2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 5:14
Reklama  |  facebook

Jonavoje paminėta Pasaulinė būsto diena

2015-10-13 08:02
Jonavos kultūros centre surengta Pasaulinė būsto diena. Šiemet šventinio renginio vieta ir tema „Už darnų atnaujinimą“ pasirinkti neatsitiktinai, kadangi Jonavoje renovuojami ne tik pavieniai daugiabučiai, bet kompleksiškai sutvarkoma aplinka, vaikų žaidimo aikštelės, inžinerinė infrastruktūra. Renginio dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti atnaujintą kvartalą, esantį Panerių gatvėje.
nuotrauka
Būsto dienos minėjimas Jonavoje. BETA (Kristinos Gecevičiūtės) nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai,
BETA (Būsto energijos taupymo agentūra), VŠĮ
Jonavos paslaugos, UAB
PASLAUGOS BŪSTUI, UAB
VA Statyba, UAB
PST (Panevėžio statybos trestas), AB

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius sako, kad šiame kvartale tuoj neliks nė vieno neatnaujinto daugiabučio.

„Iš viso atnaujinami 24 daugiabučiai namai. Didžioji dalis – pagal probleminėms teritorijoms skirtą programą. Pirmasis daugiabutis šiame kvartale pradėtas renovuoti 2008 metais, o paskutinis bus baigtas kitais metais“, – sakė M. Sinkevičius.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė džiaugėsi, kad šiemet Būsto diena švenčiama Jonavoje, kuri yra kvartalinės renovacijos pavyzdys kitoms savivaldybėms.

Šventės metu aplinkos ministro padėkomis ir atminimo dovanomis apdovanoti aktyviausi ir labiausiai nusipelniusieji būsto dalyviai: bendrijų pirmininkai, projektų įgyvendinimo administratoriai, rangovai, techniniai prižiūrėtojai, asociacijos, savivaldybės. Nominacijoms pasiūlymus teikė Aplinkos ministerija, Būsto energijos taupymo agentūra, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, asociacija „Lietuvos butų ūkis“, Respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai, Lietuvos savivaldybių asociacija. 

Kasmet pirmąjį spalio pirmadienį yra teikiami pasauliniai HABITAT apdovanojimai. Toks apdovanojimas prieš aštuonerius metus buvo skirtas ir Lietuvai už pilotinį namų energinio efektyvumo didinimo projektą. Lietuvoje Pasaulinė būsto diena minima ketvirtąjį kartą.

Nominacijos skirtos:

Už darnų daugiabučio namo ir gyvenamosios aplinkos atnaujinimą

 •  Stela Glauzerienė – DNSB „Liepa 100“ pirmininkė (A. Kulviečiog. 13A, Jonava)
 • Česlovas Martinaitis – DNSB Sevastopolio g. 5 pirmininkas, Šiauliai
 • Birutė Valkiūnienė ‒ Marijonų g. 31-ojo ir 31A-ojo DNSB pirmininkė (Panevėžys)

Už iniciatyvą organizuojant daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyvendinimą

 • UAB „Šakių komunalinis ūkis“ (direktorius Darius Mikelionis)
 • UAB „Akmenės būstas“ (direktorius Benediktas Balkauskas)
 • UAB „Prienų butų ūkis“ (direktorius Algis Valatka)
 • UAB „Gargždų būstas“ (direktorius Rimvydas Rameika)
 • UAB „Jonavos paslaugos“ (direktorius Edmundas Mulokas)
 • UAB ,,Vitės valdos“ (direktorius Vaidas Barakauskas)

Už sklandų ir sėkmingą daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyvendinimo organizavimą

 • UAB „Ignalinos butų ūkis“ (direktorius Antanas Gylys)
 • VšĮ „Atnaujinkime miestą“ (direktorius Vilmantas Jankūnas)
 • UAB „Radviliškio šiluma“ (direktorius Pranas Mickaitis)
 • Marijus Nistelis – 373-osios DNSB pirmininkas (Kaunas)
 • UAB „Ukmergės butų ūkis“ (direktorius Giedrius Pocius)
 • UAB „Paslaugos būstui“ (direktorė Regina Uznienė)
 • UAB ,,Rokiškio butų ūkis“ (direktorius Vladas Janulis)
 • UAB „Tvarkyba“ (direktorė Danuta Suckel)
Už nuoseklią ir reiklią daugiabučių namų modernizavimo rangos darbų priežiūrą
 • Manvydas Supranavičius – techninė prižiūra
 • Alvydas Tyla – techninė priežiūra
 • Juozas Čekanavičius – techninė priežiūra

Už indėlį atnaujinant daugiabučius namus ir siekį sukurti darnią gyvenamąją aplinką

 • Druskininkų savivaldybė
 • Jonavos savivaldybė
 • Telšių rajono savivaldybė
 • Anykščių rajono savivaldybė
 • Plungės rajono savivaldybė
 • Molėtų rajono savivaldybė
 • Už svarų indėlį organizuojant renovuojamų namų statybos darbų kokybės kontrolę
 • Laura Nalivaikienė – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė
Už svarų indėlį ir aktyvų dalyvavimą sprendžiant daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų finansavimą
 • Junona Bumelytė – Europos investicijų banko atstovybės Lietuvoje vadovė

Už gerai organizuotą ir kokybišką daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbų vykdymą

 • UAB „VA Statyba“
 • AB „Panevėžio statybos trestas“
 • UAB „Statybos ritmas“

Už viešojo administravimo pastangas skatinti darnią gyvenamųjų namų ir aplinkos priežiūrą bei atnaujinimą

 • Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai (prezidentas Juozas Antanaitis)
 • UAB ,,Tauragės butų ūkis“ (direktorė Edita Zinkė)
 • Kelmės rajono savivaldybės administracija
 • Asociacija ,,Lietuvos butų ūkis“( prezidentė Vladzė Prunskienė)


BETA (Kristinos Gecevičiūtės) nuotr.
Statybunaujienos.lt
Metų nominacijos

nuotrauka
2021-12-06 07:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikė „Gerumo žvaigždes“ savivaldybių merams ir nevyriausybinių organizacijų atstovams, padėjusiems spręsti šalyje kilusią migrantų krizę.
nuotrauka
2021-12-06 07:11
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba kvietė organizacijas dalyvauti konkurse „Efektyviausi viešieji pirkimai 2021“ ir atrinko geriausiai bei profesionaliausiai atliktus pirkimus. Laimėtojai buvo renkami trims nominacijoms: darniausio, inovatyviausio ir sumaniausiai or...
nuotrauka
2021-11-15 10:57
Taline paaiškėjo tradicinio geriausio Baltijos šalių architektūros studentų baigiamojo darbo konkurso BAUA Award rezultatai. Konkurse ryškiai matomos tapo dvi Lietuvos atstovės.
nuotrauka
2021-10-20 09:07
Vakar, spalio 19 d., Vilniuje jau šešioliktus metus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“.
nuotrauka
2021-10-06 07:10
Statybininkų dienos proga dr. Linas Gelažanskas, UAB „IT logika“ direktorius, buvo apdovanotas Lietuvos statybininkų asociacijos padėka už pagarbą savo profesijai, už atsakingai ir profesionaliai atliekamą darbą statybos sektoriuje, įmonei profesionaliai kuriant skaitmeninius statybos projektų model...
nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-20 07:20
Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-14 13:38
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ tarptautiniuose nekilnojamojo turto (NT) apdovanojimuose įmonę „Eika“ pripažino geriausia 2021 m. nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje ir tai yra devintas kartas iš 17-a metų vykstančio tyrimo, kai įmonė pripažinta geriausia NT plėtotoja...
nuotrauka
2021-06-02 18:07
Birželio 2 d. startavo paraiškų dalyvauti „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimuose pildymas. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 20 d.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-28 08:56
Sostinės Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosiuose rajonuose lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tvarios vandentvarkos, procesų skaitmenizavimo ir žaliosios infrastruktūros principus. Šis projektas – Lietuvoje vienas iš pirmųjų vandentvarkos srities projektų, parengtų va...
nuotrauka
2021-04-26 09:15
Vienybės aikštė Kaune pelnė pasaulyje pripažintą, tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai – istorinis laimėjimas, kadangi tokio įvertinimo užbaigtas architektūros objektas sulaukė pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-04-26 08:14
Didžiausiame skaitmeninės statybos tematikos renginyje Lietuvoje – tarptautinėje virtualioje konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2021. Vilnius“ balandžio 23 d., penktadienį, – paskelbti geriausi 2021 m. Lietuvos BIM projektai.
nuotrauka
2021-04-21 07:33,      papildyta 2021-04-23 14:50, Projektas pelnė konkurso „Lietuvos BIM projektai 2021“ apdovanojimą
Metų pradžioje Visagino pramonės parke buvo užbaigta statyti Jungtinės Karalystės medicinos prietaisų kompanijos „Intersurgical“ gamykla. Tai jau antroji Lietuvoje veikianti jos gamykla. Ir pirmoji, kurią generalinis rangovas „Raseinių statyba“ statė BIM aplinkoje.
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos