric Lietuva“ nuotr.


Minimos įmonės
Schneider Electric Lietuva, UAB
Schneider Electric,

Šis verslo centras ne tik energiškai nepriklausomas, bet ir išmaniausias pasaulyje. Čia dirbantys darbuotojai su savo biuru gali bendrauti ir palaikyti ryšį: planuoti savo darbotvarkes, valdyti klimatą, parkuoti automobilius ir atlikti daugybę kitų funkcijų naudodamiesi mobiliąja programėle, rašoma „Schneider Electric Lietuva“ parengtame pranešime.

Moderniausiu pasaulyje vadinamas pastatas tapo tikru inžineriniu stebuklu: jame įrengtos energiją taupančios ekosistemos bei inžineriniai sprendimai yra prijungti prie daiktų interneto.

the edge

Saulės baterijos, terminės energijos panaudojimas šildymui ir kondicionavimui, lietaus vandens atsargų naudojimas tualetuose – tai vos keletas iš daugybės sprendimų, įdiegtų šiame išmaniame pastate, pelniusiame tvariausio statinio titulą.

„The Edge“ biurų pastate, kurį suprojektavo „PLP Architecture“ architektų komanda, o statybos darbus organizavo nekilnojamo turto bendrovė OVG, įsikūrė kompanija „Deloitte Netherlands“. 

Darbo modelis šiame pastate taip pat kitoks. Čia dirba 2500 darbuotojų. Tačiau nė vienas jų neturi savo įprastų darbo kabinetų. Visi „The Edge“ dirbantys žmonės dalinasi 1000 pastate įrengtų darbo vietų. Priklausomai nuo savo darbo grafiko, specialistai gali dirbti prie tuo metu laisvo darbo stalo, pasinaudoti konferencijų kambariu,arba surengti visos komandos susitikimą verslo centro terasoje. Laisvą darbo vietą prie darbo stalo ar konferencijų salėje darbuotojai gali susirasti naudodamiesi mobiliąja programėle. Pastate įrengta daug nedidelių kambarėlių, kuriuose darbuotojai gali įsitaisyti patogiose kėdėse ir dirbti nešiojamais kompiuteriais ar telefonu.

Nepaisant to, kad „The Edge“ pastate darbuotojai neturi savo kabinetų, darbo procesas šiame verslo centre netapo chaotišku. Atvirkščiai, visi procesai čia vykdomi ypač sklandžiai pasitelkus išmaniąją programėlę. Ji kas rytą patikrina kiekvieno darbuotojo darbo planus, susitikimų grafikus, atpažįsta darbuotojų automobilius prie garažo ir nurodo laisvas vietas parkavimui, darbo vietas biure ir net pasirūpina kiekvienam žmogui priimtiniausiu mikroklimatu patalpose.

Su daiktų internetu susieta mobilioji programėlė padeda surinkti ir analizuoti duomenis apie vartotojų įpročius ir veiksmus. Tokia integruota infrastruktūros valdymo inovacija padeda sumažinti pastato energijos sąnaudas ir pateikia įžvalgų, kaip būtų galima optimizuoti „The Edge“ energijos resursus.

the edgeDidelę dalį inovatyvių sprendimų „The Edge“ pastate įdiegė ir Lietuvoje veikianti pasaulinė energijos valdymo kompanija „Schneider Electric“, kuri pasirūpino pastato infrastruktūros valdymo ir energijos tiekimo, paskirstymo sprendimais, kontrolės įrenginiais, įdiegė energijos monitoringo programinę įrangą „Power Monitoring Expert“ ir pasirūpino IT infrastruktūra.

Išmanaus pastato valdymo sistemos „smegenys“ yra „SmartStruxureTM“ pastato valdymo technologija, leidžianti realiu laiku matyti svarbiausius su pastatu susijusius duomenis. Ši technologija suteikia galimybę sekti, matuoti ir kontroliuoti visas pastato vykdomas operacijas ir energijos naudojimą. 

„The Edge“ verslo centre įrengta daugiau nei 28000 įvairių jutiklių, kurie leidžia stebėti ir valdyti, kaip ir kur naudojama energija ir net pastebėti, kada reikia užpildyti kavos aparatus. Netrukus žadama, kad mobilioji programėlė galės atlikti ir dar daugiau funkcijų, pavyzdžiui, pasirūpinti, kad net kavos aparatai vos prie jų prisiartinus darbuotojui jį „atpažintų“ ir pagamintų mėgiamo skonio ir saldumo gėrimą.

Visų šių sistemų ir išmanių technologijų dėka „The Edge“ pastatas tapo šiandieninių statybų galimybių riba ir pirmuoju tvariausiu bei išmaniausiu statiniu pasaulyje, kuris pasigamina energijos daugiau nei suvartoja. Tačiau svarbiausia, kad šiame pastate dirbantiems žmonėms sukurta svajonių darbo aplinka: komfortiška, moderni ir skatinanti kūrybiškumą.
Bendrovės „Schneider Electric Lietuva“ nuotr.
Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Perjungimo vožtuvai gali būti naudojami šildymo terpės srautui perjungti tarp dviejų šilumos šaltinių arba imtuvų. Jie gerai veikia, pavyzdžiui, sistemose su šilumos siurbliais.
nuotrauka
2023-05-05 07:00
„Geberit FlowFit“ – tai inovatyvi vamzdynų sistema, skirta tiekti geriamąjį vandenį, tačiau ji gali būti naudojama ne tik atliekant įprastą funkciją – šildant vandenį, bet šaldyti, ar suspausti orą. Sistema sukurta siekiant išvengti montavimo klaidų, kasdien pasitaikančių statybvietėse, ir iš esmės ...
nuotrauka
2023-04-20 07:41
Tarptautinė kompanija „Omnis Power“ įkūrė būstinę Kaune ir į Baltijos šalių rinką ateina su naujos kartos dvipusiais saulės moduliais – „N-Type“.
nuotrauka
2023-04-18 07:45
Neseniai užbaigti apšvietimo sistemų įrengimo darbai dviejuose sporto paskirties objektuose – Kauno lengvosios atletikos manieže ir Vilniaus padelio teniso kortuose. Apšvietimo sprendinius jiems tiekė LEDVANCE, vienas iš didžiausių apšvietimo rinkos žaidėjų pasaulyje.
nuotrauka
2023-04-13 08:28
Energetikos ministerija primena, kad verslo įmonės dar gali kreiptis paramos diegiant aplinkai draugiškas, naujesnes ir mažiau energijos vartojančias technologijas.
nuotrauka
2023-04-12 07:33
Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas (ŠVOK) lemia patalpų mikroklimatą, nuo kurio priklauso komfortas, darbingumas ir sveikata. Tai yra aksioma, dėl kurios niekas nesiginčija. Tačiau sprendinių, kaip sukurti komfortišką patalpų mikroklimatą, ieškoma nuolat.
nuotrauka
2023-04-07 07:50
Pagrindinis uždavinys, rekonstruojant buvusio centrinio Vilniaus pašto pastatą, buvo pritaikyti jį šių dienų žmogaus poreikiams ir išsaugoti istorijos dvasią. Inžinerinių sistemų montavimo įmonei „Vartolita“ tai buvo pats didžiausias iššūkis, su kokiu teko susidurti per visą įmonės veiklos istoriją.
nuotrauka
2023-03-28 16:59
Energetikos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė įgyvendinti projektą „Neefektyviai biomasę naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose“, finansuojamą 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų lėšomis.
nuotrauka
2023-03-13 07:46
Augant įrenginių, naudojančių, pvz., šilumos siurblius, paklausai, didėja susidomėjimas perjungimo vožtuvais. Jie dažniausiai naudojami šildymo sistemose, kai reikia perjungti du skirtingus šilumos šaltinius arba du skirtingus imtuvus.
nuotrauka
2023-02-27 11:43
Ar gali universitete pradėtos veiklos, gimusios idėjos ir projektai tapti pelną nešančiu verslu? Taip. Pasak Virgilijaus Pamakščio, „Axioma Metering“ Inovacijų ir technikos departamento direktoriaus, bendras skaitiklių projektas su KTU prasidėjo dar 1991 m., o dabar įmonė yra vienintelis ultragarsin...
nuotrauka
2023-02-24 07:44
Vyraujant šaltiems orams, namų vėdinimas atvėrus langus tampa ne itin malonus, tačiau turint efektyvią rekuperacinę vėdinimo sistemą to daryti nereikia. Bendrovės „Realco statyba“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje dar nemažai žmonių yra linkę vėdinti namus atidarydami langus, nors gyvena auk...
nuotrauka
2023-02-15 06:30
Dušo patirtis stilingai: dieną pradėkite atgaivinančiu maloniu dušu ryte, o dienos stresą nuplaukite švelnia dušo srove vakare.
nuotrauka
2023-02-08 07:02
Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpro...
nuotrauka
2023-01-31 07:31
Pastatų vidaus nuotekų sistemoms įrengti pilkojo ketaus vamzdžiai naudojami jau nuo seno. Dabar Lietuvoje juos jau baigia išstumti pigesni ir lengvesni plastikiniai vamzdžiai. Vis dėlto eksploatacinėmis – ypač akustinėmis bei priešgaisrinėmis – savybėmis plastikiniai smarkiai nusileidžia ketaus vamz...
nuotrauka
2023-01-23 07:17
Net 85–95 % Europoje esančių pastatų dar bus eksploatuojami 2050 m., tad senesniems pastatams reikės iki 20 kartų daugiau energijos nei naujesniems, energiškai efektyviems pastatams. Kadangi per metus renovuojama tik 1 % šių pastatų, būtina ieškoti energiją taupančių priemonių, kurios ne tik sudaryt...
nuotrauka
2023-01-14 07:22
Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) kartu su Europos energijos efektyvumo fondu (EEEF) įsteigta KŪB „Tvarių investicijų plėtros skatinimas” (TIPS) pasirašė paskolos sutartį su UAB „Venteos“, kuri viešosios–privačios partnerystės būdu įgyvendins Kauno rajono gatvių apšvietimo sistemos modern...
nuotrauka
2023-01-13 07:57
Statant modernią 19 tūkst. kv. m ploto Vokietijos polimerų milžinės REHAU gamyklą, ypatingas dėmesys buvo skiriamas priešgaisrinei saugai. Įgyvendinant pagrindinius užsakovo reikalavimus dėl saugumo, inovatyvumo ir tvarumo, buvo parinktos padidinto atsparumo ugniai medžiagos, įdiegtos efektyvios sau...
nuotrauka
2023-01-06 07:54
„CityCharge V2“ elektromobilių įkrovimo stotelė pelnė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2022“ aukso medalį. Tai elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ naujos kartos gaminys, išskirtinis savo dizainu, inžineriniais sprendimais bei išmaniosiomis funkcijomis.
nuotrauka
2022-12-02 11:05
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ skelbia pradedanti naują išmanaus vandentiekio sostinėje diegimo etapą, kurio metu vilniečių namuose mechaniniai šalto vandens skaitikliai bus keičiami išmaniaisiais įrenginiais. Skaitiklių keitimą gyventojų namuose bendrovė ketina prad...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos