2024 liepos 25 d. ketvirtadienis, 10:18
Reklama  |  facebook

KTU pradeda antrąjį priėmimo į magistrantūrą etapą: paklausą kuria technologinės tendencijos

2024-07-05 08:37
Šiandien Kauno technologijos universitete (KTU) prasideda antrasis priėmimo į magistrantūros studijas etapas. Pirmojo etapo metu prašymus studijuoti magistrantūroje pateikė per 800 stojančiųjų. Šiais metais daugiausiai dėmesio sulaukė informatikos mokslų, inžinerijos – elektronikos, elektros, gamybos, statybos bei verslo ir vadybos krypčių grupių studijų programos.
nuotrauka
Kauno technologijos universiteto nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),
„Sparti technologijų pažanga, pavyzdžiui dirbtinis intelektas (DI), mašininis mokymasis, didieji duomenys, lustų inžinerija ir finansų technologijos, skatina stojančiuosius rinktis šių krypčių studijų programas. Specialistų, baigusių šias studijas, paklausa itin didelė, o karjeros galimybės – plačios", – pastebi pranešime cituojama KTU Studijų departamento vadovė doc. dr. Laura Stasiulienė akcentuodama, jog vietų magistrantūros studijose dar yra.

Naujų kompetencijų ugdymas

Magistrantūros studijos vilioja studentus ne tik geresnėmis įsidarbinimo galimybėmis, aukštesnėmis pareigomis, bet ir didesniu atlyginimu. Remiantis 2022 metų statistikos duomenis, magistro studijas baigę absolventai uždirba apie 30 proc. daugiau.

„KTU siekiame ugdyti studentų kompetencijas, reikalingas įvairių ateities iššūkių sprendimui. Didelis dėmesys skiriamas kritiniam mąstymui, savarankiškumui, analitinių ir tyrimo įgūdžių, lyderystės, komunikacijos, darbo komandose kompetencijų ugdymui. Tai yra tos kompetencijos, dėl kurių absolventams tampa lengviau gauti norimas pozicijas", – teigia doc. dr. L. Stasiulienė.

Kauno technologijos universitetasDr. Laura Stasiulienė.
KTU nuotr.
 
Net 26-iose KTU magistrantūros studijų programose taikomas MA+ kompetencijų modelis, sudarantis sąlygas kiekvienam studentui individualizuoti studijas. Studentai gali rinktis tarp krypties ar tarpkryčio eksperto kelių ir stiprinti kompetencijas pagrindinėje arba kitoje srityje. Beje, šiais metais KTU pasiūlys naują MA+ kompetenciją „Iššūkiais grįstos inovacijos".

„Tarpkryptės kompetencijos itin svarbios sprendžiant realaus pasaulio iššūkius, gebėjimą prisitaikyti prie įvairios darbo aplinkos ir gebėjimą bendradarbiauti tarp skirtingų disciplinų", – pabrėžia doc. dr. L. Stasiulienė.

Taip pat universiteto magistrantūros studentai skirtingų sričių gebėjimus gali lavinti įvairių ugdymo programų pagalba. Viena iš jų – „GIFTed masters", orientuota į motyvuotų studentų lyderystės gebėjimų ugdymą.

„Šios programos studentai per įvairialypes patirtis – seminarus, mokymus, įgūdžių treniruotes, iššūkius ir individualias konsultacijas, analizuoja asmeninio ugdymo, organizacinių gebėjimų ir komandos valdymo temas", – priduria Studijų departamento vadovė.

Tarptautiškumo galimybės

KTU magistrantūros studijų programos siūlo ne tik galimybę gauti aukštąjį išsilavinimą, bet ir prisijungti prie tarptautinės akademinės bendruomenės, kuri skatina inovacijas ir padeda spręsti realias pasaulio problemas. Studentai, siekiantys išnaudoti visas teikiamas magistrantūros studijų galimybes, gali prisijungti prie Europos inovatyvių universitetų konsorciumo (angl. „European Consortium of Innovative Universities (ECIU))" veiklos.

KTUKTU nuotr.

„ECIU veikloje dalyvauja trylika Europos universitetų ir siūlo kokybiškus, aktualius ir realias pasaulio problemas sprendžiančius mokymosi kelius. Baigęs iššūkį ar mikromodulį, studentas gauna skaitmeninį mikrokredencialą, kurį gali išsisaugoti skaitmeninėje piniginėje ir pagal poreikį pateikti darbdaviui, įrodydamas mokymosi metu įgytą kompetenciją", – sako doc. dr. L. Stasiulienė.

Kompetencijas ugdančios programos itin vertingos, siekiant išplėsti savo žinias ir įgūdžius įvairiose srityse. Tad nuo šiandien iki liepos 22 dienos visi nespėję ar svarstantys studijuoti magistrantūroje gali teikti paraiškas antrajame etape į KTU 54 antrosios pakopos (magistrantūros studijų) programas. Valstybės finansuojamų vietų dar liko visose studijų krypčių grupėse.

Kaip teigia doc. dr. L. Stasiulienė, stojamąjį konkursinį balą sudaro 90 proc. pirmosios pakopos studijų įvertinimų svertinis vidurkis ir 10 proc. motyvacijos įvertinimas – pokalbis arba laiškas.

„Prie konkursinio balo gali būti pridedama papildomų balų už mokslo ar meno veiklos pasiekimus, darbo patirtį pagal studijų programą, dalines studijas užsienyje, baigtą akademinę talentų ugdymo programą, diplomą su pagyrimu", – akcentuoja doc. dr. L. Stasiulienė. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2024-07-25 09:56
Visame pasaulyje kas 11 sekundžių prieš vieną ar kitą įmonę įvykdoma kibernetinė ataka, tad ši tema tampa vis svarbesne IT specialistų kasdienybės dalimi. KTU magistras pastebi, kad dirbtinio intelekto (DI) įrankių plėtra taip pat kelia nerimą, nes ateityje šis įrankis turės ne tik didelę įtaką dieg...
nuotrauka
2024-07-24 17:05
Nors kelis pastaruosius dešimtmečius nauji liftai senuose daugiabučiuose buvo labiau išimtis, nei taisyklė, šiemet situacija pasikeitė iš esmės. Daugiabučių namų prižiūrėtojai nepamena tokių metų, kad naujų liftų paklausa būtų taip smarkiai išaugusi ir viliasi, kad jei panašūs tempai išliks ateityje...
nuotrauka
2024-07-24 15:52
Bučos ir Borodiankos savivaldybėms Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) perdavė 5 kompiuterinės įrangos komplektus, skirtus šių miestų architektūros ir teritorijų planavimo skyriams. Įranga perduota įgyvendinant Lietuvos ir Taivanio finansuojamą projektą “3D miestų planavimo įrankis Ukrainos ...
nuotrauka
2024-07-24 15:24
Senus, neefektyvius šilumos punktus turinčių daugiabučių atstovai jau kviečiami teikti paraiškas paramai gauti ir atnaujinti savo daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Taip vadinama „mažoji renovacija“, galinti reikšmingai sumažinti išlaidas už šildymą, itin laukiama daugiabuči...
nuotrauka
2024-07-23 15:54
LR Vyriausybės kanceliarija ir Latvijos investicijų ir plėtros agentūra paskelbė 3 geriausius Baltijos paviljono tarptautinėje parodoje „Expo 2025 Osaka“ dizaino idėjos projektus. Pirmoji vieta skirta interaktyviai instaliacijai „Mes esame viena“ (We are One), akcentuojančiai gamtos, žmonių ir tech...
nuotrauka
2024-07-23 10:17
Siekdama didinti šalies konkurencingumą bei skatinti pramonės sektoriaus persiorientavimą į žiedinę ekonomiką, Inovacijų agentūra ragina verslus pasinaudoti Europos skaitmeninių inovacijų centrų (ESIC) paslaugomis. Centrai įmonėms ir organizacijoms siūlo konsultacijas ir pagalbą šiose srityse: testa...
nuotrauka
2024-07-22 11:37
Namų jaukumą galima kurti ne tik gražiais interjero dizaino sprendimais. Tai tik viena dalis – likusioji yra techniniai sprendimai, leidžiantys namų šeimininkams kontroliuoti apšvietimą bei patalpų klimatą. Optimalios temperatūros palaikymas yra aktualus ištisus metus, tačiau tai reikalauja nemažų e...
nuotrauka
2024-07-22 10:28
Rugsėjo 6 d. Lietuvos statybininkų bendruomenė rinksis Vilniuje, kur tradiciškai švęs savo profesinę šventę - Statybininkų dieną: renginio dalyvių lauks šventinis renginys, statybininkų apdovanojimai, koncertas ir tradicinė sportinė Olimpiada.
nuotrauka
2024-07-22 09:43
Šiauliuose oficialiai atidarytas naujai pastatytas karinis miestelis, skirtas Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariams ir KASP Prisikėlimo apygardos 6-ajai rinktinei. Karinio miestelio Šiauliuose plotas yra 7,8 ha, jame įrengtos dar didesnės kareivinės ir štabas nei vasario mėnesį atidaryt...
nuotrauka
2024-07-20 10:33
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje sprendė dėl tiekėjo pasiūlymo atitikties viešojo pirkimo konkurso sąlygose iškeltam kvalifikacijos reikalavimui (techniniam ir profesiniam pajėgumui) būti atlikus statybos darbų savo jėgomis ir tiekėjo perkančiajai organizacijai pateiktų kval...
nuotrauka
2024-07-19 13:49
Abipus sostinės Konstitucijos prospekto išsidėstę aukštybiniai pastatai sudaro vadinamąją „Architektūrinę kalvą" – tai vienas iš skiriamųjų šiuolaikinio Vilniaus bruožų. Tam, kad ši centrinė miesto teritorija vystytųsi darniai, buvo atnaujintos jos formavimo gairės.
nuotrauka
2024-07-18 15:34
Aplinkos ministerija nuo rugsėjo mėnesio pradeda mokymų ciklą, kurio metu bus pristatyti naujausi teisinio reglamentavimo pokyčiai, apimantys statinių projektavimą, statiniams keliamus reikalavimus, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo procedūras, naujoves erdvinių duomenų ir kadastro, žemės ir sa...
nuotrauka
2024-07-18 14:25
Šių metų liepos pradžioje VĮ Ignalinos atominė elektrinė (toliau – IAE) sudarė 32,4 mln. eurų rangos sutartį su „Westinghouse Electric Sweden AB“ (vedantysis partneris) ir „Westinghouse Electric Spain, S.A.U“ dėl abejose atominės elektrinės energijos blokuose esančių technologinių įrenginių – garo ...
nuotrauka
2024-07-18 10:17
Vis dažnesnė vasaros kasdienybė Lietuvoje: alinantys karščiai, šešėlių paieškos ir vakare kylanti šiluma nuo asfalto bei pastatų. Pastebima, kad miestuose formuojasi karščio salos, kuriose aukštesnė temperatūra ne tik laikosi, bet ir išlieka ilgiau nei priemiesčiuose ar mažiau užstatytose vietovėse.
nuotrauka
2024-07-18 08:52
Paskelbtas paraiškų priėmimas Metų statybos inžinieriaus nominacijai. Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) teigia jau sulaukusi pirmųjų konkurso dalyvių.
nuotrauka
2024-07-17 14:39
Vyriausybės posėdyje pritarta Aplinkos ministerijos parengtam nutarimo projektui skirti didesnę paramą namų renovacijai nukentėjusiems per Sausio 13-osios įvykius ir jų artimiesiems.
nuotrauka
2024-07-16 12:50
Aplinkos ministerija primena individualių nuotekų valymo įrenginių savininkams, kad nuo 2030 m. pradžios nuotekose, išleidžiamose iš šių įrenginių, turės būti valomas fosforas ir azotas. Tokia tvarka nebus taikoma rezervuaro tipo individualiems nuotekų tvarkymo įrenginiams, nes jie neišleidžia nuote...
nuotrauka
2024-07-16 12:35
Daugiausiai šalyje investuojančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Darnu Group“ inicijuotų trijų architektūros konkursų, skirtų pirmiesiems dviem naujojo rajono „Launagiai“ Vilniaus pietinėje dalyje etapams, laimėtojai jau aiškūs: pirmosios vietos skirtos architektų studijoms „Aketuri archite...
nuotrauka
2024-07-16 09:30
Vasarą, kai karščiai pasiekia piką, oro kondicionieriai tampa nepakeičiamais pagalbininkais, užtikrinančiais komfortą ir gaivą namuose. Vis dėlto, jų naudojimas reikalauja priežiūros, kuri ne tik padeda išvengti gedimų, bet ir užtikrina švarų orą patalpose, sumažindama alergijų bei kvėpavimo takų li...
nuotrauka
2024-07-15 12:48
Nuo šiandien, liepos 15 d., įsigalioja birželį Seimo patvirtinto Klimato kaitos valdymo įstatymo naujos redakcijos dauguma nuostatų, kuriomis į nacionalinę teisę perkeliamos ir įgyvendinamos naujai priimtų Europos Sąjungos „Fit for 55“ teisėkūros paketo teisės aktų nuostatos.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos