2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 4:32
Reklama  |  facebook

Kaune rekonstruojami rekordinio ilgio šilumos trasų ruožai

2022-06-07 08:56
„Kauno energija“ iki naujojo šildymo sezono pradžios planuoja rekonstruoti 14 km susidėvėjusių šilumos tinklų mieste. Tam paruošta 19 projektų, kurių bendra vertė siekia beveik 11 mln. eurų. Tai didžiausias iki šiol rekonstruotas šilumos trasų ruožas, apimsiantis net keletą miesto mikrorajonų.
nuotrauka
KAUNO ENERGIJOS nuotr.


Minimos įmonės
Kauno energija, AB
Šiuo metu bendrovė prižiūri 410 km įvairaus skersmens šilumos trasų, kuriomis miesto šiluma aprūpina 120 tūkst. vartotojų ir 3,5 tūkst. komercinių objektų ne tik Kaune, Kauno rajone, bet ir Jurbarke.

Numatyta, kaip praneša „Kauno enegrija“, kad iki naujojo šildymo sezono pradžios rekonstrukcijos bus vykdomos K. Baršausko, Varnių, Jotvingių, Medvėgalio, Žaibo, P. Vaičaičio, K. Griniaus gatvėse. Taip pat – Sukilėlių ir Pramonės prospektuose. Įvairaus skersmens šilumos tinklai bus keičiami ir keliose mažesnėse miesto gatvėse.

Bendrovės Tinklo valdymo skyriaus vadovo Audriaus Pupininko teigimu, rekonstruoti šilumos tinklų atkarpas minėtose vietose būtina, nes jų amžius siekia daugiau nei 30 metų. „Rekonstrukcijai atrinkti fiziškai pasenę, daugiausiai susirūpinimo keliantys ruožai bei mazgai, kurių neatnaujinus, kiltų reali grėsmė šilumos trasų trūkiams šaltuoju metų laiku. Jei taip nutiktų, gyventojai žiemą liktų ne tik be karšto vandens, bet ir šildymo“, – rekonstrukcijų priežastis vardina pranešime cituojamas specialistas.

Anot jo, naujieji vamzdynai, kuriais bus tiekiama miesto šiluma rekonstrukcijoms pasibaigus, tarnaus mažiausiai 30 metų. „Keisdami susidėvėjusius vamzdynus naujais, naudojame iš anksto poliuretanu izoliuotus vamzdžius su integruotais specialiais indikatoriais, leidžiančiais operatyviai pastebėti galimus termofikacinio vandens nuotėkius, atrasti konkrečias trūkių vietas. Todėl avarijos atveju, gedimus galėsime šalinti itin operatyviai net ir po kelių dešimtmečių“.

Senus vamzdynus pakeitus šiuolaikiškais, sumažės ne tik avarijų tikimybė ir šilumos nuostoliai, sumažės ir šilumos gamybos bei tiekimo savikaina. Rekonstrukcijos leis sumažinti ir į aplinką išmetamo CO2 kiekį, mat padidėjus bendram šildymo sistemos efektyvumui, bus sudeginama mažiau kuro, reikalingo tam pačiam šilumos kiekiui pagaminti.

„Kauno energijos“ atstovo teigimu, keičiant susidėvėjusius vamzdynus, gyventojai didelių nepatogumų neturėtų patirti, nes šiluma karštam vandeniui ruošti jiems bus tiekiama iš netoliese įrengtų mobilių katilinių. „Mūsų tikslas – užtikrinti kokybišką ir nepertraukiamą šilumos tiekimą visiems bendrovės klientams net ir tinklų rekonstrukcijos metu, todėl vykdant ilgesnės trukmės darbus šilumos trasose, įrengsime mobilias katilines, galinčias pilnai patenkinti karšto vandens poreikį ne tik konkrečiose gatvėse, bet ir mikrorajonuose“, – komentuoja A. Pupininkas.

Specialistas primena, jog be numatytų šilumos tinklų rekonstrukcijų, šiuo metu mieste intensyviai vykdomi ir kasmetiniai hidrauliniai šilumos trasų bandymai. Jų metu vamzdynuose sukeliamas didelis slėgis, kurio dėka aptinkami ir operatyviai pašalinami išryškėję gedimai – vamzdynų deformacijos, trūkiai. Dėl vykdomų darbų laikinai ir palaipsniui yra stabdomas karšto vandens tiekimas. Kada karšto vandens nebus konkrečiame name, kauniečiai gali sužinoti apsilankę čia.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-08-17 15:57
Netolimoje ateityje Klaipėdą ir Nidą galėtų sujungti naujas keleivinis maršrutas – elektra varomo katerio linija. Ieškoti galimybių įsigyti elektrinį katerį įmonei „Smiltynės perkėla“ pasiūlyta Neringos savivaldybės tarybos posėdyje su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijo...
nuotrauka
2022-08-17 14:09
Mėlynosios ekonomikos vystymas yra tvarus būdas kurti aukštos kvalifikacijos darbo vietas, spręsti maisto išteklių problemą ir užtikrinti žmonijos gerbūvį.
nuotrauka
2022-08-16 07:24
Panevėžyje įsibėgėjo regiono susisiekimui svarbios infrastruktūros rekonstravimo darbai – iki rugsėjo pradžios numatoma įrengti tranzitiniam eismui svarbią žiedinę sankryžą ties Senamiesčio, S. Kerbedžio ir Tinklų g. sankirta, o iki metų pabaigos – rekonstruoti Smėlynės g. dalį, kuri miesto teritori...
nuotrauka
2022-08-16 07:17
Keturioms Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui finansuoti. Finansavimas skirtas Kauno rajono, Šiaulių miesto, Kėdainių rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėms...
nuotrauka
2022-08-12 11:32
Nuo Nemenčinės plento iki Plytinės gatvės besitęsianti keturių eismo juostų gatvė sostinėje iki spalio vidurio įgaus naują vaizdą – taps humaniškesnė, patogesnė pėstiesiems ir žalesnė.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 06:30
Aplinkos ministerija vakar, rugpjūčio 11 d., susitiko su savivaldybių atstovais, architektais, universitetų kraštovaizdžio ir želdynų specialistais, kad aptartų viešojoje erdvėje diskusijas sukėlusią Viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų plotų normų apskaičiavimo tvarką.
nuotrauka
2022-08-11 10:13
Senuosius Vilniaus miegamuosius rajonus gaivins nauja takų infrastruktūra, kuri jų kasdienybę padarys patogesnę ir jaukesnę. Struktūrinių pokyčių paketą kartu su programa „Miestas+" ruošia Vilniaus miesto savivaldybė. Pradedamai nuo 5–7 projektų realizavimo, vietas parenkant pagal didžiausią gyvento...
nuotrauka
2022-08-10 10:09
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone bus statomas lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Naujasis darželis atitiks šiuolaikinės ugdymo įstaigos standartus, bus universalaus dizaino, kompleksiškas ir funkcionalus, pastate bus projektuojamas ir nedidelis baseinas vaikams.
nuotrauka
2022-08-09 12:00
Vilniuje užbaigtas pirmasis išmanaus vandentiekio diegimo etapas ir dar šiemet išmanieji vandens skaitikliai pasieks sostinės gyventojų namus. Galutinai įdiegus pirmąjį tokį regione išmanųjį vandentiekį, gyventojams nebereikės patiems fiksuoti ir deklaruoti vandens skaitiklių rodmenų, o nauja sistem...
nuotrauka
2022-08-04 09:48
Sostinės savivaldybė netrukus pradės Vilniaus miesto moksleivių sveikatos centro rekonstrukciją. Savivaldybės valdoma įmonė „Vilniaus vystymo kompanija" paskelbė Žirmūnuose esančio baseino rangos darbų konkursą.
nuotrauka
2022-08-02 16:43
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Lietuvos savivaldybių infrastruktūros projektams skiria 10 mln. eurų. Pasinaudojusios šiomis lėšomis, jos galės įrengti ir tobulinti Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose esančią infrastruktūrą. Paraišk...
nuotrauka
2022-07-28 15:34
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugpjūčio 4 d. kviečia savivaldybių pastatų valdytojus teikti paraiškas 50 proc. kompensacinei išmokai gauti. Šis finansavimas skirtas savivaldybių išlaidoms, kurios patirtos atnaujinant savivaldybei priklausantį viešąjį pastatą, padengti, kai jo kitai d...
nuotrauka
2022-07-27 08:25
Konkurencijos taryba davė sutikimą Druskininkų savivaldybei patikėti slidinėjimo paslaugų teikimo ir slidinėjimo trasų eksploatavimo veiklą savo valdomai įmonei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“.
nuotrauka
2022-07-25 14:42
Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirt...
nuotrauka
2022-07-25 08:23
Vilniaus miesto savivaldybė ir VšĮ „Active Vilnius" Naujojoje Vilnioje įrengs visiškai naują riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių parką. Numatyta, kad parku bendruomenė galės pradėti naudotis dar šiemet.
nuotrauka
2022-07-21 09:45
Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą įpareigoti sostinės įstaigas imtis žaliosios elektros energijos gamybos. 318 kultūros, ugdymo, globos, sveikatos priežiūros įstaigų, bibliotekų pradės saulės elektrinių įrengimo darbus ant savo stogų arba įsigys nutolusias saulės elektrines.
nuotrauka
2022-07-20 13:16
Kontrastingosios Šnipiškės keičia savo veidą ir tampa ne tik verslui patraukliu rajonu, bet ir jaukia, nuo seno čia gyvenančią bendruomenę ir naujakurius jungiančia oaze. Neseniai čia buvo rekonstruota Kernavės gatvė, dabar šnipiškiečiams atidaroma atnaujinta „Drakonų pieva“.
nuotrauka
2022-07-20 09:26
Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų. „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal ...
nuotrauka
2022-07-19 16:55
Siekdamos informuoti plačiąją visuomenę apie teisę dalyvauti kuriant viešųjų erdvių želdynus, projekto „Kurk Lietuvai“ dalyvės kartu su Aplinkos ministerija paruošė dvilapį, kuriame supaprastintai pateikė Želdyno įstatymo suteikiamas teises gyventojams. Taip skatinama piliečius pasinaudoti savo teis...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse