2021 rugpjūčio 5 d. ketvirtadienis, 1:45
Reklama  |  facebook

Kas gi tie viešųjų pirkimų čempionai?

Aušra POCIENĖ      2015-10-14 18:42
20-čiai įmonių atiteko beveik 47 proc. viešųjų pirkimų statybų sektoriuje vertės, o likusią pasidalino 509 bendrovės. 10 įmonių laimėjo 33 proc. vertės, o 32 proc. viešųjų pirkimų dalyvavo tik vienas rangovas. Tokį iškalbingą vaizdą atveria 2014 metų statybų sektoriaus viešųjų pirkimų apžvalga, kurią atliko Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).
nuotrauka
Pirkdama statybos paslaugas valstybė pernai išleido 1,3 mlrd. Eur


Minimos įmonės
VPT (Viešųjų pirkimų tarnyba),
Žilinskis ir CO, UAB
Vytrita, UAB
Panevėžio keliai, AB
VPT vadovė Diana Vilytė sako, kad tai pirmoji sektorinė viešųjų pirkimų apžvalga, tačiau ne paskutinė. Skaidrindama pirkimus VPT ketina atlikti ir kitų sektorių analogiškus pjūvius.
Sukasi dideli pinigai

Kodėl pirmiausia pasirinkta ši ūkio sritis? Statybos sektorius vienas svarbiausių ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje. Šis sektorius sukuria apie 10 proc. šalies BVP, o 25 proc. viešųjų finansų išleidžiama perkant statybos paslaugas. Pernai tai sudarė 1,3 mlrd. Eur.

Rinkoje veikia daugiau nei 5 tūkst. statybos įmonių, viešuosiuose pirkimuose dalyvauja 529, o vos 20 proc. įmonių laimi pusę viešųjų pirkimų.

Kartojasi tie patys pavadinimai

VPT analizės duomenimis, pernai viešuosius konkursus laimėjusių ir didžiausios vertės sutartis sudariusių rangovų dvidešimtuko pirmojoje vietoje – bendrovė „Elektros tinklo paslaugos“ . Šios įmonės pasirašytų sutarčių vertė – 54 mln. Eur – sudaro 5,68 proc. visų 2014 metų statybos sektoriaus sutarčių vertės. Antroje vietoje – bendrovė „Tetas“, kurios sutarčių vertė sudaro 4,16 proc. visų 2014 m. statybos sektoriaus sutarčių vertės. Kitų rangovų sutartys neviršijo 4 proc. bendros sutarčių vertės.

Toliau rikiuojasi „Kauno tiltai“, „Šiaulių plentas“, „A.Žilinskio ir Ko“, „Panevėžio statybos trestas“, „Alkesta“, „Fegda“, „Irdaiva“, „Vytrita“ ir kitos.

Daugiausia viešųjų pirkimų statybos sektoriuje laimėjusių ir sutarčių sudariusių rangovų ketvertuke rikiuojasi „Elektros tinklo paslaugos“ (33 pirkimai ir 37 sutartys), „Tetas“ (33 pirkimai ir 37 sutartys), „Irdaiva“ (30 pirkimų ir 32 sutartys) ir „Panevėžio keliai“ (18 pirkimų ir 31 sutartis).

Daugumos įmonių metinės pajamos yra didesnės nei laimėtų viešųjų pirkimų konkursų vertė, tačiau yra įmonių, kurių metinės veiklos pajamos mažesnės nei laimėtų konkursų vertė, tai bendrovės „Elektros tinklo paslaugos“ (30,71 mln. Eur), „Tetas“ (15,81 mln. Eur), „Konsolė“ (9,04 mln. Eur), „Vytrita“ (6,14 mln. Eur), „Pamario restauratorius“ (5,13 mln. Eur), „Tilta“ (3,11 mln. Eur), „Elektromontuotojas“ (2,30 mln. Eur).

Faktų kalba – geriausia


Anot D. Vilytės, šie skaičiai tikrai iškalbingi ir labai įdomūs. Matyt, dar įdomesnių atradimų būtų, jei prie VPT atvirų duomenų politikos prisijungtų ir kitos valstybės institucijos, pavyzdžiui, Registrų centras, Mokesčių inspekcija. Tuomet galima būtų matyti ir akcininkų sąsajas arba kiek mokesčių valstybei sumoka nuolat viešuosius konkursus laiminčios bendrovės.
„Jei pavykstų sutelkti pastangas ir atlikti įvairiapusiškesnes analizes, turėtume faktus, kurie suteikia žinojimą, nereikėtų vadovautis emocijomis ir įtarimais,“ – mano VPT vadovė.

Daliaus Gedvilo, Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidento teigimu, VPT analizė tik patvirtino teisingą LSA ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ veiklos kryptį – visomis jėgomis siekti statybų skaitmenizavimo, kuris eliminuotų subjektyvumą ir žmogaus įtaką priimant sprendimus.

„Skaitmeninė statyba ženkliai pakeistų situaciją rinkoje. Tą jau padarė britai, skandinavai, škotai. Ir šiandien jų viešųjų pirkimų statistikoje tokių skaičių, kokie bado akis VPT analizėje, nepamatysi. Seniai kalbame apie išankstinio kvalifikavimo sistemos įdiegimą, kitų procesų statyboje skaitmenizavimą, kurie išskaidrintų rinką, sumažintų biurokratiją, leistų dirbti greičiau ir efektyviau. Tačiau kol kas mums sunkiai sekasi įtikinti Vyriausybę, ministerijas šiam svarbiam reikalui skirti Europos Sąjungos fondų finansavimą. Liūdna, bet valstybė šiandien renkasi kitus prioritetus“, – apgailestauja D. Gedvilas.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-08-04 15:39
Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos išvadai, kuri turėtų atverti geresnes jūrinio vėjo energetikos Baltijos jūroje plėtros sąlygas. Joje įtvirtinti siūlymai, kurie iš esmės susiję su būsimo parko konkurso sąlygomis, laimėtojo atsakomybės ribomis.
nuotrauka
2021-08-04 15:20
Rugpjūčio 4 d. Vyriausybei pritarus Statybos įstatymo ir Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo pakeitimų projektams, statybos užbaigimo procedūros bus skaidresnės, paprastesnės ir ne taip ilgai truks. Dalis statybos priežiūros funkcijų perduodamos statinio ekspertizės rang...
nuotrauka
2021-08-04 14:18
Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją su pasiūlymais, kaip sumažinti reguliavimo sukeliamus sunkumus pramonei.
nuotrauka
2021-08-04 13:55
Didelė dalis Klaipėdos švietimo įstaigų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė beveik 4 mln. Eur.
nuotrauka
2021-08-04 09:54
Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) stojantiesiems į bakalauro studijas siūloma nauja studijų programa Statybos fakultete (SF) – Statinio informacinis modeliavimas.
nuotrauka
2021-08-04 06:46
Kairioji Neries krantinė Vilniuje jau greitai taps dar viena patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams. Užbaigtas viešasis pirkimas upės krantinei sutvarkyti atkarpose tarp Šilo tilto ir Vileišių skvero, taip pat tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų.
nuotrauka
2021-08-02 16:32
Bendrovės „Vilniaus apšvietimas“ direktoriumi paskirtas Andrius Deimantas, šias pareigas kaip laikinasis įmonės vadovas ėjęs nuo šių metų kovo mėnesio. Iki šio paskyrimo A. Deimantas bendrovėje dirbo Finansų tarnybos vadovu.
nuotrauka
2021-08-02 10:54
Užimtumo tarnyba fiksuoja rekordinį kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, o neseniai atlikta Lietuvos profesinio mokymo įstaigų vadovų apklausa atskleidė, jog mokykloms trūksta sėkmingo bendradarbiavimo su verslo atstovais. Rugpjūtį startuoja Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuota profe...
nuotrauka
2021-08-02 08:22
Energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d.
nuotrauka
2021-07-31 06:59
Rugsėjo 10 d. Vytautas Mineral Spa, Birštone, įvyks vienas didžiausių ir svarbiausių metų renginių Lietuvos statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė, organizuojama Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) kartu su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-07-30 11:43
Vilniaus vystymo kompanija turi naują vadovą – atvirą konkursą laimėjo Saulius Barauskas. Darbą savivaldybės įmonėje Vilniaus vystymo kompanija jis pradės rugpjūčio 2 d.
nuotrauka
2021-07-30 11:29
Įvyko buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės, esančios prestižiniame sostinės rajone Žvėryne, aukcionas. Jame varžėsi 8 dalyviai, o nugalėtoju paskelbtas dalyvis, už šį kultūros paveldo objektą pasiūlęs 12,1 mln. eurų. Gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos ko...
nuotrauka
2021-07-30 07:08
Įmonės, viešos ir privačios įstaigos, organizacijos, norinčios įgyvendinti projektus gamtos ir biologinės įvairovės, žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos bei perėjimo prie švarios energijos srityse, jau gali teikti paraiškas finansavimui iš LIFE...
nuotrauka
2021-07-30 06:40
Užsienio valstybėje registruotam darbdaviui, komandiruojančiam darbuotoją laikinai dirbti Lietuvos Respublikos teritorijoje, reikės teikti mažiau informacijos apie darbuotoją, paprastinamos dokumentų pateikimo procedūros, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
nuotrauka
2021-07-29 10:52
Net 7 iš 10 (69%) apklaustų įmonių trūksta darbuotojų, rodo „ManpowerGroup“ tarptautinis tyrimas. Tai yra 15 metų rekordas. Liepą-rugsėjį Europoje atsigauna pandemijos pristabdytos pramonės šakos, taip pat auga ir specifinių įgūdžių poreikiai, todėl įmonės, siekdamos pritraukti ir išlaikyti kvalifik...
nuotrauka
2021-07-29 10:40
Dėl vieno fizinio asmens ieškinių skundžiant bendrovės „Galio Group“ plėtojamo daugiabučio „Žvėryno parkas“ statybos leidimus, su nepatogumais susiduria šio namo butų pirkėjai – ypač perkantys butus su bankų kreditais, tvirtina „Galio Group“.
nuotrauka
2021-07-29 09:58
Lietuvoje sparčiai populiarėjantys kupoliniai statiniai stebina paskirčių įvairove: kupolas – poilsiui, laisvalaikiui ir pramogoms, kupolinė pirtis ar baseinas, kupolas – šiltnamis. Ieškantiems išskirtinumo, jaukumo, erdvės, norintiems būti gamtoje ar vakarais stebėti žvaigždes neišeinant iš kambari...
nuotrauka
2021-07-29 09:16
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, turėjo 1,8 proc. vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio ir 0,9 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas.
nuotrauka
2021-07-28 15:53
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir UAB „SRP Projektas“ pasirašė sutartį dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo.
nuotrauka
2021-07-28 14:58
Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja medžiagas, neatitinkančias nurodytas pirkimo dokumentuose, Susisiekimo ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra inicijavo tyrimą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos