2022 spalio 1 d. šeštadienis, 12:06
Reklama  |  facebook

KTU Statybos ir architektūros fakulteto dekanas: turime žvelgti bent 10 metų į priekį Video

2018-09-05 09:14
Nors yra vienas iš seniausių pasaulyje, statybų sektorius sparčiai kinta. Naujos medžiagos, konstrukcijos, skaitmenizavimas, globalėjanti rinka keičia ir šio sektoriaus specialistų kompetencijas. Siekiant neatsilikti nuo rinkos tendencijų ir parengti specialistus naujovėms, būtina keistis ir universitetams.
nuotrauka
Studijų programose integruota nemažai naujovių – yra daug grupinio darbo, kūrybinių užduočių, problemų sprendimu grįsto mokymo. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

„Tikime, kad yra labai svarbu turėti valstybėje stiprų ir inovatyvų statybos sektorių. Jis Lietuvoje sugeneruoja apie 7 proc. BVP. Universitetas tiesiog privalo nuolat bendrauti su verslo bei viešojo sektoriaus atstovais, jausti poreikius ir numatyti artėjančias tendencijas. Studijų programas jau šiandien reikia kreipti į tai, kas rinkoje įsitvirtins tik po dešimtmečio ar vėliau“, – tikina Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) dekanas Andrius Jurelionis.

Andrius Jurelionis, KTU SAF dekanas

Specialistų ugdymas yra inertiškas procesas, kuris trunka ne vienerius metus. Reikia nemažai laiko, norint parengti naujas ar pakeisti esamas studijų programas, apmokyti personalą, pradėti vykdyti mokslinius tyrimus, sukurti studijų ir mokslo infrastruktūrą, pritaikyti naujus didaktikos metodus. Todėl aukštajai mokyklai yra būtinas glaudus bendradarbiavimas su verslu, siekiant parengti aukštos kompetencijos specialistą, kuris gebėtų lengvai ir greitai integruotis į šiuo metu itin dinamišką statybos sritį.

KTU jau yra tapęs universitetu be sienų. Čia vyksta įvairūs mokymai, kvalifikacijos kėlimo kursai specialistams, teikiamos mokslinės paslaugos verslui, atliekami tyrimai. Universiteto bendruomenė bendradarbiauja su verslu, jo atstovai yra įtraukiami į diskusijas, priimant sprendimus, tobulinant studijų programas ir prižiūrint jas.

Pasak KTU SAF dekano, fakulteto stiprybės yra užkoduotos pačiame pavadinime – tai kartu dirbantys architektai, urbanistai ir statybos inžinieriai. „Studijų procese galime jungti į visumą visus statybos procesų etapus – nuo esamos situacijos vertinimo miesto kontekste, architektūrinio ir inžinerinio projektavimo, statybos darbų organizavimo iki statinių ūkio valdymo“, – teigia A. Jurelionis.

Pasak jo, studijų programose integruota nemažai naujovių – yra daug grupinio darbo, kūrybinių užduočių, problemų sprendimu grįsto mokymo. Progresyvi bakalauro studijų iniciatyva – jungtiniai semestro projektai, kuriuose bendrai užduočiai spręsti susiburia skirtingų specializacijų ir skirtingas studijų programas pasirinkę studentai.

„Greta dėstytojų-mokslininkų, fakultete dirba daug visuomenėje žinomų architektų ir inžinierių-praktikų, turime stiprių užsienio ir verslo partnerių. Pagirtina, kad jiems rūpi ne tik Lietuvos statybų sektoriaus ateitis, bet ir mūsų

 miestų veidas“, – pasakoja A. Jurelionis. Jis pažymi, kad fakulteto mokslininkai nuo pirmo kurso padeda studentams, tampa jų mentoriais, konsultuoja ne tik su studijomis susijusiais klausimais. Dėstytojai nebūna nuošaly, kai studentai planuoja profesinę karjerą, pasirenka mokslinę veiklą.

Šiemet studijas baigė pirmoji absolventų karta, kuriems buvo suteikta galimybė aktyviai gilinti žinias apie statinio informacinį modeliavimą (angl. BIM). Jie rengiami darbui didžiuosiuose tarptautinės rinkos projektuose. Fakulteto studentų žinios ir gebėjimai atsiskleidžia dar studijuojant. Pavyzdžiui, keletą metų iš eilės mūsų studentai laimi „Išmaniojo miesto“ konkurse.

Fakulteto dėstytojai dalyvauja tarptautiniuose „Nordplus“, „Interreg“ ir kitų programų projektuose, kuriuose siekiama stiprinti BIM studijų srityje, plėsti bendradarbiavimą su užsienio šalių aukštosiomis mokyklomis ir statybos srities verslo atstovais.

„Džiaugiamės, kad fakultete plėtojamos inovatyvios, šiuolaikiškos mokslo ir studijų kryptys. Dalijamės žiniomis apie pastatų 3D spausdinimo technologijas, savaime atsinaujinantį betoną, stipriname kompozicinių konstrukcijų tyrimų sferą, gilinamės į pastatų tvarumo ir gyvavimo ciklo analizės klausimus“, – sako dekanas.

Pasak A. Jurelionio, fakultete vykdomi moksliniai tyrimai – nuo mikrolygmens (pavyzdžiui, užsigydančio betono kristalų) iki makrolygmens (urbanistinių planavimų ir miestų analizių) – akivaizdžiai rodo, kad KTU SAF atviras iššūkiams. Fakultete veikiantis Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimų centras verslui siūlo daugiau nei 60 skirtingų tyrimų.

KTU nuotr. 

Statybunaujienos.lt

KTU | Statybos ir architektūros fakultetas

Aktualijos

nuotrauka
2022-09-30 15:33
Turto bankas, siekdamas kuo efektyviau panaudoti Šakiuose valdomą administracinį valstybės turtą, įgyvendino visą eilę pokyčių, kurie šiandien leidžia pasidžiaugti rezultatais. Vietoje šešių neefektyviai naudojamų valstybės administracinių pastatų, mieste liks trys – tačiau pilnai užpildyti.
nuotrauka
2022-09-29 14:43
2022 m. LEDVANCE ekspozicija aplankys kelias Europos šalis ir sustos didmeninės prekybos įmonėse bei kitose patogiose vietose, kad pademonstruotų naujausius LEDVANCE gaminius – nuo šviestuvų, lempų, LED modulių, iki elektrinių komponentų ir šviesos valdymo sistemų, skirtų montuotojams ir projektuoto...
nuotrauka
2022-09-29 09:50
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1,2 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų padidėjimas 0,4 proc., ir vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio sumažėjimas 1,2 proc. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 7,7 proc. pa...
nuotrauka
2022-09-28 12:54
Aplinkos ministerija patikslino Vyriausybės nutarimu patvirtintus Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatus ir kviečia projektui teikti pastabas ir pasiūlymus.
nuotrauka
2022-09-28 06:46
Nuo spalio 3 d. neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, galės teikti paraiškas paramai gauti.
nuotrauka
2022-09-27 07:47
Pagal Valstybinės žemės sklypų perdavimo valdyti, naudoti ir disponuoti jais patikėjimo teise savivaldybėms taisykles ir atsižvelgiant į Marijampolės savivaldybės tarybos prašymą, Marijampolės savivaldybei perduodama 10 valstybinės žemės sklypų gatvėms ir vietiniams keliams, komunaliniams inžinerini...
nuotrauka
2022-09-26 11:20
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. ketindami atsiskaityti grynaisiais pinigais turime įsivertinti, ar mūsų mokamos sumos dydis yra leistinas įstatymais, nes net nenorėdami galime tapti įstatymo pažeidėjais, kai neigiamų pasekmių sulaukia tiek grynųjų pinigų mokėtojas, tiek juos priėmęs asmuo.
nuotrauka
2022-09-26 11:00
Vilnius kviečia architektus teikti projektus ir idėjas naujoms ugdymo įstaigoms. „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbia architektūros projektų konkursus, kuriuose ieškoma geriausių idėjų vaikų darželiams Šnipiškėse ir Balsiuose bei Pavilnyje ir Perkūnkiemyje planuojamoms statyti progimnazijoms.
nuotrauka
2022-09-26 07:14
Nusėdęs, pakrypęs, skylantis statinys – gal ir nedažna, bet labai sunki liga, galinti pasibaigti ir avarija ar pastato nugriovimu. Baltijos šalyse ir Lenkijoje lietuviško kapitalo bendrovė „Geolift Baltic“ siūlo konstrukcijų stabilizavimą ir pakėlimą geopolimerinėmis injekcijomis – greita ir elegant...
nuotrauka
2022-09-23 09:27
Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti. Todėl svajojantiems apie savo nuosavą būstą sąlygos jį įsigyti, ekspertų teigimu, ateityje vėl numatomos palankios. Tačiau n...
nuotrauka
2022-09-22 14:13
Visoje Lietuvoje vykstant viešame masinio vertinimo dokumentų svarstyme visuomenė gali susipažinti su Registrų centro perskaičiuotomis projektinėmis žemės ir statinių vidutinėmis rinkos vertėmis, kurios įsigalios nuo kitų metų sausio. Vidutinės rinkos vertės ne rečiau kaip kas penkerius metus prilyg...
nuotrauka
2022-09-22 06:20
Valstybės įmonė Turto bankas pajūryje skelbia išskirtinį aukcioną – ketinama parduoti nuo jūros 600 m nutolusius beveik 2000 kv. m dydžio poilsio namus. Pradinė kaina aukcione sieks 2 mln. 168 tūkst. eurų. Iš parduoto turto gautos lėšos bus investuojamos į policijos komisariato Klaipėdoje daugiaaukš...
nuotrauka
2022-09-22 06:17
15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų. Sportininkai ir žiūrovai juos išbandys jau netrukus...
nuotrauka
2022-09-22 06:02
Dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros plėtra nuo 3 tūkst. iki 5 tūkst. km takų, patogesnės ir saugesnės šių eismo dalyvių kelionės, motyvacija iš nuosavo transporto persėsti ant gamtai ir sveikatai draugiškų dviračių ir daugiau nei 300 mln. eurų investicijų šiems tikslams pasiekti. Tokia dviračių Lie...
nuotrauka
2022-09-21 07:01
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) dažnai sulaukia statytojų klausimų, ką privalu žinoti planuojant ir organizuojant statybos darbus, kieno prievolė ir kompetencija prižiūrėti statybos atitiktį statinio projektui ir kontroliuoti st...
nuotrauka
2022-09-20 06:12
Panevėžyje atnaujinamas dar vienas ypatingos reikšmės sporto infrastruktūros objektas - Panevėžio miesto savivaldybė su AB „Panevėžio statybos trestu“ pasirašė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų sutartį.
nuotrauka
2022-09-19 07:21
Vilniuje, Nacionalinio stadiono statybų aikštelėje, specializuota įmonė AB „Detonas“ susprogdino gelžbetonio pamatų bloką. Nepaisant papildomų saugos priemonių, tikėtina, kad iš statybvietės atskriejusi skeveldra išdaužė netoli teritorijos stovėjusio automobilio lango stiklą.
nuotrauka
2022-09-19 06:38
Šiuo metu biudžetinių įstaigų įgyvendinamiems viešųjų pastatų atnaujinimo projektams, kuriems, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, nepakanka lėšų projektų tikslams pasiekti dėl padidėjusių statybos darbų rinkos kainų, papildomai skirta 10 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
nuotrauka
2022-09-14 12:57
Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ vykdo uždarą kviestinį architektūrinį konkursą sklypui Justiniškių g. 126, kur vystys naują ekonominės klasės gyvenamųjų namų kompleksą.
nuotrauka
2022-09-14 06:50
Lietuvos oro uostai baigė vykdyti viešąjį pirkimą, kurio metu atrinktas rangovas, statysiantis naują Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalą. Juo tapo kompanija „Eikos statyba“. Naujasis terminalas bus statomas tarp VIP terminalo su konferencijų centru ir senojo keleivių terminalo. Bendra pir...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Likviduojant istorinę taršą, bus išvalyta virš 6 tūkst. kub. m užteršto grunto

Teritorijos, dėl neatsakingos veiklos sovietmečiu užterštos cheminėmis medžiagomis, po sutvarkymo pamažu virsta poilsio zonomis.
nuotrauka

Pagal universalaus dizaino principus paklotas nestandartinių formų trinkelių grindinys Kulautuvoje

Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje pak...