2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 21:53
Reklama  |  facebook

Kaune už 2,14 mln. eurų rekonstruota gaisrinė

2022-10-24 08:57
Po Turto banko įgyvendintos rekonstrukcijos atidarytas Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos pastatas. 2,14 mln. eurų kainavusi rekonstrukcija buvo finansuojama iš lėšų, gautų pardavus valstybei nereikalingą turtą. Moderniose ir erdviose patalpose dirbs per 60 ugniagesių gelbėtojų.
nuotrauka
Turto banko nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Medstatyba, UAB
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie VRM,
Statybos ritmas, UAB
LEO.V, MB
„Tik profesionalumo ir operatyvumo gaisrui užgesinti neužtenka. Ugniagesiai gelbėtojai privalo būti aprūpinti šiuolaikiška įranga bei darbo priemonėmis, už šį atsakingą darbą jie taip pat turi gauti adekvatų atlygį. Ilgus metus priešgaisrinės saugos užtikrinimo sistemai buvo skiriamas nepakankamas finansavimas, o tai kainuoja žmonių gyvybes. Vidaus reikalų ministerija skiria ypatingą dėmesį gaisrų prevencijai. Užsibrėžėme tikslą, kad iki 2031 metų gaisruose žuvusiųjų skaičius būtų ne didesnis kaip 30 per metus ir toliau mažėtų“, – Turto banko pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Kauno PGV 3-ioji komanda įsikūrusi pramoniniame Kauno rajone, kuriame daug didelių įmonių ir gaisro atžvilgiu pavojingų objektų. Pastatas prieš pusę amžiaus buvo statytas pagal sovietinį tipinį projektą ir nebeatitiko ugniagesių gelbėtojų poreikių, buvo energiškai neefektyvus.

Projektuotojai UAB „Medstatyba“ iš esmės pakeitė buvusio pastato veidą ir vidų. Vykdant rekonstrukciją, pastatas buvo atskirtas nuo gyvenamųjų namų, pristatytas administracinis pastatas ir ugniagesių laisvalaikio bei poilsio erdvė, kurioje įrengti dviviečiai poilsio kambariai, nauja sporto salė, persirengimo kambariai, dušai. Pastate suprojektuotos patalpos užtikrina operatyvų gaisrinės darbuotojų darbą. Pamainos patalpos įrengtos prie garažo, kad būtų kuo trumpesnis kelias iki gaisrinių automobilių. Patalpose girdima informavimo apie įvykius sistema, įrengti ryšių tinklai.

turto bankas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Saulius Greičius džiaugėsi nauju pastatu, kuriame bus užtikrintos ne tik geresnės darbo ir poilsio sąlygos, čia dirbantiems ugniagesiams, bet ir galimybės mokytis, palaikyti fizinę formą: „Visa tai dar labiau prisideda prie saugumo ir kokybiškesnės paslaugos tiekimo“.

Rekonstrukcijos metu, rašoma pranešime, taip pat renovuoti garažai, inžinerinės ir komunalinės sistemos, įrengta rekuperacinė oro vėdinimo sistema, garaže – automobilių išmetamų dujų ištraukimo ir automobilių akumuliatorių krovimo sistemos, iš dalies rekonstruotas bokštas aukštalipių treniruotėms, sustiprintos esamos konstrukcijos. Modernus pastatas pasitarnaus komandai greitai ir sklandžiai reaguoti į iškvietimus.

Renginio metu vidaus reikalų ministrė taip pat įteikė apdovanojimus ir padėkas 11 ugniagesių gelbėtojų, gesinusių UAB „Žalvaris“ kilusį gaisrą. Būtent Kauno PGV 3-ioji komanda vasaros pabaigoje užgesino pavojingą gaisrą atliekų perdirbimo aikštelėje. Ši komanda atlieka specifinius ir sudėtingus gelbėjimo darbus ant vandens ir aukštyje, turi tam parengtus darbuotojus, specialias apsaugos ir darbo priemones bei techniką. Plačiau apie apdovanojimus galit skaityti čia.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos pastato rekonstrukcija buvo pradėta 2020 m. rugsėjį. Rangos darbus vykdė UAB „Statybos ritmas“, techninę priežiūrą – MB „LEO.V“. 

Turto banko nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-09 07:20
Įmonė „Ukmergės gelžbetonis“ jau trečius metus gamina pilkąjį polistireninį putplastį BIOPORĄ. Šios termoizoliacinės medžiagos gamybai naudojamos ne iškastinės, o iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunamos žaliavos, t. y. nafta keičiama biodujomis, gautomis iš maisto atliekų.
nuotrauka
2024-05-07 10:09
Į vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų grupių Baltijos šalyse „Civinity" valdybą paskirtas naujas nepriklausomas valdybos narys – pasaulyje pirmaujančios mobilumo paslaugas teikiančios technologijų bendrovės „Trafi" bendraįkūrėjas Martynas Gudonavičius.
nuotrauka
2024-05-06 07:57
Sandėliai, komercinės ir pramoninės paskirties pastatai dažnai susiduria su betoninių grindų ir pamatų nusėdimo problemomis. Nors iš pradžių tai gali atrodyti nereikšminga problema, svarbu mokėti pastebėti situacijas, kai konstrukcijos nusėda. Ilgainiui nusėdusios betoninės grindys ar pamatai gali p...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:49
Turto bankas viešojo aukciono metu už beveik 700 tūkst. eurų pardavė uždarosios akcinės bendrovės „Šilutės polderiai“ 81,02 proc. akcijų paketą.
nuotrauka
2024-05-03 07:41
Komercinių ir muitinės sandėlių paslaugas teikianti UAB „Transnest“ gamybinės paskirties pastato su sandėliavimo ir administracinėmis patalpomis statybai Klaipėdoje pasirinko valdymo modelį be generalinio rangovo. Siekiant kuo efektyvesnės objekto statybos kainos, bendrovė projekto valdymą patikėjo ...
nuotrauka
2024-05-02 15:27
Priemiesčių patrauklumą didina visas privalumų paketas: tai ne tik galimybė pasinaudoti valstybės parama, bet ir tai, kad galima įsikurti kur kas erdvesniame būste, turėti savą kiemą arba būnant kur kas arčiau gamtos naudotis kitomis, tik miestui būdingomis galimybėmis.
nuotrauka
2024-05-02 13:39
SBA grupės investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management" pabaigė žaliausio biurų komplekso Rygoje „Verde" statybos darbus. 45 tūkst. kv. m. dydžio dviejų pastatų verslo komplekse iš viso įsikurė 19 Latvijos ir tarptautinių įmonių. Pirmojo „Capitalica Asset Management" projekto Latvijoje...
nuotrauka
2024-05-02 10:47
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų balandį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduoti 207 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su kovu, kai parduoti 234 būstai, pardavimai sumenko 11,5 proc. 106 būstai balandį parduoti ekonominiame, 91 vidutiniame ir...
nuotrauka
2024-04-30 16:04
Žaliuoju kursu siekiama pertvarkyti Europos Sąjungą (ES) į modernią, efektyviai išteklius naudojančią ir konkurencingą ekonomiką, kurioje iki 2050 m. nebeliks grynojo išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Reikšmingas vaidmuo šioje tvarumo transformacijoje tenka verslams, ypač dideliems,...
nuotrauka
2024-04-30 10:09
Pastaraisiais metais Lietuvos įmonių bankrotų skaičius mažėjo, nors ekspertai prognozavo jų augimą. 2022 m. bankrotą paskelbė 1 103 įmonės, o 2023 m. – 949. Analitikai pastebi, kad dažniau bankrutuoja jaunesnės įmonės. Pagrindinėmis to priežastimis tampa žinių trūkumas, per dideli įsiskolinimai ir n...
nuotrauka
2024-04-30 09:57
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ imasi jau antrojo gyvenamųjų namų projekto Lenkijoje. Kompanija Varšuvoje, Mokotów rajone, įsigijo sklypą, kuriame iki 2027 m. pabaigos iškils daugiabutis. Investicijos į šį projektą sieks 21 mln. eurų.
nuotrauka
2024-04-29 07:49
„Eika Asset Management" (EAM) fondas stiprina savo pozicijas Latvijos rinkoje ir imasi nestandartinių projektų. Naujausias jų – pasaulyje šiuo metu sparčiai populiarėjančių bendro gyvenimo erdvių (ang. co-living) kūrimas. Investavęs 20 mln. eurų ir įsigijęs daugiau nei 3,7 ha sklypą su pastatais, ku...
nuotrauka
2024-04-27 09:01
Tiek buityje, tiek ir pramonėje neretai tenka susidurti su problema, kuri, nors ir nedidelė, bet kelia daug nepatogumų: kažkas užrūdijo, sunkiai atsidaro, neįmanoma pastumti. Mesti lauk ir keisti nauju –neracionalu. SOUDAL pasiūlė universalų sprendimą – atnaujintą „Soudal Multi Spray“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas