2021 rugpjūčio 6 d. penktadienis, 5:10
Reklama  |  facebook

Jonava. Kiekvienas atsakingas už savo kiemą

2015-08-17 13:34
Po to, kai Jonavos savivaldybės Taryba nusprendė patvirtinti UAB „Jonavos paslaugos" prižiūrimų daugiabučių gyvenamųjų namų priskirtų teritorijų tvarkymo apmokėjimo įkainį, daugumai miesto daugiabučių gyventojų iškilo nemažai klausimų. Todėl rajono valdžia nusprendė aiškiai ir racionaliai išaiškinti šią situaciją.
nuotrauka
Dabar gyventojai turės pilną teisę iš bendrovės reikalauti, kad ir žolė būtų laiku šienaujama, lapai sugrėbti ir išvežti, nurinktos šiukšlės. Asociatyvi portalo nuotr.


Minimos įmonės
Jonavos r. savivaldybė,
Jonavos paslaugos, UAB

Jonavos mieste yra 297 daugiabučiai gyvenamieji namai. UAB „Jonavos paslaugos" prižiūri didžiąją jų dalį – 238. Likusių daugiabučių namų gyventojai įsisteigė namų bendrijas arba, sudarę jungtinės veiklos sutartis, savo namų ūkius tvarkosi patys.

„Visi sutinkame, kad teritorija, esanti aplink daugiabučius gyvenamuosius namus, turi būti prižiūrima ir tvarkoma. Kiemai – šluojami ir valomi, žolė šienaujama, lapai grėbiami, šiukšlės renkamos ir išvežamos, nukasamas sniegas, barstoma druska ir smėlis. Veltui šių darbų niekada niekas ir nedarė. Iki šiol minėtų 238 daugiabučių namų teritorijas UAB „Jonavos paslaugos" tvarkė už rajono biudžeto lėšas: tai kainuodavo apie 300 tūkstančių eurų per metus. Šie pinigai – visų rajono gyventojų – mokesčių mokėtojų – pinigai. Kiekvienas, negyvenantis šiuose daugiabučiuose, galėjo paklausti, kodėl jo sumokėtus mokesčius „valdžia" naudoja daugiabučių namų teritorijoms tvarkyti, kai tuo tarpu už savo teritorijas (daugiabučių bendrijų, privačių gyvenamųjų namų) jie turėjo mokėti arba tvarkyti patys“, – tvirtina Jonavos rajono savivaldybė.

Anot rajono valdžios, daugiabučių namų gyventojams priklauso ne tik jų butai, bet jie yra ir viso namo bendrasavininkiai. Kaip ir visi savininkai, jie turi prižiūrėti savo turtą taip, kaip tai numatoma atitinkamuose teisės aktuose. Namo teritorija taip pat yra jų bendra nuosavybė, todėl turi būti prižiūrima ir tvarkoma. Ar jie privalo mokėti UAB „Jonavos paslaugos" už teritorijos tvarkymą? Ne, jeigu jau yra įsteigę ar įsisteigs bendriją, ar pasirašys jungtinės veiklos sutartį. Tačiau niekas neatleis nuo atsakomybės tvarkyti teritoriją, tik šiuo atveju už daugiabučio teritorijos tvarkymą atsakys bendrijos pirmininkas arba jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo (jiems už nesutvarkytą ir neprižiūrimą teritoriją bus skiriamos administracinės nuobaudos).

„Žodžiui „mokestis" eilę metų suteikiama itin neigiama reikšmė, kuria mėgstama neatsakingai spekuliuoti. Ar įkainis už daugiabučių teritorijų tvarkymą yra „mokestis"? Ar tai „mokestis", kurį mokame „valdžiai"? Jokiu būdu ne, nes tai tėra užmokestis už darbus, kuriuos atliks UAB „Jonavos paslaugos". Tai nėra „mokestis", o paprastas atsiskaitymas už suteiktas paslaugas. Juk kiekvieną mėnesį mokėdami mobiliojo ryšio operatoriui už suteiktas ryšio paslaugas nesakome sau, kad mokame „mokesčius", puikiai suprasdami, kad sumokame už mums suteiktas paslaugas“, – sako rajono savivaldybė.

Preliminarią sumą, kurią per mėnesį UAB „Jonavos paslaugos" turėtų sumokėti tipinis daugiabutis, apskaičiuoti nėra sunku. Per mėnesį už teritorijos tvarkymą administruojamo daugiabučio namo butų savininkai mokės apytikriai tiek: 1 kambario (36 kv. m.) – 1,96 Eur, 2 kamb. (50 kv. m.) – 2,72 Eur, 3 kamb. (63 kv. m.) – 3,43 Eur. 

Namų teritorijų tvarkymo kainos (jos pateikiamos su priskaičiuotu PVM):
  • 3 laiptinių, 45 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 102 Eur iki 130 Eur per mėnesį;
  • 4 laiptinių, 60 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 125 Eur iki 186 Eur per mėnesį;
  • 5 laiptinių, 75 butų namui, priklausomai nuo namo dydžio, mokestis būtų nuo 215 Eur iki 222 Eur per mėnesį.

Jeigu daugiabučių namų bendrasavininkiams atrodo, kad jie rastų įmones ar privačius asmenis, galinčius teritoriją sutvarkyti už mažesnę kainą, – jų valia rinktis. Tačiau tvarkytis bet kuriuo atveju reikės.

Kodėl nauja tvarka nepradžiugino UAB „Jonavos paslaugos" administracijos? Ilgą laiką buvo einama patogiu, tačiau neteisingu ir neracionaliu keliu. Rajono savivaldybė už daugiabučių teritorijų tvarkymą UAB „Jonavos paslaugos" mokėdavo tiesiai iš rajono biudžeto, kurį sudaro visų mokesčių mokėtojų lėšos. Dabar bendrovei teks „vargti" su ne mažiau kaip 12 tūkstančių klientų, kiekvienam išrašant sąskaitas bei iš kiekvieno surenkant pinigus. Vieni mokės, kiti, kaip nemoka už nieką, taip nemokės ir už teritorijų tvarkymą. Dar daugiau. Kai gyventojams UAB „Jonavos paslaugos" teritorijas tvarkydavo tiesiogiai neimdama už tai įmokos, gyventojai negalėjo reikalauti gero, kokybiško paslaugų suteikimo laiku, nes tiesiogiai už šias paslaugas nebuvo mokama. O dabar gyventojai turės pilną teisę iš bendrovės reikalauti, kad ir žolė būtų laiku šienaujama, lapai sugrėbti ir išvežti, nurinktos šiukšlės.

Jau dabar aišku, kad UAB „Jonavos paslaugos" už šią įmoką įsipareigoja atlikti darbus: ne rečiau kaip tris kartus per metus šienauti žolę; nukritusius lapus, nušienautą žolę surinkti ir išvežti į specialiai tam skirtą vietą; šaligatvius ir gatves kiekvieną darbo dieną išvalyti iki 7.30 val., o esant būtinumui valyti ir visą dieną; nustojus snigti, sniegą valyti ir kaupti taip, kad netrukdytų pėstiesiems ir transportui; esant plikšalai nedelsiant barstyti smėliu.

Ir svarbiausia. Kur savivaldybė panaudos 300 tūkstančių eurų, kuriuos anksčiau skirdavo teritorijoms tvarkyti? Šie pinigai bus panaudoti daugiabučių namų teritorijoms atnaujinti: už juos savivaldybė platins automobilių stovėjimo aikšteles, remontuos senus ir klos naujus šaligatvius, platins, taisys, remontuos, asfaltuos įvažiavimus, pravažiavimus, imsis kitų aplinkos tvarkymo darbų. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-08-05 10:08
Ekonomikos ir inovacijų ministerija 14 šalies savivaldybių paskirstė beveik 25 mln. eurų 22 infrastruktūros projektams įgyvendinti. Už šias lėšas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose bus įrengiama bei tobulinama infrastruktūra, reikaling...
nuotrauka
2021-08-04 15:30
Želdynų pasigendantys sostinės Viršuliškių gyventojai greitu metu turės dar vieną sutvarkytą žalią viešąją erdvę ties J. Rutkausko g. ir Pilaitės pr. Į jos įrengimą bus įtraukti aplinkinių teritorijų vystytojai. Projektinius pasiūlymus, kurie po kelių savaičių bus pristatyti viešai, greta statomo da...
nuotrauka
2021-08-04 13:55
Didelė dalis Klaipėdos švietimo įstaigų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė beveik 4 mln. Eur.
nuotrauka
2021-08-04 06:46
Kairioji Neries krantinė Vilniuje jau greitai taps dar viena patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams. Užbaigtas viešasis pirkimas upės krantinei sutvarkyti atkarpose tarp Šilo tilto ir Vileišių skvero, taip pat tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų.
nuotrauka
2021-08-03 08:26
Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio įsakymu Lietuvos savivaldybėms papildomai paskirstyta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Vyriausybei pritarus Susisiekimo ministerijos iniciatyvai, šiemet savivaldybės galės pačios spręsti, kokiems jų valdomiems keliams panaudoti šia...
nuotrauka
2021-08-02 11:43
Rokiškis imasi ambicingo projekto – beveik centrinėje miesto dalyje, Topolių ir Pandėlio gatvių teritorijoje, įkurti naują individualių gyvenamųjų namų kvartalą su visiškai įrengta infrastruktūra ir komunikacijomis: asfaltuota ir apšviesta gatve, nuovažomis į kiekvieną sklypą, vandentiekio ir nuotek...
nuotrauka
2021-07-30 11:40
Klaipėda ruošiasi senamiesčio gatvių atnaujinimui – per pusantrų metų numatoma sutvarkyti penkias akmenimis grįstas gatveles – Žvejų, Teatro, Daržų, Sukilėlių ir Vežėjų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių atnaujinimas. Pokyčiai numatomi Didžiojoje Vandens ir Aukštojoje gatvėse.
nuotrauka
2021-07-29 20:29
Pasiektas susitarimas tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir klaipėdiečių, teismui pateikusių skundą dėl Rumpiškės kvartalo dalyje vykdomos rekonstrukcijos, leis toliau tęsti pradėtus darbus, kurie finansuojami iš Europos Sąjungos lėšų.
nuotrauka
2021-07-28 15:53
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir UAB „SRP Projektas“ pasirašė sutartį dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo.
nuotrauka
2021-07-28 09:51
23 arų ploto teritorija tarp L. Sapiegos ir Kuosų gatvių Antakalnyje gali virsti sutvarkyta viešąja erdve, jei projektui pritars ir vilniečiai, ir savivaldybė. Rugpjūčio 12 dieną bus pristatyti projektiniai pasiūlymai, kaip atnaujinti ir įveiklinti teritoriją, esančią laisvoje valstybinėje žemėje ta...
nuotrauka
2021-07-23 11:03
Alytaus miesto savivaldybė nuogąstauja dėl planuojamos naujos mineralinės uolienos perdirbimo gamyklos statybos ir jos veiklos saugumo užtikrinimo. Ji veiktų buvusio medvilnės kombinato teritorijoje, „Ekologistikos“ nelaimės vietos kaimynystėje.
nuotrauka
2021-07-21 11:49
Klaipėdos centrinio pašto kompleksas gali tapti kelias epochas reprezentuojančiu objektu, pritraukiančiu miestiečius ir turistus savo architektūra, įvairių kultūrų įtakos požymiais bei išskirtiniu objektu – kariljonu. Tokiu akcentu pristatyta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių...
nuotrauka
2021-07-21 08:16
Pernai Lampėdžio pakrantėje duris atvėrusią sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazę jau greitai papildys tarptautinius reikalavimus atitinkanti 2 km ilgio trasa. Šiame komplekse vandens sporto atletai galės ne tik treniruotis, bet ir varžytis aukšto rango varžybose.
nuotrauka
2021-07-20 14:15
Vilniaus miesto savivaldybei ir UAB „Vilniaus vystymo kompanijai“ bendradarbiaujant su naujai atrinktu Lazdynų baseino rangovu AB „Panevėžio statybos trestu“, baseino statybos darbai persirito į antrą pusę. Objekte ištaisyta didžioji dalis defektų ir atlikta apie du trečdalius visų rangos darbų, o j...
nuotrauka
2021-07-19 14:46
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) paskelbė viešąjį pirkimą pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida apie 35 km projektavimui. Planuojama, kad, 2022 m. pabaigus projektavimą, bus skelbiami viešieji pirkimai statybos darbams atlikti. Kol takas bus sutvarkytas taip, kad ...
nuotrauka
2021-07-19 08:05
Pokyčiai Kauno senamiestyje aprėpė ne tik Vilniaus gatvę bei Pilies žiedą su prieigomis, bet ir miestui reikšmingus pastatus. Pastoliai grįžta į Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios ir benediktinių vienuolyno ansamblį. Autentiškas spalvas netrukus atgaus šio komplekso klebonijos fasadas. Planuojama, kad p...
nuotrauka
2021-07-15 15:45
Konkurencijos taryba nusprendė, kad Palangos savivaldybė, pavesdama savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti pastatų administravimo, statybos darbų ir statinio projektavimo paslaugas, peržengė vidaus sandorio išimties ribas ir ribojo konkurenciją. Savivaldybė netruko išplatinti pranešimą, kad ...
nuotrauka
2021-07-14 15:41
Šią savaitę pradėtas Vilniaus gatvės kapitalinis remontas pelnytai vadinamas didžiausios apimties projektu šioje senamiesčio arterijoje per daugiau kaip pusę amžiaus. Įsibėgėjantys darbai aprėps ir giliai po žeme glūdinčias pasenusias komunikacijas. Akmeniu grįstas grindinys taps patogesnis ir estet...
nuotrauka
2021-07-14 15:35
Vilniaus miesto Taryba po pateikimo pritarė siūlymui svarstyti įsigyti Ozo g. 14A esančią „Jeep“ areną. Prieš tai dar planuojama atlikti turto vertinimą ir su dabartiniais arenos savininkais sėsti prie derybų stalo.
nuotrauka
2021-07-14 08:55
Iniciatyva Klaipėdos švyturį atverti visuomenei aptarta savivaldybės vadovų bei specialistų susitikime su Susisiekimo ministerijos, Lietuvos transporto saugos administracijos, ugniagesių, Valstybinio jūrų uosto direkcijos, AB „Klaipėdos nafta“ atstovais.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse