2021 spalio 19 d. antradienis, 13:01
Reklama  |  facebook

Kas trečias Lietuvos gyventojas žiemą šąla namuose

2017-02-10 11:33
Beveik trečdalis Lietuvos gyventojų šildymo sezono metu savo namuose nesijaučia komfortiškai dėl per žemos temperatūros. „Spinter tyrimų“ bendrovės sausį atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad 6 proc. daugiabučių gyventojų tvirtina, kad jų namuose šildymo sezono metu yra labai šalta, dar 26 proc. teigia, kad temperatūra yra per žema.
nuotrauka
25 proc. – gyvenančiųjų individualiuose namuose arba kotedžuose susiduria su per šaltų gyvenamųjų patalpų problema. Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


„Trečdalis per šaltų būstų yra labai daug. Tačiau žinant, kad didžioji dalis šalies daugiabučių namų yra senos statybos ir nerenovuoti, tai, kad šalto būsto problema tampa kassezonine aktualija, nebestebina. Net ir papildomai šildantis elektriniais bei kitais prietaisais, šilumos nesulaiko kiauros daugiabučių sienos. Jau nekalbant apie tai, jog taip tik dar labiau išauginamos ir taip nemažos sąskaitos už šildymą“, – sako akmens vatos gamintojos „Rockwool“ marketingo vadovė Eugenija Novicki-Bittner.

Jos teigimu, papildomų problemų kyla dėl to, kad saugant šilumos likučius neretai vengiama būstą tinkamai vėdinti, todėl jame gali atsirasti ar išvešėti pelėsis, susilpnėti žmonių imunitetas ir imti pulti ligos. Jų pikas tradiciškai stebimas vasarį ir kovą, kai žemė ir sienos yra įšalę, o orai – žvarbūs ir permainingi.

Individualių namų gyventojai

Pasak E. Novicki-Bittner, panaši dalis – 25 proc. – gyvenančiųjų individualiuose namuose arba kotedžuose irgi susiduria su per šaltų gyvenamųjų patalpų problema, nors turi daugiau galimybių spręsti gyventi komfortiškai.

„Stebina, kad net kas ketvirtas nuosavame name ar kotedže gyvenantis žmogus, kuris dažniausiai pats reguliuoja patalpų temperatūrą, taip pat tvirtina, jog jam namuose šildymo sezono metu yra per šalta. Tačiau šioje gyventojų grupėje vos 1 proc. žmonių patalpų temperatūrą įvertino kaip labai žemą. Tikėtina, kad asmeniškai namus statęsi žmonės daugiau investavo į kokybę, individualiai rinkosi šiltinimo medžiagas, tačiau ir čia šąla nemaža gyventojų dalis, todėl akivaizdu, kad jie ne apie viską pagalvojo arba padarė klaidų“, – teigia „Rockwool“ atstovė.

Įtaką daro pajamos

Apklausos duomenimis, nuomonės, kad namuose per šalta, Lietuvoje dažniau laikosi vidutinių ir mažesnių pajamų grupės respondentai.

Iš viso 7 proc. visų apklausoje dalyvavusių žmonių tvirtino, kad jiems namuose yra pernelyg šilta. Tarp daugiabučių gyventojų tokių yra 6 proc., o tarp gyvenančių nuosavame name arba kotedže – 9 procentai.

„Būsto sandarumo ir šilumos problema turėtų tapti vienu pagrindinių klausimų netrukus prasidėsiant šių metų statybų ir pastatų renovavimo sezonui. Ilgaamžės, natūralios medžiagos, leidžiančios būstui kvėpuoti, nesukeliančios šiltnamio efekto, gali padėti išspręsti šalčio namuose problemą, kuri Lietuvoje aktuali vos ne pusę metų. Ar tiek laiko trunkantis diskomfortas yra vertas dėmesio ir investicijų? Bent laiko pasidomėti – taip“, – sako E. Novicki-Bittner.

„Rockwool“ užsakymu reprezentatyvi apklausa buvo atlikta sausio 17–25 dienomis. Jos metu apklausta 1010 respondentų, kurių amžius 18-75 metai. 
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-10-19 07:18
Laikas, kai namai perkami iš brėžinių, naudingas tik statytojams. Patiklių pirkėjų gali laukti ne tik dideli nusivylimai, bet ir piniginiai nuostoliai.
nuotrauka
2021-10-18 09:20
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, Plungės rajono savivaldybė yra viena iš lyderių renovuojant daugiabučius namus – pagal rezultatus lenkia net 49 Lietuvos savivaldybes iš 60.
nuotrauka
2021-10-13 15:34
Vyriausybė spalio 13 d. pritarė Gamtinių dujų, Elektros energetikos, Energijos išteklių rinkos ir Šilumos ūkio įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama sušvelninti elektros, dujų ir šilumos kainų kilimą buitiniams vartotojams.
nuotrauka
2021-10-07 07:15
Individualiųjų gyvenamųjų namų, sodų bendrijų, kaimiškųjų vietovių gyventojai, kuriems nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų, įsirengia vietinius nuotekų valymo įrenginius, skirtus buitinėms arba joms artimoms nuotekoms valyti. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos...
nuotrauka
2021-10-07 06:46
Šalia verslo centrų ar Senamiestyje iš kaminų rūkstantys juodi anglies dūmai greitai turėtų tapti praeitimi – Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarsto uždrausti gyvenamuosiuose būstuose naudoti taršų kietąjį kurą – akmens anglį ir durpių briketus. Juos deginant sklinda blogas kvapas, teršiamas or...
nuotrauka
2021-10-06 10:01
Daugiabučių namų renovacijai spartinti skirti teisės aktų pakeitimai, kuriuos siūlo Aplinkos ministerija, padėtų įgyvendinti Vyriausybės iškeltą siekį per metus atnaujinti po tūkstantį daugiabučių.
nuotrauka
2021-10-06 07:25
Nuo 2022 m. pabaigos trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose nebegalės būti naudojami suskystintų naftos dujų balionai dujų (toliau – dujų balionai).
nuotrauka
2021-10-05 11:26
Kompensacijoms už atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius šilumos siurblius arba biokuro katilus, įsigytus vietoje iškastinį kurą naudojančio seno šildymo katilo, gauta 1991 paraiškų už 5,52 mln. eurų. Aktyviausi buvo Vilniaus ir Kauno miestų bei rajonų gyventojai.
nuotrauka
2021-09-30 05:51
Reaguodama į tarptautinėse dujų ir elektros rinkose susidariusią situaciją, Vyriausybė pristatė kompleksinį priemonių planą, kurio tikslas – mažinti elektros ir dujų kainų augimo pasaulinėse rinkose įtaką galutinėms vartotojų sąskaitoms. Plane numatytos kompensacinės, kainų šoko suvaldymo, energijos...
nuotrauka
2021-09-29 10:26
Nepaisant pernai įvykusios balkono griūties, sostinės Architektų g. 65 esančio daugiabučio gyventojai atsisakė daugiabučio renovacijos. Vilniaus miesto savivaldybė apgailestauja, kad gyventojai į savo namo priežiūrą numojo ranka ir ragina juos apsigalvoti, nes ant kortos – ir aplinkinių saugumas, ir...
nuotrauka
2021-09-29 05:32
Didėjant būsto šildymo kainoms, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad nepasiturintiems šalies gyventojams kaip ir anksčiau mokesčiai už šildymą bus kompensuojami.
nuotrauka
2021-09-28 11:27
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), dėl to, jog vartotojas nesutiko su ESO apskaitytu neįprastai dideliu elektros energijos kiekiu objekte, nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrįstas, nes skaitikl...
nuotrauka
2021-09-22 18:19
Per pandemiją gyventojų dėmesys savo gyvenamajai aplinkai išaugo, tačiau norintys atnaujinti namus jau kurį laiką susiduria su problema – augančiomis remonto darbų ir medžiagų kainomis bei reikiamų meistrų trūkumu.
nuotrauka
2021-09-22 09:50
Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-17 08:37
„Vilniaus vandenys“ nusprendė 300 tūkst. eurų skirti vienos seniausių ir labiausiai apsinešusių vandentiekio atkarpų išplovimui, dėl kurios remonto darbų laikinai suprastėjo vandens kokybė daliai sostinės Naujamiesčio rajono gyventojų. Tokio masto darbus ir rekordinę sumą jiems atlikti bendrovė pla...
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-09 18:46
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo įtvirtinti įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos būstas taps labiau prieinamas šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, auginančioms tris ar daugiau vaikų, neįgaliesiems, tremtiniams.
nuotrauka
2021-09-07 11:49
Lietuvoje įsibėgėja elektros tiekimo rinkos liberalizavimas – seniai lauktas pokytis, įgyvendintas daugelyje Europos Sąjungos valstybių. Kartu su juo byra elektros energijos tiekimo monopolis, o rinkoje atsirandanti nepriklausomų tiekėjų konkurencija vartotojams garantuos daugiau kokybiškų paslaugų ...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai