2021 birželio 15 d. antradienis, 22:43
Reklama  |  facebook

Kauno LEZ nutiesta naujoji Jėgainės gatvė

2020-06-29 10:49
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) atidaroma nauja Jėgainės gatvė: 1,4 km ilgio važiuojamosios dalies ir pėsčiųjų šaligatvių su apšvietimu įrengimas užtruko pusantrų metų. Naujoji gatvė tapo dar vienu įvažiavimu į Kauno LEZ teritoriją iš A1 kelio, leidžiančiu į Kauno kogeneracinę jėgainę vykstančiam transportui aplenkti aplinkines gyvenvietes.
nuotrauka
Jėgainės g. Evaldo Virkečio nuotr.


Minimos įmonės
Kauno LEZ,
KKJ (Kauno kogeneracinė jėgainė), UAB

Kaip nurodo Kauno LEZ valdymo bendrovė, šalia naujosios Jėgainės gatvės nuo šiol bus galima pasiūlyti 16,4 ha įvairių sklypų naujiems klientams.

Iš viso Kauno LEZ, kur šiuo metu įsikūrusios 34 įmonės, yra išasfaltuota 8,1 km gatvių, o į teritoriją vien per pagrindinį įvažiavimą iš A6 kelio per parą įvažiuoja ir išvažiuoja apie 8 tūkstančiai lengvojo ir sunkiojo transporto. Tad naujoji Jėgainės gatvė transporto srautų efektyvumą padidina keliais aspektais: leidžia į Kauno LEZ patekti iš A1 kelio, taip nuimdama dalį srauto nuo A6 įvažiavimo, ir sutaupo 1-2 km atstumo kelionei atvažiuojantiesiems A1 keliu.

Gatvės statybos darbų pabaigos, kaip skelbia Kauno LEZ, nekantriai laukė ir aplinkinių gyvenviečių gyventojai, nes Jėgainės gatve į Kauno kogeneracinę elektrinę riedančiam autotransportui nebereikia kirsti Biruliškių gyvenvietės.

„Pirmiausia noriu padėkoti mūsų kaimynams už kantrybę ir supratimą jėgainės statybų metu. Kaip žinia, Kauno kogeneracinėje jėgainėje technologinės įrangos paleidimo – derinimo darbai eina į pabaigą, tad siekiame kurti kuo draugiškesnę kaimynystę su aplinkiniais ir naujasis kelias mums ypač svarbus. Jis užtikrina, kad visas į jėgainę ir iš jos judantis transportas važiuos pakankamai toli nuo aplinkinių gyventojų, be to, gerokai palengvins susisiekimą su Kauno LEZ“, – pranešime cituojamas Kauno kogeneracinės jėgainės generalinis direktorius Ramūnas Paškauskas.

Investicijos į parengiamąją infrastruktūrą yra būtina verslo pritraukimo į Kauno LEZ teritoriją sąlyga: vien šios Jėgainės gatvės įrengimas Kauno LEZ valdančiajai bendrovei leis savo klientams pasiūlyti 16,4 ha įvairių dydžių sklypų.

„Nors ši gatvė aktuali jau šiandien, jos svarba dar labiau išaugs, kai LEZ bus įrengta dar viena – Gamybos gatvė. Ji leis tiesiogiai sujungti Kauno LEZ1 ir Kauno LEZ2 teritorijas. Tokios strateginės investicijos didina mūsų patrauklumą verslui renkantis naujas veiklos teritorijas ir kuria pridėtinę vertę esamiems mūsų nuomininkams“, – sako Kauno LEZ direktorius Vytas Petružis. Pasak jo, šiais 2020-tais metais LEZ teritorijoje planuojama tęstinė vidinių kelių bei inžinerinės infrastruktūros plėtra, bus pradėtos dar dviejų gatvių po 1 km statybos, šalia jų lygiagrečiai įrengiant vandentiekio, buitinių nuotekų bei lietaus nuotekų tinklus. 
Statybunaujienos.lt
Infrastruktūra

nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-10 09:25
Vilniaus rajone pradedami valstybinės reikšmės rajoninio kelio Bendoriai-Riešė-Kalinas pusės kilometro ruožo ir tilto per Riešės upę rekonstrukcijos darbai. Rekonstrukcijos darbus Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu atliks darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. ...
nuotrauka
2021-06-09 10:05
„LTG Infra“ po konsultacijų su rinka patikslino reikalavimus ir skelbia atnaujintą konkursą dėl geležinkelio tilto per Nerį statybos rangos darbų. Šalia Jonavos planuojamas įrengti tiltas bus sudėtingiausias „Rail Baltica“ inžinerinis įrenginys ir ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-06-09 09:43
Energetikos ministerija skirs papildomą 2,4 mln. finansavimą iš Sanglaudos fondo žmonėms, norintiems įsirengti saulės elektrines. Baigus vertinti per balandžio mėnesį pateiktas paraiškas 1,5 mln. eurų buvo skirti 881 gyventojui saulės elektrinėms iš elektrinių parkų įsigyti.
nuotrauka
2021-06-08 11:03
Kasmet Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) išduoda apie 18 tūkst. sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje.
nuotrauka
2021-06-07 10:24
AB „Kelių priežiūra“ nuo liepos 1 d. šalies šiaurės ir vakarų regionuose įsikūrusios kelių tarnybos bus aprūpintos iš atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminta elektros energija. Tai sudarys beveik 50 proc. visos bendrovės perkamos elektros energijos.
nuotrauka
2021-06-04 18:05
Šilumos perdavimo tinklų Plungės mieste statybos ir rekonstravimo projektą įgyvendins konkursą laimėjusi „Požeminių darbų“ įmonė.
nuotrauka
2021-06-04 10:56
Balandžio mėnesį, kuomet gyventojai galėjo teikti paraiškas saulės elektrinėms įsirengti, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė beveik 4200 prašymų. Iš jų beveik 4050 atitiko finansavimui gauti keliamus reikalavimus. Bendra jų prašoma suma siekia beveik 11 mln. eurų.
nuotrauka
2021-06-02 08:53
UAB Merko statyba stato vėjo jėgainių parką Anykščių rajone pagal sutartį su bendrove „Anykščių vėjas“. Sutarties vertė viršija 4 mln. eurų, darbus planuojama baigti 2021 m. rugsėjį.
nuotrauka
2021-06-02 07:50
Autonominės saulės elektrinės tapo prieinamos beveik visiems namų savininkams. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastebi, kad padaugėjo atvejų, kai gyventojams, nusprendusiems ant pastato stogo ar žemės sklype sumontuoti saulės el...
nuotrauka
2021-05-28 07:15
Pandemija spartina verslo įmonių sprendimus – verčia ieškoti tvarių ir pačių racionaliausių. UAB „Požeminės linijos“ (POLI) pasirinko įveikti pandemijos iššūkius ir užsitikrinti stabilumą naujomis technologijomis, sprendimais, leidžiančiais efektyviau, kokybiškiau ir pigiau atlikti darbus.
nuotrauka
2021-05-27 09:51
„Ignitis grupė“ pirmą kartą pagamino elektros energiją Lenkijoje, čia plėtojamame Pomeranijos vėjo elektrinių parke. Viename iš didžiausių tokio tipo parkų Lenkijoje pagaminta elektra į tinklą buvo perduota atlikus techninius bandymus.
nuotrauka
2021-05-19 14:57
Kuršėnuose esančiame saulės elektrinių parke nuo šiol gyvena beveik 50 avių kaimenė. Tai pirmasis Lietuvoje saulės parkas, kuriame žolę rupšnos nykstančios baltiškos avys – škudės. Šis saulės energijos bendrovės „Saulės grąža“ sprendimas leis tiekti dar žalesnę energiją vartotojams.
nuotrauka
2021-05-19 08:45
Vakar „LitPol Link“ keitiklių stotį, esančią prie Alytaus, atgabentas ir iškrautas galingiausias Baltijos šalyse autotransformatorius. Tai yra vienas iš kertinių įrenginių, reikalingas užbaigti Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimo projektą.
nuotrauka
2021-05-18 09:47
Gaminančių elektros vartotojų skaičius Lietuvoje jau perkopė 10 tūkst., ir vien per pirmuosius keturis šių metų mėnesius jie pagamino daugiau elektros energijos nei per visus 2019 m.
nuotrauka
2021-05-18 08:25
Susisiekimo ministerija informuoja, kad atsižvelgus į savivaldybių siūlymus ir prašymus, dalį Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų bus galima panaudoti kelio želdiniams kaip eismo saugumo priemonei.
nuotrauka
2021-05-14 12:57
VĮ Turto bankas inicijavo 2 mln. eurų vertės žaliosios elektros energijos pirkimą. Planuojama, kad jau nuo liepos 1 d. visiems Turto banko administruojamiems objektams centralizuotai bus tiekiama tik iš atsinaujinančių šaltinių pagaminta elektros energija.
nuotrauka
2021-05-14 10:26
Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl rajoninio kelio Grigiškės-Dėdeliškės-Rykantai 6,1 km ilgio ruožo kapitalinio remonto.
nuotrauka
2021-05-13 11:30
Į Klaipėdos uostą atgabentas ir ketvirtadienį, gegužės 13 d., į baržą pakrautas autotransformatorius, skirtas Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimui.
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra