2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 7:06
Reklama  |  facebook

Kaip daugiabučių administratoriai turi pirkti būtinas prekes, paslaugas ir darbus

2023-05-08 09:20
Aplinkos ministras patvirtino Prekių, paslaugų ir darbų, susijusių su administruojamu daugiabučiu namu, pirkimų tvarką, kuria nuo šiol privalės vadovautis visi savivaldybės paskirti daugiabučių namų administratoriai, turintys neperkančiosios organizacijos statusą.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Taip įgyvendinamos Civilinio kodekso nuostatos, didinančios pirkimų skaidrumą ir griežtinančios daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų lėšų panaudojimo reikalavimus.

Naujoji pirkimų tvarka numato, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime, kad prekes, paslaugas ir darbus, susijusius su administruojamu daugiabučiu namu, privaloma pirkti Vyriausybės įsteigtos Centrinės perkančiosios organizacijos valdomomis ir administruojamomis informacinėmis sistemomis. Kai nėra tokios galimybės arba kai namo bendrojo naudojimo objektų gedimų, defektų šalinimo, avarijų lokalizavimo darbus administratorius privalo organizuoti nedelsiant, kad būtų išvengta pavojaus žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai arba galimi dideli materialiniai nuostoliai, perkama kitu pirkimų tvarkoje nustatytu būdu.

Administratoriai organizuos savininkų sprendimo priėmimą susirinkime arba balsuojant raštu

Pirkimų tvarka sudaro galimybę butų ir kitų patalpų savininkams aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl minėtų pirkimų, taip pat pasinaudoti Civiliniame kodekse įtvirtinta teise priimti sprendimą, leidžiantį administratoriui nepirkti naudojantis Centrinės perkančiosios organizacijos valdomomis ir administruojamomis informacinėmis sistemomis. Administratoriai organizuos savininkų sprendimo priėmimą susirinkime arba balsuojant raštu. Savininkai, norėdami įsitikinti kaip veikia nauji pirkimų reikalavimai, galės apsispręsti ir dėl konkretaus tokio jų sprendimo galiojimo termino, pavyzdžiui, nuspręsti nepirkti šiuo būdu metus ar pan. arba galės nuspręsti nepirkti tik tam tikrų prekių, paslaugų ar darbų.

Jei savininkai nuspręs nepirkti naudojantis Centrinės perkančiosios organizacijos valdomomis ir administruojamomis informacinėmis sistemomis, jie galės pasirinkti šioje tvarkoje nustatytą kitą pirkimo būdą: neskelbiamos apklausos, skelbiamos apklausos, konkurso, nustatydami pasirinktam būdui vykdyti numatomo pirkimo vertę. Taip pat spręs, ar pasirinktą būdą taikyti visiems pirkimams, ar prekes, paslaugas ir darbus administratorius turės pirkti skirtingais būdais, kiek tiekėjų turės apklausti, kur skelbti pirkimo skelbimą, nustatys tiekėjų pasiūlymų teikimo terminą.

Jei savininkai sprendimų nepriims, administratorius pirkimus vykdys pagal konkrečius šioje tvarkoje kiekvienam pirkimo būdui nustatytus pirkimo vertės, tiekėjų pasiūlymų teikimo termino, pirkimo skelbimo ir kitus reikalavimus.

Galimybė sudaryti vieną sutartį vietoj atskirų sutarčių kiekvienam namui

Optimizuojant veiklą sudaryta galimybė administratoriams ne tik apjungti keliems administruojamiems namas tų pačių prekių, namo priežiūros paslaugų pirkimo procedūrą, bet ir sudaryti vieną sutartį vietoj atskirų sutarčių kiekvienam namui.

Perkant konkurso būdu administratorius privalės sudaryti pirkimų rezultatų vertinimo komisiją, tačiau tik tais atvejais, kai bus perkama namui, kurio savininkai bus išsirinkę atstovą ar atstovus ir administratorius privalės kviesti juos stebėtojo teise dalyvauti pirkimų komisijos darbe.

Pirkimo sutartis bus sudaroma tik po to, kai savininkai susipažins su pirkimo rezultatais, paskelbtais administratoriaus interneto svetainėje ir jeigu nepateiks pagrįstų pretenzijų. Išsamūs pirkimų rezultatai turės būti įforminami tiekėjų pasiūlymų vertinimo pažymoje arba pirkimų komisijos protokole.

Jei įsigaliojus šiai pirkimų tvarkai administratoriai neorganizuos savininkų sprendimų priėmimo procedūros, ketvirtadalis savininkų raštu galės reikalauti administratoriaus organizuoti susirinkimą.

Jei per vieną mėnesį nuo reikalavimo pateikimo dienos administratorius susirinkimo nesušauktų, susirinkimą galės sušaukti ketvirtadalis butų ir kitų patalpų savininkų. Sprendimus jie galės priimti ir nešaukdami susirinkimo, bet vadovaudamiesi balsavimo raštu tvarka ir apie sprendimą informuodami administratorių.

Ši tvarka pakeičia iki šiol galiojusią pavyzdinę pirkimų tvarką, pagal kurios reikalavimus kiekvienas administratorius pasitvirtindavo savo pirkimų tvarką, ja vadovaudavosi pirkdamas prekes, paslaugas ir darbus, bet nebuvo įtvirtinto reikalavimo ją derinti su savininkais. 
Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-22 08:26
Vilniuje vyko konferencija „Vandenilis Lietuvoje: energetika ir transportas“, kurioje aptartos vandenilio plėtros perspektyvos ir galimybės taikyti šalies energetikos ir transporto sektoriuose. Energetikos ministras Dainius Kreivys tarptautinėje konferencijoje pristatė vandenilio plėtros Lietuvoje v...
nuotrauka
2023-09-21 13:03
Neigiamą įtaką darbo kokybei ir rezultatams daro ne tik vadovų profesionalumo stygius, blogi santykiai su kolegomis ar didelis darbo krūvis. Ekspertų nuomone, labai svarbu išvengti ir nuobodžiavimo darbe, dar kitaip vadinamo darboduliu. Nuobodulys ir dinamikos trūkumas gali lemti motyvacijos stoką, ...
nuotrauka
2023-09-21 11:28
Skaičiuojama, kad per trejus metus Šiaulių ir aplinkiniuose regionuose trūks daugiau nei 4 tūkst. IT ir inžinerijos srities specialistų. Šios tendencijos kelia nerimą ne tik aukštojo mokslo įstaigoms, bet ir regione veikiančiam verslui, susirūpinusiam ateities darbo rinkos potencialu. Situaciją geri...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-21 07:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtai Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) sprendinių įgyvendinimo programai iki 2030 m. Programoje numatyti konkretūs veiksmai ir nurodomos priemonės, kaip kiekvienas sprendinys bus įgyvendintas, būtini parengti teritorijų planavimo dok...
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-20 13:51
Jau šį ketvirtadienį sostinėje bus žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis tvarios energijos pritaikymo link. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) rugsėjo 21 d., 10 val. Vilniuje, Elektrinės g. 2 kviečia tapti istorinio įvykio liudininkais – ketvirtadienį galingiausio Baltijos šalyse absorbcinio šilumo...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-20 12:17
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,4% (2023 metų liepą buvo fiksuojamas 0,3% augimas). Bendras butų kainų lyg...
nuotrauka
2023-09-20 11:51
Rugsėjį į Vilniaus gatves grįžusios transporto spūstys primena liūdną statistiką, kad vidutiniškai vilniečiai kamščiuose praleidžia maždaug 35 minutes per dieną arba 136 valandas per metus. Ekspertai įvardija dvi pagrindines to priežastis – infrastruktūros silpnybės ir gyventojų įpročiai.
nuotrauka
2023-09-19 15:18
Lietuvos bankas pateikė pasiūlymus ir įgyvendins priemones, kurios praplės būsto paskolų gavėjų pasirinkimo galimybes, sumažins refinansavimo ir palūkanų maržos peržiūros naštą vartotojui, gerins vartotojų informuotumą ir kels jų finansinio raštingumo lygį.
nuotrauka
2023-09-19 14:42
Jau atlikta daugiau nei du trečdaliai suplanuotų dviejų (II ir III) kelio ruožų modernizavimo darbų įgyvendinant didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros projektą, „Via Baltica" Kaunas–Marijampolė–Suvalkai kelio rekonstrukciją. Taip pat sparčiai įsibėgėja ir ilgiausio, beveik 16 km i...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-19 10:44
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) perims žemės naudojimo valstybinės kontrolės, teritorijų planavimo dokumentų – žemėtvarkos schemų ir kaimo plėtros žemėtvarkos projektų...
nuotrauka
2023-09-19 07:51
KTU Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF) mokslo metus pradeda su atnaujintomis bakalauro ir magistrantūros studijų programomis ir kviečia įvairių sričių inžinierius atnaujinti savo žinias bei kelti kvalifikaciją.
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos