Kaip šildytis iki 6 kartų pigiau ir turėti nemokamą vėsą
„Šilumą gamindami iš nemokamos gamtos energijos, geoterminių sistemų naudotojai užsitikrins minimalias patalpų šildymo ir vėsinimo sąnaudas, jau nekalbant apie CO2 kiekio mažinimą“, – sako UAB IGLU TECH generalinis direktorius Artūras Lopeta, pristatydamas pramoninius „IGLU Max“ modelius.
„IGLU Max“ šilumos siurbliai gaminami įvairaus galingumo – nuo 24 iki 90 kW. Kai reikia didesnio galingumo, šiuos siurblius galima jungti į kaskadas, taip generuojant reikiamą galią, pvz., iki 1000 kilovatų.
Pramoniniai šilumos siurbliai „IGLU Max“, kaip ir visi IGLU TECH gaminami siurbliai, turi pasyvaus vėsinimo funkciją, t. y. iš lauko gręžinių imamas šaltis ir vėsa šiltuoju metų laiku nieko nekainuoja. Jeigu pasyvaus vėsinimo neužtenka, galima rinktis siurblius su aktyviu vėsinimu. Šie du būdai skiriasi sąnaudomis: aktyviai vėsinant, įjungiamas kompresorius, taigi atsiranda energijos sąnaudos.
„IGLU Aleut“ – lokalus valdymas per aplikaciją ir be interneto
„IGLU Aleut“ šilumos siurbliai sukurti šiuolaikinio namo gyventojui. Jie pasižymi itin aukštu efektyvumu net esant labai žemai lauko temperatūrai, o vasarą teikia nemokamą vėsą.
Tausodami aplinką, šie siurbliai gali būti naudojami ne tik šildymui, vėsai, bet ir karštam vandeniui ruošti.
„IGLU Aleut“ – vieninteliai gaminiai rinkoje, standartiniuose modeliuose turintys lokalaus valdymo funkciją, kuri leidžia valdyti įrenginį per mobiliąją programėlę net ten, kur nėra interneto ryšio“, – sako A.Lopeta, pastebėdamas, kad šią funkciją jau diegia ir kai kurie kiti gamintojai, tačiau ją apmokestina papildomai. IGLU TECH lokalų valdymą pateikia be papildomų mokesčių. Ši funkcija yra ypač naudinga statybos metu, kai objekte dar nėra interneto, o įrengiant geoterminį šildymą, būtina valdyti ir vertinti siurblio darbą viso proceso metu.
IGLU TECH yra vieninteliai rinkoje, internetinį ir lokalų valdymą įdiegę į šilumos siurblį. Visa tai įskaičiuota į bazinę kainą. Tad funkcijos, darančios siurblį išskirtiniu rinkoje, papildomai nekainuoja.
„IGLU Aleut“ jau naudojami ir užsienyje, o įmonės partnerių ratas išsiplėtė į Estiją, Latviją, Lenkiją, Norvegiją ir Daniją. Planuose – dar didesnė plėtra.
Pigi šiluma + valstybės parama
Neretai naujos kartos inžinerinės sistemos dėl technologinių nesuderinamumų negali būti diegiamos arba ekonomiškai nenaudinga jas diegti senuose pastatuose, renovuojant daugiabučius. Šiuo atveju, šilumos siurbliai gali būti diegiami tiek statant naujus, tiek renovuojant pastatus, nes jie tinka naudoti ir esant radiatorių sistemai, ir pasirinkus grindinį šildymą.
Gruodį, skatinant daugiau namų ūkių (vienbučiame name arba bute (dvibutis / daugiabutis pastatas) pereiti prie atsinaujinančių energijos išteklių, papildomai skirta 4 mln. eurų – taip pat ir šilumos siurbliams – vietoj iškastinį kurą naudojančių įrenginių. Paraiškas galima teikti iki 2022 m. vasario 1 d. per informacinę sistemą APVIS.
Nuotolinis servisas – galimybė nuolat optimizuoti net ir senesnio siurblio veikimą
Visi IGLU TECH gaminiai prijungiami prie nuotolinio serviso platformos, kuri padeda aptikti ir išspręsti problemas be meistro iškvietimo į objektą. Ši funkcija leidžia stebėti ir fiksuoti visus šilumos siurblio darbo parametrus, juos kaupti ir analizuoti.Kaip pastebi įmonės vadovas ARTŪRAS LOPETA,spartesnę geoterminio šildymo plėtrą stabdoinformacijos vartotojams trūkumas.Žmonės, susipažinę su geoterminiu šildymu,Išgirdę apie jo pranašumus,paprastai tampa ir įmonės klientais.
Toks monitoringas naudingas visoms pusėms. Klientas gauna nuolat tobulinamą įrenginį: net ir įsigytas prieš, pvz., 5 metus, siurblys nuolat tobulinamas, išleidžiamos naujos programinės įrangos versijos – taip nuotoliniu būdu optimizuojamas net ir senesnio siurblio veikimas. Įsigijęs IGLU TECH šilumos siurblį, klientas gauna ir pridėtinę vertę.
Nuotolinio serviso vertė skiriama ir įmonės partneriams – kad ir kurioje šalyje jie būtų, IGLU TECH jiems atiduoda dalį serviso platformos. Kaip pastebi A.Lopeta, trūkstant kvalifikuotų specialistų, serviso platforma yra efektyvus sprendimas.
„IGLU TECH šilumos siurbliai gali būti jungiami į BMS (pastatų valdymo sistemas) arba stebimi lokaliai, pvz., suteikiant nuotolinę prieigą daugiabučio namo, kuriame įrengtas geoterminis šildymas, pirmininkui, – pasakoja įmonėms vadovas. – Jeigu stebėjimą reikia atiduoti trečiosioms šalims, į kitą registrą, tai daroma taikant reikalingą protokolą.“
Šiluma – iki 6 kartų pigiau, lyginant su kitomis elektrą naudojančiomis šildymo sistemomis
IGLU geoterminis šildymas – geriausias šildymo sprendimas vėsiomis žiemomis, kuomet spaudžia didesni šalčiai. Tad šią žiemą, intensyviai augant energijos kainoms, geoterminį šildymą įsirengę vartotojai pajus itin didelę naudą ir, lyginant su oras-vanduo šilumos siurblius įsirengusiais vartotojais, pastebimai sutaupys.
Vėstant orams, krenta oras-vanduo šilumos siurblių efektyvumas ir galiausiai šilumai gaminti reikia naudoti vien elektros energiją.
IGLU TECH šilumos siurblių – tiek „IGLU Max“, tiek „IGLU Aleut“ – sezoninis efektyvumo koeficientas (SCOP) siekia net 5,5–5,8, kai oras-vanduo sistemoje šis koeficientas – apie 3. Taigi IGLU TECH šilumos siurbliai reiškia žemiausią kilovatvalandės kainą – iš visų šilumos šaltinių, nepriklausomai nuo sistemų specifikos. Ji yra apie 6 kartus žemesnė, negu elektros kaina. Skaičiuojant perpus pigesnę šilumą ir nemokamą geotermijos vėsą vasarą, geoterminis šildymas yra net apie 70 proc. naudingesnis už kitas rinkoje esančias šildymo-vėsinimo sistemas.
Kaip pastebi įmonės vadovas A.Lopeta, spartesnę geoterminio šildymo plėtrą stabdo informacijos vartotojams trūkumas. Įmonė, dalyvaudama parodose (rengiasi ir į RESTĄ 2022), betarpiškai bendrauja su klientais ir stebi aiškią tendenciją: susipažinę su geoterminiu šildymu, išgirdę apie jo pranašumus, parodų lankytojai paprastai tampa ir įmonės klientais.
UAB IGLU TECH nuotr.