2021 rugpjūčio 6 d. penktadienis, 6:47
Reklama  |  facebook

Kaltieji dėl gaisro Tytuvėnų bažnyčioje lieka nuteisti, civiliniai ieškiniai – nagrinėjami

2020-10-08 19:52
Spalio 8 d. Šiaulių apygardos teismas paskelbė nutartį apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje, kurioje Plungės rajono gyventojas, 63 m. V. L., kaunietė, 64 m. R. T., ir Šiaulių rajono gyventojas, 66 m. V. M., buvo pripažinti kaltais ir nuteisti dėl gaisro Tytuvėnų bažnyčioje ir vienuolyne. Savo kaltės nepripažįstantys nuteistieji pirmosios instancijos Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų apkaltinamąjį nuosprendį apskundė.
nuotrauka
Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės parapijos/FB nuotr.


Didelio atgarsio visuomenėje sulaukęs gaisras Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno komplekse kilo 2012 m. sausio 25–26 d. naktį. Liepsna sugadino pastatus, sunaikino ir sugadino didelę kultūrinę reikšmę turinčias vertybes. Gaisro padaryta žala valstybei ir parapijai siekė apie 1,8 mln. eurų. Per ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, pranešė Šiaulių apygardos teismas, kad Tytuvėnų Bernardinų vienuolyno ansamblyje įrengiant dūmtraukius buvo nukrypta nuo pagrindinio projekto normų. Atsiradę projektiniai pakeitimai nebuvo įforminti dokumentuose, taip pat neatlikti atitinkami nauji apskaičiavimai. Atliekant rekonstrukcijos darbus V. L. buvo paskirtas statinio statybos techniniu prižiūrėtoju, R. T. – projekto vadove ir projekto priežiūros vadove, V. M. – statybos vadovu. Visi trys buvo valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis. Jiems buvo pareikšti kaltinimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo, turto sunaikinimo ar sugadinimo dėl neatsargumo.

Bylą išnagrinėjęs pirmosios instancijos teismas konstatavo, jog gaisras bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje kilo dėl padarytų klaidų įrengiant ir eksploatuojant kūrenimo įrangą. Teismas nurodė, rašoma pranešime, jog kaltinamieji V. L., R. T. ir V. M. netinkamai atlikdami tarnybos pareigas ne tik padarė didelę žalą valstybei ir juridiniam asmeniui, bet kartu ir pažeisdami teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles dėl neatsargumo sugadino ir sunaikino svetimą turtą, padarydami nukentėjusiems asmenims didelę turtinę žalą, taip pat sunaikino ir sugadino didelę kultūrinę reikšmę turinčias vertybes. Už padarytą nusikaltimą visi trys buvo pripažinti kaltais, kiekvienam skirtos 1 metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant vieniems metams šešiems mėnesiams. Nuteistieji nuosprendį apskundė.

Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, išnagrinėjusi nuteistųjų apeliacinius skundus, konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas spręsdamas, ar nėra suėjęs apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminas, pagrįstai nusprendė, kad nuteistųjų veikų padarymas siejamas su veikos pasekmėmis, nes minėtų straipsnių dispozicijoje yra numatytas nusikalstamą veiką kvalifikuojantis požymis – didelė turtinė žala. Atsižvelgęs į tai, rašoma pranešime, kad gaisras, kurio metu buvo sunaikintos ir sugadintos didelę kultūrinę reikšmę turinčios vertybės ir dėl kurio Lietuvos valstybė ir Tytuvėnų parapija patyrė didelę žalą, kilo 2012 m. sausio 25–26 d., teismas pagrįstai senaties termino pradžią skaičiavo nuo padarinių atsiradimo momento. Teismas nuteistųjų apeliacinius skundus atmetė.

2017 metais dėl gaisro Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblyje kaltu buvo pripažintas ir nuteistas ir ketvirtas kaltinamasis, Tytuvėnų piligrimų centro vadovui P. J. už tarnybos pareigų neatlikimą, turto sunaikinimą ar sugadinimą dėl neatsargumo skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 1 metams 6 mėnesiams.

Pareikšti civiliniai ieškiniai, pranešė teismas, nagrinėjami civiline tvarka. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-08-05 17:26
Klaipėdos apygardos teismas Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnų tirtoje byloje priėmė apkaltinamąjį teismo nuosprendį. Byla susijusi su statybos rangos darbais.
nuotrauka
2021-08-05 17:16
Įmonių finansiniai rodikliai yra vieni aktualiausių Registrų centre kaupiamų duomenų, leidžiantys atlikti įvairiausias analizes, jų pagrindu priimti svarbius sprendimus, bendrovėms įsivertinti potencialius verslo partnerius, galiausiai, visuomenei susipažinti su dominančių įmonių ar organizacijų vei...
nuotrauka
2021-08-05 11:35
Karantino metu išaugusi buitinės įrangos bei elektronikos prekių paklausa privertė vartotojus dažniau pagalvoti apie jų namų elektros energijos galios keitimą. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kas mėnesį sulaukia daugiau nei 2,8 tūkst. gyventojų prašymų dėl elektros galios įvado didi...
nuotrauka
2021-08-05 11:27
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pradeda skelbti sutartis, susijusias su valstybės nekilnojamuoju turtu. Tikimasi, kad toks sutarčių viešinimas prisidės prie skaidresnių sandorių dėl valstybės nekilnojamojo turto, didins pasitikėjimą va...
nuotrauka
2021-08-05 10:33
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (Statybos inspekcija) neretai teiraujamasi, ar pagalbiniame ūkio paskirties pastate galima gyventi? Statybos inspekcija primena, kad pagalbinis ūkio paskirties pastatas, kaip ir bet kuris kitas statinys, turi aiškiai reglamentuotą paskirtį ir ...
nuotrauka
2021-08-04 15:39
Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos išvadai, kuri turėtų atverti geresnes jūrinio vėjo energetikos Baltijos jūroje plėtros sąlygas. Joje įtvirtinti siūlymai, kurie iš esmės susiję su būsimo parko konkurso sąlygomis, laimėtojo atsakomybės ribomis.
nuotrauka
2021-08-04 15:20
Rugpjūčio 4 d. Vyriausybei pritarus Statybos įstatymo ir Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimų projektams, statybos užbaigimo procedūros bus skaidresnės, paprastesnės ir ne taip ilgai truks. Dalis statybos priežiūros funkcijų perduodamos statinio ekspertizės rang...
nuotrauka
2021-08-04 14:18
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją su pasiūlymais, kaip sumažinti reguliavimo sukeliamus sunkumus pramonei.
nuotrauka
2021-08-04 13:55
Didelė dalis Klaipėdos švietimo įstaigų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė beveik 4 mln. Eur.
nuotrauka
2021-08-04 09:54
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) stojantiesiems į bakalauro studijas siūloma nauja studijų programa Statybos fakultete (SF) – Statinio informacinis modeliavimas.
nuotrauka
2021-08-04 06:46
Kairioji Neries krantinė Vilniuje jau greitai taps dar viena patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams. Užbaigtas viešasis pirkimas upės krantinei sutvarkyti atkarpose tarp Šilo tilto ir Vileišių skvero, taip pat tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų.
nuotrauka
2021-08-02 16:32
Bendrovės „Vilniaus apšvietimas“ direktoriumi paskirtas Andrius Deimantas, šias pareigas kaip laikinasis įmonės vadovas ėjęs nuo šių metų kovo mėnesio. Iki šio paskyrimo A. Deimantas bendrovėje dirbo Finansų tarnybos vadovu.
nuotrauka
2021-08-02 10:54
Užimtumo tarnyba fiksuoja rekordinį kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, o neseniai atlikta Lietuvos profesinio mokymo įstaigų vadovų apklausa atskleidė, jog mokykloms trūksta sėkmingo bendradarbiavimo su verslo atstovais. Rugpjūtį startuoja Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuota profe...
nuotrauka
2021-08-02 08:22
Energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d.
nuotrauka
2021-07-31 06:59
Rugsėjo 10 d. Vytautas Mineral Spa, Birštone, įvyks vienas didžiausių ir svarbiausių metų renginių Lietuvos statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė, organizuojama Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) kartu su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-07-30 11:43
Vilniaus vystymo kompanija turi naują vadovą – atvirą konkursą laimėjo Saulius Barauskas. Darbą savivaldybės įmonėje Vilniaus vystymo kompanija jis pradės rugpjūčio 2 d.
nuotrauka
2021-07-30 11:29
Įvyko buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės, esančios prestižiniame sostinės rajone Žvėryne, aukcionas. Jame varžėsi 8 dalyviai, o nugalėtoju paskelbtas dalyvis, už šį kultūros paveldo objektą pasiūlęs 12,1 mln. eurų. Gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos ko...
nuotrauka
2021-07-30 07:08
Įmonės, viešos ir privačios įstaigos, organizacijos, norinčios įgyvendinti projektus gamtos ir biologinės įvairovės, žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos bei perėjimo prie švarios energijos srityse, jau gali teikti paraiškas finansavimui iš LIFE...
nuotrauka
2021-07-30 06:40
Užsienio valstybėje registruotam darbdaviui, komandiruojančiam darbuotoją laikinai dirbti Lietuvos Respublikos teritorijoje, reikės teikti mažiau informacijos apie darbuotoją, paprastinamos dokumentų pateikimo procedūros, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
nuotrauka
2021-07-29 10:52
Net 7 iš 10 (69%) apklaustų įmonių trūksta darbuotojų, rodo „ManpowerGroup“ tarptautinis tyrimas. Tai yra 15 metų rekordas. Liepą-rugsėjį Europoje atsigauna pandemijos pristabdytos pramonės šakos, taip pat auga ir specifinių įgūdžių poreikiai, todėl įmonės, siekdamos pritraukti ir išlaikyti kvalifik...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos