2024 balandžio 14 d. sekmadienis, 22:53
Reklama  |  facebook
Naujienos

Ką svarbu žinoti statant voljerą augintiniui nuosavame sklype?

2023-09-27 16:14
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija primena, kad atvejai, kai voljeras įrengiamas netoli sklypo ribos, reikalauja kiek daugiau atsargos: esą svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad voljeras yra klasifikuojamas kaip kitas inžinerinis statinys; pasitikrinti, ar statinys (voljeras) pagal parametrus ir požymius atitinka nesudėtingo statinio kategoriją, galima pagal reglamentą STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“.
nuotrauka
Freepik nuotr.


Minimos įmonės
Statybos inspekcija (Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos),
Statybos techniniame reglamente nustatyta, kada privaloma gauti rašytinius besiribojančių žemės sklypų (teritorijų) savininkų ar valdytojų sutikimus (susitarimus).

Neturintį stogo voljerą be rašytinio besiribojančių žemės sklypų savininkų ar valdytojų sutikimų galima statyti ne arčiau kaip 1 metro atstumu nuo sklypo ribos.

Voljerą su stogu – ne arčiau kaip 3 m atstumu nuo sklypo ribos. Kai stogą turinčio inžinerinio statinio (šiuo atveju – voljero) bet kurios konstrukcijos, esančios 1-3 m atstumu nuo sklypo ribos, bet kurio taško aukštis, matuojamas nuo žemės paviršiaus ties sklypų riba, mažesnis už horizontalų atstumą nuo šio taško iki sklypų ribos, voljerą galima statyti per vos 1 metrą nuo sklypo ribos.

Jei kyla klausimų, ar konkrečiu atveju statant statinį (voljerą) reikia gauti leidimą, nesunku tai nustatyti: statybą leidžiantis dokumentas (SLD) statinių statybai privalomas tik atvejais, įvardytais Statybos įstatymo 27 straipsnio 1 dalies 1 punkte ir STR 1.05.01:2017 3 priedo 1 punkte. Pasitikrinti, ar jums reikalingas SLD, taip pat galite pasinaudoję automatiniu klausimynu
Statybunaujienos.lt