2021 birželio 14 d. pirmadienis, 22:26
Reklama  |  facebook

Kauno Laisvės alėjoje – jokių automobilių

2015-06-01 13:13
Po rekonstrukcijos Laisvės alėjoje automobilių eismo nebus. Draugiška pėstiesiems ir dviratininkams – tokią pagrindinę Kauno pėsčiųjų gatvę mato Kauno miesto vadovai.
nuotrauka
Po rekonstrukcijos Laisvės alėjoje automobilių eismo nebus. Kauno miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Autokausta, UAB
Lietuvos kelių statyba, UAB
A.C.B., Latvijos įmonė,
„Laisvės alėja nuo seno yra pėsčiųjų zona, todėl po rekonstrukcijos mes ją paliksime pėstiesiems ir dviratininkams. Automobilių eismo Laisvės alėjoje nebus. Kalbant apie pirmojo etapo darbų trukmę, praėjusi valdžia su rangovais buvo sutarusi 24 mėnesių terminą. Mes su darbus vykdančiomis bendrovėmis sutarėme šį terminą sutrumpinti iki 15 mėnesių. Nesinori, kad miestas gyventų statybų aikštelėje“, - sakė Kauno meras, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ lyderis Visvaldas Matijošaitis.

„Norime labai aiškiai pasakyti, kad daugiau nekiltų jokių diskusijų – automobiliams vietos čia nėra. Laisvės alėjoje dviračių takas išliks, ir, žinoma, Laisvės alėja bus pėsčiųjų zona“, - akcentavo Kauno vicemeras, „Vieningo Kauno“ atstovas Povilas Mačiulis.

„Norime užbaigti visas diskusijas ir mitus, sklandančius viešojoje erdvėje. Automobilių eismo ir jų parkavimo Laisvės alėjoje tikrai nebus. Laisvės alėja bus laisva erdvė dviračiams ir pėstiesiems“, - pabrėžė Kauno vicemeras, liberalų atstovas Simonas Kairys.

Finansavimo dėlionė

Rekonstrukcijos darbams jau skirta 2,4 mln. eurų. Pirmasis darbų etapas, apimantis atkarpą nuo A. Mickevičiaus g. iki Soboro ir Nepriklausomybės aikštę miestui kainuos apie 4,3 mln. eurų.

„ES paramos Laisvės alėjos rekonstrukcijai gauti dabartinėje situacijoje nepavyks. Lėšų reikės ieškoti iš miesto resursų. Ieškosime vietų, kur sutaupyti, kaip sumažinti bendrą projekto sąmatą. Tai praėjusios valdžios dovanėle mums, kai nebuvo tinkamai pasiruošta pačiai rekonstrukcijai“, - sakė V. Matijošaitis.

„Kadangi rekonstrukcija jau buvo pradėta, buvo vėlu ją sustabdyti. Žinome, jog šiais metais dar reikės papildomų 500 tūkst. eurų tam, kad galėtumėme sėkmingai įgyvendinti pagreitėjusį statybų tempą“, - sakė P. Mačiulis.

Kas vyksta šiuo metu?

200 tūkst. eurų – už tokią sumą jau atlikta dalis pirmojo etapo rekonstrukcijos darbų. Išardyta daugiau nei 5 tūkst. kv. m. senosios dangos bei 80 kub. metrų betoninių bortelių. Anot rangovų, didesnių trukdžių kol kas nekyla ir darbai sparčiai juda į priekį.

„Vis dar vyksta grindinio ardymo darbai, tuo pačiu klojami lietaus nuotekų, geriamojo vandens tinklai, vykdomi žemės sankasos darbai. Ypatingas dėmesys skiriamas medžiagų kokybei, bendradarbiaujame su VGTU universitetu, kuris išbando vamzdžius, jų kokybę“, - užtikrino rangovai.

Pirmąjį rekonstrukcijos etapą vykdo savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusių bendrovių „Autokausta“, A.C.B (Latvija) ir „Lietuvos kelių statyba“ konsorciumas, praneša Kauno miesto savivaldybė.
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.
nuotrauka
2021-06-04 07:27
Šiemetinė Klimato kaitos programos 11 mln. eurų parama leis modernizuoti daugiau kaip 1300 privačių vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų. Jeigu juos santykinai perkeltume į vieną miestą, tai pagal gyventojų skaičių galėtų būti Ramygala arba Salantai.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-24 11:55
Du kartus per metus skalbiamas Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas, pagal kurį yra planuojamas daugiabučių renovacijos projektų biudžetas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) informuoja, kaip per metus pakito kainos ir kodėl taip svarbu stebėti pokyčius rinkoje.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-21 07:15
Vis daugiau žmonių ieško ramybės ir keliasi gyventi arčiau gamtos. Daugeliu atvejų visi, statantys naujus namus ar įsigyjantys senas sodybas, jei nori užsitikrinti patogią buitį, neišvengiamai turi spręsti vandens tiekimo klausimą. Siekiant komfortiškai gyventi net ir atokiausiose vietovėse, tikras ...
nuotrauka
2021-05-20 15:12
Pandemija vis dar koreguoja atostogų planus – vietoje užsienio kurortų daugelis rinksis ramias atostogas sodybose. Vis tik aptemdyti atostogų nuotaikas užmiestyje gali nehigieniškos ir neišvaizdžios lauko būdelės, kurios daro žalą ne tik gamtai, bet ir gyventojų sveikatai. Tad kaip ilsėtis vasarnamy...
nuotrauka
2021-05-20 10:47
Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezon...
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:00
Preliminarioji sutartis yra šalių ikisutartinių santykių išraiška, kuria yra susitariama ateityje (iki nustatyto termino) pasirašyti pagrindinę sutartį. Taigi, pažengę šalių ikisutartiniai santykiai gali būti užfiksuojami preliminariojoje sutartyje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-06 09:54
Bendrovės „Realco“ atliktos naujakurių apklausos rodo, kad daugiausia nesklandumų, su kuriais susiduria naujo būsto gyventojai, kyla pirmaisiais gyvenimo jame metais. Augant iš brėžinių parduodamų būstų skaičiui, dalis pirkėjų vis garsiau kalba ir apie informacijos stoką.
nuotrauka
2021-05-04 10:55
Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti – 1 mln. eurų daugiau nei pernai.
nuotrauka
2021-04-30 10:16
Pirmieji šiais metais dujų balionus pasikeitė dviejų daugiabučių Radviliškio raj. Baisiogalos sen. gyventojai. Dar daugiau nei 250 daugiabučių visoje Lietuvoje jau yra užsitikrinę paramą ir pradėję rangos darbus, o 116 daugiabučių jau pateikė paraiškas ir laukia patvirtinimo dėl skirto finansavimo.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.