2023 gruodžio 4 d. pirmadienis, 21:10
Reklama  |  facebook

„Kam-Bud system“ sėkmės modelis – darbas su inovatyviausiais pasaulio gamintojais Fotogalerija

2022-02-24 07:08
Aukso medalį konkurse „Lietuvos metų gaminys 2021“ pelniusiam projektui – Kauno baldų gamybos įmonės „Freda“ gamyklai su logistikos sandėliu – stogo dengimo darbams bendrovė „YIT Lietuva“ pasirinko „Adam Arkadiuš Kaminski KAM-BUD SYSTEM“. Didžiausia Rytų Europoje stogų įrengimo kompanija dirba su geriausiais pasaulio gamintojais ir siūlo naujos kartos sprendimus.
nuotrauka
„Fredos“ gamykla. Adam Arkadiuš Kaminski KAM-BUD SYSTEM nuotr.


Minimos įmonės
Adam Arkadiusz Kaminski KAM-BUD SYSTEM,
YIT Lietuva, UAB
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pastatytas baldų fabrikas yra pirmasis gamybinis pastatas Lietuvoje, pasiekęs A++ energinio naudingumo klasę. Vienas iš aukščiausią šiluminę klasifikaciją pasiekti leidusių elementų – stogui panaudota PIR termoizoliacija. Naujos kartos izoliacija yra lengvesnė ir dvigubai plonesnė. Dėl puikių izoliacinių savybių PIR veikia taip pat kaip dvigubai storesnis tradicinių medžiagų sluoksnis.

„Kuo toliau, tuo labiau šia technologija patiki architektai, projektuotojai, vystytojai. Pradėjus dirbti Lietuvos rinkoje 2014 m., mums teko įrodinėti, kad PIR+PVC kombinacija yra našiausias pasirinkimas, o kaina beveik nesiskiria nuo alternatyvių medžiagų. Džiugu, kad tikėjimas produktu auga ir mentalitetas pamažu keičiasi. XXI a. turi siekti būti pirmas, o ne sėdėti ir galvoti, kad senos technologijos vis dar tinka. Senosios technologijos gal ir geros, bet nenašios“, – inovatyvių sprendimų būtinumą modernioje rinkoje akcentuoja „Adam Arkadiuš Kaminski KAM-BUD SYSTEM“ kompanijos atstovas Lietuvoje.

Stogą dengia 4 kartus greičiau

Dengiant 33 tūkst. kv. metrų gamyklos stogą, buvo tiesiamas profiliuotas paklotas, naujos kartos šiltinamoji medžiaga PIR ir „Protan“ gamintojo PVC danga. Vienas iš pagrindinių tokio sprendimo privalumų – keturis kartus greitesnis stogo dengimo procesas, lyginant su alternatyvia stogo dėjimo sistema. Tai leidžia greičiau duoti darbo kitiems subrangovams ir sutrumpinti bendrą pastato pastatymo laiką. Lenkijoje bet kokio dydžio pastatas statomas pusę metų. Lietuvoje statybos taip pat greitėja ir jau yra per 8–9 mėnesius užbaigtų didelių objektų, kurių statyba anksčiau būtų trukusi 2–3 metus.

HOLISTER LIETUVA„Hollister Lietuva“ gamykla
Kauno LEZ

Baldų fabriko stogo projektui buvo atvežta apie 150 sunkvežimių medžiagų. Sklandžiai suvaldyti tiekimo srautus ir kitus darbinius iššūkius įmonei padėjo solidi patirtis dirbant su didžiausiais pastatais Lenkijoje, Baltijos šalyse ir visoje Rytų Europoje. Kompanija kasmet uždengia apie 2 mln. kv. m stogo, o Lietuvoje pakloja apie 400–600 tūkst. kv. m PVC stogo dangos per metus. Naudojama vieno sluoksnio PVC danga ir vieno sluoksnio, nedegi, kieta PIR termoizoliacija, ant kurios galima drąsiai vaikščioti. Tad vykstant darbams nereikia papildomų įrengimų ar specialių takų, skirtų įrengimų priežiūros darbams.

Adam Arkadiuš Kaminski įkurta „KAM-BUD SYSTEM“ kompanija veikia jau 17 metų ir vienija kelias darbus atliekančias ir medžiagas tiekiančias kompanijas. Didžiausias Lietuvoje įgyvendintas projektas – 72 tūkst. kv. m „Vilniaus baldų“ stogas, įrengtas per 2,5 mėnesio. Tokį stogą, kaip „Fredos“ gamyklos, įmonės pajėgumai leidžia uždengti per mėnesį, tačiau dėl kitų statybos darbų trukmės ar vėlavimų Lietuvoje retai pasitaiko proga parodyti savo darbų greitį. 

Dengia didžiausius objektus Lietuvoje ir Lenkijoje

Lietuvoje stogo įrengimo darbus atlieka 70 žmonių komanda, o iš viso įmonės kolektyvą sudaro 360 darbuotojų. Apie darbų kokybę kalba rekomendacijos ir grįžtantys klientai. Uždengus gamyklos stogą (2019 m.), baldų pramonės grupės „Freda“ įmonė „Gerų baldų fabrikas“ kompaniją samdė ir 2021 m. statydami naują naujas A++ energinės klasės sandėlį.

LIETUVOS PAŠTAS„Lietuvos pašto“ pastatai

UAB „Dominari“ baldų fabrikai Panevėžyje, UAB „VPA Logistics“ logistikos sandėliai Klaipėdos rajone, „Hollister Lietuva“ gamykla Kauno LEZ, SBA grupės technologiniai parkai Klaipėdoje, „Girteka“ sandėliai – tai tik dalis užsakovų, su kuriais dirba kompanija „KAM-BUD SYSTEM“.

Įmonė ne tik atlieka stogų įrengimo darbus, bet ir atstovauja inovatyviausiems gamintojams. Paslaugų spektras apima stogo dengimo darbus, projektų korekcijas (kartu su projektuotojais), vėjo zonų skaičiavimus. Be to, išskirtinės kokybės PVC dangos gamintoja Norvegijos įmonė „Protan“ atlieka darbų monitoringą, kurio pagrindu suteikiama garantija. Įmonė atlieka ir stogų aptarnavimo darbus. Darbus su specifinėmis PVC dangomis vykdo gamintojo parengti ir sertifikuoti darbuotojai.

Jau 70 metų PVC dangą gaminanti norvegų kompanija atlikusi monitoringą stogui suteikia papildomą 15 metų garantiją. „Galime pasiūlyti geriausią produktą, konkurencingą kainą, darbų greitį ir procesų valdymo patirtį nepriklausomai nuo projekto dydžio“, – sėkmės modelio elementus vardija įmonės atstovas Lietuvoje.

Kėlimo įrengimai pagal individualius poreikius

Būnant ne tik rangovu, bet ir gamintojo atstovu, išauga techninių sprendimų galimybės. Tai itin aktualu dirbant ne tik su stogais, bet ir su kėlimo įrengimais. Dar viena įmonės veiklos grandis – atstovavimas krovos įrengimų srityje pasaulyje lyderiaujančiai kompanijai „Rite-Hite“ Baltijos šalyse.

sba logistikos pastatasSBA grupės
technologiniai parkai
Klaipėdoje

Nuolat inovatyvių sprendimų, maksimaliai užtikrinančių saugumo reikalavimus įvairiose pramonės srityse, ieškanti kompanija gamina rampas, rampų namelius, šelterius, sunkvežimių ratų gaudytuvus (šį produktą, kuris užblokuoja ratus ir neleidžia sunkvežimiui krovos darbų metu pasislinkti, įmonė siūlo vienintelė pasaulyje) ir kitus saugos sprendimus. „Rite-Hite“ yra gamintojas, kuris įsiklauso į vartotojo poreikius ir duoda produktą būtent pagal individualius reikalavimus.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis daugiau dėmesio skiriama krovos darbų saugai ir vis daugiau investuojama į specialią įrangą. Tokių produktų poreikis auga. Deja, įmonei vis dar tenka susidurti su atvejais, kai projektavimo ir statybų metu patenkinami tik bendri saugumo reikalavimai, neatsižvelgiant į individualius užsakovo poreikius. Taip iššvaistomi pinigai ir vėliau tenka didžiules sumas investuoti keičiant įrengimus į tuos, kurie geriausiai tiktų konkrečioje pramonėje.

Specifinės technikos tiekėjai dažnai gauna tik projektą, kuriame nurodyti standartiniai duomenys – kėlimo tonažas ir dydis, nesigilinant į kliento pageidavimus. Viską sureguliuoti dar statybų metu yra gerokai pigiau ir efektyviau nei taisyti klaidas vėliau.

Statant „Gerų baldų fabriką“ Kauno LEZ generalinis rangovas „YIT Lietuva“ suteikė galimybę bendrauti tiesiogiai su užsakovu. Išsiaiškinus visus poreikius ir planus, gamykloje įrengti „Rite-Hite“ tilteliai ir šelteriai. Kompanija vienintelė pasaulyje siūlo visiškai sandarius šelterius, kurie ne tik apsaugo nuo lietaus ar sniego, bet ir padeda palaikyti temperatūrą. Naujos kartos Eclipse šelteriai padeda eikvoti mažiau energijos ir taip pat prisidėjo prie to, kad gamybinis pastatas pasiekė A++ energinę klasę.

Įmonės atstovas džiaugiasi, kad „Rite-Hite“ krovos įranga patenkina visus užsakovų lūkesčius ir leidžia dirbti maksimaliai saugiai ir efektyviai.

Adam Arkadiuš Kaminski KAM-BUD SYSTEM nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Žymės  Stogo danga, GamyklaObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.
nuotrauka
2023-11-22 12:56
Skaitmenizavimo procesai sparčiai keičia visą pasaulį, o šiame kontekste tampa aišku – jei valstybė ir verslas neinvestuos į dirbtinio intelekto galimybių išnaudojimą, didžiųjų duomenų įveiklinimo sprendinius ir kitus skaitmeninius įrankius, ilgainiui didės skaitmeninė atskirtis tarp pažengusių ir p...
nuotrauka
2023-11-22 12:28
Universitetai ir kolegijos praktikas įmonėse studentams yra įtraukusios į privalomąją studijų programą. Verslas šį praktinį teorinių žinių pritaikymą sutinka palankiai, nes tai leidžia viduje užsiauginti trūkstamus darbuotojų resursus. Ar praktika studijų metais gali išspręsti šį iššūkį ir kokią nau...
nuotrauka
2023-11-21 13:42
Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) akredituotoje elektromagnetinio suderinamumo laboratorijoje Kaune bus įrengta pusiau beaidė kamera (SAC) su valdymo kambariu. Beveik 1,8 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su įmone „Statela", kuri atstovauja ETS-Lindgren, pasaulinio lygio beaidžių kamerų gamintoją.
nuotrauka
2023-11-20 13:31
Švedų statytojai pristato naujovę – išmaniąsias namų bendruomenes, kuriose energija ne tik gaminama, bet ir optimizuojama, taip sumažinant sąskaitas bei siūlant tvarų, modernų gyvenimą. Joje pritaikomi sprendimai dėl panašaus klimato gali tapti sektinu pavyzdžiu ir Lietuvos NT rinkai.
nuotrauka
2023-11-17 13:26
Vyriausybė pritarė Gedimino pr. 38, Vilniuje esančio pastato atnaujinimo projektui. Sovietmečiu statytas, energetiškai neefektyvus ir nusidėvėjęs pastatas po modernizacijos taps šiuolaikiškais ir tvariais valstybės įstaigų namais. Projekto įgyvendinimui jau gauta beveik 10 mln. eurų Aplinkos projekt...
nuotrauka
2023-11-17 10:36
„Ruukki Construction", priklausanti „SSAB" grupei, bendradarbiauja su „Honkarakenne", siekiant išbandyti „SSAB" plieno pritaikymą stogo dangų gamybos procese. Pirmasis stogas, pagamintas iš plieno be iškastinio kuro, bus montuojamas ant „Honka" rąstinio namo, kuris yra statomas Klaukkala, Suomijoje....
nuotrauka
2023-11-17 08:08
Pasak Valstybės duomenų agentūros, šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje iš viso pabaigta statyti 2 190 naujų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų. Tai 1,7 proc. daugiau nei atitinkamą ketvirtį 2022-aisiais.
nuotrauka
2023-11-16 15:09
Įmonių grupė „Northway" Vilniuje pradeda plėtoti didžiausią Europoje biotechnologijų miestą BIO CITY. Šalia Molėtų plento esančioje teritorijoje, prilygstančioje 10-iai futbolo aikštynų, įsikurs 6 dideli biotechnologijų kompleksai – keturios gamyklos ir du mokslo tiriamieji centrai. Juose bus vystom...
nuotrauka
2023-11-16 12:02
Siekiant paspartinti projekto užbaigimą, Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) rekonstrukcijai Vyriausybė papildomai skyrė 4 mln. 389 tūkst. eurų. Šios lėšos LNDT prašymu skirtos vykdomam tęstiniam investicijų projektui „Lietuvos nacionalinio dramos teatro pastato Vilniuje, Gedimino pr. 4, reko...
nuotrauka
2023-11-15 13:49
2023 m. rugsėjį šalyje atlikta statybos darbų už 549,6 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai 1,1 proc. daugiau nei rugpjūtį (palyginamosiomis kainomis).

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas