2021 gruodžio 9 d. ketvirtadienis, 5:23
Reklama  |  facebook

Kad naujos statybos daugiabučiai įsilietų į Žvėryną, juos apželdins vijokliais

2014-06-29 19:35
Žvėryne, viename iš labiausiai mėgstamų gyventi vilniečių rajonų, pradedamas dar vienas projektas. „JP Architektūra“ architektų komanda, vadovaujama Algirdo Kaušpėdo, sukūrė projektą „Butas Žvėryne“, kurio esmė – energiškai efektyvūs ir draugiški aplinkai namai.
nuotrauka
Projekto „Butas Žvėryne“ autoriai – „JP Architektūra“ komanda (iš dešinės): projekto vadovas Algirdas Kaušpėdas, projekto dalies vadovė Vilija Kaušpėdienė, architektė Indrė Janiškaitė, konstruktorius Kristupas Veteris. „JP Architektūra“ nuotr.


Minimos įmonės
JP Architektūra, UAB
Incorpus, UAB
Kitų metų vasarą Žvėryne turėtų iškilti du penkių aukštų daugiabučiai gyvenamieji namai.

Namai turės po dvigubą fasadą

Šio projekto išskirtinumas – dviejų naujos statybos daugiabučių namų fasadai bus apželdinti vijokliais. Tačiau išskirtinis vijokliais yra tik pats projektas.

Žvėrynui būdingi mediniai/mūriniai namai, dauguma iš kurių, bėgant laikui, apaugo vijokliais. Taip Žvėrynas tapo rajonu, kuriam būdingi neaukšti statiniai, nedidelės gatvelės ir želdinių gausa. Kaip sakė viena iš projekto bendraautorių, architektė Indrė Janiškaitė, ne tik saugant patalpas nuo perkaitimo, bet ir siekiant, kad pastatas susilietų su aplinka, aplinkiniais namais, įgytų žalios Žvėryno dvasios, fasadas bus apželdinamas.

„Pietinėje, pietrytinėje ir pietvakarinėje pastato pusėse projektuojamas „antras fasadas“ – vijoklių konstrukcija. Vasarą jie saugos gyvenamąsias patalpas nuo perkaitimo“, – pasakojo I. Janiškaitė.

Paprastai augalus, įleidusius šaknis ant stogų, fasadų, pamatų specialistai griežtai liepia šalinti, nes jie ardo statinius. Todėl ant naujųjų Žvėryno daugiabučių specialiai šiai vijoklių sistemai bus projektuojamas ažūrinis tinklas iš termomedienos elementų. Tinklas bus atitrauktas nuo fasado, kad vijoklis nesikabintų į jį ir neardytų. Taigi vijoklis turės savo atskirą konstrukcinę sistemą, o namai – po antrą, gyvą ir žaliuojantį fasadą.

Pastatas statomas atsižvelgiant į pasaulio šalių orientaciją

Projekto autoriai siekė, kad išoriškai jų suprojektuoti namai kuo labiau įsilietų į seną, žalią Žvėryno kontekstą. Tačiau kitiems projekto sprendimams būdingas šiuolaikinis požiūris, kurio svarbiausias – energinis namo efektyvumas.

Šiam pastatui projektuojama B energinio efektyvumo klasė. Tai kompleksinis sprendimas, kuriam įtaką daro inžineriniai, konstruktyviniai ir architektūriniai sprendimai.

Projektui „Butas Žvėryne“ bus panaudota rekuperacija, grindinis šildymas, numatyta galimybė įsirengti kondicionavimo sistemą. Kiekviename bute yra specialiai suprojektuota nedidelė patalpa rekuperatoriui ir kitai inžinerinei įrangai.

Siekiant kuo didesnio energinio naudingumo, abu namai suprojektuoti taip, kad praktiškai visi butai orientuoti į pietinę, pietryčių ir pietvakarių puses.

Pastatas sklypo atžvilgiu maksimaliai nustumtas į šiaurinę sklypo dalį ir pietinėje jo dalyje suprojektuota poilsio/vaikų žaidimo aikstelė. Pastato dalyje, kuri atsukta į šiaurinę pusę, specialiai suprojektuotos galerijinio tipo laiptinės, kurios išnaudoja ilgąsias šiaurinio fasado kraštines.

Fasadai projektuojami šilti ir sandarūs – neventiliuojami, pastato konstrukcija – monolitinė.

Parinko medinius langus

Šių namų langai bus mediniai – varstomi ir su mikroventiliacija. Kad būtu kuo mažesni šilumos nuostoliai, parinkti trijų stiklų paketai. Žvėrynas – medinių vilų rajonas, taigi plastikas, anot įmonės „Capital“ pardavimų atstovės Vaidos Remeikienės, čia visai nederėtų.

Beveik visi butai suprojektuoti su terasomis arba balkonais, kurių plotas – nuo 6,79 iki 106,46 kvadratinių metrų.

Medinės terasos, balkonai, kaip ir butai, orientuoti į pietryčių, pietų, pietvakarių puses. Terasas ir balkonus numatoma išgrįsti maumedžio medienos lentomis. Kai kurie balkonai ir terasos bus iš dalies įstiklinti, naudojant berėmio stiklinimo sistemą.

„Butas Žvėryne“ gyvenamuosiose namuose bus 45 dviejų, trijų ir keturių kambarių butai, kuriuos ketinama pardavinėti su daline apdaila. Projekte taip pat numatyta 45 vietų požeminė automobilių parkavimo aikštelė, 45 sandėliukai bei uždara vaikų žaidimų aikštelė.

Daugiabučius gyvenamuosius namus planuojama pabaigti antrą 2015 metų ketvirtį.

Statybos valdytojas – UAB „Incorpus“.

Vizualizacijos iš www.butaszveryne.lt

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2021-12-08 11:24
LRT naujojo pastato konkurse, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga, geriausiu pripažintas biuro „Aketuri architektai“ projektas „Juosta“.
nuotrauka
2021-12-02 14:16
Naują nekilnojamąjį turtą įsigiję gyventojai susiduria su klausimu, kaip susikurti patogų ir praktišką namų interjerą. Atsakymus jiems pateikia ekspertai, kurie pabrėžia: pagrindinės būsto erdvės turi skirtingas paskirtis, lemiančias, kaip šiose zonose išdėstomi baldai, projektuojamas apšvietimas, į...
nuotrauka
2021-12-02 11:33
Nordhavn rajonas Kopenhagoje dar visai neseniai buvo žinomas kaip pramoninė uosto teritorija su laivų statyklomis, remonto dokais, sandėliais ir logistikai skirtais pastatais. Šiandien čia vykdoma konversija leidžia teritorijai atgimti nauju traukos tašku – statomi gyvenamieji namai ir verslo centra...
nuotrauka
2021-11-26 10:55
Minimalistinis, neperkrautas stilius vis labiau įsitvirtina ne tik atskirose gyvenimo srityse, bet ir mūsų namuose. Dizaineriai taisyklę „mažiau yra daugiau“, kaip, beje, ir naujakuriai, siekia pritaikyti ne tik bendrose, dažnai naudojamose erdvėse, bet ir labiau intymiose zonose, pavyzdžiui, vonios...
nuotrauka
2021-11-22 14:09
Anksčiau pajusti šventinę nuotaiką ir namuose sukurti jaukią atmosferą padeda kalėdinės dekoracijos. Namų ir eglutės puošimas, šventinio stalo dekoro planavimas palengvina švenčių laukimą.
nuotrauka
2021-11-22 07:03
Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų Vilniaus g. 24, Vilniuje, tarptautinio atviro architektūrinio projekto konkursas artėja prie galutinės vertinimo eilės sudarymo. Vertinimo komisija iš konkursui pateiktų darbų, kurie nebuvo atmesti pagal konkurso sąlygas, sudarė preliminarią archi...
nuotrauka
2021-11-19 11:10
Kultūros ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė, kad Kauno centrinio pašto rūmai būtų įrašyti į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. Tai reiškia, kad šis kultūros paminklas įgyja nacionalinio reikšmingumo lygmens apsaugą.
nuotrauka
2021-11-19 07:13
Architektų ir teritorijų planavimo vadovų profesinis atestavimas nuo šiol bus skaidresnis ir aiškesnis. Už tai atsakingi Architektų rūmai privalo užtikrinti, kad Architektų profesinio atestavimo komisijos sprendimai būtų objektyvūs ir nešališki, ji prisiimtų atsakomybę už savo išvadų pagrįstumą.
nuotrauka
2021-11-17 11:39
Pasaulyje ir Lietuvoje išpopuliarėję loftai turi ir privalumų, ir trūkumų, bet gerai apgalvotas jo interjeras gali nustebinti kiekvieną. „Citus“ interjero architektė Vilė Kasperavičiūtė kūrė demonstracinių loftų „Radio City“ projektą, interjerus ir turi ką patarti.
nuotrauka
2021-11-16 10:53
Kompanija „Tikkurila“ metų spalva išrinko spalvą „Kestrel“ (L478). Tai ramybę spinduliuojanti ruda spalva su šaltos raudonos spalvos atspalviu – klasika su netikėtumo elementu. Ji sukuria pažįstamos, bet ir naujos žavios aplinkos jausmą ir dera tiek modernaus, tiek tradicinio stiliaus interjere.
nuotrauka
2021-11-15 10:57
Taline paaiškėjo tradicinio geriausio Baltijos šalių architektūros studentų baigiamojo darbo konkurso BAUA Award rezultatai. Konkurse ryškiai matomos tapo dvi Lietuvos atstovės.
nuotrauka
2021-11-12 10:13
Kaip rodo Lietuvos Statistikos departamento duomenys, daugiabučiams tenka 45 proc. viso šalyje registruoto gyvenamojo būsto ploto. Tačiau didelė dalis butų, kuriuose gyvena lietuviai, yra pastatyti dar prieš kelis dešimtmečius, vadovaujantis visai kitais standartais nei šiandien.
nuotrauka
2021-11-08 06:56
Panevėžys rengiasi statyti naują miesto savivaldybės pastatą, kuriam parinktas neužstatytas sklypas miesto centrinėje dalyje, Savanorių a. 3A, greta autobusų stoties.
nuotrauka
2021-11-08 06:37
Kuriant namų viziją ir planuojant interjero sprendimus, itin svarbu numatyti kiekvienam daiktui savo vietą – neapkrauta erdvė atrodo kur kas tvarkingiau.
nuotrauka
2021-11-05 12:30
Garsus dušo kabinų ir padėklų gamintojas „Radaway“ žinomas dėl kokybiškų, funkcionalių ir patogių sprendimų, pritaikytų nuolat kintantiems vartotojų poreikiams.
nuotrauka
2021-11-05 11:01
Vilnius kuria naują įrankį unikalios medinės architektūros fiksavimui ir priežiūrai. Jis bus nuolat pildomas medinių pastatų 3D modeliais, brėžiniais, nuotraukomis, archyvine ir kita medžiaga. Tikimasi, kad duomenų bazė vilniečiams padės geriau rūpintis istoriniais pastatais ir jų detalėmis.
nuotrauka
2021-11-04 10:30
Planuojantiems įsirengti ar atnaujinti savo būstą žinoma „instagramerė“, grožio bei gyvenimo būdo tinklaraštininkė Greta Bitinaitė pataria neskirstyti užduočių į vyriškas ar moteriškas, įveikiamas savarankiškai ar paliekamas tik tos srities žinovams. Priešingai – pačiam įsitraukus į būsto įrengimo p...
nuotrauka
2021-11-02 07:02
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius, išnagrinėjęs gyvenamųjų namų Žirmūnų g. 109 projektinius pasiūlymus, nusprendė jiems nepritarti ir grąžino projektą taisyti iš esmės.
nuotrauka
2021-10-06 07:09
Baigėsi Lietuvos architektų sąungos vykdytas VšĮ Centro poliklinikos diagnostikos centro priestato Pylimo g. 3, Vilniuje, tarptautinės vertės atviras architektūrinis projekto konkursas.
nuotrauka
2021-09-28 06:06
VŠĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija būstinės S. Konarskio g. 49, Vilniuje, atviro architektūrinio projekto konkursui pateikti 5 projekto pasiūlymai, kurie bus eksponuojami LRT pagrindinio pastato foje (S. Konarskio g. 49, Vilnius).

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras