2021 gruodžio 3 d. penktadienis, 5:10
Reklama  |  facebook

Kaip išsirinkti kokybiškus garažo vartus, pataria „Dextera“ specialistai Video

2014-06-25 12:38
Garažo vartai – tai neatsiejama namų dalis. Juos reikia rinktis taip pat atsakingai, kaip ir kitus namo konstrukcijos elementus: įvertinti jų saugumą, patogumą naudotis, šilumos ir garso izoliacines savybes, atsparumą specifinėms oro sąlygoms, konstrukcijos patvarumą ir ilgaamžiškumą. Labai svarbi ir vartų gamintojų reputacija, gebėjimas atitikti Europos Sąjungos reikalavimus. Rinkos naujoves pristato ir profesionaliais patarimais dalijasi garažų vartų ekspertas Ričardas Liepinaitis, bendrovės „Dextera“ atstovas.
nuotrauka
Garažo vartai. DEXTERA


Minimos įmonės
Dextera, UAB
Šilta, jauku ir patogu

Pakeliami garažo vartai skirstomi į plokštuminius ir segmentinius. Pirmieji tinka nešildomam garažui, jeigu jis pastatytas šalia namo ar įrengtas požeminėje stovėjimo aikštelėje. Segmentiniai vartai – puikus pasirinkimas siekiantiems dar vienos šiltos ir jaukios patalpos namuose.

„Jeigu jūsų garažas šildomas arba įrengtas po vienu stogu su gyvenamosiomis patalpomis, geriau rinktis segmentinius garažo vartus. Jie tinka ir tiems, kas nori atidaryti vartus iš toliau, ar tik privažiavus prie namų“, – pataria R. Liepinaitis. Eksperto teigimu, segmentiniams vartams būdingas sandarumas ir puikios šilumos izoliacijos savybės. Naudojant energiją taupančias plokštes ir sandarinimo sistemą per visą perimetrą, užtikrinama reikiama temperatūra garaže.

Renkantis vartus, verta atkreipti dėmesį ir į jų storį. „Dažniausiai Lietuvoje įrengiami vartai, gaminami iš 40–42 mm segmento. Mes rinkoje pristatome vartus, pagamintus iš 45 mm segmento su poliuretano užpildu, tai 12,5proc. daugiau, nei kiti vartų segmentai siūlomi rinkoje“, – sako ekspertas. Tokie vartai, anot specialisto, taip pat turi gerai izoliuoja garsą (21db), yra atsparūs vandeniui (iki 50 Pa) ir stipriam vėjui (iki 1000 Pa). Eksperto teigimu, šie vartai idealiai tinka tiek gyvenamiesiems namams, tiek pramoninėms bendrovėms.

Patikima konstrukcija

Renkantis garažų vartus, specialistas rekomenduoja pasidomėti ir gamintoju. Labai svarbu, kad visos vartų konstrukcijos detalės būtų gaminamos vienoje gamykloje – taip pasiekiamas kompleksinis technologinis požiūris į visas smulkmenas, konstrukcinius elementus ir užtikrinama aukščiausia kokybė.

„Garažų vartų gamintojas, su kuriuo dirbame, viską gamina pats. Dėmesys detalėms akivaizdus: pavyzdžiui, jų vartų segmentuose naudojama 4 kartus sustiprinta lankstų tvirtinimo vieta, įrengta pirštų prispaudimo apsaugos sistema, vyriai gaminami iš nerūdijančio plieno, oro ir vandens nepralaidumą užtikrina dvigubos tarpinės, o išorinė antikorozinė apsauga garantuoja, kad vartai tarnaus ilgai. Per visą vartų perimetrą tarpuose yra įrengtos polimerinės sandarinimo gumos, kurios kartu su bėgių profiliais užtikrina patikimą sandarumą“, – vardina R. Liepinaitis.

Svarbu ir tai, kad vartus būtų galima saugiai atidaryti ir uždaryti tiesiog rankomis – vartų segmentai turi susijungti hermetiškai, be tarpų, ir patikimai saugoti tiek nuo karščio, tiek nuo šalčio ar kitų oro išdaigų.

Saugu ir patikima

Garažo vartai taip pat privalo atitikti Europos Sąjungos bei mūsų šalies nustatytas saugumo normas, nes ypač svarbu apsaugoti žmogų nuo galimų susižalojimų. Vienas pavojingiausių gedimų – lūžta vartuose esanti spyruoklė. Lūžus spyruoklei, vartų lakštas gali nukristi ir sulankstyti automobilį arba sužaloti žmogų.

„Šiuo metu rinkai siūlome garažų vartus su unikalia saugumo sistema, kurioje įdiegtas vadinamasis „spyruoklė spyruoklėje“ fiksacijos metodas, saugantis, kad spyruoklė neatsikabintų nuo bėgelių, jei viena iš spyruoklių būna pažeista. Visi mūsų vartų pakėlimo mechanizmai yra gaminami su šia specialia apsauga“, – pasakoja R. Liepinaitis.

R. Liepinaičio teigimu, „Dextera“ vartai yra patikrinti specialiais bandymais sūraus ūko kameroje, kur išlaikė 750 val. tyrimą. Tai prilygsta 15 metų naudojimui.

Buičiai ir pramonei

Eksperto teigimu, segmentiniai vartai itin plačiai naudojami ne tik buityje, bet ir pramonėje. Čia jiems keliami aukštesni reikalavimai.

„Pramoniniai vartai yra gaminami ir pritaikomi dažnam varstymui. Dabar rinkoje pristatome vartus, kurie garantuoja iki 100 tūkst. sklandžių atidarymo-uždarymo ciklų. Labai svarbu, kad šiuos sunkius (iki 600 kg) pramoninius vartus taip pat galima atidaryti bei uždaryti rankomis – užtenka mažesnės nei 260N (≈26kg) jėgos“, – pasakoja specialistas.

Renkantis buitinius ar pramoninius vartus siūloma plati spalvų ir tekstūros įvairovė. Paprastai gyvenamuosiuose namuose labiau stengiamasi vartus priderinti prie išorinės būsto estetikos. Įrengiant pramoninius vartus daugiau dėmesio skiriama faktūrai, kuri paslėptų nuo intensyvaus naudojimo atsirandančius įbrėžimus. Populiarūs ir vartai su „langais“, t.y. panoraminėmis plokštėmis, kurios leidžia pamatyti, kas yra už vartų, o į vidų įleidžia natūralaus apšvietimo. Tai puikus sprendimas įvairiems salonams, servisams, dirbtuvėms, logistikos centrams ar kitiems sandėliams. „Dextera“ specialistai nemokamai konsultuoja ir pataria visiems, planuojantiems įsirengti garažų vartus.

PUIKUS SEGMENTŲ TECHNINIS SPRENDIMAS

1. Išorinės ir vidinės segmento plokštės tiek viršuje, tiek apačioje yra papildomai sustiprintos.

3. Jungiamųjų varžtų tvirtinimo vietos yra specialiai 4 kartus sustiprintos.

2. Vartų segmentų konfigūracija užtikrina savaiminį lygiavimą.

 

UAB „Dextera“ informacija ir iliustr.

Statybunaujienos.lt

„Dextera“ segmentiniai vartai („Statybų TV“)

SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-11-02 18:43
Efektyvų namo apšiltinimą lemia izoliacinė medžiaga ir kokybiškas darbas. Todėl kaip tik pučiama biri mineralinė vata ir per 15 metų Danijoje sukaupta „Witas“ patirtis yra efektyvaus apšiltinimo garantas.
nuotrauka
2021-10-27 14:10
Ketinate savarankiškai atnaujinti namų sienas? Labai svarbu atminti, kad nuo sienos paruošimo priklauso galutinis rezultatas. Todėl visų pirma reikia tinkamai atlikti paruošiamuosius darbus, o tik tada dengti sieną nauju dekoru.
nuotrauka
2021-10-21 07:11
Priėmėte vieną svarbiausių sprendimų gyvenime – nusprendėte įsigyti naujus namus? Ar esate visu žingsniu priekyje ir juos jau įsigijote? Abiem atvejais – sveikiname: prasideda įdomi ir prasminga kelionė! Bene spalvingiausia ir daugiausia kūrybos besiprašanti jos dalis – namų įrengimas. Beje, apie ši...
nuotrauka
2021-10-13 07:03
Statybų sektoriaus aktualijos ir tendencijos nuolat keičiasi. Ilgą laiką dėmesys krypo į šilumos izoliavimą, vėliau – pastato išorinių konstrukcijų sandarumą, o paskutiniu metu aktualiausia tapo garso izoliacijos sprendimų svarba. Populiarėjančios lengvo mūro medžiagos dėl masės trūkumo dažnai negal...
nuotrauka
2021-10-07 07:14
Artėjant šildymo sezonui, daugiausia diskusijų kyla dėl šildymo kaštų. Tačiau net ir brangiai mokantys už šilumą privačių namų savininkai, verslo ar visuomeninių objektų vartotojai kartais patiria diskomfortą. Vieni dažniausių nepatogumų – šildymo sistemos skleidžiamas triukšmas ar netolygiai pasisk...
nuotrauka
2021-10-05 07:01
Klojant grindis, vis labiau populiarėja parketlenčių klijavimas tiesiogiai prie pagrindo. Toks būdas užtikrina didesnį šilumos pralaidumą, leidžia kloti didesnį vientisų parketlenčių plotą ir suteikia akustinį komfortą. Norint, kad parketas gerai sukibtų, labai svarbu teisingai pasirinkti klijus.
nuotrauka
2021-09-28 07:00
Jeigu anksčiau renkantis langus klausimas dėl sprendimo būdavo paprastas – mediniai arba plastikiniai, tai šiandien jau ieškoma ir energiškai efektyvių, ir modernaus dizaino sprendimų.
nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-20 15:33
Stogas yra svarbiausias namo elementas, kuris saugo namus ir jo šeimininkus nuo nelauktų kritulių ir šalto bei karšto oro. Jei stogas nebus tinkamai parinktas, patirsite didelių ekonominių nuostolių. Stogą reikia rinktis atsakingai, nes visi norime, kad jis tarnautų ilgai ir puoštų kiemą savo gražia...
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-08 07:30,      papildyta 2021-09-14 21:10, Papildyta nuotraukomis
Naujos kartos ADAX NEO H/L ir CLEA H/L elektriniai radiatoriai su WiFi valdymu – modernaus ir elegantiško dizaino radiatoriai, tinkantys įvairioms aplinkoms ir pritaikyti įvairios paskirties patalpoms: gyvenamosioms, komercinėms ir pan.
nuotrauka
2021-08-12 10:50
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovacijoje. Šilumos izoliacija yra ypatingai svarbi tokios sienos dalis, nes būtent ji padeda taupyti šildymo sąnaudas. Nedegi, ilgaamžė, laidi vandens garams, s...
nuotrauka
2021-08-06 08:02
Didėjant individualių namų pardavimams auga ir tvorų paklausa. Būsimieji gyventojai namus juosiančia tvora dažnai pradeda rūpintis dar prieš namų vidaus įrengimo darbus. Tvora šiandien yra tapusi ne tik namų saugumo ir privatumo garantu, bet ir estetiniu elementu. Taip pat svarbu žinoti, kad norint ...
nuotrauka
2021-07-30 07:31
Visai netrukus – nuo 2023 m. – visi viešieji pirkimai Lietuvoje turėtų tapti žali ir inovatyvūs. Pasiekti to vien tik tradicinėmis statybinėmis medžiagomis ir sprendimais nėra paprasta, tad modernioji Europos statybos pramonė apsiginkluoja hibridiniais sprendimais, suteikiančiais naudojamoms medžiag...
nuotrauka
2021-07-28 07:30
Siekiant užtikrinti statinių ilgaamžiškumą ir energinį efektyvumą, itin svarbus kokybiškas išorinių fasadų sienų jungčių sandarinimas. Fasado elementų jungtys ne tik padeda sukurti vientisą, estetišką vaizdą, bet ir apsaugo pastatą nuo drėgmės, temperatūrų pokyčių bei kitokio aplinkos poveikio, gali...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-07 07:58
Net energiškai efektyviuose namuose gyventojai kartais priversti klausytis iš kaimyninių butų sklindančių garsų ar gatvės triukšmo. Vienas iš būdų padidinti akustinį komfortą – garsą izoliuojantys langai.
nuotrauka
2021-06-28 07:14
Vienas iš pagrindinių pastato elementų yra išorinė atitvara arba siena. Todėl suprantamas specialistų dėmesys, ieškant efektyviausių sprendinių. Šios paieškos tapo dar aktualesnės nuo metų pradžios įsigaliojus reikalavimui statyti tik A++ energinio naudingumo pastatus.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI